Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

inanmiyor musun? ben 3000bin yildir motor suruyorum!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar neden bazilarimiz bir şey yazarken GEREKMEMESINE RAGMEN(!) "ben yillardir kullaniyorum" "ben kendimi bildim bileli iki tekerciyim" "yil soylemiyorum, uzun zamandir motorcuyum" demek zorunda hissediyor?

basit bir muhabbet;
    - ön frene kullanmam zarari var yarari yok. hele yagmurda kesin kaza sebebi.
    - niye? ben trafikte arka frene dokunmuyorum.
    - kardesim daha bir yaşini doldurmadin, ben 10 senedir biniyorum bu makinaya.

cevaba bak, çay demle.

bu cevap sahibi daha eski, daha tecrubeli mi oluyor? daha cok şey bilen mi oluyor?
    1000 motorcudan 500'u yer islaksa motora dokunmuyor, evden işe işten eve yada sirf caddede hava atmak icin turlayanlarda 300udur.
    saniyorum iki hafta once surmeyi ogrenen kardeşim bu bin kişinin 500'unden daha iyi surer. hiç değilse gece gunduz yagmulu yagmursuz korkusuzca suruyor.

birakalim bu insani zorla şekle sokan laflari

ozellikle motosiklet sahiplerinde var bu tuhaflik, hic bir arabali arkadasim gelipte ben senelerdir araba suruyorum dedigine sahit olmadim cok sukur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    ne anlatmaya çalıştığını sen anladınmı
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Duncan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım:(-
    Arkadaş herhalde birileri ile tartişmiş.İçindekilerini buraya boşaltmış.
    Sanırım konu kendini begenmiş ve uzun süre motor kullandıgını belirten arkadaşlara çatmış.Sanırım doğru anladım.Arkadaş sen yeni başladıysan başkasının gelip ben daha tecrübeliyim demesi normal.Bundan bozulcak ne var?Ondan yararlanmaya çalıssan daha faydalı olmazmı?

Ayrıca ön freni kullanmaman senide deneyimli ve süper bir sürücü yapmazki bu konu gerçekten doğru.Ben 2 kere kaza yaptım.Oda yağmurlu havada dalgınlıgımdan ön frene basmaktan kendimi yerde buldum.Bu kanıtlanmıştır.Islak zeminde arka freni kullanmak hafıf sıkmak yada 2 frenı hafıfce sıkmak mantıklı ben bunları yapıyorum.Arkadaş doğru söylemiş ön freni kullamamanı tavsiye ettiğinde yok eğer yukarda anlattıgın gibiyse ukalalık etmiş.

Ayrıca ben karşılaştım.Arabası ile hava atan ben şu kadar kullanıyorum.Bak modifiye ettim.Otobanda şu kadar hız yaptım.Bmw ile yarış yaptım diye araba kullanıcı çok var.Ben 5 yıldır araba kullanıyorum diye övünen kişiler var.Benim karşıma çıkıyor.

Alıntı Duncan adlı üyeden alıntı
    Arkadaş herhalde birileri ile tartişmiş.İçindekilerini buraya boşaltmış.
    Sanırım konu kendini begenmiş ve uzun süre motor kullandıgını belirten arkadaşlara çatmış.Sanırım doğru anladım.Arkadaş sen yeni başladıysan başkasının gelip ben daha tecrübeliyim demesi normal.Bundan bozulcak ne var?Ondan yararlanmaya çalıssan daha faydalı olmazmı?

Ayrıca ön freni kullanmaman senide deneyimli ve süper bir sürücü yapmazki bu konu gerçekten doğru.Ben 2 kere kaza yaptım.Oda yağmurlu havada dalgınlıgımdan ön frene basmaktan kendimi yerde buldum.Bu kanıtlanmıştır.Islak zeminde arka freni kullanmak hafıf sıkmak yada 2 frenı hafıfce sıkmak mantıklı ben bunları yapıyorum.Arkadaş doğru söylemiş ön freni kullamamanı tavsiye ettiğinde yok eğer yukarda anlattıgın gibiyse ukalalık etmiş.

Ayrıca ben karşılaştım.Arabası ile hava atan ben şu kadar kullanıyorum.Bak modifiye ettim.Otobanda şu kadar hız yaptım.Bmw ile yarış yaptım diye araba kullanıcı çok var.Ben 5 yıldır araba kullanıyorum diye övünen kişiler var.Benim karşıma çıkıyor.

+1

Tamamen katılıyorum...

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    ben fren kulllanmıyorum motorda. ben ne oluyorum şimdi.
    millet 2.kez balata değiştirmeye giderken ben 1.kez değiştirmeye gidiyordum.
    ne insanlar var yaa. bu işe yıla bakmaz diyemem ama önce kabiliyet gerek. kabiliyet olmadıktan sonra istersen 40 sene kullanmış ol hiç bir şey değişmez.

sean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asyamotor as 125 t
    abı yanlıs anlamada fren kullanmıyosan ayağını yere mı surtuosun... şaka bir yana kabiliyet lazım gercekten..

murat_by - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx250 twister
    bir işi 1 yıldır yapanmı yoksa 10 yıldır yapanmı daha tecrübei olur sen önce bunun cevabını ver isterse bu işin okulunu okusun egitimini alsın 1 yıllık şöför 10 yıllık şöförden daha tecrübeli daha kabiliyetli olamaz her geçen yıl tecrübesine tecrübe katmıştır ve artık neyin nerede yapılması gerektigini veya yapılmaması gerektigini su gibi içmiştir bence sen hiç motosiklet kullanmadın arkadaşım kullansan böyle konuşmazdın yagmurlu havadalarda zevk için motor kullanan adamlar binmez peki ya bunu ticaret , iş vs. için kullanan lar ne olacak
    murat_by

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    yani taksiciler en iyi sürücüler mi oluyor bu durumda?
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Alıntı murat_by adlı üyeden alıntı
    bir işi 1 yıldır yapanmı yoksa 10 yıldır yapanmı daha tecrübei olur sen önce bunun cevabını ver isterse bu işin okulunu okusun egitimini alsın 1 yıllık şöför 10 yıllık şöförden daha tecrübeli daha kabiliyetli olamaz her geçen yıl tecrübesine tecrübe katmıştır ve artık neyin nerede yapılması gerektigini veya yapılmaması gerektigini su gibi içmiştir
    Tecrübede zaman sınırı vardır. Bunu unutmamak lazım. 10 sene kullanan adam 1 senelik kullanıcıdan tabiiki tecrübelidir. Ama 10 sene kullanan 2-3 veya daha fazla yıl kullanandan daha tecrübeli olur diye bir kural yok. Tecrübeninde, bir konuda edinilebilecek bilgininde, deneyiminde sınırı vardır ve bunu yıllarla ölçemezsin. Sanırım Arkadaşım bunu söylemek istemiş ama biraz kızgın olduğu için başka konularada atlamış sanırım.

10 sene kullanan ama sadece gezinti için kullanan sürücü ile 1 sene kullanıp her işini motoruyla kovalamış kişi arasında deneyim farkı da hafife alınmaz.

Alıntı murat_by adlı üyeden alıntı
    bence sen hiç motosiklet kullanmadın arkadaşım kullansan böyle konuşmazdın yagmurlu havadalarda zevk için motor kullanan adamlar binmez peki ya bunu ticaret , iş vs. için kullanan lar ne olacak
    Motor kullanımı insana ve zevke göre değişiyor. Sabah motorumu yıkadım. Sonra sahile indim. 3 kere bardaktan boşalırcasına yağmura maruz kaldım. Su birikintilerinden geçtim paçalarım ve motor sırılsıklam oldu. Ben yine eve dönmedim. Balık yakalayanlarla muhabbet ettim. Sonra Slwer geldi tecrübeli amcalardan tekniği taktiği öğrendik. Hemen gittik bizde balık takımları aldık. Bir de Burger King'ten bir çöp poşeti aldık. Yağmurluk niyetine. Bizde olta attık. Yine Bawebaran ve oğlu baran motorla geldi. Ben saat 22:30 da döndüm Slwer (Erman) hala orada balıksız denizden balık çekmeye çalışıyor.

Yani anlatmak istediğim şu motoru yağmurda sadece iş için kullananlar kullanmıyor. Zevkide farklı oluyor.

Fren konusunda kompresör ve arka hafite ön kullanıyorum ben yağmurda. Yağmurlu havada sadece arka frende pek güvenli olmaz kıç atar motor. Vites küçültüp motora yük bindirmek ve kontrollü Arka ve ön hafif fren yapmak benim tercihim.
    Sadobey

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    1. Kaç Yıldır kullandığının bir önemi yoktur, tecrübe km demektir.
    2. Yağmurda motor kullanmak çok ama çooook zevklidir.
    3. Lastiklerin kaliteli ise ve motorda emanet değilsen (yani artık o aletle bütünleşmişsen) ön freni sorunsuzca kullanabilirsin, tabi kuru havadaki gibi bodoslama sıkamazsın.

Dip Not : Bu sene piyasaya çıkan ve neredeyse kaliteli bir çift lastik fiyatına alabildiğimiz motorların lastik kalitesini düşündüğümüzde, değil yağmurda ön freni kullanıp kullanmamak ben yağmurda kullanılmasını bile tavsiye etmiyorum.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    abi gereksiz saçma sapan bi başlık açılmış bence...
    eski motorculardan biri heralde bu arkadaşa, "senin ağzın daha süt kokuyor aslanım" falan dedi , arkadaşımızında zoruna gitti ; şimdi burda saçma bi başlıkla kişisel tatmini yakalamaya çalışmış...

canı sağolsun , forum demokrasidir...

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    ARRI435 sanırım birisi senin canını sıkmış ve "ben senelerdir araba sürüyorum" diyen çok arkadaşım var . Bu sitede bu güne kadar yağmurlu havalarda motosiklet sürmediği için hiçkimseye "tırt motorcu" dediklerini görmedim sanırım yanlışın var.

1.500.000 km. yapmış bir insanla 10.000 km. yapmış bir insan arasında elbette fark vardır. "Nasıl bir fark" dersen eğer; 1,5 milyon km. yapmış bir insan trafiğin motosiklete verdiği tepkiyi daha iyi birlir ve çıkabilecek sorunlarla daha kolay mücadele edebilir. Tabii ki sadece motosiklet üzerinde durmayla bitmiyor olay işin teorik kısmınıda bilmek bir o kadar mühim bir konudur.

basit bir muhabbet;
    - ön frene kullanmam zarari var yarari yok. hele yagmurda kesin kaza sebebi.
    - niye? ben trafikte arka frene dokunmuyorum.
    - kardesim daha bir yaşini doldurmadin, ben 10 senedir biniyorum bu makinaya.
    Ayrıca değindiğin gibi bir muhabbete giriliyorsa ilk satırda söylenen şey tamamiyle yanlış zaten bunu sende biliyorsun bizler gibi ama gel gelelim yağmurlu havalarda ön frene; genelde yağmurlu havalarda arka fren ve motor freni dışında elinin ayarı yerinde olan bir insan ön frenide kullanabilir ama tehlikeye yol açabilir sürücü acemi ise çünkü en teker kaydığı zaman kontrol etmek arka kaydığı zaman kontrol etmekten kat ve kat daha zordur.

İyi motosiklet sürmekle, tecrübeli olmak arasındaki farkı ancak tecrübeli bir motosiklet sürücüsünün bileceğini hiç unutmamak gerekir. İyi motosiklet sürmek için inanmak, tecrübeli olmak için ise görmek ve km. yapmak gerekir ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

abii sen ne dedinki kimdi ben konuyu anlamadım ki kenbdi kendine eğlenmişin bir ara birisi çay demliyordu

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    metal uçma be 1,5 milyon km yi kim yapmış bu km motorla yapılması için al sana hesap
    yılda ortalama 20 000 km motor kullanan biri hakkını vererek motor biniyo demektir 5 senede 100 000 km eder 50 senede 1 milyon 75 senede 1,5 milyon km motora 15 yaşında binmeye başladığını düşünürsek bu adamın 90 yaşında olması lazım o yaştada tecrübe olsa nolur olmasa nolur göz görmez refleks kalmaz o yaşta bırak tecrübeyi motor üzerinde dengede durmak bence kabiliyettir
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

super_meke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varadero

Mc afromos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben fransz kaldım bu başlığa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler