Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

kaç bin km'de bir kaza yapıyorsunuz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Fazer
    iki teker üzerinde gidipte kaza yapmamak imkansız gibi, bugüne kadar yaptığınız km ve kaza adetlerinizi öğrenebilir miyim? ( bir de anket ekleyebilseydik güzel olurdu )

mesela ben, 45 bin km de 3 kaza yaptım, yani 15 bin km.de bir kaza atlatıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)

eski motorumla 3500 de 1 sadece...
    yeni motorumla 100 suşçsuz olmak kaydı ile 650 de 2
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    ben ilk önce şöyle diyim aklında olanın fikrinde olur hepinize kazasız yollar ilk motorum 17.000 km kazasız ikinci motorum şu anda 7.000 km ufak bir kaza
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    Alıntı reus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki teker üzerinde gidipte kaza yapmamak imkansız gibi, bugüne kadar yaptığınız km ve kaza adetlerinizi öğrenebilir miyim? ( bir de anket ekleyebilseydik güzel olurdu )

mesela ben, 45 bin km de 3 kaza yaptım, yani 15 bin km.de bir kaza atlatıyorum
    yani benm böyle periyodik bi takvimim yok.alaha şükür büyük kazamda olmadı

allaha şükür 1600 km de hiç

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Biri kıl payı kurtulunmuş büyük olmak üzere 4 temiz kazam var.
    Motorun totaldaki kazası ise 10u geçmiştir (ailenin diğer fertleri de sağolsun )
    19 bin km dir kazamız olmadı Allaha şükür,sanırım sürmeyi öğreniyorum

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    Ben tam hesaplayamadım ama kabaca söleyim :D:D

250 bin km de 18 falan heralde artısı vardır yinede tam hatırlamıyorum
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    3 motorla son 3 yılda 20000 km de bir kaza yaptım 2 si kendi hatam 1 arkadan vurma
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    ilk motorumla henüz daha 650km.de ilk kaza......
    geri manevra yapan süt dağıtım kamyoneti tepeme çıkıyordu,alınan ders asla kapalı kasalı araçların tam arkasında kalma çünkü dikiz aynasından görünmüyoruz,sağ veya sol yanına yanaşmayı öğrendim.....

2.kaza ise yine ilk motosikletimde ve 3500km.içerisindeyken olmuştu.....
    aldığım ders,kavşaklarda asla yeşil ışık yandığında ilk çıkan araç olma,diğer yönden bir maganda kırmızı ışıkta olsa çıkabilir!!!

3.kazamı yeni enduro motorumla yaptım ve toplamda 37500km. tecrübem vardı...
    çıkan ana fikir,hiçbir zaman tamam ben bu işi kaptım bu işi bitirdim deme,trafikte olmak her zaman risk taşır ve motosikletli olmak iki kere risk almaktır !!!

hepimizin tekeri yere düz bassın işallah
    farınız ve yolunuz açıkolsun dostlar.........
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

allaha şükürler olsun ki hiç kaza yapmadım.yaklaşık 4 yıldır kendi motorum var ve birçok emanet motor kullandım.sadece kendi motorlarımla 30,000 km. yi geçtim.sadece eski scooter ile önceki araç ani şerit değiştirince ön freni kitledim ama ayaklarla hemen toparlayabildim.allahtan da düşmedim.
    nazardan saklasın hiç kaza yapmadım.dikkati elden bırakmamak gerekiyor.her an kaza yapabilme ihtimali olmalı.kontağı çevirmeden önce aklınıza mutlaka getirmelisiniz.

Düşmeyen motorcu yoktur!

Henüz düşmemiş motorcu vardır...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Fırsat buldukça patlıyorum

ilkini 10bin ytl hasarla kapadım, ikincide pert ettim, üçüncüyü kesin yaparımda yazabilirmiyim bilmiyorum.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    Hysoung 250 gt R alacam Sağlam tmiz vrsa alarim :)
    Bu nasi bi soru yav :D motor'u alip bayiden ciktim dolmusa vurmustum yani 5 km var yok :D
    Ölüm, ölü için bir çözüm değildir.!

jumper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 :)
    Allah'a şükür 6 yıldır motor kullanıyorum ve hiç kazam yok.

Guwencin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    ne saçma bir konu böyle... sanırım kazayı ufak sıyırıklarla atlatmışsınız ki bötle ti ye alarak eğleniyor olmalısınız.. kazada uzuvlarınızdan birini kaybetmiş olsanız , bu konu başlığını görmüş olduğunuzda surat ifadenizi görmek isterdim... konuları açarken bence ince düşünmek gerekli.... saygılar...
    motosiklet kullanmak maharet işidir, mazaret kabul etmez... ::tutkuy::

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    benimde 4000 de oldu allaha şükür hiç kaza yaşamadım bi kaçtane küçük olmak kaydıyla atlattım allah kimseye vermesin ama kaza bu olmucak die bişi yok olmasada gelip seni bi şekilde buluyo melet :S
    [COLOR="Cyan"][B]
    Facebook grubumuz: ''MT ANTALYA''
    MSN Grubumuz: mgroup317122[/B][/COLOR]

maGma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Örnek aldığım arkadaşlar patladıkça bende çok fazla sabredemedim ve 7 bin km de iken kıl payı otobüsün altından kurtulma ile motoru pert ettim.

Patlamayan kankalı, patlamayan arkadaşlı günler dilerim.

Alıntı Guwencin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne saçma bir konu böyle... sanırım kazayı ufak sıyırıklarla atlatmışsınız ki bötle ti ye alarak eğleniyor olmalısınız.. kazada uzuvlarınızdan birini kaybetmiş olsanız , bu konu başlığını görmüş olduğunuzda surat ifadenizi görmek isterdim... konuları açarken bence ince düşünmek gerekli.... saygılar...

belki de dogru söylüyorsun ancak motor kullanmak her zaman risktir ve bu riskle yaşamaya alışmaktır.burda ince düşünmekten ziyade insanlara mesaj vermek önemli.başına kaza gelen insanlar anlatırlar diğerleri de ders alırlar.amacın bu olması gerekli.
    ''Tİ'' ye alanlar başkalarınınki ni değil kendi yaşadıklarını ''Tİ''ye alıyorlar.
    bir önceki yazımda da yazdım kaza yapma riskini her zaman aklımızda tutmalıyız ki kurallar dışına asla çıkmayalım.bu bir önlemdir.motor kullanmak gerekenden fazla sorumluluk ister.
    şunu söylemeliyim ki;
    illa ki uzuvlarımı kaybetmeme gerek yok ''belki birgün ben de kaza yapabilirim''demek için....
    amacım muhalefet olmak ya da polemik yaratmak değil.gereksiz olmadığı kanısındayım.
    saygılar...

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    Alıntı sernur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki de dogru söylüyorsun ancak motor kullanmak her zaman risktir ve bu riskle yaşamaya alışmaktır.burda ince düşünmekten ziyade insanlara mesaj vermek önemli.başına kaza gelen insanlar anlatırlar diğerleri de ders alırlar.amacın bu olması gerekli.
    ''Tİ'' ye alanlar başkalarınınki ni değil kendi yaşadıklarını ''Tİ''ye alıyorlar.
    bir önceki yazımda da yazdım kaza yapma riskini her zaman aklımızda tutmalıyız ki kurallar dışına asla çıkmayalım.bu bir önlemdir.motor kullanmak gerekenden fazla sorumluluk ister.
    şunu söylemeliyim ki;
    illa ki uzuvlarımı kaybetmeme gerek yok ''belki birgün ben de kaza yapabilirim''demek için....
    amacım muhalefet olmak ya da polemik yaratmak değil.gereksiz olmadığı kanısındayım.
    saygılar...

doğru söze ne denir +1
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Olmayacak
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşmeyen motorcu yoktur!

Henüz düşmemiş motorcu vardır...

Her düşüş için motosiklete atılacak her çentikten sonra motosikletinde çentik atılacak yer kalmayanlardan olmayında gerisi sorun olmaz...
    Hem neden arkadaşları sınırlıyorsunki "Kaç Bin Km" diye. Belki adamın canı her kilometrede yada yüz kilometrede düşmek istiyordur

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)