Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Peugeot Speedfight 2 vs. Yamaha BW's 100.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway Matrix Turbo
    Evet başlıkta okuduğunuz gibi 2 motor arasında seçim yapamıyorum...

BW's nin atik olduğu kadar Speedfight ta atik sanırım...

Yağ bitirme yada benzin tüketme konusunda ikiside oldukça başarılı...

Aralarında fiyat konusunda farklılıklar var ancak gerek beni üzmeyecek gerek servis ağı konusunda başarılı olan hangisidir bilmiyorum...

BW's nin süregelen klasik bir tasarımı var bu hoşuma gidiyor, fakat öte yandan Speedfight ın da modern güzel bir tasarımı var ve ikisi arasında kalmış durumdayım

2 sininde tam olarak teknik verilerini bulamadığımdan bilenlerin bu konuya yazmalarını rica ediyorum

Fiyat olarak Speedfight uygun gelsede yinede BW's aklımda hep

Sizlerden ricam hangisini seçmem olur

Herkese teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    hangisi temizse onu al evet ikisinde yakıt tüketimi çok yüksek ama kendi adıma yamaha derim çok saglam BWs...

kardeş 2 side güzel makina ama
    bWSnin koltuğu dar 2 kişi çok zor---tek kişi bile arkaya oturman şart. çok yakıyor ama fena kalkıyor..
    speedfightr hakkında pek bi bilgim yok.. oınunda tipi güzel ama hangisi dersen yinede bws derim . benim hoşuma gidiyor kalın lastikleri ve siyah jantı

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia

Yamaha BW's 100

Peugeot Speed Fight 2

Valla BW's Servis ve Parca bulunabılırlıgının daha fazla oldugunu dusunuyorum..Yakıt konusunda da ıkısıde bır bırını aratmaz..Arkadasında dedıgı gıbı BWS cok dar bır seleye sahıp arkadakı cok sıkıntılı gıder ama cok ıyı ceker koca lastıklerı ıle her sarta gelır...
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    eger speedfight hala satılıyor olsaydı ve piyasada yaygınlıga sahip olsaydı, o zaman speedfight tercih ederdim. bws hala piyasada (kasa degiişikligi oldu) ayrıca yaygın servis destegine sahip.

bu şu demek oluyor: yarın göstergelerin bozuldugunda, grenajın kırıldıgında hem kolay hem de nispeten ucuza bulabileceksin.

ayrıca, satarken de bws i en az zararla satarsın.

speedfight bu konularda maalesef sahibini üzecek bir konumda. evet makine gerek sofistike tasarımıyla gerek de peugeot teknik kalitesiyle bws den aşşagı kalır degil. hatta bazı disiplinlerde daha çekici.
    ama maalesef türkiye' deki piyasası oturmuş bir konumda degil.

en önemli nokta da şudur ki, bws gibi "şirin" tasarımların modası geçmez. bundan 5 sene sonra da tasarım açısından yaşını belli etmeyecektir. fakat speedfight gibi hırçın ve modernist tasarımların ömürleri kısadır.

bu durumda bws.

hata birşey daha diyeyim: Yamaha gidip manuel vitesli bir bws üretseydi (vespa px serisi gibi koldan vites mesela), çok sevdigim ybr mi satıp gidip bws alırım.

Merhaba.. Bende aynı çelişki içerisindeydim ama çok araştırdım youtube'da bir çok video izledim falan gerek performans gerek modifiye açısından BWs SpeedFight kadar ilerde değil evet malesef şuda bir gerçek tr de pek fazla oturmuş değil piyasası.. Bunun sebebide boykottur herneyse ben kendim adına speedfight2'de karar kıldım ve alıcam bu akşam.. 2. ayda yazılmış bir messajmış gerçi sonradan fark ettim galiba boşuna yorum yaptım herneyse belki bir gün birinin işine yarar bu yorum iyi gazlamalar :D

Bende speedfight 2 aldım gerçekten canavar gibi bir motor aralarında fark olduğunu zannetmiyorum hem tasarımı daha hoş ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)