Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benzin bitti yolda kaldım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar sabah sınava yetişmek için acele ile çıktım kız arkadaşımı alıp okula gidecektim, benzin alsammı dedim, sonda yedek depo var diye düşündüm acelem vardı, kız arkadaşımın evin oraya geldim, stop etti çalışmadı, adam hayırdır falan dedi bi tanıdık, benzin bitti yedek depoyu açayım dedim açtım, ondada benzin yok

Arkadaşlar bu yedek depo musluğu normalde yukarıda mı aşağıdamı durmalı ?
    Bide ne kadar alıyor yedek depo.

Bu arada sınava yetiştim otobüsle Üniversitenin son sınavıydı bi terslik çıkmazsa ve iyi geçti...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    benim motorda ok yukarıyı gösterirken yedek depo açık oluyor,bende çok yolda kalmıştım onu kestiremediğim için... motoru nereye bırakıpta gittin kilit falan vardı demi ?
    If you want peace, prepare for war

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hadi geçmiş olsun ...akıllanırsın ..depon herzaman dolu olsun yedeğe ne gerek var...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Kendi kullandığım motorumda musluğun uzadığı yer ok yönü aşağı konum da yedek depo devre dışı yukarı aldığım da aktif oluyor ve 1lt..

Bi de her güne başlarken bak gözünle zor görebildiğin bir derinlikteyse sınır bi 5 tl lik at derim...
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Acelemiz vardı, malesef ktlerde benzin göstergesi yok, nasıl böyle bir eksiklik olur hayret. Çinli işte. Hocam bende bir tek direksiyon kilidi var Allah'a emanet bıraktım kenara, Allah korusun bişey olmaz umarım heybeleride henüz bağlamış değilim. Aslında üşengeç değilim ama, zorlu bir sınav maratonunu atlattım. Artık biraz daha bakarım inş.

Birde kilitlerin pek işe yarayacağını düşünmüyorum. Çok sağlam bişey lazım ama önemlisi yerde kaldıramamaları lazım sonuçta 120 kilo alet 2 kişi kaldırır arat kamyonetin arkasına...

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Geçmiş olsun senin zaten musluğun yedek depoya çekiliymiş .
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

:D hala da öyle galiba, onu öğrendiğim iyi oldu.

Yalnız bende artist artist diyorum ki sorun değil hocam, şimdi yedek depoyu açıyorum diyorum. Açtım sözde marşa basıyorum adam kıskıs gülüyor ahaha

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bir çok motorcunun başına gelir sen canını sıkma... ama işini sanş a bırakma saglamcı ol benzinini her zaman al..........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    yok
    Alıntı Sovereign_Kh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D hala da öyle galiba, onu öğrendiğim iyi oldu.

Yalnız bende artist artist diyorum ki sorun değil hocam, şimdi yedek depoyu açıyorum diyorum. Açtım sözde marşa basıyorum adam kıskıs gülüyor ahaha

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    geçmiş olsun...
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    valla mobylette sor soleyeyim hatta sormadan soliyim önde kapalı. ortada (aşağıya bakrkene) normal. arkaya doğruykene yedek .

hazır böyle bir topik açılmışken bir soru sormak istiyorum.benzin göstergesi olmayan motosikletlere gösterge taktırma gibi bir şansımız varmı acaba?
    Güneşe doğru sürüyorum 149 milyon 596 km sonra ordayım:bounce:

Motosikleti
    150-zAt
    geçen gün bende son finalime giderken aşağı yukarı aynı tereddütü yaşadım. motor bi arıza çıkarırsa,finale giremezsem,ders kalırsa,mezun olamassam diye senaryolar yazmama neden oldu.Allahtan bişey çıkarmadı :d

Motosikleti
    HONDA CBF 250
    Geçmiş olsun. Ne olursa olsun deponuz her zaman dolu olsun. Benzin aldığınızda yedek depoyu unutmayın.

Bu arada o kilitlere güvenmeyin kesinlikle...

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Aman kardeşler benzinin az kalması dik yokuş yukarı ve aşağı yol alırken bir an bile kesikliğe yol açarsa bize Allah muhafaza sıkıntı yapabilir.....
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Geçmiş olsun...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Suç sende değil.Bende bir keresinde yolda kalmıştım cbf150 ile.Her zaman benzini bitirip yedeğe aldıktan sonra gider benzin alırdım.Fakat bigün yedekte olmadığı halde yedeği de içip bitirmiş.Muslukta arıza olmuş olabilir.Sonra sattığım için uğraşmadım.Ancak ondan sonra yedeğe hiç güvenmeden benzin azaldıkça depoyu doldurdum.

Bu arada bir ipucu vereyim.Eğer böyle benzini bitirip yolda kalırsan depo kapağını açıp boşluk kalmıyacak şekilde üflersen biraz daha yol gidebilirsin.Tabi enjeksiyonlu motorlarda bu önerilmiyo.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:54 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:50 PM ----------

Alıntı redlıne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hazır böyle bir topik açılmışken bir soru sormak istiyorum.benzin göstergesi olmayan motosikletlere gösterge taktırma gibi bir şansımız varmı acaba?
    Gösterge yoksa açıyosun deponun kapağını.Sonra bir iki çalkalıyosun.Sese göre kalan benzini hesaplıyosun.Eskiden Mobylette Super51'le biz öyle yapardık.

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Geçmiş olsun kardeşim. İşini şansa bırakma 12 senedir mopedde dahil motosiklet kullanıyorum daha hiç benzinsiz yolda kalmadım.

Ama içini rahatlatacak bir şey yazayım; bacanağımın bir arkadaşında 1300 cc Honda Pan Europan var ve onunda birgün benzini biterek yolda kalmışlığı vardır.

Alıntı Sovereign_Kh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acelemiz vardı, malesef ktlerde benzin göstergesi yok, nasıl böyle bir eksiklik olur hayret. Çinli.
    cinli falan fark etmiyor baktıgım chopper / cruiser motorlarda benzin gostergesi yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:17 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:15 AM ----------

sen kalmıssın otobus falan yetişmişsin ben jeep le e5 te benzin bitti diye kalmıstım

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    ben temde sol şeritten giderken piaggioyla çat diye durdu motor allahtan araba gelmiyodu arkadan direk sağa çektim boşta gide gide birde baktım benzin bitmiş

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler