Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürücü Kursunun BÜYÜK HATASI !!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar öncelikle sizlere bir şey sormak istiyorum 25.Ekim 2008 tarihinde B sınıfı ehliyet sınavlarına kardeşimle beraber girdim sınavda ve direksiyonda başarılı olduk B den sonra A2 içinde sınavlara girecektik sürücü kursu ile anlaşmamız bu yönde idi eğer B sınıfı ehliyetten başarılı olursak A2 Motor sınavından sadece motor bölümünden sınava gireceğimiz söylendi yanlız sınav gününden bir gün önce tüm derslerden sınava gireceğimizi gördük sürücü kursuna durumu ilettik yanlışlık olmuş dediler eğer kendinize güveniyorsanız sınava girin dediler.Bizde ok dedik ve kardeşimle beraber 27.Aralaık 2008 tarihinde A2 ehliyet sınavına girdik sınav gayet güzel geçti ama daha sonra sürücü kursu beni aradı sizin gibi diğer kişilerdede aynı şey olmuş dedi onlar itiraz etti sizinde sınavınız yanacak dedi sürücü kursu ile tartıştık ben itiraz etmiyorum dedim olmaz dediler anlamadım arkadaşlar bu konuda bilgisi olan bir arkadaş varsa ve yol gösterirse sevinirim herkese yeni yılında sağlık başarı ve mutluluk dilerim ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    valla hiçbişey yapamıyoruz bende senin gibi 25 ekimde b sınıfı ehliyeti kazandım 27 aralıktada a2 sınavına girecektim kursla anlaştım peşinatımı verdim ama sınava giremedim neden sürücü kursu kaydımı yapmamış 25 ekimde benim b değilde a2 sınavına girdiğimi sanmışlar böyle salakça hatalar yapıyorlar ve bende biraz araştırdım ve arkasından küfretmekten başka bişey yapamıyacağımı anladım mecburen bi sonraki dönemin sınavını bekliyorum
    Herkes Cennete Gitmek İstiyor Ama Kimse Ölmek İstemiyor :cat:

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sacma bir olay gerçekten.. Normali sadace motordan sınava girmektir. Bu hata kursla mı yoksa M.E.B. ile alakalı birşey mi ?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    selam
    konuyu detayları ile anlatan bir dilekçe ile il milli eğitim müdürlüğüne başvurunuz..size hiç bir şey kazandırmayacak yada kaybettirmeyecek bu başvurunuz..ancak kursa büyük bir sorun olacak...
    benimde ilk sınavımda a2 yerine e sınavı için evraklarımı hazırlayıp göndermişler..bende e sınavına girmiştim ilk seferinde..durumu bildirmiştim il milli eğitim md liğine ve oldukça yüklü bir ceza ödemişti kurs...
    kalın saalıcakla
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

Bu hata bildiğim kadarı ile Kurstan kaynaklanıyor arkadaşlar canım çoook sıkkın...

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    milli eğitim ile ne ilgisi var bende milli eğitimde staj görüyorum sertifika için geliyor 5dkda elinde meb den başka işlemler varsa onu bilmem

bu A2 ile B sınıfı sınavlarına aynı anda girilmez mi illaki ayrı ayrı mı olması lazım
    [COLOR="Red"]Kontrolsüz Güç Güç Değildir[/COLOR]
    ::sapka::::gleam::

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    sacmalıklar silsilesı olmus resmen yaa kımse ıs bılmezmı bu memlekette yahu...hep bole ugrasıyoruz ondan sonra
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

al arkadaşım aynısı benimde başıma geldi herkesin sınavı iptal oluyo diye seninkide olamaz elinden ne geliyosa yap ehliyeti almak için gerisi bi dahaki sınav...
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-rezaleti.html

M'ARRENTZIEH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Naked - Kuba STR250
    ben de 27 Aralık'da B sınıfı ehliyet sınavına girdim Şubat'ta da A2 için sınava gireceğim. Bana da sadece motor bölümünden gireceğimi söylediler ama böyle hatalar sıklaştıkca benim de içim sıkılıyor doğrusu
    www.dersverilir.net/cagriakkoc----> Ankara'da ÖSS ve SBS hazırlık öğrencilerine özel Matematik ve Geometri dersleri verilir.
    msn:cagriakkoc@orphaned-land.net

Biraz önce ilçe milli eğitim müdürlüğü ile görüştüm yapacak bir şey yok size mantıksız gelebilir ama sınavınız geçersiz sayılacaktır dedi..Sürücü kursunuz sizi sadece sıfırdan A2 motor ehliyeti alacak gibi kayıt yapmış dedi sistem de de sizin B ehliyet iniz gözükmediği için şubattaki sınava tekrar gireceksiniz dedi...Bazen bu ülkede böyle sistem bozukluğuna baş kaldırasım geliyor cahil değliz ama hala koyun gibi bizi nereye sürmek isterlerse o tarafa gidiyoruz yazıklar olsun...Nedir bu milletimin çektiği nedir insanlarımızın çektiği...

Arkadaşlar Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
    Ölçme Değerlendirme ve A.Ö.K. Daire Başkanlığına yazı yazmıştım bu konu ile ilgili bana aşağıdaki cevabı verdiler...

Sayın Aday;

Sınav Değerlendirme işlemleri
    Öncelikle Kursun tarafımıza bildirmiş olduğu Sınava girecek adayların durumu hakkındaki beyan doğrultusunda İlçe/İl MEM tarafından kurulmuş komisyon (Ön inceleme Komisyonu) tarafından incelemesi onaylanmış ve bildirilen bilgilerin doğruluğunu onaylaması sonucu Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve A.Ö.K. Daire Başkanlığı Sınav Hizmetleri Şubesine gelen bilgi doğrultusunda her adayın sınav değerlendirilmesi yapılmaktadır. Sizin durumumuzda ilgili kurs tarafımıza ne bildirmiş ise siz onlardan sorumlu olarak değerlendirilmeye alınırsınız.
    B Sürücü belgeniz var iken Bden A2 ye müracaatınız girilmesi gerekirken Direkt A2 sorumluluğu tutulmuş ise siz 3 dersten sorumlu olarak sınava girerek 3 derstende başarılı olursanız A2 direksiyon sınavına girmeye hak kazanırsınız.
    Fakat sadece A2 Motor dersini verip diğerlerinden kalıp , B sürücü belgenizi ibraz etseniz dahi A2 motor dersinden geçmiş olmanız A2 den Direksiyon sınavına girmeye hak kazanamanızı sağlamaz.

İyi günler.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
    Ölçme Değerlendirme ve A.Ö.K. Daire Başkanlığı

Evet arkadaşlar bu kadar yazışma ve hak arayışından sonra aldığım cevap B sertifikanız geçerliliğini yitirecek sadece A2 Motor ehliyetini alacağımız oldu ne diyeceğimi bilemiyorum ne İlçe Müdürlüğünün, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden haberi var nede İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bundan haberi var...Bir taraftan kazanılmış bir hak diğer taraftan bu hakkı almaya çalışan boktan ve kötü bir sistem var...Bizler hep otorite boşluğundan yada tanıdıkları vasıtaları ile yürütülen bürokratik kişilerin kuklaları olduk arkadaşlar bizim bu memlekette insan olarak hiç bir hakkımız olduğunu düşünmüyorum... Saygılarımla

Alıntı papillionixi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bu kadar yazışma ve hak arayışından sonra aldığım cevap B sertifikanız geçerliliğini yitirecek sadece A2 Motor ehliyetini alacağımız oldu ne diyeceğimi bilemiyorum ne İlçe Müdürlüğünün, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden haberi var nede İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bundan haberi var...Bir taraftan kazanılmış bir hak diğer taraftan bu hakkı almaya çalışan boktan ve kötü bir sistem var...Bizler hep otorite boşluğundan yada tanıdıkları vasıtaları ile yürütülen bürokratik kişilerin kuklaları olduk arkadaşlar bizim bu memlekette insan olarak hiç bir hakkımız olduğunu düşünmüyorum... Saygılarımla
    öyle şaçma şey olurmuymuş ya benim kazandığım şeyi benden nası alıyo herkes kafasına göre sıkıyo bi sınavınız sayılmıcak bi ehliyetiniz iptal olcak başlıcam böle aşkın ızdırabına ben yarın bu işle ilgili geniş bi araştırma yapıcam bakalım bana ne dicekler burdan yazarım...

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Benim de yemişlerdi bir sınav dönemimi bu dikkatsiz kurslar Hayattaki en değerli şeyimizi çalıyorlar "zamanımızı"
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben Olsam Adama Kafayi Koyardim Hic Beklemem Direk Dalardim

abi hangi hakla benim B ehliyetimi iptal edebilir mantık ne ben sınavı geçmişmiyim geçmişim duble başarılı olmuşum herşey tamam sen bana ehliyeti verme yok daha neler ya valla katil eder bunlar adamı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)