Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Düştükten sonra ilk hissettikleriniz

Katılımcı sayısı
248. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Çok komik duruma düştüm

16 6.45%
  • Canım acımadı iyiyim ben

30 12.10%
  • Eyvah motorum gitti

120 48.39%
  • Bi daha motora binmiycem

5 2.02%
  • Buda geçer hadi bakalım kalk

33 13.31%
  • Hiç kaza geçirmedim

32 12.90%
  • Neredeyim ben burası neresi

12 4.84%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Düştüğümüzde ilk hissettiklerimiz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09

Düştüğümüzde ilk hissettiklerimiz.

Merhabalar

Çoğumuz motosikletle büyük küçük kazalar yaşadı. Ben toplamda 1'i büyük 3 kere düştüm.
    İlk düştüğümde yol kenarındaki çukura girmiştim ve yere yapıştığımda kendimi salak gibi hissettim.

Sanki yeteneksiz ve beceriksizliğimden düşmüş ve sanki etrafımdaki herkes bana gülecek gibi hissettim.
    Biran evvel yerden kalkıp " Hiç birşeyim yok bakın çukur işte .. iyiyim" diyerek gülümsemek ve yola devam etmek istedim
    ama incinmiştim canım acıyordu. Hatta gözlerim dolmaya başlamıştı.

Oysa Bunu bir deneyim olarak görüp sinirlenmeden, duygusallaşmadan ayağa kalkıp sakince yola devam etmemiz gerekir.
    Bunun her nakadar zor olacağını bilsemde bu böyle.

Bu bahsettiğim kendi kendimize çukur yada viraj yüzünden az yara aldığımız düşmeler tabiki.
    Bir aracın sıkıştırması yada başka sebeblerden dolayı düşmelerde ne hissediyoruz bilemiyorum.

Siz ilk düştüğünüzde neler hissetmiştiniz ?
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW R 1200 GS ADVENTURE-2012-
    Motoruma birşey oldumu acaba.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Cihat Taygut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruma birşey oldumu acaba.
    Evet bunu unuttum. İlk düşüncelerimiz arasında muhakkak olan bişi dimi

ben de 3 kere dustum 1 tanesi ciddi oldu ama dustugum 2 tanesi sewgilimleydi acayıp kotu bi duygu hiç yasanmasını istemezdim aglamak istiyordum içlenerek ama bana cesaret geliyordu cunku arkamdakı ozeldi o kadar suratlı gitmedigim için problem olmadı dusmemiz ıslak yol sayesinde dusmustuk ve ciddi olan dusmem tel basımaydı aracın biri sol tarafa dogru manevra yaptı ve yandan direk girmek zorunda kaldım parmakların yaralanmıstı ama acı hissetmiyordum cunku o anda aklım acaba motorumda bişi warmı sacma bi dusunce ama ole olmustu ama kazasız belasız motor surmek dilegiyle Motosiklet ailesi

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Motosikletten 1 defa düştüm.
    Oda BMW F800 ün deneme sürüşünde.
    Düştüğümde kalktım hemen üstümü başımı çırptım,
    sonra motora baktım bir şey olmuşmu diye
    Önce can sonra canan

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    2 kere ciddi anlamda dustum,
    birinde artciyla birinde tek..
    ilk dususumde cbrim vardi,artcim arkamdan uctu biraz..onu dusundum duserken..
    kalkip herseyden emin olduktan sora ilk dusundugum sey ise cbrin sinyalleriydi..

2.dususum,f650 gs dendi..
    dustum,motor emanet oldugu icin kufur ettim icimden,soradan bilegim dondu motorun altinda..motor yolun ortasina dustu..ben donmus bilegimle o motoru kenara alip,sora kendimi yere attim..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    iki hafta önce bir kamyonun sıkıştırması sonucu sağa hafifçe yattım.Ayağım ezildi(Şu an yeni yeni iy,ileşiyor.)Ayağım acımasına rağmen ilk baktığım motorun farı kırılmışmı-çizilmişmi oldu.

Motosikleti
    05 ' CbR 6oo RR
    su ana kadar 4 kere düstüm..en sonuncusu belediyenin kazdığı yol da bıraktığı yüksek rogar kapağı yüzündendi..scooter olduğu için ayaklarım içerdeydi ve bi kaç ezilme ve sıyrıkla ucuz atlattım..
    simdiki motosikletimle aynı kazayı dsünüormda sol bacağımın üstünde 210kg ağırlık aniden..sanırım çok ciddi sonuçlara yol açardı..
    '
    [COLOR="Blue"]
    JustBe..[/COLOR]

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    10 gün önce artçım ile beraber yoldan çıkıp toprak zeminde düştük. ilk anda kendimde ve artçımda yara varmı kontrolu yaptım.ondan sonra ilk tecrübe olduğu için kendi kendimize güldük motoru düzelttik neşemizi bozmadan yola devam ettik
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    ufak tefekleri saymiyorum, 1 kere cok saglam bi dususumuz var esimle beraber.. Kibrista oldu hadise, esim ardimdaydi, xjr 1200 ustundeydik,kavsaga kontrolsuz girip bizim geldigimizi gorunce de panikleyerek yolun ortasinda durmaya karar veren bir araca carpmamak icin motoru yatirip, motordan ayrilmak sureti ile yasadigimiz bir dusustu.. aslinda daha cok motordan ayrilma amacli bir dusus oldugu icin esimde bende yerden kalkarken gulumser bir surat ifadesine sahiptik.. tek zarar yerden kayarak yolun ortasindaki araca carpan motorumuza olmustu..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    otomobilin biri yolumdan giderken yandan çarpmıştı ramzey vardı o zaman. kendimi bir anda yolda dışarıda buldum. o an sadece zıplayarak oturup kalkıyordum. sol bacağım araba ile motorun arasında fena ezilmişti. yalnız yerde kum olduğunu iyi hatırlıyorum. son saniyelerde frene basınca gördüm kumu. eyvah demeye bile fırsat olmadı. beni arabaya bindirilerken baktım, motor hala çalışıyor. o az sadece o kadarını gördüm. motor pek aklıma gelmedi acıdan.
    ama basit düşmelerde önce motora ne oldu acaba diye merak etmişimdir.
    4

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    bir defa düştümm çatırtı koptu off dedim motor gitti..

ama motorda bişiy yokmuşş..çatırdı şahin tamponuymuşşş :D :D :D
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    valla artık alıştım =D bişey olmadı bugüne kadar çok şükür sadece ezilmeler zedelenmeler.. hem ciddi hem hafif.. ama genelde direk motorun durumuna bakıyorum ne kadar yanlış bişey olsada canımız daha değerli olsada aslında motorlarımızı kendimizden daha çok seviyoruz galiba =)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Tüh Ulan Yine Düştüm :p
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüh Ulan Yine Düştüm :p
    Süperdi Tüh bunuda ekleseydik ankete

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    benim arkamda yiğenim vardı kaza yaptıktan sonra nasıl bi psikoloji ise yiğenime bağırmaya başladım

-mahmut olum biz naptık (mahmuta baktım dua okuyo)
    -olum ya bırak hadi gidelim canım sıkıldı (benim sağ kolum çatlamış ikimizdede yaralar var her yerimiz kan )
    -sonra baktım motorun hiç gidicek hali yok:D
    -dur babamı arıyım boşwer takılalım burda dedik

ama gerçekten çok güzel bi anımda o kazadan sonra paraya kıydım (öğrenci olarak) gittim fuardan kask mont aldım:D
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Motosikleti
    kymco super 8
    valla gecen ay 90la barıyerlerle sevıstım e5de dustugume uzulmem kalktıgıma sevınırım ama o an off yaa sınyallerı yenı taktırmıstım derken dızlerimin parcalanması umrumda deildi off yan grenaj boya kafadan 300 derken arka frenın bacagımda actıgı deligi gormedım bile hersey motorum ıcın bı o kaldı yanımda onada canım feda

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Motorumla bisiklet gibi giderken (hızımız bisikletten yavaştı!) Ankara'nın Dikmen'inde ısınan fren balataları yüzüden önümde şak diye U dönüşü yapan bir vatandaşın arabasına tıkladım. Motorumu göz göre göre durduramadım. (keşke bir kenarda frenler soğusa idi diye düşündük ama iş işten geçti)

Artçım olan arkadaş kendini atayım derken motoru düşürdü. Şükür ki çocuğa birşey olmadı. Gerisi ikinci planda onda ve bende birşey yoksa.

Aklıma ilk gelen araç şoförünün geri zekalılığı idi. Motoru yerden kaldırmadan adamın yanına koştum.

Motoru yerden kaldırayım derken de adam bastı gitti. (bende diyorum medeni birine benziyor, aracı kenara çeker,durup bir özür diler)

Dikmen trafiğinde tam bir trafik canavarına dönüşerek belli bir mesafe sonra adamı yakaladım. (yaptığım yanlış ama nevrim döndü)

Küfür etmedim(hiç de huyum değildir) ama kocaman adamı aşağılamaya başladım "sen ne biçim insansın" gibisinden.

Adamın karısı ağlamaya başladı "annemiz hasta,kafamız çok karışık,çok özür dileriz" diye.

Allah'tan motorumda ufak tefek çizikler oluştu. Görünürde hiçbirşeyi yoktu.

Velhasıl ;

İnsanların -afedersiniz- hayvanlaşması delirtiyor beni. Hoş gerçi hayvanlarda da duygu,düşünce var. İnsanlar hayvandan aşağı olabiliyor!
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    İki kez düştüm motordan.İkisi de henüz 16 yaşımda babmın aldığı mobiletle oldu:

1. Arkamda teyzeoğlu (90 kilo) son sürat viraja girdim.O süratle virajı alamıyacağımı anlayınca 3 seçenek çıktı karşıma:1.Virajı almayı deneyip kurtulmak(eğer virajı alamazsam kocaman bir elektrik direğine yüksek hızla çarpma tehlikesi vardı),2.Motoru düz tutup frenlere asılıp kaldırıma çarpmadan durmayı ummak (Kaldırıma ön teker çarpsaydı heralde o hızla 3 metre havaya uçardık),3.Motoru nazikçe yatırıp yerde 5 metre sürüklenmek.Ben üçüncü seçeneği tercih ettim.Ancak yol çakıllı ve sürüklenmek için berbat bir yol.Sonuçta motor önde ben arkada teyzeoğlu 90 kiloluk cüssesiyle benim üstümde 5 metre sürüklendik.Sonuç olarak vücudumun her yeri soyuldu.

Bir kere de aracın birini sağlarken aracın aniden sola dönmesiyle dengemi kaybettim ve ilerideki minibüsün altına motorumla birlikte girdim.Bende fazla bişey yoktu ancak motor baya haşat olmuştu.

Şimdi aradan 16 yıl geçti ve ben yine motorcu oldum.Ancak kendi aldığım motorla hiç kaza yapmadım.Demekki baba malı değersiz oluyomuş.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acaba arkadan gelen arabanın altında kalacak mıyım?
    Öfff yeter bitsin artık şu yuvarlanma..
    Acaba motor ne alemde?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler