Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Durunca hangi ayak yere konmalıdır ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Gün geçmiyor ki canım forumda bir hortlama olayı daha yaşanmasın :D 10 sene sonra hortlatılan konu forumdaşlar arasında yeni bir ss sküter ve induro tartışması başlattı :D
    Meraklı Genç bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gün geçmiyor ki canım forumda bir hortlama olayı daha yaşanmasın :D 10 sene sonra hortlatılan konu forumdaşlar arasında yeni bir ss sküter ve induro tartışması başlattı :D
    Forum bunun için var yazılan bilgiler 10 sene 20 sene sonra tekrar okunsun, tartışılsın, katkı sağlansın, geliştirilsin diye

Hangi ayak yere konulur konusuna şöyle bir yorum yapabilirim yere duruma ve şartlara göre bu durum herzaman değişir. Sağı solu koyacaksın diye bir kesinlik yoktur. Bilmemkimciler sağı koyar bilmemkimciler solu koyar diye genelleme yapmak doğru olmaz. Ben iki ayağını kullanarak otomatik araba süren insanlar gördüm dolayısıyla herkes keyfine göre takılsın.
    gurcanozturk bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    vulcan-s kullandığım için oturan kısmım yere çok yakın olduğundan yürüme hızına yakın giderken sol ayağımı kullanıyorum. çünkü sağ ayağım frende oluyor.
    bazen iki ayağımı kullanıyorum o zamanda ön freni kullanıyorum.
    bazen canım sıkılıyor hiç fren kullanmıyorum ayaklarımı kullanarak durdurmaya çalışıyorum

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bacak boyum kısa motor da yüksek olunca önceliğim yolun eğimine göre motoru devirmeyecek açıya uygun ayağı koymak bunun dışında tercihim sol ayak oluyor çünkü sağ ayak alışınca ön fren kızaklama ihtimali artıyor

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Durduğumda motoru boşa alıp yan ayaklığı açıyorum ve yeşil yanana kadar kaldırımda bekliyorum.
    Böylece riski minimuma düşürmüş oluyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Benden önceki 84 yorumu okuma gereği duymadım. Çünkü mantık ve kural çok net, basit, keskin ve kalıcı. Cevap SOL

Şimdi gereksiz ayrıntılar:
    Sol ayağı koyacaksın ki sağ ile fren yapabilesin. Yoksa bu alışkanlığı kazanamazsan dik yokuşta kalkamazsın. Ön freni sıksan orda da gazı ayarlayamayacan.

Skuter kullananlar da sol ayaklarını koymalılar. Çünkü bu alışkanlık haline gelmezse yarın öbür gün vitesli motor kullandıklarında sorun yaşarlar. DUR levhasının işlediği bazı ülkelerde motosikletler için kriter sol ayağın yere konmasıdır. Hakkaten durmuş olsan da sol ayak yere basmadıysa durmuş sayılmazsın.

Konu yaşasın veya ileride hortlasın cevap budur.
    gurcanozturk ve emrahkaan bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scootercilar deyince alindim

- Yuksekte degiller demissin de, benim scooterin sele yuksekligi 810mm, MT-07'nin 805mm imis.
    - Hiz konusu scooterina gore degisir
    - Ayak konusunda da, bana mantikli gelen sol ayagin yerde olmasi hep, niye bilmiyorum ogrendigimden degil.
    - Scooterda farketmiyor, sol/sag/ikisi birden/hic biri (Piaggio MP3/MP4)
    İşin goygoyundayım ya biliyorum
    Sol ayağın yerde olması sağ ayağın frende olması bence de her zaman en mantıklısı
    gurcanozturk bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Orta ayagimi koyarim genelde.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)