Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Her koşulda Belediye otobüsümü Motor mu ?

Katılımcı sayısı
209. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Belediye Otobüsü

11 5.26%
  • İki teker

174 83.25%
  • Ben bilmem beyim bilir

18 8.61%
  • İlgisizim

6 2.87%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Belediye otobüsümü, motor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09

Belediye otobüsümü, motor mu?

Bu sorunun yanıtını bir örnekle cevaplamak isterim.
    Malumunuz hergün İstanbul içinde işe git gel 100km yol yapıyorum.
    Geçtiğimiz hafta sonu bir delilik yapayım ve otobüsle Kozyatağından Taksim'e geçeyim dedim.
    1.5 yıldır otobüse hiç binmiyordum ve zaten hafta içi karda, yağmurda yüzlerce km yapıyordum
    1 kereden birşey olmaz diyerekten otobüsle gitmeye karar verdim.

Araba ile Kurtköy'den Kozyatağına geldikten sonra otobüs bekleyeme başladım
    30 dakika dışarda kuyrukta (Sıra'dan çıkmamak için otobüs durağının altında bekleyemiyorsunuz.)
    bekleyerek ıslandım. Nihayet gecikmeli otobüsümüz geldi. Yer bulacak kadar şanslıydım..

..Ben Kozyatağından Mecidiyeköye' motorla 10-15 dakikada falan geçiyordum ne kadar kötü olabilir diki ?
    Otobüste bi yere ters oturduktan sonra kabus dolu yolculuk başladı. Yollar bitmek bilmedi.
    Midem bulandı, nefes alamadım. kendimi yola atıp koşmak istedim...

Nihayet taksime gelebilmiştim ama tam 3 saat sürmüştü.
    :| olayın şokunu üzerimden atlatamadım ve indiğimde ben bu yolu geri dönmem dedim
    Hemen bi tane motosiklet kiralayıp geri döndüm :p şaka tabi
    Gece yarısına kadar bekledikten sonra otobüsle tekrar eve döndüm

..Eve geldiğimde motorumun önünde diz çökerek ona sarıldım resmen. Meğer motor ne kadar değerli ve yaşamı çekilir kılıyormuş.
    1.5 yıldır belediye otobüsüne binmemekte iyi ediyormuşum. Bu soğuk ve yağışlı havaya rağmen yinede ve her zaman iki tekerim derim.

(bu resim -BSI-'nin olup temsilidir. )
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Bu fotoğraftan sonra benim seçimimi söylememe gerek var mı? Yollar karla kaplanıp teker boşa dönene kadar motora devam.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

gokhand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabiki motor
    paylaşım için teşekkürler.
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    İstanbul trafiği için söylenecek pek bir söz yok.
    İstanbula 1 haftalığına kursa gelmiştim.
    Haznedar dan İş kulelerine 1 dolmuş ve 1 otobüsle gelip gittim.
    Özellikle otobüsler çekilir çile değil.
    Gidip gelenlere Allah sabır versin.
    Ama motosiklete gelince özellikle İstanbul trafiğinde bir o kadar da tehlikeli değilmi ?

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Tabiki motosiklet ama bu havalarda motosikletin bazı risk ve dezavantajlarını da unutmamak lazım.. Altını çizerek yazıyorum, ikimizde yaşadık çünkü sevgili arkadaşım. Dikkat dikkat dikkat olur mu? Kazasız belasız...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    abi kesinlikle motosiklet..
    ama anne gibi bi kavram olunca basindan mecburen belediye otobusu oluyor bende karli havalarda
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    En güzeli servis arka köşelerden birinde evine uyuyarak gitmek

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki motosiklet ama bu havalarda motosikletin bazı risk ve dezavantajlarını da unutmamak lazım.. Altını çizerek yazıyorum, ikimizde yaşadık çünkü sevgili arkadaşım. Dikkat dikkat dikkat olur mu? Kazasız belasız...
    Atlantik dostum çok haklısın ikimizde acıyı yaşadık. Ben motoru bırakmaya kesin gözü ile bakıyordum.
    Hadi geziler ve şehir içi az km tamam ama bu kadarda fazla motor kullanacağımı hiç kesiremezdim.

Ne oldu ise yeni işe girmemle başladı. Anadolu'dan -> Avrupa yakasına hergün... her koşulda...
    İlk günlerde eve döndüğümde çok seviniyordum. Çünki çok zor geliyordu. hatta ilk günlerde o kadar zorduki motoru sağa çekip biraz soluklanıyordum. Elim ayağım titriyordu.
    Düşünki 1.5 yıldır toplamda 30bine yakın motor tecrübem oluştu ama ne zamanki hergün karşıya geçip döndüm o zaman -ne kadar acemi olduğumu- anladım.
    Motorda asıl tecrübe Kuryelerin herhalde.

Ancak zaman geçtikçe yolun neresinden gidilmeli, ne yapmalı ne yapmamalı öğreniyor ve alışıyorsun bu sana cesaret veriyor. Ancak her zaman dikkatli davranıyorum ilk günki acemeliğimde ama binlerce km ustalığında. Risk almamaya çalışıyorum. Allah hepimizi korusun.
    Hoşça-Dostça
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birde sen arka beşliye oturmussan için kalkmıştır:D

Motosikleti
    600cc
    İstanbulda bir yerden bir yere gitmek motosiklet harici ölüm.Yanlız havalar çok soğuk.Binemiyoruz.Güneşi özledik ya.

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atlantik dostum çok haklısın ikimizde acıyı yaşadık. Ben motoru bırakmaya kesin gözü ile bakıyordum.
    Hadi geziler ve şehir içi az km tamam ama bu kadarda fazla motor kullanacağımı hiç kesiremezdim.

Ne oldu ise yeni işe girmemle başladı. Anadolu'dan -> Avrupa yakasına hergün... her koşulda...
    İlk günlerde eve döndüğümde çok seviniyordum. Çünki çok zor geliyordu. hatta ilk günlerde o kadar zorduki motoru sağa çekip biraz soluklanıyordum. Elim ayağım titriyordu.
    Düşünki 1.5 yıldır toplamda 30bine yakın motor tecrübem oluştu ama ne zamanki hergün karşıya geçip döndüm o zaman -ne kadar acemi olduğumu- anladım.
    Motorda asıl tecrübe Kuryelerin herhalde.

Ancak zaman geçtikçe yolun neresinden gidilmeli, ne yapmalı ne yapmamalı öğreniyor ve alışıyorsun bu sana cesaret veriyor. Ancak her zaman dikkatli davranıyorum ilk günki acemeliğimde ama binlerce km ustalığında. Risk almamaya çalışıyorum. Allah hepimizi korusun.
    Hoşça-Dostça
    Ben de bırakmaya kesin gözüyle bakıyordum ama gördüm ki mümkün değil bu. Motoru satmaktan bile vazgeçtim. Garajımda yatması bile bana huzur veriyor, biliyorum ki canım istediğimde ona atlayıp keyfini sürebileceğim. Artık eskisi kadar binmesemde, özellikle haftaiçi neredeyse hiç binmiyorum, haftasonları ise bir günümü tamamen ona ayırıyorum, bu bile yetiyor bana.

Dediğin gibi zamanla insan yolda nasıl davranacağını, nelere dikkat edeceğini, sağdan soldan neler çıkabileceğini tahmin eder hale geliyor ama o risk hep var. Beni korkutan da bu. Ben aynı şeyleri yaşamayı düşünmeyi bırak, yaşayacağıma ölmeyi tercih ederim şu anda. Allah hiç birimize tekrarını göstermesin, kazasız belasız km. ler diliyorum sana. Çok dikkatli ol.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Alıntı CBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul trafiği için söylenecek pek bir söz yok.
    İstanbula 1 haftalığına kursa gelmiştim.
    Haznedar dan İş kulelerine 1 dolmuş ve 1 otobüsle gelip gittim.
    Özellikle otobüsler çekilir çile değil.
    Gidip gelenlere Allah sabır versin.
    Ama motosiklete gelince özellikle İstanbul trafiğinde bir o kadar da tehlikeli değilmi ?
    ankara'da okuyan biri olarak tabiki de HAYIR!!! Ankara'nın tehlikesi yanında istanbul ne ki.. :S en azından istanbul'da az da olsa 2tekere saygı var.. ankara'da ise ne 4 ne 2.. kimseye saygı yok yolda..

suan motorum yok ama oldugunda da kısın kar yagarken falan binebilecegimi pek sanmıyorum karda dolasmak için jeep ime basvuruyorum)

valla facia bişey abi belediye otobüsü..tamda konuyu yerinde açmışın eve geldim kendi kendime homurdanırken bu konuyu gördüm çok denk geldi..10dk evvel bende otobüsten inmiş biri olarak çekilcek çile değil bu belediye otobüsleri..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fotoğraftan sonra benim seçimimi söylememe gerek var mı? Yollar karla kaplanıp teker boşa dönene kadar motora devam.
    benim otobüs ve minübüslere karşı tiksintim var zaten. bazen 10km yürüyorum ama binmiyorum dolmuşa filan. iğğreennçççççç
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    İlk motorum Mondial 125KT için; Çin malıdır, şöyledir-böyledir gibisinden laf söyleyenler çok oldu.
    Hep anlattım; "Bu motor beni otobüsten minibüsten kurtardı, hakkını ödeyemem" dedim.

Kaldı ki, motorumla hiç bir sorun da yaşamadım.

(Bu motor alınmaz, çin malı, fason üretim, orası cırtlıyor, burası pırtlıyor, 5 bin km. yapmaz, elinde patlar, parasını kurtarmaz, car-car-car, vır-vır-vır, dır-dır-dır, bıdı-bıdı-bıdı...
    Diyenlerin alayına kapak olsun )
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Aga ben Istanbul'da yasamayali 10 sene oldu, hep kucuk sehirlerde yasadim... Soyleyecegim, tabi motosiklet gibisi yok, ama kucuk yerlerde toplu tasima sistemi o kadar da fena degil ya....

Ben genelde 4-5km'ye kadar olan yerlere yuruyerek gidiyorum. Butun gun masa basinda oturduktan sonra o mesafeyi yurumeye ihtiyacim oluyor. Onun haricinde de araba, motosiklet, ender olarak da otobus....

Alisik olmadan ben Istanbulda sabah ve aksam trafiginden korkarim

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    bana hep geç kalıyosun diyen arkadaşlara okumularını tavsiye ederim 15dk=3saat bekleme zamanıda hariç
    malesef toplu taşıma araçlarını sürekli kullanıyorum. beklemesi bi dert üst üste yolculuk ayrı bir dert. okadar insanın türlü türlü kokusu, havasızlık bambaşka bir dert. trafikten bahsetmiyorum bile....ay bide yanınıza herzaman hoş sohbet biri oturmuyo (oturma şansınız varsa) bazen öyle biri oturuyokiii atasınız geliyo kendinizi ama güzel taraflarıda var tabiyki toplu taşımalarda yaşanan komik olaylar gibi
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorum Mondial 125KT için; Çin malıdır, şöyledir-böyledir gibisinden laf söyleyenler çok oldu.
    Hep anlattım; "Bu motor beni otobüsten minibüsten kurtardı, hakkını ödeyemem" dedim.

Kaldı ki, motorumla hiç bir sorun da yaşamadım.

(Bu motor alınmaz, çin malı, fason üretim, orası cırtlıyor, burası pırtlıyor, 5 bin km. yapmaz, elinde patlar, parasını kurtarmaz, car-car-car, vır-vır-vır, dır-dır-dır, bıdı-bıdı-bıdı...
    Diyenlerin alayına kapak olsun )
    hatta mantar tıpa olsun da tirbüşona muhtaç kalsınlar
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    kar lı havalarda otobüs kullanıyorum tabi ki "MİNİMUM RİSİK MAKSİMUM KEYİF" sloganıyla tabiki motor ayrı bişey ama kısaca bi hesap 7 de işten çıkıyorum otobüsle 8 de evde oluyorum, motora 15dk da evdeyim
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler