Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başlangıç motosikleti seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba. A2 ehliyetimi yeni aldım şimdi sıra motosiklete geldi yanlız bu konuda kafam çok karışık, 3 model arasında karar veremekteyim. Bunlar, CBF150, CBR125 ve YBR 125. Honda'nın eğitiminde CBF150 kullanmıştım, güzel motor, hakimiyetimde iyiydi yanlız başlangıç için biraz iri geldi bana. Boyu 1.72 kilosu 90 olan biriyim. CBR 125 en beğendiğim motor, ileride de hayalim supersport serisi kullanmak, fakat 3 nedenden dolayı 125r'dan çekiniyorum, 1.si 90 kilo olduğumdan motorun üzerinde sırıtmam, 2.siyse henüz acemi olduğumdan yana yatma durumunda koruyacak bir demirin olmaması,3.sü de lastikleri küçük olduğundan yol hakimiyetini kaybetmekten çekinmem. YBR 125 ise yıllardır başlangıç motoru olarak düşündüğüm bir model. Ağırlıkının da CBF150'ye göre daha az olması ve yere daha yakın olması beni kendine çekiyor. Forumlarda benzer konuları araştırdım, CBF150'nin başlangıç için çok önerildiğini gördüm. Tavsiyelerinizle yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Eğer ybr'mi cbf'mu deseydin cbf diyecektim eğer Cbf 150'den başlangıç için iri geldi diye vazgeçeceksen bence hiç vazgeçme Cbf al sorun yaşamazsın boyun o kadar kısa değil. Ama hayalim süpersport diyorsun Honda eğitimi de almışsın alışana kadar dikkatli kullanırım dersen Cbr125 al oda başlangıç motorudur. Bence 90 kilo o kadarda fazla sırıtmaz gibi kullanan arkadaşlar daha iyi bilir ama Cbr derim eğer halen şüphen varsa ozaman Cbf derim.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ben 183-70kg ile CBF'le başladım, en ufak bir rahatsızlık duymadım. CBF tek başına büyük gözüküyor ama başka bir motorun yanında ufak kalıyor

Üç motoru da dene, hangisinin üzerinde kendini en rahat hissediyorsan onunla başla derim. CBR'a düşme takozu takılabiliyor bildiğim kadarıyla, diğer iki motorda koruma demirleri var.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazdıklarının içerisinde sana en iyi olanı bence cbf 150 ..koruma demiride taktırırsın rahat olur.zaten allah göstermesin kaza anında aç sol bacağını motor aksın gitsin sakın ayağını motorun altında bırakma motoru nasıl olsa alırsın kardeş önce can sonra canan saon karar cbf 150 siyah ama siyahh

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı Lucastorn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. A2 ehliyetimi yeni aldım şimdi sıra motosiklete geldi yanlız bu konuda kafam çok karışık, 3 model arasında karar veremekteyim. Bunlar, CBF150, CBR125 ve YBR 125. Honda'nın eğitiminde CBF150 kullanmıştım, güzel motor, hakimiyetimde iyiydi yanlız başlangıç için biraz iri geldi bana. Boyu 1.72 kilosu 90 olan biriyim. CBR 125 en beğendiğim motor, ileride de hayalim supersport serisi kullanmak, fakat 3 nedenden dolayı 125r'dan çekiniyorum, 1.si 90 kilo olduğumdan motorun üzerinde sırıtmam, 2.siyse henüz acemi olduğumdan yana yatma durumunda koruyacak bir demirin olmaması,3.sü de lastikleri küçük olduğundan yol hakimiyetini kaybetmekten çekinmem. YBR 125 ise yıllardır başlangıç motoru olarak düşündüğüm bir model. Ağırlıkının da CBF150'ye göre daha az olması ve yere daha yakın olması beni kendine çekiyor. Forumlarda benzer konuları araştırdım, CBF150'nin başlangıç için çok önerildiğini gördüm. Tavsiyelerinizle yardımcı olursanız sevinirim.
    cbr il cbf yi kıyaslama kardeşim nedeni ikisininde farklı kulvarlarda koşturması
    cbf deki rahatlığı cbr de bulamassın mesela yüksek bir motorda sayılmaz
    şayet race koşturacaksan cbr ile başlayabilirsin aklında soru işareti kalmasın. .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

arkadaşlar herbirinize yorumlar için çok teşekkür ederim. Yorumlarda CBF 150 ortak karar gibi olmuş . YBR125 ile de aşırı ilgilenmekteyim. YBR125 ile CBF 150'nin farkları nedir?YBR 125 kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Eğer birbirlerine yakın özelliklere sahiplerse, YBR'ye daha sempatik bakmaktayım, bahsettiğim sebeplerden(alçak ve hafif olması) dolayı. Bugün mağazaya gidip YBR'ye bakmayı düşünüyorum, daha önceden CBF ve CBR'yi test etmiştim, aradaki fark daha kolay anlaşılır böylece. 1 - 2 hafta içinde de yeni motoruma kavuşmayı ümit etmekteyim.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dostum bence de cbf 150 al.motor hacim olarak 125 cc den daha fazla performans verir.ayrıca dolgun görüntüsü seni korkutmasın.acemiliğini attıktan sonra da büyütürsün.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    ben ybr 125 derim neden dersen cbf150 grenajlı bi motor başlangıçtada düşme yan yatırma gibi sebeplerden dolayı ybr yi öneririm ama karar senin
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş sanmasınlar bizi
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda hayat onda boşuna dememişler al cıbır dünyayı dolaş su soğutmalı 6 vites şanzuman yakıt desen o hiç yoktur tahminimce.Karar yine senin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    tek kalem motosiklet öneririm TVS APACHE 150 CC

150 cc, daha kalıplı, daha torklu.... daha uygun kalite ve performans

cbf 150 ye göre parçaları hem ucuz hem de gösterişli bir makina.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Honda XL 200
    her ikisi de baslangıc motoru denmekte... cbf150 başlangıç için harika motor olarak niteleniyor... ben de yeni ehliyet alıyorum cbr 125r düşünüyordum fakat birkaç motorsikletle ugrasan abim enduro/cross tarzı motorla başlamamı tavsiye etti... motorla kendi tarzını bulana kadar kullanabiliecegin cok amaclı bir makine secmeyi de düşün bence... şahsen honda xl200 edindim henuz motoruma kavusmadım bakımları yapılıyor ama içim rahat.. ileride ehliyetimi aldıkan sonra asfalt performansı hakkında dusuncelerimi yazarım

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    hımm................. aslında şöyle yapalım

düşünemediklerin için

http://www.motosiklet.net/forum/moto...nler-icin.html

öngöremediklerin için

http://www.motosiklet.net/forum/moto...datmacasi.html

emeklemeden yürümeye, yürümeden koşmaya başlayamıyoruz doğal olarak..

başlangıç motosikletleri için

http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-listesi.html

yeni başlayanlara hitaben..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...a-hitaben.html

yerinde olsam oturur bunları okurdum gerçekten kim ne diyor diye.. bunlardan sonra gerçekten kafanda bir çok şey oturacaktır..

asfalt meleği limklerde hata olabilir mi? Ben hiçbirine giremedim.
    Arkadaşlar bu arada motosiklet adaylarımı 2'ye indirdim, bugün Honda ve Yamaha mağazalarını gezdim ve YBR 125 veya CBR125'den birinde karar kılacağım. CBF 150 bahsettiğim gibi iri geldi ve gözümü korkuttu. Önce Sirkeci Yıldız Ticarete gittim ve YBR'ye baktım daha sonra İstoş Anes Motor'da CBR 125'e baktım. 1 saat kadar sohbet ettik, çok ilgillendi arkadaşlar. CBR125'in küçük lastiklerinden çekindiğimi söyleyince, arka lastiğin 130'lukla değiştirilebildiğini söylediler. Bu şartlarda YBR'nın maliyeti 3.600, CBR'nin ise 5.450 civarında olmakta. YBR benim bütçem tam uygun bir model ancak ufak bir zorlamayla CBR'de alabilirim. Sonuçta biri kargocu motoru görüntüsünde(küçümseme maksatlı kesinliklke söylemiyorum), diğeriyse görüntü olarak çok hoşuma gidiyor. Sizce aradaki bu farka değer mi? Neredeyse arada 2 milyar farlk var.(2.el düşümüyorum)

Motosikleti
    ZX6-R
    cbf 150 gözünümü korkuttu nesini korkuttu yav hic motora binme bence ilerlde supersport alıcam diyosan cbr 125 i al gözünü korkutmasın

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer ybr'mi cbf'mu deseydin cbf diyecektim eğer Cbf 150'den başlangıç için iri geldi diye vazgeçeceksen bence hiç vazgeçme Cbf al sorun yaşamazsın boyun o kadar kısa değil. Ama hayalim süpersport diyorsun Honda eğitimi de almışsın alışana kadar dikkatli kullanırım dersen Cbr125 al oda başlangıç motorudur. Bence 90 kilo o kadarda fazla sırıtmaz gibi kullanan arkadaşlar daha iyi bilir ama Cbr derim eğer halen şüphen varsa ozaman Cbf derim.
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili bereket hemen hemen her motor sorana tavsiye veriyosun ..engin deneyimlerini bizle paylaştığın için teşekkür ediyorum .. acaba bahsi geçen 3 motordan hangisine bindin ve kaç km deneme şansın oldu ... merak ettim ondan soruyorum
    arkadaşım kötü bir niyetin yok biliyorum ama benim de dikkatimi çekti

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Bence ybr 125 al başlangıç motosikleti için iyidir
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Arkadaşlar herbirinize yorumları için tek tek çok teşekkür ederim. Bugün itibariyle YBR almış bulunmaktayım. İşlemlerin bitmesiyle bu haftaiçi teslim alabileceğim ilk bebeğimi . Sizlerin tecrübelerinden gene faydalanacağım, ilk izlenimlerimi de sizlerle paylaşacağım.

İlk olarak hemen tebrik edeyim.Düşündüğünüz 3 modelde sorun çıkarmayacak tipte motolardı ybr'de sonuçta bir efsane kazasız belasız kullanın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler