Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yedek gözlüğünüzü unutmayın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Dün öğleden sonra eşimle Tuz gölü'ne gittik. Günbatımını seyrettik, fotoğraf çektik, herşey güzel dönüşe geçicez hava kararmak üzere. Kaskı taktıktan sonra gözlüğü takarken birden sağ tarafın vidası attı cam düştü. Cam kırılmış. Önce panikledik sonra tek gözümü kapatınca rahat görebildiğim için tek gözümü kapatıp yola çıktık. Eğer yola devam edemezsem yolda bir benziklikte motoru bırakıp otobüsle döneriz diye karar verdik. Hava karardıktan sonra baya zor oldu ama çok hızlı gitmeden 70-80 arasında yolun sağından gittim. 120km.lik baya zorlu bir yolculuk oldu.

Numaralı gözlük takanlara tavsiyem yanlarında mutlaka yedek gözlük, yedek cam vs. mutlaka birşeyler olsun. Çok zor durumda kalabilirsiniz. Ben de vardı hem eski gözlük hem de eski camlar. Genelde de yanımda taşırdım bu sefer unutmuşum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Doru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Takdir

Maaşallah, Ank. nire tuz ggölü nire, acaba yanlışmı okuyorum didim di emme doğru okumuşum. Gerçi ben de beypazarı falan yapıyorum ama tuz gölü heç aklıma gelmemişti. Helal valla.
    Atın yiğidine doru , adamın yiğidine deli derler.

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun kazasız belasız atlatmışsınız olayı.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Çok kötü bir durum geçmiş olsun.Sanki karanlık odada siyah tişört arar gibi sıkıntı yaratıyor.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    gözlüğü hepten kaybetmek de vardı. bu da bir şans.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    "her kilometre ayrı bir deneyim" sözünü doğrular bir olay yaşamışsınız... geçmiş olsun, kaza - bela ile uğraşmadan atlatmışsınız...

Motosikleti
    Activa
    Geçmiş olsun .Dediğin gibi tedbirli olmak lazım

Motosikleti
    XL700 TA

geçmiş olsun ...

geçmiş olsun ancak şu tek gözü kapatarak gitme işi çok sakat geldi bana zira derinlik hissi kayboluyor. İyiki yoğun trafikte kalmamışsın...
    1881 -193

Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün öğleden sonra eşimle Tuz gölü'ne gittik. Günbatımını seyrettik, fotoğraf çektik, herşey güzel dönüşe geçicez hava kararmak üzere. Kaskı taktıktan sonra gözlüğü takarken birden sağ tarafın vidası attı cam düştü. Cam kırılmış. Önce panikledik sonra tek gözümü kapatınca rahat görebildiğim için tek gözümü kapatıp yola çıktık. Eğer yola devam edemezsem yolda bir benziklikte motoru bırakıp otobüsle döneriz diye karar verdik. Hava karardıktan sonra baya zor oldu ama çok hızlı gitmeden 70-80 arasında yolun sağından gittim. 120km.lik baya zorlu bir yolculuk oldu.

Numaralı gözlük takanlara tavsiyem yanlarında mutlaka yedek gözlük, yedek cam vs. mutlaka birşeyler olsun. Çok zor durumda kalabilirsiniz. Ben de vardı hem eski gözlük hem de eski camlar. Genelde de yanımda taşırdım bu sefer unutmuşum.
    Gecmis olsun, uzucu bir durum.
    Yedek gozlukte olabilir yada imkan dahilinde lens.

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Alıntı cuncun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun ancak şu tek gözü kapatarak gitme işi çok sakat geldi bana zira derinlik hissi kayboluyor. İyiki yoğun trafikte kalmamışsın...
    Evet derinlik hissi biraz kayboluyor özellikle gece olunca da görüş iyice azalıyor. O yüzden yavaş giden bir kamyonu veya arabayı 100-150m. geriden takip ederek gittim. Çok yaklaşmadan veya çok uzaklaşmadan mesafeyi koruyarak. Yol kenarındaki reflektörlerden de mesafemi teyit ettim sürekli.
    Zaten 100.yılda oturduğumuz için şehir içine girmeden eve gidebildik. Şehir içine trafiğe girmek zorunda olsaydım herhalde bir benziklikte falan motoru bırakıp taksiyle devam ederdim.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Aynı olay benim başıma geldi bende sapanca gölüne düşürdüm .Ve ne yapacağımı şaşırdım Sapancadan İstanbula kadar 70,80 km hızla geldim Sağ şeritten
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Yanımıza alacağımız alet edevata gözlük vidası da eklendi Ama doğru, aynı durumun başıma gelmesini istemem. Çok zor durum olmalı.

Bu arada, dün Tuz Gölü'ne 15:00 - 15:30 gibi bir saatte geldiyseniz, ben sizi gördüm Ben dönme hazırlığı yaparken siz geldiniz. İkinci girişten girdiniz değil mi?

Geçmiş olsun

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanımıza alacağımız alet edevata gözlük vidası da eklendi Ama doğru, aynı durumun başıma gelmesini istemem. Çok zor durum olmalı.

Bu arada, dün Tuz Gölü'ne 15:00 - 15:30 gibi bir saatte geldiyseniz, ben sizi gördüm Ben dönme hazırlığı yaparken siz geldiniz. İkinci girişten girdiniz değil mi?
    Biz önce Hirfanlı tarafına gittik barajın ordaki öküz taşını görmek için. Daha sonra geç kalmamak için yarı yoldan geri döndük. 2.girişten girdik senin fotolardaki yerden. Biz günbatımının fotolarını çektik ama karanlığa kalarak bedelini ödedik Bizim motor kırmızı-gri GV250. Saati tam hatırlamıyorum ama 4 civarı olabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:54 ----------

İlginç bir şekilde gözlüğün vidası düşmemiş. Eve gelince farkettim. Eski camı taktım aynı vidayı kullanarak.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    benim de yedek göslüğüm şimdiye dek bir kere lazım oldu, hep yanımda taşırdım ama lazım olduğunda yanımda değildi :D
    anlayacğın 40 yılda bir işe yarayacak olur ama...
    tavsiyende haklısın, ben de senin gibi yapıyorum
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler