Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangisi alınmalı?

Katılımcı sayısı
72. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Eski Japon

47 65.28%
  • Yeni Çinli

25 34.72%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eski Japon mu, yeni Çinli mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar.

İlk motorumu almak için birkaç haftadır araştırma yapıyorum. Ve chopper istiyorum evet : )

2bin-3bin kağıttan fazla bütçe ayıramıyorum. bu fiyat aralığında iki seçeneğim var:

a- 2007-2008 model civarı 5-10bin km'de veya sıfır km 250cc mondial, jinlun, kanuni vs. çin malı chopperlar
    b- 93-94 model civarı 20-40bin km'de 250cc honda rebel, yamaha virago vs. japon malı chopperlar

Performans, titreşim, konfor, yakıt, ses, görüntü, masraf... faktörlerini ele alırsak; hangisi daha iyi bir seçim olur? Artıları eksileri nelerdir? Hangisi sevdirir hangisi küstürür?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aslında ben motor alırken 0(sıfır) alma taraftarıyım ve kendim motor alıcağım zaman kendimi kasıp kesinlikle sıfır almak istiyorum fakat siz çinli bir chopper aldığınızda büyük ihtimalle 10.000km sonra motordan soğuyacaksınız gerek performans ve gerek motorun kalitesi.Sizin kriterlerinizde 2.el bir japon almak en mantıklısı 20.000km'de bir viragonun sizi daha rahat rahat 20.000ler taşıyacağınızı bilmek yeterli sanırım performansıda cabası. Benim düşüncelerim bu.

Bu arada sitemize yeni kayıt olmuşsunuz hayırlı olsun kalıcı olmanız dileğiyle.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi seyret şimdi aynı senin durumunda olan .. yani motoru olmayıpta senin gibi iki arada bi derede olan en az 10 kişi sana cevap verecek. aslında onların farkı senden önce kayıt olup bu soruyu senden önce sormuş olmaları

Yürütebileceğin motoru al.. yani yedek parçası bulunan . bu parçaları uçuk fiyata olmayan motoru al.gittin rebel aldın parçası yoksa en ufak bi sorunda aylarca yatacaksa titreşimsiz olmasının faydası ne olabilir.

En iyi motor yürüyen motordur bunu unutma ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi seyret şimdi aynı senin durumunda olan .. yani motoru olmayıpta senin gibi iki arada bi derede olan en az 10 kişi sana cevap verecek. aslında onların farkı senden önce kayıt olup bu soruyu senden önce sormuş olmaları

Yürütebileceğin motoru al.. yani yedek parçası bulunan . bu parçaları uçuk fiyata olmayan motoru al.gittin rebel aldın parçası yoksa en ufak bi sorunda aylarca yatacaksa titreşimsiz olmasının faydası ne olabilir.

En iyi motor yürüyen motordur bunu unutma ..
    Ben Koşturuyorum abi
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

elinden kolayca çıkarabileceğin, satarken zarar etmeyeceğin bir moto al işte hangisi olursa. araştır çin mi olur japon mu, modele göre değişir
    buraya yazıyorum ne alırsan al en geç 2 sene sonra değiştirmeyi düşüneceksin.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5-10kmdeki çinli yeni çinli değildir bu 1
    0km çinliyi 20000üzeri japona tercih ederim 2 çünkü motorun rodajını kendim yaparım 3 başına neler geldi bilirim 4 japonu kullanan bi tanıdığımsa,başına neler geldiğini biliyosan ona göre japon alırım 5

mondial, jinlun, kanuni vs. çin malı chopper yok malesef,cruiser var.6

güzel bi konu 7
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bende scooterimi satacam chopper alacam bende kararsızım 2006 2007 çinmi alayım 2002 civarı caponmu alayım bende bilmiom 2006 model bi 250 cc suzuki düştü elime bakiim sevise sokiim uyarsa bunu kaçırmamalıyım lakim para elime 2 ay sonra geçecek umarım satılmaz o suzuki .suzuki için çooooooooooookkkk ucuz kelepir bi fiyat... ayrıca suzukikinin gn modelleri gibi düşük modellerdende değil millet 2006 250 cc suzuki choppere 6-7 milyarı gözden çıkarıyo da yinede bulamıyo

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    http://www.sahibinden.com/cok_temiz-...XQQdisplayitem

bi göz at istersen, mt üyelerine indirimi de var

2000li yıllara kadar üretilen honda, yamaha, kawasaki, suzuki marka bir motorun, yokluğunda yürümesini engelleyecek kadar önemli bir parçası aylarca bulunmaz mı gerçekten?

istediğin bazı japon modellerinin üeriti durdu,parçaları vardır ama bulmak bikaç haftayı alabilir,yinede tam bilmiyorum japon kullanmak nasip olmadı
    çinlilerin parçasını ucuz ve kolay bulabilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Arkadaş bazı çin motorları kağıt gibi,bazıları da hiç fena sayılmaz.

Mesela bir regal raptor...

Eski japonun kalitesi gücü karizması süper ötesi olur ama parçası sorun çıkartabilir,bir de eski sahibi çok güvenilir ve efendi efendi motora binen biri olmalı,yoksa japon da olsa dışı seni içi beni hesabı...

Ya da bırak çini japonu keeway,hyosung de.

Hyosung gv'lerden şikayetçi 1 kişi duymadım.

Keeway Landcruiser'a bak çok heybetli...

Motosikleti
    Ybr
    her zaman japon,japondur ama 10'yaşından fazlaysa sakat.bazılarının parçalarını bulamıyabilirsin veya bulursun ama çok pahalı olur!! ondan sonra benim gibi alırsın eline tornacı,tornacı gezersin düzen tutar geçici olur,2 ay sonra patlak verir..çinli ise! çinliden çinliye değişir aralarında japon'la aynı olmasada eşdeğerde motosikletler var iyi düşünmek,araştırmak gerekir..

İkisinin arası koreli bul diyeceğim o da yok.

Japon al almasına da bir bilenle al, sorun açmayacağından emin ol ,mutlaka yolda iyi bir dene öyle...

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    kununinin 2005 e kadar çıkardıgı 250cc cooper larından temiz bulabiliyorsan al derim kalıbı çok harika ve saglam makinalar piyasada fazla yok,2006 dan sonralarına hiç yaklaşma zaten süzme çinli hepsi
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 3 senedir çinli var gelirim çok olmadıhı için 1500 tl ye bir cup aldım ehliyet aldım 2de kask aldım kullanıyorum çok memnunum japonlar cok pahalı servis bakımı için bizim çinlilerin parası kadar para ödüyorlar yılda şahsen bana çok ahır gelir bu rakkam sen 1000tl ye aldıhın çinliye yılda 1000 tl masrafyap çiçek olur şu an motorum 5000 km de önünü kaldırmam limitlerini zorlamam kesinlikle ödünç vermem bakımını zamanında yaparım o da beni üzmez ama bazı eksileri var süspansiyon aşırı sert selesi dar olduhundan uzun yolda rahatsız ediyor ama eski japonlara beş basar çünkü yedek parca bol ve ucuz

Motosikleti
    Artık Yok...
    japona değmez sonuçda 250cc alıcan bu konuda da gayet başarılı sorunsuz çinliler var ama o yazdıkların dışında v motorlu çinlilere bak zaten hespi virago 250 kopyası ama hiç olmassa 1 yaşında alırsın..

ben yüksek hacimli olmadıkça japona açıkcası karşıyım ama yüksek hacimli alıcaksan zaten japondan başka alma derim isterse 10 değil 20 yaşında olsun

küçük hacimlerde çinlilerde gayet başarılı doğru motoru alırsan.

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    eski japonlara fazla yüklenilmiş bence,ayrıca çoğunuzun eski japon kullanıp yada hiç japon kullandığını sanmıyorum

ben geçen yıl 96 model gs 500 aldım 50 000 kmde idi ve aldığımdan beri 1 kuruş masraf etmedim(allah nazarlardan saklasın)şu an 53229 kmde neden 3000 kmde hiç sorun çıkarmadı ?

bence japonlukla alakalı bişeyler mutlaka var

buda motorum http://www.motosiklet.net/forum/moto...im-cektim.html
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

aylık gelirim 10000 tl olsa motosiklete yine çin motoruyla başlarım, çok şey öğretir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    çok doğru söylüyorsun solmyr.

Ben de 4 zamanlı makina kurcalamamıştım bugüne kadar,pek korkmuyorum açıkçası...

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    eğer alcağın alete düzgün temiz bakarsan japon çin amerikan çart curt fark etmez arkadaşımın cbr 125 i var adam her ay servise tamire götürüyo al sana japon motor ne anladın o yüzden temiz bak düzgün rodajı yap ne alırsan al yeterki aldığın şey sevdiğin bi model olsun
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler