Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Wd-40 boyaya zarar verir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    jedimaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T Kanuni GT 250 comet
    Herkese selam,
    Benim motosiklet evin önünde yani açık alanda üstü brandalı bir şekilde duruyor. Bu aralarda fazla ilgilenemedim. Dün açtığımde bazı vida ve civataların hafiften paslandığını farkettim. Elimde WD-40 vardı. sıkabildiğim bütün vida ve civatalara wd-40 sıktım. Tabi sıkarken boyalı yüzeylerede geliyo yada akıyo. Temizlemeye çalıştım ama bir yere kadar. Şimdi bu WD-40 boyaya ve kromajlara zarar verir mi? Ayrıca motoru kış şartlarından korumak için, özellikle dış ortamlarda bekleyen motosikletleri, başka neler yapabiliriz? Bide en azından motoru yatırmamak için haftada kaç gün kaç saat çalıştırmak yada dolaştırmak gerek? Bu konularda bilgili arkadaşların bilgilerini esirgememesi dileği ile
    Kazasız ve mulu günler...

» Bu Başlık Moderator tarafindan taşınmıştır.
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    » Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    » Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    » Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: BBRR **************
    \"Hep denedin, hep yenildin, tekrar dene, tekrar yenil, daha iyi yenil...\"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    wd-40 bu konuda iyidir , boyaya bişi yapmaz die duymuştum..... ama daha uzman biri cvplarsa iyi olur.... bunun yanında ; lastiklere başka bi gaz basılır demişti biri (nitrojen gibi) kışın saklama için , tabana tahta koyup , orta sehpaya almak.....
    aküyü sökmek , varolan yağı boşaltıp dandik yağ koymak, benzini boşaltmak vb , kış moduna sokmanın esaslarından başlıcaları.....

jedimaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T Kanuni GT 250 comet
    sağol mertmertmert
    Fakat bu arada ben motoru bütün kış yatırmak istemiyorum. En azından havalar çok çok kötü olmadıkça haftasonları binmek istiyorum. Fakat bu WD-40 konusu muallak. Sanırım motorun heryerini bununla yağlayanlar varmış. Yok mu bu konuda bir prof yaw...
    Hadi sağlıcakla...
    \"Hep denedin, hep yenildin, tekrar dene, tekrar yenil, daha iyi yenil...\"

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Hocam ben her yıkamadan sonra motorun heryerine (lastikler hariç) bir zararını görmedim ve işe yarıyor. Ama çok kalıcı bir madde degil arada bir yada yıkamadan sonra tekrarlamak gerek. Misal kışın ayda bir kez motorla biraz turla temizleyip wd40 yap. Bence yeterli olur. Ben bunu ön camda farlarda ve vizör camında yagmur kaydırıcı olarakda kullanıyorum.

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Arkadaşlar bende bu WD40'tan edinmek istiyorum. Nereden aldığınızı sorabilirmiyim? Birde eğer yağmur kaydırıcı ve buğu önleyici tavsiyeleriniz varsa onları da duymak isterim..
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    yağmur kaydırıcı ve buğu önleyici tavsiyeleriniz varsa onları da duymak isterim
    herhangi bir benzinliğe girdiğinde , oradaki buğu önleyici ve yağmur kaydırıcılardan alabilirsin.....
    şişe üzerindeki talimatları tam olarak uyguluyorum ve memnunum......

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanlıs anlamadıysam uzerı mavı sıvı spreyden bahsedıyosun dımı.ben o spreyı dısklere sıkmıstım paslanma yapmasın dıye motorun butun gun frenlerı tutmadı.haberın olsun.sıkrasan motoru 1 gun unut yanı

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    nerden alcaz peki hocam bu WD-40 denen arkadaşı ????

azen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    carfur, praktiker v.s. gibi yerlerde var.
    boyaya değil de pasa zarar veriyo
    diskler için ise disk temizleyici var onu kullanın arkadaşın dediği gibi frenler tutmaz,yani kaygan.
    temizlik ve parlatma için ise bi madde daha var ben onu kullanıyorum harika bişey boyayada zarar vermedi şu ana kadar. ama adını unuttum

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    fiyatı nedir peki hocam bu WD-40 denen arkadaşın ??
    çok oldum biliyorum ama yardım için teşekkürler..........

azen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fiyatını net hatırlamıyorum ama pahalı değildi galiba.

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    2 farklı boyda biri deodorant kutusu boyutunda digeri daha büyük. Yanlış hatırlamıyorsam küçük olan 9YTL büyük olanda 16YTL falan gibi fiyatı vardı praktikerde. Bu arada2moveun yaptığı gibi fren disklerine hiçbirşekilde yağ sıkılmaz doğal olarak frenlerin tutmaz.
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

bluesharki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Alıntı mertmertmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wd-40 bu konuda iyidir , boyaya bişi yapmaz die duymuştum..... ama daha uzman biri cvplarsa iyi olur.... bunun yanında ; lastiklere başka bi gaz basılır demişti biri (nitrojen gibi) kışın saklama için , tabana tahta koyup , orta sehpaya almak.....
    aküyü sökmek , varolan yağı boşaltıp dandik yağ koymak, benzini boşaltmak vb , kış moduna sokmanın esaslarından başlıcaları.....
    Bir ustadan duyduğuma göre motoru kışın yatıracaksan içindeki yağı boşaltma demişti.... Çünkü yeni koyulan yağın içindeki kimyasallar kullanılmadığı için motora zarar verirmiş.

Tercih sizin....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler