Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni MotorUmda Problem mi Var Banamı Öyle Geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    apithin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250
    Arkadaşlar Merhaba
    Dün Aldıgım KUBA KM 125-6 model motorumun dün hiç bir sorunu yoktu.
    Ama bugün Çalıştırırken sürekli jikleyle Çalıştırmak zorunda kalıyorum ve sonra motor boguluyor.
    Daha 2 günlük bir motorun jikleyle çalışması normal mi (motor sogukken) motor sıcakken sorun cıkmıyor.
    Motora Sorun Bulmak istemiyorum cünkü benzin konusunda cok iyi dün aldıgım 10 liralık benzin ve yaklaşık 1 lt de içinde vardı 80 km yol yaptım daha bitmedi.
    Bu çalışmama konusunda beni aydınlatırsanız sevinirim.Yarın inşallah yeni resimlerinide koyacagım.

Edit:Jikle Yerine cikle yazmısım bunu değiştirdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Öncelikle hayırlı olsun. Cevap zaten sorunuzun içinde motor soğukken Jikle ile çalıştırılır en fazla 1-2 dakika sonra motor ısınmış olur ve Jikleyi kapatırsınız eğer Jikleyi kapatmazsanız motor boğulur. Bu gayet normal motosikletinizde sorun olduğunu sanmıyorum.

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    yamaha ybr 125 de aynı durumda jikleyle çalışır. motorunuzda herhangi bir sorun yok, çalışma prensibi o şekildedir.

Motosikleti
    Cbr 250
    Rahatladım Ya Yakasık 10 yıllık bi bws kullanımından sonra vitesli motoru cok sevdim ve acemisiyim her hangi bi sorunda ne yapacagımı bilemedigimden ve bws de böyle bi sorun olmadıgından yazdım tşk ederim bilgiler için artık resimlerini koyarım yarın Bide bu rodaj süresi kaç km acaba onu ögrenebilirmiyim ??

Motosikleti
    keeway superlight 150
    sorun yok her motor her yaşta soğuk hava cikleyle çalıştırıllır

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı apithin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahatladım Ya Yakasık 10 yıllık bi bws kullanımından sonra vitesli motoru cok sevdim ve acemisiyim her hangi bi sorunda ne yapacagımı bilemedigimden ve bws de böyle bi sorun olmadıgından yazdım tşk ederim bilgiler için artık resimlerini koyarım yarın Bide bu rodaj süresi kaç km acaba onu ögrenebilirmiyim ??
    bws de otomatik jikle var sanıyorum. bu yüzden farketmemiş olabilirsin motosikletin jikleye ihtiyaç duyduğu zamanları.

Motosikleti
    Cbr 250
    Tşkler bilgiler için

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    300-500 KM boyunca motoru zorlama. tahminen 9.000-10.000 devir arası kırmızı çizgiye girecektir. Deviri kırmızı çizgiye kesinlikle getirme zararlı. onun dışında 6.000-7.000 devir arası kullanman ideal rodaj süresince.
    300 yada 500 KM'de yağını değiştir. Servisine danışmanda senin için yararlı olur. bazı servisler ilk yağı 1.000 KM'ye kadar kullan diyor. Dolayısıyla rodajıda 1.000 KM'de bittiğini söylüyor.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    zaten motor sogukken jıkleyle calıstırılır arkadasım
    Rüzğarı_hissSet

bttfemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    motorun hayırlı olsun,bende 1 ay önce aldım motorumu sıfır racer 200s soğukken benim motorda jikleyi çekmeden asla çalışmıyor zaten jiklenin görevi orda,zengin karışım hazırlayıp motoru bir an önce ısıtmak,ben çekiyorum jikleyi çalıştırıp hemen biniyorum 1-2 dakika yavaşça motoru kullanıyorum bu şekilde sonra jikleyi indirip devam ediyorum.
    rodaj konusuda ilk 500 km de 5-6 bin deviri geçmemeye gayret et sonra 1000 km ye kadar red line bölgeye girme yeter,ilk 400 km de yağını değiştirmek çok uygun zamandır ve sağlıklı olur motor için

Birde demişsin 10liralık benzin aldım 10 liralık benzin eder 3.3litre benzin içindede 1litre varmış etti 4.3 litre benzin bırakta 80km gitsin sana bws'den normal gelebilir ama bu tarz motorlar 100kmde 2.8-3 litre civarı yakarlar rodajı tamamla sakin kullan motorun 3litre civarı yakar.;)

Motosikleti
    Cbr 250
    110 km gitti 4.3 lt benzinle bugün tekrar 10 liralık aldım eger bu şekilde giderse rodaj bitince dahada az yakacak gibi geliyor bana servis 500 km de yagın değişecegini söyledi ama motor kısmında ingilizce olarak 1000 km diyo rodaj süresine kafamı karıstıran buydu ve bunun için size sordum rodaj süresini zaten öyle hemen hız yapıcak halim yok motorumun ömrü uzun olsun ben 1000 km ye gelene kadar basmasamda olur tekrar teşekkürler bilgiler için

Sen dinl servisi 500de yağını değiştir.

Motosikleti
    sym fiddle 125
    İlk uzun yol deneyimimi Sym Fiddle 125'lik scooter'ımla İstanbul Sarıyer'den Bozcaada'ya yapmıştım. Giderken yola uykusuz çıkmam ve ilk deneyimim olması itibari ile çok yorulmuştum. Popo, kasık ve bacaklarım 1.5 saatte bir 15'er ara verip hem kendimi hem de motoru dinlendirmeme karşın bağımsızlığını ilan etmişti. Sanırım gidişte kamyonlardan kaynaklı stres de etkili oldu. Dönüşte ise daha zinde ve nispeten daha tecrübeli olduğum için çok sakince dinlene dinlene 7 saatte Bozcaada'dan İstanbul'a gelmiştim.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    abi bende kuba motor kullanıcısıyım butun modellerinde aynı sabah hava gunesli bile olsa jiglesiz calısmıyor abi jigleyi ac bi elin jiglede iken diyer elinle calıstır motoru 4000 devire yukselince jigleyi kapat gazıda o sırada bırak yoksa bogulur o kendi halinde 2 dk calıssın sonra git yoluna.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

benim dediklerimi alıstırma yap yakında elin alısır zaten 1 haftada kullanmasanda tek marsta alır jiglesiz calıstırma hava 40derecede olsa bile calısmaz sabah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)