Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

kask ve gözlük sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı serdar.0405 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı dert bende de var ...bi de kışın buğulanma derdi.vizörü kaparsın buğulanır açarsın ıslanır....
    Ben kışın sık sık gözlük camlarına sabun sürüp sonra bezle siliyorum. Unutmazsam her gün yapmaya çalışıyorum. Kalıcı olmasa da etkili bir buğu önleme yöntemi. Gözlük tertemiz oluyor hem
    [B]J şimdi asker[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kışın sık sık gözlük camlarına sabun sürüp sonra bezle siliyorum. Unutmazsam her gün yapmaya çalışıyorum. Kalıcı olmasa da etkili bir buğu önleme yöntemi. Gözlük tertemiz oluyor hem
    Temiz insanın hali başka oluyor zaten Bizim pencerelerde bi kirlenmiş sormayın,şöyle sabunlayıp,bezle silen biri olsa ne iyii olurdu

En iyisi lens bu arada,kullanabilirseniz,en temiz çözüm.Bi deneyin bence
    [COLOR="Navy"][B][I]Am I, a part of the cure?
    Or am I part of the disease? [/I][/B][/COLOR] :silent:

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı coldplay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz insanın hali başka oluyor zaten Bizim pencerelerde bi kirlenmiş sormayın,şöyle sabunlayıp,bezle silen biri olsa ne iyii olurdu

En iyisi lens bu arada,kullanabilirseniz,en temiz çözüm.Bi deneyin bence
    Sağ ol. Aslında gözlükle bir alıp veremediğim yok. Beni rahatsız eden bir şey değil. Ama nedense lense acayip soğuk bakıyorum. Bakım isteyen, ara sıra göze mikrop kaptıran, tahrişe, kurumaya sebebiyet veren, uçarsa düşerse insanın çok başını ağrıtan bir şey olduğu izlenimi edinmişim nedense. Tamam, bu kadar da kötü değildir herhalde

Gözlüğü sabunla ovuyorsam sebebi temizlik aşkı değil, ölüm korkusu. Buğulanınca trafikte soğuk terler döktürüyor.
    [B]J şimdi asker[/B]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı BerkBoyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben optikçiyim arkadaşlar numaralı vizör degill ama bir motosiklet gözlugune numaralı cam takmak mümkün ama biraz maliyetli olacaktır motosiklet gözlügü derken arkadan lastikli ve göze yapışan tarzdan
    futbolcu ve basketbolcuların kullandıkları cinsten birşey sanırım ??
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Sağ ol. Aslında gözlükle bir alıp veremediğim yok. Beni rahatsız eden bir şey değil. Ama nedense lense acayip soğuk bakıyorum. Bakım isteyen, ara sıra göze mikrop kaptıran, tahrişe, kurumaya sebebiyet veren, uçarsa düşerse insanın çok başını ağrıtan bir şey olduğu izlenimi edinmişim nedense. Tamam, bu kadar da kötü değildir herhalde

Gözlüğü sabunla ovuyorsam sebebi temizlik aşkı değil, ölüm korkusu. Buğulanınca trafikte soğuk terler döktürüyor.

Evet,lens bakım olarak biraz zor ama böyle durumlarda kurtarıcı olur yine de.Sürekli değil ama yola çıkılacağı zaman neden olmasın? Temiz kullandıktan,solisyonuna dikkat ettikten ve gözünde olduğunu unutmadıktan sonra gözlükten bi numara önce Gözlük kullananların işi zor cidden,eldeki olanakları kullanacak,kendine göre en mantıklısını seçecek artık.

Şimdi bize temizliğe gelen yok yaniii?

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Ben güneş gözlüğü şeklinde yaptırmıştım 360 tl tutmuştu ama yakın bir zamanda kaybettim .
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

eric_cartman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bi gün benim de olacak
    lens vizör açık süürüşlerde kurumaz mı

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı coldplay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bize temizliğe gelen yok yaniii?
    Dedim ya, hayatta kalmak için temizliyorum. Ama başıma silah falan dayarsan olabilir
    [B]J şimdi asker[/B]

Alıntı eric_cartman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla hızlı giderken kurur tabi,aslında kurumaz ama ister istemez rahatsızlık verir,göze giren mikrobu,tozu daha fazla tutar belki,göz kırpıştırarak bunun önüne geçilir ama o da dışarıdan yanlış anlaşılmasın Yavaş trafikde,seyir halinde hiçbi sorun olmaz ama hızlı süsüşde,göz derecesiz olsa bile vizör kapalı durmalı bence.

Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    Tek çözüm lens, cesaretin varsa ameliyat ta olabilirsin

Dedim ya, hayatta kalmak için temizliyorum. Ama başıma silah falan dayarsan olabilir
    Hıııı,yani sen "İyilik yap denize at,balık bilmezse halik bilir" in önde giden savunucularından değilsin,hımm Yardımseverlik ölmüş artık

Alıntı auditer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek çözüm lens, cesaretin varsa ameliyat ta olabilirsin
    Evet,cidden lazer ameliyatı da kesin çözümlerden ama göz dereceniz ve retinanızın kalınlığı çok önemli tabi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    arkadaşlar, herkese teşekkür ederim yorumlar için. ama numaralarım 0,50 ve 0,75 gibi küçük numaralar olunca zaten lazeri doktorlar tavsiye de etmiyor, yapmıyor da. "az da olsa risk var, bu numara için risk almaya değmez" diyorlar ve bence de haklılar...

şu lens denen merete ise bi türlü ısınamadım. gözümün içinde yabancı bir cisim olması fikri biraz itici geliyor. yine de belli olmaz, belki denerim ileride.

anlaşılan bu işin pek pratik ve kesin bir çözümü yok. böyle kullanmaya devam edeceğiz gibi görünüyor. herkese kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    2010 CBR 600 rr limited edition- 2007 kymco ck125
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    futbolcu ve basketbolcuların kullandıkları cinsten birşey sanırım ??
    evet o tarz bir gözluk sorunu çözecektir

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, herkese teşekkür ederim yorumlar için. ama numaralarım 0,50 ve 0,75 gibi küçük numaralar olunca zaten lazeri doktorlar tavsiye de etmiyor, yapmıyor da. "az da olsa risk var, bu numara için risk almaya değmez" diyorlar ve bence de haklılar...

şu lens denen merete ise bi türlü ısınamadım. gözümün içinde yabancı bir cisim olması fikri biraz itici geliyor. yine de belli olmaz, belki denerim ileride.

anlaşılan bu işin pek pratik ve kesin bir çözümü yok. böyle kullanmaya devam edeceğiz gibi görünüyor. herkese kazasız belasız sürüşler...
    Sözünü ettiğim yüzü saran güneş gözlüklerine numaralı cam taktırmayı gene de bir düşün. Gözlükçüye git, kaskla kullanmayı bir dene. Bakarsın rahat olur.

Ayrıca bu gözlüklerin önemli bir avantajı daha var: Normal gözlükler görüş alanın sağ ve sol yanlarında epey boşluk bırakırken bunlar o bölgeleri de kapsıyor. Benim asıl aklımı çelen de bu olmuştu. Çünkü arkaya bakmak için kafamı sağa sola çevirdiğimde o boş alandan bakmak zorunda kalıyorum, görüntü de bozuk oluyor haliyle.
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    1997 honda cbr 900 rr

gözlük kullanıcılarına kask tavsiyesi

mrb arkadaşlar 6 numara gözlük kullanıyorum ve kask almak istiyorum..çene açar tiplerden gözlüğe en iyi giden kask seçiminde bana yardımcı olmanızı istiyorum.geçenlerde bir kask taktım kaskın üst kısmı gözlüğümü aşağıya doğru itmeye başladı ve görüşümü engelledi bu vesile ile kaskımın alın kısmı kaşımın çok üzerinde olması gerekiyor..mümkünse bana marka model tavsiye edermisiniz

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    ben venom'un çene açılır mat bir kaskını aldım, ama deneyerek aldım. siz de deneyerek alın, çünkü bizim durumumu istisnai olduğu için maalesef net üzerinden inceleme yapmamız yeterli değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben yıllardır gözlük kullanıyorum ama çene açılır kaskla.
    gözlüğün sapı yumuşak olursa fazla sorun yaşamazsınız.

akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Gözlüğünüzün şekli de önemli. Biraz büyük bir çerçeve ile her kaskta sorun yaşayabilirsiniz. Ben ls2 Delta kullanıyorum, gözlüğe hiç dokunmadan kaskı takıp çıkarabiliyorum. Tavsiye ederim ama tabi ki en mantıklısı, deneyerek almak. Denerken de, aldığınız kaskın kısa bir süre sonra biraz daha genişleyeceğini aklınızdan çıkarmayın. "Rahat kullanayım" diye kafanıza bol gelen bir kask alırsanız, bir süre sonra iyice genişleyeceğinden hem konfor, hem de güvenlik bakımından sorun çıkaracaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı eric_cartman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lensin kuruması bir yana en ufak toz zerresinde can yakması söz konusudur.
    Yolda belde lens temizlenmez.
    Lensle motor kullanmayı önermiyorum.

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Gözlükle kullananlara tavsiiyem mutlaka yanınızda yedek gözlük, yedek cam birşeyler bulundurun. Daha önce başlık açmıştım bu konuda ama gene hatırlatıyım dedim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...unutmayin.html

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler