Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2009 yılı planlanan KIRGIZİSTAN gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    Motorsiklete Gönül vermiş sevdalı arkadaşlarım.Bazı arkadaşlarca malumdur uzun yıllardır özlem ve hayalini kurduğum ve detaylarının zihnimde yeni yeni oluşmaya başladığı KIRGIZİSTAN gezisi hakkında sizlerle fikir teaddisinde bulunmak için bu başlığı açmış bulunmaktayım.lütfen topiği sulandırmayalım katkı sağlamak isteyen her arkadaşın fikri benim için çok değerlidir.yapmayı planladığım gezimin ana başlığı şu olacak.DEMİR ATLARLA ANA YURTTAN ATA YURDA.şayet bu geziye katılmak isteyen olursa bu sayı en fazla dört motorla sınırlı olacaktır.motorlar enduro yada cooper farketmez rotamız Sakarya Taraklıdan çıkış iran,Azarbaycan,Türkmenistan,Kazakistan,özbekistan ve Kırgızistan şeklinde olacaktır.Gidiş ve dönüş dataları daha önce bu seyehati yapan bir arkadaşımız tarafından DETAYLI OLARAK tarafımıza verilecektir.Bu gezi esnasında kamera ve fotoğraf makinaları ile detaylı çekimler yapılacak video çekimleri daha sonra profosyonel bir şekilde montajlanarak istanbulda geniş katılımlı bir toplantıda gezi öyküsü ile birlikte sunum yapılacak,daha sonra Taraklıda geniş katılımlı bir kampla birlikte sunumu yapılarak ulusal kanallarda belgesel olarak yayınlanması sağlanacaktır.bir motorun gidiş geliş tahmini masrafı 2500-3000 dolar civarında masrafı olacaktır.bu zorlu ve binlerce tehlikelerle dolu olan yolculuk tahmini 45 gün civarı ve 12000 km olacaktır.Bu gezinin benim açımdan önemi ise bir ilk olarak kimsenin cesaret edemediği çin malı 250 lik bir motorla bu işe kalkışmam olacaktır.şayet 2009 yılı planlarınıza böyle bir geziyi katmak isterseniz konuşalım tartışalım bakalım ortaya nasıl bir şey çıkacak.şimdiden önerileriniz ve fikirleriniz için teşekkür eder saygılar sunarım.

Hasan ARVASİ
    Taraklı Belediye Başkanlığı SAKARYA
    Tel:05332466108
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Fikir olarak katkı yok ama yorum olarak ; Gerçekten heyecan dolu bir yolculuk olacağı ve ilk olacağı kesin.
    Umarım takım arkadaşları bulur ve sorunsuz şekilde projenizi gerçekleştirirsiniz.

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    macera dolu bir gezi olacaga benziyor.
    şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim size.
    fotografları ve video çekimlerini sabırsızlıkla bekliyorum arkadaşım
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fikir olarak katkı yok ama yorum olarak ; Gerçekten heyecan dolu bir yolculuk olacağı ve ilk olacağı kesin.
    Umarım takım arkadaşları bulur ve sorunsuz şekilde projenizi gerçekleştirirsiniz.
    Heyecan ve macera dolu bir yolculuk olacağı kesinde önemli olan bizim bu proje için gerekli olan finans ve teknik desteği tamamlayabilmemiz.yoksa gerisini hiç ama hiç dert etmiyorum.

QUOTE=kuyucadısı;1374858]macera dolu bir gezi olacaga benziyor.
    şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim size.
    fotografları ve video çekimlerini sabırsızlıkla bekliyorum arkadaşım
    [/QUOTE]

Allah o güne erdirsinde gerisi kolay inşallah bir aksilik çıkmaz.temennileriniz için çok teşekkürler.

merhaba

Hasan Bey,

oncelıkle hayırlı olsun. umarım, kazasız belasız bır seyahat yaparsınız ve yurda gerı donersınız.

ancak , rotanızda bu saydıgınız ulkelerden hangılerıne daha once gıttınız ? bu ulkeler hakkında yasanmıs tecrubelerınız ve/veya ılk agızdan dınledıgınız tecrubeler var mı ?

eger bu tarz bır bılgınız yoksa, sıze turkmenıstan, ozbekıstan, kazakıstan ve kırgızıstan hakkında bılgı verebılırım.

saygılarımla

Motosikleti
    Alıntı yuzucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasan Bey,

oncelıkle hayırlı olsun. umarım, kazasız belasız bır seyahat yaparsınız ve yurda gerı donersınız.

ancak , rotanızda bu saydıgınız ulkelerden hangılerıne daha once gıttınız ? bu ulkeler hakkında yasanmıs tecrubelerınız ve/veya ılk agızdan dınledıgınız tecrubeler var mı ?

eger bu tarz bır bılgınız yoksa, sıze turkmenıstan, ozbekıstan, kazakıstan ve kırgızıstan hakkında bılgı verebılırım.

saygılarımla
    Hocam bu ülkelerin hiç birisine daha önce gitmedim.ilk ağızdan dinlediğim çok şey var.sizdende dinlemek isterim.söyleyeceğiniz her söz benim için yol gösterici olacaktır. bekliyorum.selamlar ve saygılar.Bu arada tanışmak sünnettir kısaca kendinizide tanıtırsanız daha samimi bir ortamda sohbet imkanımız olacağı kanısındayım.Ben kısaca kendimi tanıtayım 47 yaşında Sakarya Taraklıda Belediyede çalışmaktayım.evli ve Beş çocuk Babasıyım.en büyük hobi motorsiklet.selamlar ve saygılar.

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    umarım hava şartlarını göz önünde bulundurursunuz ....riski fazla bir gezi gibi geldi bana......macera diyorsan o ayrı bile bile lades demek bu.
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Motosikleti
    Alıntı CaBRioLeT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umarım hava şartlarını göz önünde bulundurursunuz ....riski fazla bir gezi gibi geldi bana......macera diyorsan o ayrı bile bile lades demek bu.
    Biz gezimizi Temmuz ayı sonuna doğru planlıyoruz.o tarihte havalar oralarda çok güzel oluyormuş

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Alıntı Arvasi3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz gezimizi Temmuz ayı sonuna doğru planlıyoruz.o tarihte havalar oralarda çok güzel oluyormuş
    Temmuz ise o ayrı....
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Hadi bakim, yolunuz açık olsun
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    hasan abi selamlar..
    özbek ve kırgız planlarını daha öncede konuşmuştuk...
    amacına ulaşmanı gönülden diliyorum..
    2009 yılı için benimde uzun soluklu bir seyahat planım var...detayları görüşebiliriz

zorluklar

hasan bey ,

işim ıcabı bu ulkelere, ozellıkle de turkmenıstan ve kazakıstan'a oldukca sık gıden bırıyım. dıger saydıgınız ulkelere ıse 5-6 kez zıyaretlerım oldu.

dogu sınırımızdan cıkıp da, daha da doguya gıttıkce bır " cızgı fılm " dunyasına gıreceksınız. heran herseyın olabılecegı, en mantıksız gelen seylerın bıle kıtleler tarafından kanıksandıgı ve yasandıgı ulkeler bunlar. uzgunum, hepımızın zıhnındekı - hayalındekı "turk kardeslıgı" ya da " ucsuz bucaksız turk toprakları " ımajını sarsacagım ama ne yazık kı durum bu.

bu ulkeler "komık " ulkeler. mantıksız, hesapsız, mesnetsız ulkeler. sokakta sıgara ıctıgınız ıcın bır polıs sızden rusvet alacaktır ( 100 USD ). vermedıgınız takdırde hapse duseceksınız ve ulkeden deporte edıleceksınız. motorunuza da el konulacak. ya da cadırda mı kalmayı planlıyorsunuz Askhabat'da ? uzgunum ama sanırım o haftanızı nezarette gecıreceksınız ve gene mallarınıza suc unsuru oldugu ıcın el konulacak ve bu sefer rusvet de veremeden deporte edıleceksınız.

kesınlıkle ama kesınlıkle sındırım ve bagırsak hastalıklarına yakalanacaksınız. mıkrobık ıshal olacaksınız ( yanınızda en az 10 kutu antıbıyotık ve ıshal ılacı goturun. ayrıca bu kadar surecek bır yolculuk ıcın mumkunse 2-3 lıtre el dezenfektanı da goturmenız gerek)

benzın ve dızel yakıtların ıcınde her turlu yabancı madde bulacaksınız. oktan degerlerı ıle bızdekı yakıtların arasında daglar var. yanınızda acıl ıhtıyacınız olan her turlu yedek parcayı goturun lutfen cunku bulamayacaksınız ( kazakıstan harıc ) . ayrıca TM'da motor ıle sehır ıclerınde gezemeyeceksınız cunku yasak. ( ulkede hıc motorsıklet gormedım desem , ınanırmısınız ? )

kazakıstan harıc dıger ulkelerde ınternet, temız su, duzgun calısan bır GSM sebekesı ya da sabıt telefon sebekesı, dılınızı anlayan ve sıze yardımcı olmaya calısan yerel yetkılıler, duzgun tıbbı servıs vs bulamayacaksınız. uzgunum ama bunları gercekten bulamayacaksınız.

ayrıca kazaklar kendılerıne Turk demezler onlar kazaktır

bakın, en ıyısı sız bır ucaga bının ve bu gezınız oncesı TM'a gıdın ( tabıı vıze alabılırsenız ) ve bır hafta kalın. motorsıklet falan dusunmeyın oncelıkle. gıdın ve ulkeyı gorun. sokaklarında yuruyun, yapabılırsenız alısverıs yapın , ne bıleyım hadı olmadı 1 hafta , 3 gun kalın. Kazakıstan'ın Almaata sehrı harıc gıdecegınız her yerden daha modern ve rahattır TM'nın Askhabat sehrı. yanı bas sehırlerı.

3 guncuk kalın ve sonra yenıden konusalım sızınle bu gezı planlarınız hakkında.

ama lutfen 3 gun ıcın bıle olsa, yanınızda antıbıyotık, dezenfektan, ıshal ve mıde ılacları goturun ve bulundugunuz sehırdekı turk buyukelcılıgının telefonlarını ve adresını ogrenın.

saygılarımla

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı yuzucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasan bey ,

işim ıcabı bu ulkelere, ozellıkle de turkmenıstan ve kazakıstan'a oldukca sık gıden bırıyım. dıger saydıgınız ulkelere ıse 5-6 kez zıyaretlerım oldu.

dogu sınırımızdan cıkıp da, daha da doguya gıttıkce bır " cızgı fılm " dunyasına gıreceksınız. heran herseyın olabılecegı, en mantıksız gelen seylerın bıle kıtleler tarafından kanıksandıgı ve yasandıgı ulkeler bunlar. uzgunum, hepımızın zıhnındekı - hayalındekı "turk kardeslıgı" ya da " ucsuz bucaksız turk toprakları " ımajını sarsacagım ama ne yazık kı durum bu.

bu ulkeler "komık " ulkeler. mantıksız, hesapsız, mesnetsız ulkeler. sokakta sıgara ıctıgınız ıcın bır polıs sızden rusvet alacaktır ( 100 USD ). vermedıgınız takdırde hapse duseceksınız ve ulkeden deporte edıleceksınız. motorunuza da el konulacak. ya da cadırda mı kalmayı planlıyorsunuz Askhabat'da ? uzgunum ama sanırım o haftanızı nezarette gecıreceksınız ve gene mallarınıza suc unsuru oldugu ıcın el konulacak ve bu sefer rusvet de veremeden deporte edıleceksınız.

kesınlıkle ama kesınlıkle sındırım ve bagırsak hastalıklarına yakalanacaksınız. mıkrobık ıshal olacaksınız ( yanınızda en az 10 kutu antıbıyotık ve ıshal ılacı goturun. ayrıca bu kadar surecek bır yolculuk ıcın mumkunse 2-3 lıtre el dezenfektanı da goturmenız gerek)

benzın ve dızel yakıtların ıcınde her turlu yabancı madde bulacaksınız. oktan degerlerı ıle bızdekı yakıtların arasında daglar var. yanınızda acıl ıhtıyacınız olan her turlu yedek parcayı goturun lutfen cunku bulamayacaksınız ( kazakıstan harıc ) . ayrıca TM'da motor ıle sehır ıclerınde gezemeyeceksınız cunku yasak. ( ulkede hıc motorsıklet gormedım desem , ınanırmısınız ? )

kazakıstan harıc dıger ulkelerde ınternet, temız su, duzgun calısan bır GSM sebekesı ya da sabıt telefon sebekesı, dılınızı anlayan ve sıze yardımcı olmaya calısan yerel yetkılıler, duzgun tıbbı servıs vs bulamayacaksınız. uzgunum ama bunları gercekten bulamayacaksınız.

ayrıca kazaklar kendılerıne Turk demezler onlar kazaktır

bakın, en ıyısı sız bır ucaga bının ve bu gezınız oncesı TM'a gıdın ( tabıı vıze alabılırsenız ) ve bır hafta kalın. motorsıklet falan dusunmeyın oncelıkle. gıdın ve ulkeyı gorun. sokaklarında yuruyun, yapabılırsenız alısverıs yapın , ne bıleyım hadı olmadı 1 hafta , 3 gun kalın. Kazakıstan'ın Almaata sehrı harıc gıdecegınız her yerden daha modern ve rahattır TM'nın Askhabat sehrı. yanı bas sehırlerı.

3 guncuk kalın ve sonra yenıden konusalım sızınle bu gezı planlarınız hakkında.

ama lutfen 3 gun ıcın bıle olsa, yanınızda antıbıyotık, dezenfektan, ıshal ve mıde ılacları goturun ve bulundugunuz sehırdekı turk buyukelcılıgının telefonlarını ve adresını ogrenın.

saygılarımla
    AYNEN..DOSTUM KATILIYORUM SANA..BENDE 1994 YILINDAN BERI RUSYADA ,UKRAYNADA VE TURKI CUMHURIYETLERDE OLDUM..SIMDI BIZIM TURKIYEDEKILER..HER YERI TURKIYE SANIYOR..)POLISE TARTISABILECEGINI,PROBLEMLERI KONUSARAK HALLEDEBILECEKLERINI SANIYORLAR..AMA ISTE KAZIN AYAGI OYLE DEGIL..COK GUZEL YORUMLAMISSIN..EN ONEMLI BI RHUSUSTA BENDEN..ARKADASIM ORALARDA TURKIYEDEKI GIBI HER SOKAK BASINDA TAMIRCI BULAMAZSIN..USTELIK CIN MALI MOTORLA GIDIYORSUNKI EYVAHH..YAZIK ACIYORUM SANA,,BIR HAYALIN PESINDEN GIDECEKSIN.UMARIM YAYA GERI DONEBILIRSIN..CUNKU CIN MALI MOTORLARI PARCALARI YOK ORALARDA..ORALARI GEZENLER.BUYUK ENDUROLARLA GIDIYORLAR..VE SENIN HESAP ETTIGIN MALIYETLERI 4 ILE CARPMALISIN ..DIYORUM ..GENEDE YOLUN ACIK OLSUN CESARETINE HAYRANIM..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kırgızistan'a giden bir arkadaşımdan orada da Türk kardeşliğinin ciddiye alınmadığını duymuştum.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Abi daha önce gidip gezen gelen tecrübeli ustatlarımızdan şok edici nasihatlar Bir kez daha düşünün herseyi kitabına uydurabilcekmisiniz, hayaliniz kabusunuz olmasın sonra

Cesur yüreğinizden dolayı tebrik ediyorum. Sizi bu kadar inançlı görmek bana da ayrı bir şevk verdi. Fakat sadece bir konuda uyarmak istiyorum. Hazırlıklarınızı çok ciddi yapın. Tam hatırlayamadığım bir söz var.
    Özetle Cehalet + Cesaret = Aptallık.

Göz atmanız ve zorlukları gözünüzde canlandırmanız için bu bağlantıya bir göz atın.

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=265584

Motosikleti
    BMW R 1200 GS ADVENTURE-2012-
    Alıntı Arvasi3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsiklete Gönül vermiş sevdalı arkadaşlarım.Bazı arkadaşlarca malumdur uzun yıllardır özlem ve hayalini kurduğum ve detaylarının zihnimde yeni yeni oluşmaya başladığı KIRGIZİSTAN gezisi hakkında sizlerle fikir teaddisinde bulunmak için bu başlığı açmış bulunmaktayım.lütfen topiği sulandırmayalım katkı sağlamak isteyen her arkadaşın fikri benim için çok değerlidir.yapmayı planladığım gezimin ana başlığı şu olacak.DEMİR ATLARLA ANA YURTTAN ATA YURDA.şayet bu geziye katılmak isteyen olursa bu sayı en fazla dört motorla sınırlı olacaktır.motorlar enduro yada cooper farketmez rotamız Sakarya Taraklıdan çıkış iran,Azarbaycan,Türkmenistan,Kazakistan,özbekistan ve Kırgızistan şeklinde olacaktır.Gidiş ve dönüş dataları daha önce bu seyehati yapan bir arkadaşımız tarafından DETAYLI OLARAK tarafımıza verilecektir.Bu gezi esnasında kamera ve fotoğraf makinaları ile detaylı çekimler yapılacak video çekimleri daha sonra profosyonel bir şekilde montajlanarak istanbulda geniş katılımlı bir toplantıda gezi öyküsü ile birlikte sunum yapılacak,daha sonra Taraklıda geniş katılımlı bir kampla birlikte sunumu yapılarak ulusal kanallarda belgesel olarak yayınlanması sağlanacaktır.bir motorun gidiş geliş tahmini masrafı 2500-3000 dolar civarında masrafı olacaktır.bu zorlu ve binlerce tehlikelerle dolu olan yolculuk tahmini 45 gün civarı ve 12000 km olacaktır.Bu gezinin benim açımdan önemi ise bir ilk olarak kimsenin cesaret edemediği çin malı 250 lik bir motorla bu işe kalkışmam olacaktır.şayet 2009 yılı planlarınıza böyle bir geziyi katmak isterseniz konuşalım tartışalım bakalım ortaya nasıl bir şey çıkacak.şimdiden önerileriniz ve fikirleriniz için teşekkür eder saygılar sunarım.

Hasan ARVASİ
    Taraklı Belediye Başkanlığı SAKARYA
    Tel:05332466108
    Güzel bir proje ilgilenebilirim.

Motosikleti
    Alıntı Cihat Taygut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir proje ilgilenebilirim.
    ilgilenirseniz biz buradayız dostum.beklerim.

Biz kere bizim konfor ve lüks gibi bir derdimiz yok.çadırdada yatarız topraktada yatarız.mümkün olduğunca kendi yiyeceğimizi kendimiz hazırlayacağız.daha önce Mersinden öğretim görevlisi bir abimiz eşi ile birlikte yaptığı bu yolculukta 2500 dolar ile çok rahat gidip gelmişti.spartakus nikli hocamız.birde şu çin malı motor takıntısı hala devam ediyor onuda anlayabilmiş değilim.ya motor arıza yapacaksa yapar bu allah yapısı değilya sonuçte kul yapısı.en fazla bırakıp geliriz motoru ne olurki.genede naçishane önerilerinize çok teşekkür ederim.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Doğuya doğru 5 ülke yapacağınıza, Avrupa yönüne bi kaç ülke turlayın bence. Bu kadar riski göze almaya değmez. Arkadaşların anlattıklarına bakılırsa gidipte dönememek bile var işin içinde..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    hocam nereye gidersen git ama o çin malı ile biyere gitme kendine parana canına yazık etme türkiye içi çinli tamam ama yurtdışı tehlike
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler