Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kanuni Hakkında düşündükleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba

Arkadaşlar çin malı motosikletler arasında kalitesi en yüksek olan kanuni sanırım

kanuni kullanan arkadaşların degerlendirmelerini,yorumlarını okudum ve bu

markanın belli bir oranda güvenilebilecegini düşünüyorum aşagıdaki yazdıgım

modelleri kullanan arkadaşların motosikletlerin eksilerini artılarını yazmalarını rica

ediyorum Ayrıca bu marka hakkında genel bir görüşünüzü belirtirseniz çok

sevinirim

Modeller:Caracal 200, Freedoom 200, Enduro 200, Seyhan 150 C, Storm 150

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kardeş bence farklı bi marka al çin malları arasında demişsin vede haklı konuşmuşsun. kanuni diğer çin mallarıyla aynı farkı kalitesi değil farkı fiyatı yani çin malı bi motorla kanuni arasında 500 tl fiyat farkı var başka kalite olarak bi fark yok. kanuniciler istedikleri kadar yerli desinler ben inanmıyorum madem yerli buradan göstersinler kanuninin şu parçayı yerli diye hani nerde görmek istiyorum.
    konu dağıldı kusura bakma ama kanuni deyince yine yurdumun güzel insanlarını yerli diye kandıranlar aklıma geldi
    ben yerinde olsam ybr veya cbf alırdım taş gibide kafam ağrımadan binerdim.....

Kanuni dediin gibi çin malları arasında en iyi markalardan turkiyedede buyuk bir fbrika ve uretim alanı var.Çou kişi bu marka hakknda kötu yorm yapıo ama bnce haksızlar bn 1 sene boyunca cross250 üzerinde younlaşdm araştrma yaptm sağlam deil filan diolar ama bnce ole deil tek sorunu cc sine gore bg nun az olması.Ayrıca bu modl yerli uretm olduğu için parça skntısıda çekmiorsun kanuninin servislerıde bana muşterilerle ilgilenme bakmndan gayet iyi gorundu.Bnce kanuni kesinlikle kullanılabilir bir marka.Ama tabi bizzat kullananlardan okumak daha sağlıklı olur.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Merhaba dostum. Bahsettiğin modelleri ben kullanmadım. Caracal 200 kullanan arkadaşım var. Motosikletini her isteyene vermesine rağmen bu güne kadar ciddi anlamda hiçbir arıza vermediğini söyler. Bahsedilen motosiklet henüz bir yaşında. Ben kanuni Tiger 2005 model kullanıcısıyım. Daha önce değişik modellerde makınalar kullandım. Ünlü markaların fiyatlarının da ünlü olduğunu unutmamak lazım. Düşe kalka kullanılan ve park ettiğin yerde iki kişinin yerden kesip arabaya atıp götürebildiği makınanın çok pahalısı bence başkalarına daha çok yarar. (Yedek parçacı ve hırsızı kastettim.) Kısacası tiger iyi bir makına. Yedek parça ve servis derdin yok. Parçaları da ucüz. Soruların olursa cevaplarım.

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    alma arkadasım,parcası en pahalı cın malıdır.parca fıyatları ucuyor.bende hussar vardı ordan bılıyorum.
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Parçada sorn olursa sadece enduro200 de olur.Ama enduro 200 de gayt sağlam bi makina.Bende cross 250 almak istiyorm ve kesinlikkle kararlıyım.Şahsen sadece parça için sevdiim motordan vazgeçmem.

Alıntı bballa23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni dediin gibi çin malları arasında en iyi markalardan turkiyedede buyuk bir fbrika ve uretim alanı var.Çou kişi bu marka hakknda kötu yorm yapıo ama bnce haksızlar bn 1 sene boyunca cross250 üzerinde younlaşdm araştrma yaptm sağlam deil filan diolar ama bnce ole deil tek sorunu cc sine gore bg nun az olması.Ayrıca bu modl yerli uretm olduğu için parça skntısıda çekmiorsun kanuninin servislerıde bana muşterilerle ilgilenme bakmndan gayet iyi gorundu.Bnce kanuni kesinlikle kullanılabilir bir marka.Ama tabi bizzat kullananlardan okumak daha sağlıklı olur.
    yerli üretim demişsin ama bana söyler misin hangi modeli bile demiyorum bak hangi modelin hangi parçasını Türkiyede üretip de yerl üretim diyorlar çinden parçalar geliyor ve fabrika adını verdilkleri depoda parçalar monte ediliyor yerli üretim falan yok tek yerli üretim yapan firmayı ramzey olarak biliyorum ben Türkiyede. ramzey web sitesinde açıkça diyor zaten patronları...

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Motorların hepsi aynı.
    Önemli olan servis ağı.Aldığınız motorun, bulunduğunuz şehirde birden fazla servisi olmalı.
    Kanuni, Mondial, Ramzey bu konuda iyi.
    Mondial RS 151'in aynısı OMİ diye marka var, arkadaşım aldı, servisi yok.

Bana kalırsa bu modeller arasında en iyi enduro 200 ben olsam onu alırdım.

Motosikleti
    gilera
    sıfır cın malı alıcana kalıtelı ıkıncı ell ara
    İstikbal Göklerdeyse özgürlük kesinlikle iki tekerdedir

Motosikleti
    mz 251
    kanuni alma çinli al daha az para vermiş olursun çünkü aralarında hiç bir fark yok ve kanuni nin fabrikası felan yok sadece depo ve montajlama atölyeleri var o kadar
    müzisyen agırsiklet şampiyon

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    2 yıl carcal kullandım ufak tefek problemler haricinde sorun yaşamadım caracal ın performansı tatmin edici tek silindir yakıtı az çift silindir kadar güçlü fiyatına göre güzel makina...

Alıcagım şehirde iki farklı servis var kanuni yerli malı degil fakat diger çinlililere

göre daha hassas montajlandıgını ve kaliteye daha önem verildigini sanıyorum

çünkü çogu kişiden daha 0 alınanmondial vs. gibi markalarda bazı vidaların

eksik oldugunu gevşek oldugunuduydum aklıma yatan iki tür var aslında

caracal 200 ve enduro 200 fiyatları yaklaşık aynı ikisininde benzin sarfiyatı

nerdeyse eşit düzeyde ikisi arasında kaldım aklıma takılan tek şey enduro

100-200 km yolda nasıldır ara sıra biraz uzun mesafeler yapabilirim çünkü

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    bende kanuni racer 200 var,
    ve cuna akşamı yola cıkıp pazar gecesi girdim eve,
    toplamda 1700 km yol yaptım,
    ve hıcbır sorun yasamadım,

30 bın sınırına az kaldı sayılır,

anlayacagım kanunı motorlarının cogu bır bırı ıle aynı,
    caracal motoru racer motoru zaten,

ve her çin malı bır değil,
    sadece dış aksamları aynı,

iç aksamlar kimi uyabılır kimi farklıdır...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    motor bloguda dahil hepsi toplu gelıyor buraya burda atolyede bırlestırılıp turk malı dıye daha pahalıya dayıyolar insanlara ayrıca cın alıcaksan v makıne al kanunıde tıtresımden bobrek taslarını dokuyosun haberın olsun osmanlı keeway bisan lifan bunların v makınelerı var tıtresımsız sornsuz bana sorarsan ben 1 senedır bınıyorum bısan lıfana sorun yasamadım ılla bısan aldemıyorum ama v makıneden sasma ;)

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar kanuni kendi kendini bitiriyor şu gün itibariyşle..... biraz daha kalite ve müşteri memnuniyetini göz önünde bulundursa işte o zaman istenilen mevkiye gelir.........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    Merhaba arkadaşım. Bende freedom var. Dilim döndüğünce gözlemlerimi paylaşayım.
    Ben motoru sıfır aldım 2008 temmuzda. Aldığımdan bugüne istisnasız hergün işe gider gelirim. Neden ybr, cbf falan almadın dersen; boyum 188 kilo 85, yani altımda çok sırıtacağını düşündüm. En büyük neden bu. 200 cc olması, fiyatının makul seviyede olması, parçasının her yerde bulunabilir olması beni cezbetti. İleride satarım mantığıyla almadım, hurda olana kadar kullanırım dedim.
    Rodajını bizzat özenerek yaptım. Yağını her 1250 km de bir değiştirdim. Şu an 7985 km deyim ve şu ana kadar bi olumsuzluğu olmadı. Fiyatının hakkını veriyor bence. Yakıtı sorarsan benim kullanmama göre ( hep otobanda kullandığım için hep son sürat) 20 tl lik benzinle 190- 200 km arası yol yapabiliyor. oldukça seri ve vites aralıkları kısa bir motor. Vites değiştirmekten ayağınız yorulabilir.
    Eksi yönlerini sorarsanız, zincir biraz gevşediği zaman zincir sesi yapıyordu, ben öndeki 15 lik dişliyi 17 ile değiştirdim ve sesi kestim. Hem böylece son süratte redline bölgesine gelmiyor. Hızı da bi parça arttı.
    Motorda bazı ufak vidalarda ve nikelaj kısımlarda paslanmalar oldu. (kışın da kullandığımdan) Ama çok da belirgin değil, zaten kafama takmıyorum.
    Titreşim dersen bu modele özgü takozlama sistemi ve balansör sistemi ile en aza indirilmiş, öyle dendiği gibi titremiyor. Yani ben hiç rahatsız olmadım. (uzun yol da yaptım)
    Artık servise götürmüyorum. Garantisini bozdum. Yağını falan kendim değiştiriyorum. Servise gitmek mantısızlık bence. Servise o kadar para verene kadar, zaten en pahalı parçası ne kadar ki? Servisleri berbat diyebilirim. Kendin yap kafan rahat olsun. Zaten sorun falan çıkardığı yok. Boş yere gözünüz korkmasın.
    Ben 130 taban olan arka tekerleği 100 yapmak istiyorum. Nedeni ise motoru yormamak ve süratinin artması. Bu benim kendi düşüncem. (Zaten cbr 125 in bile 100 taban)
    Biraz uzun oldu ama kusura bakmazsınız artık. Kısacası tavsiye ederim.
    SAYGILARIMLA.

Motosikleti
    mz 251
    trakonya arkadaşım 20 litre benzinle 200 km yol yapıyorum diyorsun yani 1 litreyle 10 km içiyormu cok fazla yakıyor en az 450 km ğitmesi lazım o hususa bir dikkat derim
    müzisyen agırsiklet şampiyon

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    20 lt yazmadım arkadaşım 20tl yazdım. Doğru okuyalım lütfen

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    trakonya dostum freedomun ne renk
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)