Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk başlangıç

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda 2008 cbr 600 rr
    Arkadaşlar,öncelikle herkese merhaba.

Sizin tecrübelerinizden yararlanmak isterim.Daha önce vitesli motor hiç kullanmadım.600 rr ın ilk tecrübe olarak çok aşırı olacağı site genelinde hakim.Peki başlangıç motoru olarak zx r 250 de aşırı mı olur?Yada cbr 125 alsam ne kadar sonra 600rr a terfi edebilirim?(zxr250 yi cbr 125 e tercih ederim ,tabiki kendimce!..)Aslında motosiklet net e üye olmadan önce ilk olarak 600 rr almak vardı aklımda,hatta fuarda alıyordum cidden ama burdaki tecrübeli arkadaşları dinlemem gerekli galiba.Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    ben derim ki cbf 150 al ama racing istiyosan cbr 125 al TABİ hiç kullanmadıysan vitesli motor bunları öneririm

AMA yok biliyorum diyosan HYO GT250R tavsiye ederim 170 rahat gören bi motor :D
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Cbf 150 iyidir , ama cbr 125 te boyun posun yerindeyse at kelebek ilişkisi olur,

ybr 125 te iyi bir alternatif olabilir ve bu motrou bence en az 15000km kullanmalısın

Motosikleti
    honda 2008 cbr 600 rr
    Peki sence zxr 250 almak 600 rr a geçmekte daha iyi bir basamak değilmidir.Yoksa ilk olarak zx 250 de mi sürülmez?

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    sen basamakları düşünme ilkönce sağlam öğrenmeye bak nasılolsa büyütücem diye düşün al bi ufak makina sonra al bi hyo sonra zaten 600arar dan başkası kesmes seni

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı erdemayar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki sence zxr 250 almak 600 rr a geçmekte daha iyi bir basamak değilmidir.Yoksa ilk olarak zx 250 de mi sürülmez?
    şimdi hocam anlıyorum seni racing tarzındasın ama önce şu motosiklet olayını bi ögren dengesini yatmasını kalkmasını hemen 200km/h yapan makinalara binme
    bi sıkışı tırafige gir iyice pekiştir ondan sonra alırısn zxr 250 ni 600rr ını 600fi ini

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Pttsiklet :D
    Arkadaşlar,öncelikle herkese merhaba.

Sizin tecrübelerinizden yararlanmak isterim.Daha önce vitesli motor hiç kullanmadım.600 rr ın ilk tecrübe olarak çok aşırı olacağı site genelinde hakim.Peki başlangıç motoru olarak zx r 250 de aşırı mı olur?Yada cbr 125 alsam ne kadar sonra 600rr a terfi edebilirim?(zxr250 yi cbr 125 e tercih ederim ,tabiki kendimce!..)Aslında motosiklet net e üye olmadan önce ilk olarak 600 rr almak vardı aklımda,hatta fuarda alıyordum cidden ama burdaki tecrübeli arkadaşları dinlemem gerekli galiba.Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler.
    daha Önce Tecrübem Yok Diyorsan eğer Kesinlikle Ve şiddetle CBR 125 R Öneririm. Kendinede Makineyede Yazık Etmemen Açısından. CBR 600 RR aLırsan Zaten Allah korusun KaracaAhmet Yolu Gözükür tay tay... Ninja 250 R da Yabana Atılacak bir Makine Diil O da 180 - 185 i görebilen bir makine. Torku Açısından Falan Fazla Gelebilir Vitesli Deneyiminiz Yok ise. HyoSung Hiç Tavsiye Etmem Hem kilo Bakımından Hem Şıklık Bakımından Artı BirDe Beygir Bakımından Hepsini boş Verelim Komple kawasaki Teknolojisi iLe üretildiği için Kawa 1 kaç Adım Önde Gider. Zaten Hyo nun Daha Akıbeti Belli diil Yılan Hikayesine Döndi ST Kanuni mi Hyosungmu olayı...

Kişisel Önerim CBR 125 R
    Sonrasında Ninja 250 R
    Daha Sonra CBR 600 F
    Daha Sonrasında GSX R 600 600 RR hikaye

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    bu tecrübe ve yetenek işidir sonuçta.boy çok uzunsa cbr olmaz.ninjada başlangıç için ideal gibi geliyor bana.bi 15 bin km sonra 600 e geçilir die düşünüyorum
    Orgazma Dudak Büktürür

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    öncelikle a2 ehliyetin yoksa sana düz vitesli motosiklet eğitimi verecek bir sürücü kursuyla temasa geçmen ve hem ehliyetini alman hemde vitesli motor kullanmayı öğrenmeni, koruma kıyafetlerin yoksa tam teşekküllü koruma kıyafeti edinmeni öneririm. ondan sonra ne tarz motor kullanacağına ve başlangıç motorunun ne olması gerektiğine karar verirsin. başlangıç motoru genel kabul üzerine en fazla 250 cc hacminde, naket,touring, commuter tarzda olması tavsiye edilir. kullanım amacın doğrultusunda motor hacmini büyütmek isteyeceğinden bu ilk motor geçici olacaktır. maddi durumun hakkında bi fikrim yok ama kawasaki 250 ninja ve cbr 600 almaktan bahsettiğine göre madi sıkıntın fazla olmayacak. ben ilk motorum olan şu an kullandığım cbf 150 yi sıfır aldım. almadan önce pekçok ikinci el seçeneği düşündüm fakat en sağlıklısı o dönemde benim için sıfır seçeneğiydi. şimdi satmayı düşünüyorum fakat ikinci ele düşeceğinden maddi kaybım olacak ve şu anki aklım olsa ikinci el alırdım diyorum. senin için maddi problem teşkil etmeyecekse senin içinde en baş ağrıtmayacak seçenek sıfır km bir motor olucaktır. ben 250 cc de olsa süper spor tarz bi motorun acemi kullanıcılara pek uygun olmadığını düşünüyorum. ikinci el cbf 250 veya cbf 150 ,hyosung gt 250 naket, yamaha ybr 250 seçenekleri olabilir. sıfır alacaksanda kawasakiyi düşünebilirsin fakat unutma alacağın motor fazla uzun süre sende kalmayacak. şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    aynen bak önce a2 ni koy cebine ;)

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    bende HYO GT 250 dicektim ama hiç kullanmadım dediğin için cbr125 diyorum sorun çıkarmayacak makineler cbf ve ybr de düşünülebilir
    [B]Düş peşindeysen, [U]DÜŞ PEŞİME[/U][/B] :bounce:

Motosikleti
    honda 2008 cbr 600 rr
    Arkadaşlar,

Boyum 1,82, kilom 89.Cbr 125 de sinek gibi olacaktır altımda diye düşünüyorum.Sadece scooter tecrübem var.Scooter ile tecrübem trafikte de çok ama ne kadar bağlantı kurulur bilemem.

ayrıca ehliyetim var arkadaşlar.motora sevgim yeni değiil.bunu bilmenizi isterim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Pttsiklet :D
    Arkadaşlar,

Boyum 1,82, kilom 89.Cbr 125 de sinek gibi olacaktır altımda diye düşünüyorum.Sadece scooter tecrübem var.Scooter ile tecrübem trafikte de çok ama ne kadar bağlantı kurulur bilemem.

ayrıca ehliyetim var arkadaşlar.motora sevgim yeni değiil.bunu bilmenizi isterim
    Senin Altında Cbr 125 De Ninjada Devede sinek qibi kalır
    YBR 125 Şiddetle Tavsiye Edilir

Bencede cbr125 biraz küçük kalabilir ama racing istiyorsun 2.el bir cbr 125 al sonra büytürsün hem satarken sıkıntı yaşamaşsın cbr'yi.Tabi önce a2'yi al.

Motosikleti
    honda 2008 cbr 600 rr
    Arkadaşlar,

ehliyetim var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler