Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

zzr 1100 le 320 gördüm desem !!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway Matrix Turbo
    Bilgiler çok güzel teşekkürler

Fakat ben hala turbo sorumun cevabını alabilmiş değilim merak ettim cidden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim..
    +1 kitleyin böle forumları
    admin ağabeyler

Kardeşim kullanım sonrası yak katığını övsene,ilkin sessiz diye insana pek hoş gelebilir,yağ gibi gidiyor motor dersiniz.
    Gerçeğe dönersek; silindir honlama çizgilerini dolduruyor, ısıyı yaymak kötüleşiyor, ilk çalıştırmada honlama çizgisi yoksa silindirde yağ tutma da yok birsürü dezavantaja birden sahip oluyorsunuz. Eğer sessiz oluyor böyle iyi diyorsanız sürekli atacaksınız o mereti, bağımlı olacak motor.
    Motor-Silk 'in en iyisini - yeşilini kullandım ki en iyisi odur, hepsi aynı telden çalıyor. 150,000 km motorda kalma garantisi veren katık 10.000'de tekrar istiyor.
    Motorun kendine gelebilmesi için en az 20 yağ değişimi gerekiyor. İsterseniz kullanın.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bayiden satin aldiginiz motosikletinizle 299 km/h hizin uzerine çikabilmeniz mumkun degildir.
    Motosikletinizin hizi bu rakami geçemeyecek sekilde, kanun zoruyla sinirlandirilir.
    Sagda solda duydugunuz devir kesici muhabbeti budur.
    abi dip not birşey sorucam, yeni 1000 lerin çoğu 5 te 2,99 u görebilmekte ve 6 dan sonrada hızlanabilmekte, benim bildiğim kadarıyla bu kadrana göre sınırlandırılmış bi durum, yani motor kesiciye kadar hızlanmakta..
    yani sadece kadranda 299 un üstünün görülmemesi için yapılan bi sınırlama ama hızlanma devam etmekte..
    bu tecrübe yalnışmıdır?
    GKN MOTORS

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi dip not birşey sorucam, yeni 1000 lerin çoğu 5 te 2,99 u görebilmekte ve 6 dan sonrada hızlanabilmekte, benim bildiğim kadarıyla bu kadrana göre sınırlandırılmış bi durum, yani motor kesiciye kadar hızlanmakta..
    yani sadece kadranda 299 un üstünün görülmemesi için yapılan bi sınırlama ama hızlanma devam etmekte..
    bu tecrübe yalnışmıdır?
    evet doğru hatta

-
    -
    -
    -Motoplus ta honda Supersport 1000 rr inclerken stand la sorumlu adam kendim sordum şöyle dedi;

dijital gösterge testlerde 299 km ıle sınırlı kalıyor ama ; bundan sonra 1000 RR nı 30 kmdaha hızlanarak 320 325 km leri gördüğünü söyledi.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    ben aman hızlı olmasın aman güçlü olmasın telaşındayım, millet neyin telaşında..

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    merak ettim 100 km yani 18 dakikada 320 km hızla kaç litre benzin harcar?
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tecrübe yalnışmıdır?
    Hiz yapmak istiyorsan devir çevireceksin.
    Eger senin dedigin sekilde, devir gostergesi de yoluna devam ediyorsa evet mumkun.

Bir çok test pilotu,303-305 gibi hizlar tespit ettiklerini yaziyor,soyluyorlar.
    Ben inaniyorum.
    Ornegin ustte verdigim testte MV Agusta 301 km/h hiz yapabilmis ama ben 307 km/h hizi GPS ile gordum.

Ama bu kadardir.
    Yani daha fazla limitler beklemeyin.

Bakin MotoGp de prototip motosikletler yarisiyor.
    Geçenlerde Yamaha 2009 da yarisacagi makinayi tanitti.
    Adamlar, 320 km/h hiza ulasabilecegini soyluyorlar.
    Bakin burada çok ince bir nokta var.
    Ulasiyoruz demiyorlar.
    Ulasabilecegiz diyorlar.
    Ben pist ornegi de iste bunun için verdim.

Ana sayfamiza bakin.
    Honda pilotu Dovizioso, Honda'nın hızından endişeli diyor.
    Adam motorun gitmedigini soyluyor.
    Ama
    Bizim cengaverler çikip pist yarisinda hiz onemli degil diyolar.

Salladiklari seye destek olarak da hizlanma onemli diye ekliyorlar. Ki dogrudur.
    Ama bir dogru onceki yanlisi goturmuyor.

Biz Dovizioso, mi inanalim?
    Korfez pistini yarismak için kiralamayi teklif eden arkadasa mi?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Bravo ne diyelim.Senin taziyeler ve tebrikler adlı bölümüne bi bakmanı isterim bu hızların şakası yok önüne köpek,kedi çıksa direkman yerdesinBir sürü pist boş alan var istersen 500Km/h git
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

bulosele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani hata insanlara mahsus.
    Yapacaz tabii.
    Onemli olan, yapmamak yolunda gayret sarf etmek.
    Bize gaz verenlere degil, isin dogrusunu gostermeye çalisanlara kulak vererek yapacagiz bunu..
    coq;

Neyse asil konuya gelelim.

Trafik bizlerin oyun alani degil arkadaslar.

Hiz da yapacagiz, tekerde.
    Fakat bunlari ne kendi, ne de baskasinin canini tehlikeye atacak sekilde yapmayacagiz.

Ben otomobilimle yolumda giderken, 299 km/h hizla gelen bir motorcu arabami biçip, evlatlarimi oldururse, onun cesedini tekmelerim.!!!
    Aaa yaris motoru almis, basçak tabii demem.
    Kimse demez.
    Kendinize mukayet olun.

Hurafelere kapilip, sinirlarinizi zorlamayin.

Bizde ayni yollardan geçtik.
    Ayni hikayeleri dinleyerek buyuduk.
    Ama bize isin dogrusunu gosterecek abilerimiz maalesef yoktu.
    Aslinda isin dogrusunu bilen de yoktu.

30 kusur senedir motosiklet ustundeyim hala nasil olupda olmedigime sasarim.

Yani hata insanlara mahsus.
    Yapacaz tabii.
    Onemli olan, yapmamak yolunda gayret sarf etmek.
    Bize gaz verenlere degil, isin dogrusunu gostermeye çalisanlara kulak vererek yapacagiz bunu.

Kazasiz belasiz gunler dilerim...
    Abi eline sağlık. Çok güzel özetlemişsin. Şahsım adına teşekkür ederim. Gayet önemli ve güzel noktalara değinmişsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    Hiz yapmak istiyorsan devir çevireceksin.
    Eger senin dedigin sekilde, devir gostergesi de yoluna devam ediyorsa evet mumkun.

Bir çok test pilotu,303-305 gibi hizlar tespit ettiklerini yaziyor,soyluyorlar.
    Ben inaniyorum.
    Ornegin ustte verdigim testte MV Agusta 301 km/h hiz yapabilmis ama ben 307 km/h hizi GPS ile gordum.

Ama bu kadardir.
    Yani daha fazla limitler beklemeyin.
    Helal olsun abi.

Peki yeni makinalar elektronik olarak sınırlandırılıyor doğru peki eski makinalarda böyle kanuni bi zorunluluk yok. o zaman bakımlı eski bir makina 99 model falan yeni makinayı son hızda geçmesi lazım değilmi

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı erdemd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki yeni makinalar elektronik olarak sınırlandırılıyor doğru peki eski makinalarda böyle kanuni bi zorunluluk yok. o zaman bakımlı eski bir makina 99 model falan yeni makinayı son hızda geçmesi lazım değilmi
    Eski makinalar, boyle korkunç hizlara çikamiyorlardi.
    Dolayisiyla bir sinirlandirma dogal olarak yoktu.
    Bu sinirlandirmalarin ne zaman getirildigi konusunda bir fikrim yok açikçasi.
    Tek sinir o da degil ustelik.
    Farkindaysaniz, motosikletler surekli incelip, hafifletildigi halde, egsozlar surekli buyuyor.
    Yani bir çok kriter var.

Eski teknoloji ile yapilmis makinalarin yeni teknoloji ile bas etmeleri baya temiz çalistirma gerektiren bir durum.
    Yani sudur diyemem.
    Su bir gerçekki 2001 yilindan sonra motor teknolojilerinde buyuk bir siçrama gerçeklesti.

Yani yeni nesil motorlarin performansi ortadayken fazla hayale kapilmamak lazim.
    Ama olmaz diye bisey yok.

Benim gençligimde 220 yaptim mevzulari vardi.
    Teknoloji gelistikçe 320 yaptima kadar geldik.
    Tabii o zamanlar internetin hatta bilgisayarin ne oldugunu bilmedigimiz için bu muhabbetler dost sohbetlerinde donerdi.
    Biz de tanidigimiz, bildigimiz bu abileri agzimiz açik dinlerdik.
    Buyuyunce ben de boyle sallayacam diyodum ama nerdeee!!!
    Internet icat oldu mertlik bozuldu.
    Bi sey sallamaya kalksak 5 saniye sonra adam teknik verileri yapistiriveriyor.
    Armut gibi kaliyoz.

Yoksa benimde 360-+380 sIkmIslIgIm vardir eskilerde.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

plur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tartışam biraz seviyesiz mi olmuş ne

Kendi fikrim tabiki bu; 320 km dediğiniz hız gündelik hayat içinde 2 veya daha fazla tekerlekli araçların yapacağı normal bir hız değildir. Eğer araçlar, yollar ve ortam müsait olsaydı motogp ve formula otobanlarda yapılırdı. 320 km hız yapmış birisinin kendi hayatı üzerindeki tehlikeyi göze alması şahsi kararıdır kimse birşey diyemez. Bizim yapacağımız tek şey taziye bölümüne başımız sağolsun,nur içinde yatsın yazmak olabilir. Ammaa velakin kamuya açık bir alanda trafik olan bir yolda bir aracın bu hızı yapması sadece kendine değil başkalarınada zarar verebilir ki (esas nokta bu) bu hızı yapan insan benim gözümde potansiyel bir suçludur. Forumları araştırırsanız traktöre çarpmış bir mobiletle ilgili topik var. 160 km hızla çarptığı arka aksı eğmiş. Bu hızla bir arabaya çarptığınızda arabadakileri yaralama yada öldürme olasığınız çok fazla. Nasıl bizi trafikte sıkıştıran ve tehlikeye atan araçlara kızıyoruz, yok abi istanbulda motosiklet kullanılmaz millette saygı yok diyoruz, çoğu zaman bu saygısızlığı bizlerde yapıyoruz. Eğer türkiyede motosiklet kültürünün kalitesini arttırmak istiyorsak ilk önce motosiklet camiasının kalitesini arttırmamız lazım. Bu trafikte hiçbir aracın başkalarının canını tehlikeye atmaya hakkı yokkk...

diyecektim, ama vazgeçtim

Baksana tartışma gel kapışalım aklını alırım seviyesine gelmiş...
    ONUR SUAL... SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ KARDEŞİM!!!

"ONUR"umuzu KAYBETMEYELİM..

Motosikleti
    GIXXER
    Hayatımızda körfez pistinden başka pist görmedik tamam doğru...
    gel kiralayalım _? KApışalım _? yoq.....

hayatında gsxr1000 sürmemişsin bilmiosun ki 5.vitesin sonunda 299 yazıyor onada bilmeden konuşuyorsun sen savunmaya devam et az bilen çok savunur ben kendi bildiklerimi paylaşmaya devam edeceğim...

Olurda k5 alırsam korlasdaki ölçüm cihazını bağlayıp sırf seni üzmek için son hızını çekeceğim... AMa pardon sen onada bi şey sallarsın... Sen varken biz kimz ki _?
    Garip SS sürücüleri....

rodajı dahi tam tamamlanmamşı makinelerle yapılan son hız verileri ile konuşup durun... Varsa ... güvenen binip denesin.... Uzzatmaya hiç gerek yoq...
    coq Sence hayabusa kaç km yapıyor _? hayır onunda kadran 299 dan sonra kalıyorda))
    mv agusta sahibi oldun mu hiç_? yada bizim gibi LKM de motoru yaoılmış olanını gördün mü_? YAda sesni duydun mu merak ediyorum
    Dovizosoyu bilmem de stoner max. speed yazınca youtube daki 330 km shangai pistini izle hani 300 diince kalıyomuşya :d
    bide motogp800cc..PArdon sen daha iyi bilirsin ama
    #46#_PSYCHEDELIC RIDER_#46#
    İMAM GAZLARSA CEMAAT YANLARR :)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    380 görürken kask suratına nasıl yapışıyodu abi

Motosikleti
    Gilera Runner 180SP
    Öyle atıp tutup yükleniyosunuz arkadaşa ama kaçınız altındaki motoru sonuna kadar denemiyor ??
    http://www.facebook.com/melihdelal / Gilera Runner 180SP | [COLOR="Red"]Motor[COLOR="Orange"]Bike[/COLOR][/COLOR] - Melih Umur Delal

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel herkes paylaşıyo fikirlerini..

moto gp pistlerine bir bakın .. bir motorun max hıza çıkabilmesi için gereken uzunluk bellidir . yani virajı aldın ve en uzun düzlük olan start finish düzlüğüne çıktın .. kaç metre sonra viraja gireceksin . bu mesafed çıkabileceğin max hız kaç.. bunu hesaplamışlardır.. hemde cm bazında hesaplamışlardır ... bu yüzden gp de altındaki motorun 400 km/h yapabilmesi bir önem taşmaz .. bu hıza ne kadar zaman içinde çıkabileceği önm taşır .. hızlanma hızdan önemlidir demekle kastım buydu ...

adım gibi eminimki hiç bir motor için o en uzun düzlük 300+ yapmaa yetecek kadar uzun değildir .. eğer yarın "0" şeklinde bir pist yapılırsa ve uzun düzlükleri 3-4 km civarı tutulursa inanın bana o aynı cc motorları değil 300- 400 dahi yaptırırlar.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın üstüne fazla gidiyorsunuz.. Bir insan racing motor neden alır? Sağdan sağdan aheste aheste gitmek için mi? Nette dolaşan motosiklet videolarının çoğu hız üzerine değilmi?
    hız için alır ama bu forumda bilgi paylaşımı yapılır diye biliyorum.ben ve benim gibi çok sayıda genç motorcu arkadaş bunu okuyor ve kötü örnek oluyor bu yazdığı.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yani motogp lerde tork hp den daha mı önemli?, cruiser gibi yani.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler