Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorumuzu Nasıl Kilitlemeliyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bu aralar dikkat ettiyseniz çok çalıntı motor haberleri gelmeye başladı. Allah hiç birimizin başına vermesin inşaallah...

Soru şu : Motorumuzu DİREKLİ ve Özellikle de DİREKSİZ bir yerde nasıl kilitlemeliyiz? Kilitlerken nelere Dikkat etmeliyiz? Motor koruma demiri ile lastiği zincir ile kilitlemek ne kadar sağlıklı? Hırsızın işini en zora nasıl sokabiliriz vb.....?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:32 PM ----------

Ben Genellikle evimizin ordaki sokağın bi köşesine bırakıyorum. Kalın bi zincir almıştım çelikten kırılması baya bi zor yani. O zincirle motor koruma demiri ile lastiği birbirine bağlıyorum. Ama yeterli olurmu olmazmı bilmiyorum....
    Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    1. Zincir yerde kalmayacak. Yani bol olmayacak, ki hırsız iki çekiç darbesiyle kesemesin.

2. Koruma demiri değilde, amortisörlere zincirlerseniz daha zor olur hırsızın işi.

3. En kesin yöntem kapalı otopark. Bi yerle anlaşın derim ben.

Allah hiç birimize göstermesin böyle bişeyi..
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Geçen gün kuzenimin 34 DL 1029 plakalı Siyah CBF 250 sini Beşiktaşta çaldılar Bence motoru kesinlikle sağlam bir direğe zincir veya başka bir kilitle bağlamak gerek. Tekerin dönmesini engellemek hiç bir çözüm değil. Kamyona koyar götürür. Bazen çingeneler bile pet şişe koydukları büyük çuvala motoru koyup götürüyolar. Tabi ki gerekli ALET, KUVVET, ZAMAN olduktan sonra pes etmeyecek kilit yoktur. Arkadaşım dediğin gibi amaç hırsızın işini zora sokmak... benim verebileceğim bir ipucu, motoru zincirleyeceksek mümkünse şaseden bağlamak ve zincirin yerden en az 30-40 cm yüksekte asılı kalmasını sağlamak.böylece hırsız zinciri keserken kolayca yerden destek alamayacaktır. Yani KUVVET faktörünü bir ölçüde zora sokuyoruz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:53 PM ----------

Ayrıca 50 YL ye çok hassas alarmlar var. Ama onlarda motora kedi çıkınca çalıyor, çöp kamyonu geçince çalıyor. Yani sürekli yanlış alarm

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Zincir yerde kalmayacak. Yani bol olmayacak, ki hırsız iki çekiç darbesiyle kesemesin.

2. Koruma demiri değilde, amortisörlere zincirlerseniz daha zor olur hırsızın işi.

amin cümlemize göstermesin inş
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

kapalı otoparklarda çok maliyetli oluyor ya.... her yer 24 saat açık olmuyor... Kimi zaman sabah geç geliyor. Kimi zaman erken kapatıyor.... Sıkıntı oluyor yani....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:35 PM ----------

motorla yoldan kazandığımız vakti. 5 dakikalık işimizi halletmek için yanından ayrılacağımız zaman kilitlemekle tekrar kaybediyorz. Şahsen ben öyle Disk kilitleri biraz iyi gibi ama geçen gün arkadaş disk kilidini takılı unutmuş motoru çalıştırıp gaza basınca olan olmuş....

Motosikleti
    yamaha bws 100 & fazer s2
    şahsen ben 2 tane disk kilit masterlock çelik halat birde grade 80 10 mm lik zincir ve araç takip sistemi var. (grade 80 makasla kesilemiyo makas vurulduğu zaman makasın ağzı bozuluyo zaten zincir almaya gittiğinizde spiralle kesiyolar.) vede araç takip sistemi var.

Alıntı dinoman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şahsen ben 2 tane disk kilit masterlock çelik halat birde grade 80 10 mm lik zincir ve araç takip sistemi var. (grade 80 makasla kesilemiyo makas vurulduğu zaman makasın ağzı bozuluyo zaten zincir almaya gittiğinizde spiralle kesiyolar.) vede araç takip sistemi var.
    maşallah

Hırsızın açamayacağı kilit yok demişti amcam

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster

buna ilave olarak alarm taktırmak
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motorumu bir alayım zaten bu civarlarda hırsızlık o kadar fazla değil ama evim müstakil sokarım kömürlüğe ufakta bir kilit kafi.

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hırsızdan tek korunma yolu kapalı otoparktır arkadaşlar.
    kilitlerin hepsi boş iş...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hırsızdan tek korunma yolu kapalı otoparktır arkadaşlar.
    kilitlerin hepsi boş iş...
    Anladık bunu da imkan yok demekki millet o yüzden soruyor değilmi

Şahsen ben evimin tam önünde bulunan elektrik direğine birbirine geçme çelik halkalardan oluşan bir zincirle bağlıyorum bir de disk kilidim var..

Bence açıkta bırakılan motorlarda güvenlik için önemli bir faktörde kirli bir branda ile motoru sıkı sıkı örtmek..Kirli branda dan kasıt ucuz göstersin altındakini

apithin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250
    Motorun Yağ boşaltma tıpasını acıyosun yağ iyice boşaldıktan sonra motoru çalıştır 25-30 mt. kadar gidersin sonra motor kendini kitler kimsenin kilitlemesine gerenk yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    walla ewımın altında kapalı otopark war oyuzden bole bı sıkıntım olmadı ama 1-2kere arkadasıma kalmaya gıttıgımde uyuyamadım Allah dısarda bırakana sabır versın gercekten

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    açık garajda.. 6 kilit.. 2 si oldukça kuvvetli, kaliteli ve güvenilir. ve alarm..
    mecbur.. bazen bir ay inemiyorum yanına.

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladık bunu da imkan yok demekki millet o yüzden soruyor değilmi

Şahsen ben evimin tam önünde bulunan elektrik direğine birbirine geçme çelik halkalardan oluşan bir zincirle bağlıyorum bir de disk kilidim var..

Bence açıkta bırakılan motorlarda güvenlik için önemli bir faktörde kirli bir branda ile motoru sıkı sıkı örtmek..Kirli branda dan kasıt ucuz göstersin altındakini
    bende diyorum ki
    en kral kilidi adamlar inşaat makasıyla bizim kilidi anahtarla açtığımızdan daha çabuk açıyorlar.
    he garaja para vermeyip motoru kaybedecek kadar zenginsen senin sorunun.
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    yok arkadaşım burada garaj..yani var ama 20 dk. yürüme mesafesinde..ne yapayım şimdi motoruma binmek için önce taksiye mi bineceğim?

yani demek istediğim bende biliyorum 36 mm inşaat demiri bile kesilebilir bir şekilde ama garaj imkanı olmayan mekanlarda zincir kullanımından bahsediliyor bu başlıkta..yani en azından ben öyle anladım..

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar ben ön diski master lock ile kilitliyorum. Arka tekeri şaseye king guard ile iki parmak kalınlığındaki zincir ile bağlıyorum. Böyle olunca motoru kaldırıp bir kamyona atmak yada olduğu yerde dağıtmaktan başka şans yok...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    hırsıza kilit dayanmaz motorun çalınacağı varsa kaçarı olmaz ne yazıkki

tabi tedbir almadan olmaz alarm - disk kilidi - zincir başlıca çözümer zaten
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok arkadaşım burada garaj..yani var ama 20 dk. yürüme mesafesinde..ne yapayım şimdi motoruma binmek için önce taksiye mi bineceğim?

yani demek istediğim bende biliyorum 36 mm inşaat demiri bile kesilebilir bir şekilde ama garaj imkanı olmayan mekanlarda zincir kullanımından bahsediliyor bu başlıkta..yani en azından ben öyle anladım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:18 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:18 AM ----------

hırsızın işini en zora sokmak amacımız.....mesela ben yanlış kilitliyomuşum onu öğrendim arkadaşların yardımıyla....

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben ön diski master lock ile kilitliyorum. Arka tekeri şaseye king guard ile iki parmak kalınlığındaki zincir ile bağlıyorum. Böyle olunca motoru kaldırıp bir kamyona atmak yada olduğu yerde dağıtmaktan başka şans yok...
    Bende aynı yöntemi uyguluyorum markalarımız bile aynı (masterlock+kingguard) artı birde alarm var ve apartmanın giriş kapısından içeriye sokuyorum. buna rağmen çalmaya teşebbüs edecek babayiğit varsa da kapının önünde haydar nöbette
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)