Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

motorsikletlerin tehlikeli olduğunu söylerler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    at_hayabusayakafatutarsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilirsiniz bir motorunuz varsa ve ya yeni almışsanız çevrenizden gelen ilk tepki daima motorsikletin nekadar tehlikeli bir vasıta aracı olduğunu anlatmakla işe başlamaktır :tongue: .Aslında motorlu araçlarda kaza oranını minimum seviyeye indirebilmek için manevra kabiliyetini arttırmak gerek.Mesela Hava Kuvvetlerinin kullandığı f16 türü uçaklar füzelerden rahatlıkla kaçabilirken yolcu uçakları bunu asla yapamazlar.Arada ki tek fark manevra kabiliyetidir.Belkide yolcu uçaklarının daha büyük olduğunu ve buna doğru orantılı olarak manevra kabiliyetinin de yavaş olması geretiğini ileri sürebilirisiniz zaten ben motorsikletin aslında diğer motorlu araçlardan nekadar daha güvenli ve ani olumsuzluklar karşısında kurtulma ve kaçma oranının daha yüksek olduğunu savunmaya çalıştım...eğer düşüncelerime katılıyorsanız;sizce biz de araba alanlara,arabanın nekadar tehlikeli ve savunmasız olduğunu mu anlatmaya başlaksak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi fikir be ama dalga geçmesinler soonraa
    mesela anneme ben bu olayı soylemiştim gülmeye başladı :tongue:

Motosikleti
    Kymco Agility City
    motosikletle daha rahat daha kıvrak manevralar yaparsın ama onuda erkes yapamaz usta olman lasım yannış bi hareketinde öpersin yeri MUCK diye euhuhe
    ben artık bws ile alıştım arabaların sağından solundan hiç farketmez deli deli makaslara giriyorum ama bazen kılpayı sıyırtma geçiyom fallaha ben bilem tırsıyom nası yaptım diye bazen
    :bestmt:

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    arabayla yapacağın bir kazadan motosikletle kaçman imkansız!
    geçenlerde göztepede minibüs caddesinde arabayla gidiyordum, zaten orda iki sıra gidiliyo ve ben kaldırım tarafındaydım. karşı yönden gelen bi taksi bir anda önüme kırdı ve ara sokağa yöneldi. ama yanımdaki minibüs yüzünden ne ben onu gördüm ne de o beni. son hatırladığım acı fren sesinin karşısında taksicinin faltaşı gibi açılan gözleri!!! kaçmak imkansız bir yanım kaldırım öteki yanım minibüs.
    tam arka kapıdan içeri giriyordumki 5 cm kala araba durdu!
    o anda motosikletli olsaydım kesin uçmayı öğrenmiştim :geek:
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

Motosikleti
    Z750S
    yanlış anlama benimde motosikletim var bende kullanıyorum ama motosikletin güvenli olduğunu asla savunamam. tek güvence kask mont pantolon gibi korumalar.
    06 AB 3263
    0 Rh+

yaws varya beni burda mest ettiniz
    aynen devam...

heuheu tehlikelidir ama , bilinçli kullandıgın zmn hiç bir tehlikesi yoktur ,

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    ama şöyle de bakabilirsin aliberkay, motosikletle gidio olsaydın daha kısa mesafede durabilecektin, motorlar daha kolay durur biliosun

yanlış anlama motosikletin güvenli olduğunu söylemek için yazmadım ama arabayla kesin kazayla sonuçlanacak bi çok durum motorda kurtarılabilir, gerçi sen motorla durabilirsin ama tam sevinirken arkadaki araç motorsiklet değil araba olduğu için senin kadar kısa mesafede duramayabilir ve gümmm, yaşayanlar var maalesef

bazı istisnalar olmakla birlikte motor daha güvensiz, bu da onu zevkli kılan değil mi
    imza, safrane

devadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayrıca motosikletin şöyle bir faydası da var:

kaza yapmamak için ani manevralar yapmak veya çabuk durmak zorunda olduğun için, kasların güçlenir ve "Mr. Muscle" yarışmalarına katılabilirsiniz...

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    dediğin hakikaten doğru, ben motoru kampüs içinde yürümemek için almıştım, önce yürümediim için hafif göbek oluştu ama kollarım güçlendi hakikaten
    imza, safrane

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı safrane adlı üyeden alıntı
    bazı istisnalar olmakla birlikte motor daha güvensiz, bu da onu zevkli kılan değil mi
    sen motordan güvensiz olduğu için mi zevk alıyosun safrane ben şahsen pek öyle düşünmüyorum

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    bide şöyle bi durum çıkıyor ortaya, yani araba kullanana bunu dedinmi, F16 kaçabilirken normal uçaklar kaçamaz diye, adamda şöyle bi savunma yapacaktır büyük ihtimal,
    o zaman scoter la yarış motoru arasında fark vardır diye.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    o laf benim diil danger, hatta orijinali şöyle; "motorsikletle yüksek hızda viraj alırken yol 50cm altından kayıyo, oraya düşmen ve ölmen an meselesi, bu vücudun adrenalin salgılamasını sağlıyo, o da zevk verio, tehlikeden zevk alıyosun işte"

invent, scooterla scooter arasında da fark var ama şimdi benimkinin hakkını yemeyelim, adı boşa mı racing scooter espri bi yana baya iyi yatio virajda
    imza, safrane

Motosikleti
    Z750S
    evt motosiklet daha kısa mesafede durabilir ama zemin kaygansa ve öyleydi ani frenin ne kadar etkili olabileceğini merak ediyorum
    arkadaşlar tedbiri elden bırakmayalım yavaş gidelim :
    bu arada bugün kemerden ceza yedim. köprü trafiği yol felç olmuş arabalar ilerlemiyo ama kemer takmadığımız için 41 milyon içerdeyim... hadi yol açılsa tamam ama duruyoruz
    bide polis makbuz kesmedi aynen cukka ona daha çok sinirlendim
    06 AB 3263
    0 Rh+

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaten en cok kazanan insanlar Trafik Polisiymiş

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    safrane heycanlanıp adrenalin salgıladığım bu yüzden kullanıyorum dememişsin ki
    bazı istisnalar olmakla birlikte motor daha güvensiz, bu da onu zevkli kılan değil mi demişsin.
    neyse uzatmayalım daha fazla
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

leto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var ama markasını yazmak istemiyor artık.....
    Onu bunu bırakında tehlikeli mehlike siz sürmeden binmekten sürerek binmekten zevk alıyormusunuz alımıyormusunuz... olay bundan ibarettir...
    Tanrı motor kullansaydı racing kullanırdı...

Alıntı invent adlı üyeden alıntı
    bide şöyle bi durum çıkıyor ortaya, yani araba kullanana bunu dedinmi, F16 kaçabilirken normal uçaklar kaçamaz diye, adamda şöyle bi savunma yapacaktır büyük ihtimal,
    o zaman scoter la yarış motoru arasında fark vardır diye.
    Affet ama saçmalamışsın,ben yazımda manevranın nekadar etkileyici bir kaçma-kurtulma kabiliyeti olduğunu savunmuştum,uçaksa ona bir örnekti.yanı sen örnek üzerinde değilde bence yorumun üzerinde biraz düşün,bana yazdığın için teşk. kırılma ama böyle olaylar karşısında çileden çıkıyorum.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    afedersin danger yanlış yazmışım
    imza, safrane

hayabusanin_cigligi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen devam beyler :

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler