Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Dikkat! gözlerimde yanma var! :( Önemli okuyun...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Arkadaşlar bendeki sorun hepinizden fazla 1 aya yakındır çekiyorum sağ gözüm üstünde bir bilye büyüklüğünde top çıktı şişlik gittim doktora yağ bezesi arpacık dedi bişi olmaz dedi şimdi büyüdü biraz ve şimdide yanma var arkadaşın dediği gibi çok feci kaşınma var bakalım ne olacak kızarıyor sağ gözüm yanıyor devamlı elim gözümde:(:( en kısa zamanda doktora gidip tekrar yazarım gerekenleri göz kuruluğu olabilir en baba kask aldım fiyatını flan yazmıyım ama altımda today var diye takmıyorum benimkide ayrı bir kekoluk işte abes duruyor çünkü todaye full face kask ama gözden olduk işte siz siz olun takın kask

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bendeki sorun hepinizden fazla 1 aya yakındır çekiyorum sağ gözüm üstünde bir bilye büyüklüğünde top çıktı şişlik gittim doktora yağ bezesi arpacık dedi bişi olmaz dedi şimdi büyüdü biraz ve şimdide yanma var arkadaşın dediği gibi çok feci kaşınma var bakalım ne olacak kızarıyor sağ gözüm yanıyor devamlı elim gözümde:(:( en kısa zamanda doktora gidip tekrar yazarım gerekenleri göz kuruluğu olabilir en baba kask aldım fiyatını flan yazmıyım ama altımda today var diye takmıyorum benimkide ayrı bir kekoluk işte abes duruyor çünkü todaye full face kask ama gözden olduk işte siz siz olun takın kask
    Sarımsak sür,çok ciddiyim Ayrıca gözünde koca şişlik abes durmuyorda today'in üstünde kaliteli kask mı abes duruyor? Sağlık bu,ihmal etme,kaskını da büyük bi keyifle tak
    [COLOR="Navy"][B][I]Am I, a part of the cure?
    Or am I part of the disease? [/I][/B][/COLOR] :silent:

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    geçmişolsun arkadaşlar ALLAH şifa versin
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    sarımsak hımm daha çok yakmasın yanmasın? gözümün içinemi etrafınamı?

İçine değil tabiki ,şiş olan kısma,neresiyse üstüne sür ve temiz tut gözünü.

Motosikleti
    tamam beyim allah razı olsun bugun deneyeceim;)

Gerçekten arpacığa,gözün mikrop kapmasıyla oluşan şişliklere iyi geliyor,bikaç gün boyunca sür ve dediğim gibi en önemlisi temiz tut gözünü Geçmiş olsun..

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı memin55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle arkadaşımıza geçmiş olsun.bende uzun zamandır motosiklet almayı düşünüyordum ama ileride vereceği sağlık sorunlarını okuyunca kararsız kaldım.benzin fiyatlarının rekor olduğu ülkemizde arabaya binip gezmekte hayal artık.tek çare motor düşünüyordum ama ondanda soğudum artık.sağlıcakla kalın.saygılar....
    soğumana gerek yok sende sabah ezanından sonra çıkarsın yollar bomboş ben belli bir iş için çıkmıyorum sadece hevesimi almak kendimi bir aracın pilotu gibi hissedebilmek... hava atmak için motora binerseniz soğursunuz yollar boş olunca daha zevkli...
    ...

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Geçmiş olsun... Bi keresinde Gemlik'ten İstanbul'a dönerken siyah vizörle olduğum için karanlıkta tam göremediğimden İstanbul'a kadar açık şekilde gelmiştim. Hava da soğuktu. Eve geldiğimde gözlerim kan çanağıydı ve bütün gece cayır cayır yandı. Giderken anlamadım ama durunca mahvetti beni. Çok tehlikeli gerçekten. Dikkat etmek lazım.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rüzgardan dolayı , benimnde göz pınarlarım kuruyor. Şöyle bir gözlük alıp bu dertten kurtuldum.

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gülü seven dikenine katlanır atalar sözü iel motora binmeye devam ederseniz, o dikenler kazık olur ve hayatınız çekilmez hale gelir...

Motorda binenler için her tür koruma mevcut ama biz inatla kargo/kot pantolon tişört kafada kask geziyoruz sonra da atalarımızn sözlerini hatırlıyoruz.

Ben farklımıyım hayır bu satırlatı boyun setleşemesinin ardından yazıyorum, bir adım sonrası boyun fıtığı Allah korusun, Şimdi hava 40 derece bile olsa boyunluk olmadan, ya da birşeyler dolamadan kesinlikle binmiyorum, çünkü sadece soğuk değil rüzgar yapıyormuş bunu,

Omuzlar komple kireç zaten .El Bileklerde rahatsızlıklar başladı yavaş yavaş, dizlerde hakeza var, ama kumaş pantolonun üsütne çekip montu oyle geliyorum işe kolay diye , sonra ağlamaya hakkım var mı bence yok..

Özellikle bele boyna böbreklere dizlere dikkat edin motorda ....

Defalarca yazdım mahalllede kurye abimiz var yaşı 44 .....130.000 Km den sonra bitmiş sağlık olarak...böbrek ciğer bel boyun ne varsa gitmiş ...ama kendisi itiraf ediyor Bişey olmaz dedik deli gibi bindik şimdi çekiyoruz...

Gerçekten şakası yok arkadaşlar

Sağlık gitti mi parayla da gelmez..

Ben artık geceleri uyutmayan omzumdaki kireçlenmeler için doktora gittim. söylediği aynen şu; Kireci yok edemeyiz artık...ama etrafındaki kasları güçlendirerek ve kireçlenen alalnları yumuşaratak seni rahatlatmaya çalışacağız..

Bugün, 10:52 AM

Dostum google tarayıcısı chromeyi indirdim aynı sorundan muzdariptim ; CTRL + yaptığın zaman yazıları 20 fonta kadar buyutuyor şimdi alıştım nette herşeyi rahat rahat okuyorum tavsiye ederim , gözü en yoran şeymiş çünkü küçük yazı okumak
    herkese selamlar kolaylıklar
    yoksa motor almasammı :D e bu makina bu kadar vahim sonuçlar doğuramaz ya en azından olmamalı... dizler ve bel deki soğuk için herhangi pratik bir çözüm yokmu???

Motosikleti
    henüz yok
    Öncelikle herkese geçmiş olsun herkesin bir şekilde motosiklet kullanımın şekline bağlı bir sağlık sorunu mevcut galiba Gözle başlayalım mutlaka koruyucu kullanılmalı tabi en başta ;eğer kuruluk mevcutsa mutlaka göz için lubricant özelliği olan damlalar ve gün içinde sıklıkla suni gözyaşı kullanınız .yabancı bir cisim girdiyse sakın siz çıkarmaya çalışmayın hemen bir sağlık kuruluşuna başvurun çünkü siz çıkarmaya çalışırsanız daha fazla zedeleyebilirsiniz .zedeleyip çıkarsanız dahi antibiyotikli damla ile yıkama yapılmadığı için enfeksiyon riskiniz yüksek olacaktır.
    gelelim omuz boyun sırt ve bel ağrılarına. Bunların çoğu vücut duruş ve kullanım yanlışları sonucu oluşan defektler. en başta vücudunuzu doğru kullanmaya dikkat edecek ve motor üzerindeki duruşunuzu objektif olarak değerlendireceksiniz. çok mu öne eğiliyorum fazla mı dik duruyorum. dizler bükülüyken kalça kemiğimi geçiyormu dizlerim.yada kullandığım motorun boyu bana uygun mu gerekli ayarlamaları yaptım mı ? bunları değerlendirdikten ve yanlışları düzelttikten sonra kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey günlük basit ve kısa süreli egzersizlerle belli kas gruplarınızı güçlendirmek.bu sizi büyük ölçüde koruyacaktır. Tabi Türkiye nin kaymak gibi yollarından kaynaklı hoplamalar zıplamalar ,trafikteki araçların yada yayaların müthiş dikkati sonucu yapılan ani fren ve durmalar da kaynaklı zararlardan korunmak için henüz tıp bir çare bulamadı

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı demo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese geçmiş olsun herkesin bir şekilde motosiklet kullanımın şekline bağlı bir sağlık sorunu mevcut galiba Gözle başlayalım mutlaka koruyucu kullanılmalı tabi en başta ;eğer kuruluk mevcutsa mutlaka göz için lubricant özelliği olan damlalar ve gün içinde sıklıkla suni gözyaşı kullanınız .yabancı bir cisim girdiyse sakın siz çıkarmaya çalışmayın hemen bir sağlık kuruluşuna başvurun çünkü siz çıkarmaya çalışırsanız daha fazla zedeleyebilirsiniz .zedeleyip çıkarsanız dahi antibiyotikli damla ile yıkama yapılmadığı için enfeksiyon riskiniz yüksek olacaktır.
    gelelim omuz boyun sırt ve bel ağrılarına. Bunların çoğu vücut duruş ve kullanım yanlışları sonucu oluşan defektler. en başta vücudunuzu doğru kullanmaya dikkat edecek ve motor üzerindeki duruşunuzu objektif olarak değerlendireceksiniz. çok mu öne eğiliyorum fazla mı dik duruyorum. dizler bükülüyken kalça kemiğimi geçiyormu dizlerim.yada kullandığım motorun boyu bana uygun mu gerekli ayarlamaları yaptım mı ? bunları değerlendirdikten ve yanlışları düzelttikten sonra kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey günlük basit ve kısa süreli egzersizlerle belli kas gruplarınızı güçlendirmek.bu sizi büyük ölçüde koruyacaktır. Tabi Türkiye nin kaymak gibi yollarından kaynaklı hoplamalar zıplamalar ,trafikteki araçların yada yayaların müthiş dikkati sonucu yapılan ani fren ve durmalar da kaynaklı zararlardan korunmak için henüz tıp bir çare bulamadı
    teşekkür ederiz

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı eguvere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. Paylaşmak istediğim bişey var.....

Ben uzun süredir Kask takmıyodum. Takdığım zamanda kaskım kötü olduğu için ön camı hep açık oluyodu....

Yeni kask almıştım geçen gün konuşmuştuk. Ve dün akşamdan beri gözlerimde bir yanma var. Sebepsiz bir yanma. Hala yanıyor...

Sanıyrm kask takmamanın dizlik kullanmamanın veya koruyucu mont kullanmamanın acısını ileride çekicez....

Bu tür sıkıntısı olan motorcu arkadaşlar ne gibi zorluklar çektiğini söylerlerse hem yeni başlıcaklar için, hemde bu tür koruyucu kullanmayanlar için bir nasihat olacaktır?

Saygılar....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:07 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:04 AM ----------

Arkadaşlar doktor dediki göz damarların kurumuş....Gözler çok şiddetli rüzgara maruz kaldığı için göz damarları kurumuş....

Lütfen dikkat edin sizde...
    verilecek ilaçları çok düzenli kullan. ne kadar ihtimam gösterirsen ilerde tekrarlama sıklığı yada ihtimali o kadar azalır.
    benzeri benim de başıma geldi. ama ne yazık ki bende yanma yerine perdelenme oluyordu. bir anda tüm renklerin tüm şekillerin
    birbiri içinde kaybolduğunu düşün 10-15 saniyeliğine. adım atmaya bile cesaretim olmuordu. ödüm kopmuştu araç kullanırken bir gün tekrar ederse diye..

ilaçlarını düzenli kullanırsan tekrarlama ihtimali bile yok ona göre..

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Camiamızda egzosta, xenon fara ve diğer motor aksamına onbinlerce euro
    harcanırken kişilerin kendi canlarını çöplükte bulmuşcasına kot-montla,kask
    sız-botsuz-böbrek kemersiz-eldivensiz binenlerin yüzdesi hayli yüksek....
    Bırakın göz yaşarmasını araba camını patlatan taş veya metal parçası gelince
    keşke yaşarsaydı da kör kalmasaydım diyecekler yada yüz felci geçirdiğinde
    vatandaş aynada kendi yüzüne bile bakamayacak....
    Hata nereden mi başlıyor herkes önce motoru alalaım da sonra bakarız gibi
    kendini avutuyor ama olması gereken önce korumalı ekipmanların kralını almak
    akabinde ise motoru almalıdır...
    Sonra ne mi oluyor ,böbrek ve idrar yolu enfeksiyonları ,kan işeyenler,göz kapakları düşüp ,gözyaşı kalmayanlar,nazi tası takıp yasak savarız düşüncesiyle çenesi kırılıp aylarca yemek bile yiyemeden sadece pipetle su içebilenler...
    Kaderci toplumlara da yakışanı bu olsa gerek..motor afilli olsunda ,gerisi önemli değil demek ki...
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı navigator55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra ne mi oluyor ,böbrek ve idrar yolu enfeksiyonları ,kan işeyenler,göz kapakları düşüp ,gözyaşı kalmayanlar,nazi tası takıp yasak savarız düşüncesiyle çenesi kırılıp aylarca yemek bile yiyemeden sadece pipetle su içebilenler...
    Kaderci toplumlara da yakışanı bu olsa gerek..motor afilli olsunda ,gerisi önemli değil demek ki...
    çok haklısın şuanda ben kaza yaparken evde kutuda durmakta olan dizliklerime ve eldivenlerime bakıp sinirleniyorum işte insanın başına gelmeden anlamıyor bugün bi elemanı durdurdum ne kask ne mont hiçbişi yok yardırıyor biraz öğüt verdim anlamış gibi yaptı ama biz bence gördüğümüz bilinçsiz insanları uyarmalıyız elimizden geldiği kadar

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı navigator55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

o kadar haklısın ki.. ben tarzan gibi gezenleri gördükçe nerde nasılız dinlemeden uyarıyorum. hatta resmen acındırıyorum yahu, adama üstten baktığımızı sanmasın diye.. ama çoğu tın tın teneke gibi.. yok yani..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bnmde gözler kuruyor herzaman cebimbe en az 4 tüp damla wardır kullanırım we motorcu arkdaşlarıma da ikram ederim sanki sigara ikram eder gibi =)))

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Göz için neyse de dizler ve diğer eklemler için de rüzgarın zararlı etkisi olacağı gerçek mi. romatizma falan olur muyuz.

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göz için neyse de dizler ve diğer eklemler için de rüzgarın zararlı etkisi olacağı gerçek mi. romatizma falan olur muyuz.
    kesinlikle HERZAMAN HERYERDE FULL+ FULL KORUMA

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler