Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

ÖTV nin 3 Aylık İndirim Süresince Motosiklet Alırmısınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin Bey; Tüm yeni fiyat listelerini hazırlamam gerekli ancak bilemediğim bir nokta var,acaba yeni gelecek olanları da kapsıyormu yoksa sadece stoktakiler içinmi geçerli..

Ancak tahminimce 20 milyarlık bir motor için;
    ötv indirimi fiyata 600-750 TL civarı yansır.
    Resmi Gazetede yayılanan ÖTV oranları Gümrük Tarife İstatistik Numaralarına yansımıştır. Yani ithalatta da aynı oranlar geçerli.

DL 650 de 850 TL
    DL 1000 de 1100 TL civarı
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmi Gazetede yayılanan ÖTV oranları Gümrük Tarife İstatistik Numaralarına yansımıştır. Yani ithalatta da aynı oranlar geçerli.
    bunu yazılı olarak hangi kaynaktan görebilirim? Bugünkü resmi gazetede belirtilmiş midir?

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    yine de çok büyük değişiklik olmayacak ki. %22'den %11'e düşmesi demek misalen (yanlış hesaplamadıysam) 5000 TL'lik bir motosiklette yaklaşık 902 lira alınan vergi 496 liraya düşüyor. yani yuvarlak hesapla 406 liralık bir indirim mevcut. asıl mesele motosiklet satıcısı bunu ne kadar yansıtır? birkaç ihtimal var kafamda: birincisi plaka, ruhsat, sigorta vs alıcıya ait olmak üzere (bazı bayiler onları da karşılıyor o yüzden yazıyorum) ötv bizden diyebilirler. ikincisi etiket üzerinden %10 indirdik diyebilirler. ancak çok daha büyük indirimlerin olabileceğini sanmıyorum.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

hellstorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R dı.Sattı.
    Az önce Kawasakinin sitesine baktım fuardaki fiyatlar vardı bazı araçlarda örneğin Ninja 250R 10800 TL liste fiyatı, vergi indirimi yansırsa 9826,5 TL diye hesapladım. Bence mükemmel bir fiyat. Zaten alım gücü olan için fiyatların daha da düşmesi iyi oldu. Aslında bu bir ders olmalı kriz yokken kimse harcamayıp para biriktirmeli ki kriz çıkınca fiyatlar düşünce alışveriş yapsın. Birde bişey hatırlatmak isterim naçizane olarak:Bu ülke bir zamanlar Ordinaryüs profesörleri başbakan seçiyordu ve çok yüksek büyüme rakamları tutturuyordu. Şimdi kasımpaşasporlu bir futbolcu var aynı şeyi beklemeyin adamdan."Biz görüyoruz o görmüyormu" demeyin. Eğitim sistemi "bu ülkeye simitçide lazım" anlayışıyla giderse böyle kişilerin seçilmesi ve yönetici olması normal olur. Sokaktaki herkes üniversite mezunu değil,kaldıki her üniversite mezunuda aynı bilinçte değil. Çok büyük bir eğitimsiz(eğitimden kastım okul eğitimi değil yanlış anlaşılmasın okul cehaleti götürsede eşeklik baki kalır diye bir atasözümüz vardır),bilinçsiz kitleye karşı azınlığız ve bu değişene kadarda yapacak pek bir işimiz yok. tüm ahaliye saygılar. niyetim kimseye hakaret ve saygısızlık etmek değil.sürç-i lisan ettiysem özür dilerim.
    Try not.Do or do not.There is no try. (Yoda)

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Arkadaşlar tüm cc ler içinmi geçerli Honda nın sitesine girdim tüm motosikletlerin fiyatlarında güncelleniyor yazıyor anlamadım.
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklette böyle bir indirim olursa fiyatlar ne olur örnek cbf 150 nin fiyatı hesabı kuvvetli bi arkadas yapsın.
    dostum cbf 150 için otosever honda ile görüşmeni tavsiye ederim bi arkadaşıma 1 ay önce 3780 ytl iken 3400 ytl ye aldık hemen ambar a verip bitlis tatvan a gönderdiler .. şimdi 3980 olması lazım liste fiyatı ötv inerse 3542 ytl oluyo yine bizim almış olduğumuz tutardan pahalı bi düşün

bak bide bunu buldum
    http://www.sahibinden.com/www_gungor...word=cbf%20150
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Öyle yurt dışında euro maaşla çalışıp atıp tutmakla olmuyor.

Geleceksin türkiyeye esnaf olacaksın piyasanın içine gireceksin ondan sonrada ekonomiden bahsedeceksin.

Çevremde o kadar temiz esnaf vardı, hiç biri borcunu ödeyemiyor, para yok, millet parasıyla euro dolar alıyor çünkü.

Gelen çekler en erkeni 9. ay, adam iyi niyetli ödeyecek ama para yok.

Dolar euro düşmeye başladı bile, piyasaya öyle yada böyle türk parası giricek bu da ortamı rahatlatır.

Kriz öncesi %4'le çek kırdırıyordum, şuan %8, madem çok iyi biliyorsunuz kırın çeklerimi %4'den borcumu ödeyim.

Herşeyi siyasete vurmayın, ülke batıyor halen siyaset halen siyaset, naapsın yani devlet, uçaktan para mı atsın millete.

Bunu hep söyledim hepte söylüyorum, avrupanın durumu iyi ama bunu sömürgelerine borçlular, biz de yıllarca cezayirlinin onun bunun etinden sütünden tütünden faydalanmış olsak bizde alır başımızı gideriz.

Hangi parti olursa olsun bir şeyler yapılması lazım artık, bu da güzel bir hamle.

Hem tüketici açısından hem üretici açısından.

boş boş oturan esnaflardansa tüketen ve üreten bir Türkiye en azından hiç yok tan iyidir
    boş oturan afrikalıdan, çok çalışan çinli daha iyi gibi geliyor hep bana....
    bir de sömüren ler var zaten ne geliyorsa onların israfından geliyor

Motosikleti
    Moto-Zeta Heran kanuni tiger olabilir
    %22 den %11e inmiştir alabilen alsın :D
    [COLOR="Blue"][b]Biz Gökyüzüne İnanırız Sun-roof'a Değil[/B][/COLOR]::puro::

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:   forum kuralları 1.2.18 Politik,siyasi,dini konuların konuşulması konu dışı da olsa yasaktır
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    muhalif olmak için muhalefet yapmayın olumlu birşey sadece ömotorlu araclarde degil beyaz eşyadada indirime gidildi ama 3 ama 3 gün bir potansiyel yaratmak içinbir hamle bu o parti bu parti meselesi degil bu artık milet ülke meselesi ben iş hayatımda gördügüm 3 kıriz ortamı oldu bu ama en az darbeyle üstelik banka borcu oldugu halde bunu geciriyoruz para kazanmıyoruz ama eriyip gitmiyoruzda ayakta durmaya calışıyoruz bu indiirim hasat mevsimine denk gelecek bu demektirki dügün dernekler olcak oda harcama demek piyasaya hareket getirmesi demek
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    YBR 125 İÇİN

Satış fiyatı..ÖTV..KDV...........Fatura fiyatı
    2700......... 594... 592,92.......3886,92 ŞİMDİKİ FİYATI
    2700......... 297... 539,46.......3536,46 İNDİRİMLİ FİYATI
    FARK...................................350,46
    Ewet arkadaşlar BELDEYAMA fiyatlarını açıkladı.

YBR 125 ==== 3542 TL

sadece ÖTV indirimini uygulamış.

600 cc üzerinde ise daha fazla indirim yapmış
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Resmi gazete : http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskil...20090316-7.htm

87.11
    Motosikletler (mopedler dahil) ve bir yardımcı motoru bulunan tekerlekli taşıtlar (sepetli olsun olmasın); sepetler (sepetler hariç)

Motor silindir hacmi 250 cm³’ü geçmeyenler 11

Motor silindir hacmi 250 cm³’ü geçenler 32

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.maksimum.com/haberler/h/o...rtesi_gunu.php

motosiklette %22'den %11'e düşecekmiş
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    150 cc schooter
    bilinçli tartışan sorgulayan insanların çoğalması hamaset önlemlerinin de anlamsız kalacagına işarettir daha işlevsel çözümler beklemeliyiz arkadaşlar.

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Ewet arkadaşlar BELDEYAMA fiyatlarını açıkladı.

YBR 125 ==== 3542 TL

sadece ÖTV indirimini uygulamış.

600 cc üzerinde ise daha fazla indirim yapmış

YBR250'ye de zam gelmiş

Eski fiyatı 10400 TL. idi yani vergisiz yaklaşık 7225 TL. (7225x1.22x1.18=10400)

Yeni fiyatı 9750 TL yani vergisiz yaklaşık 7444 TL (7444x1.11x1.18=9750).

Sözde indirim diye çıplak fiyatına zam yapmışlar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle yurt dışında euro maaşla çalışıp atıp tutmakla olmuyor.

Geleceksin türkiyeye esnaf olacaksın piyasanın içine gireceksin ondan sonrada ekonomiden bahsedeceksin.

Çevremde o kadar temiz esnaf vardı, hiç biri borcunu ödeyemiyor, para yok, millet parasıyla euro dolar alıyor çünkü.

Gelen çekler en erkeni 9. ay, adam iyi niyetli ödeyecek ama para yok.

Dolar euro düşmeye başladı bile, piyasaya öyle yada böyle türk parası giricek bu da ortamı rahatlatır.

Kriz öncesi %4'le çek kırdırıyordum, şuan %8, madem çok iyi biliyorsunuz kırın çeklerimi %4'den borcumu ödeyim.

Herşeyi siyasete vurmayın, ülke batıyor halen siyaset halen siyaset, naapsın yani devlet, uçaktan para mı atsın millete.

Bunu hep söyledim hepte söylüyorum, avrupanın durumu iyi ama bunu sömürgelerine borçlular, biz de yıllarca cezayirlinin onun bunun etinden sütünden tütünden faydalanmış olsak bizde alır başımızı gideriz.

Hangi parti olursa olsun bir şeyler yapılması lazım artık, bu da güzel bir hamle.

Hem tüketici açısından hem üretici açısından.
    hani bir laf var murat bekara karı boşamak kolaydir diye
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    kafalarına göre zam yaptılar motorlara, şimdi zamları geri alacaklar :(

honda fiyatları ne oldu acaba?

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorumdan memnun olmasam yada motorum olmasa alırdım,darısı olmayanların başına.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)