Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Bayram Namazına Kimler Geliyor?

Katılımcı sayısı
24. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Ben Geliyorum

9 37.50%
  • Ben gelmiyorum (gelemiyorum)

12 50.00%
  • Henüz Belli Değil

3 12.50%
3. sayfa BirinciBirinci 123

Eyüp yada Sultan Ahmed Camiinde Bayram Namazı

Motovento
    REKLAM ALANI

konuyu açan sadık arkadaşımıza söyleyecek hiç bir şeyim yok.içinden gelmiştir böyle bir vesileyle iyi bir iklim yaratmayı düşünmüştür her ne kadar sonradan kabul eder veya etmez ( ben umrumda değil demeyeceğim)başka arkadaşların yazdıklarından etkilenip yazdıklarını dikenli bulsamda.ancak bana ve okyar arkadaşa atıfta bulunanlara ne yazık ki yazılanları iki defa okuyun demekten başka ne diyebilirim bilmiyorum.bu ülkenin bir vatandaşı ve bu sitenin bir üyesi olarak bazı cümleler kurmaya sanırım hakkımız var.amaç sadık arkadaşımız incitmek değildi.hem bunuda nerden çıkarttınızbu ülkede kime dendiki namaz kılmayacaksın veya oruç tutmayacaksın ta ki Mustafa Kemal den sonra.ben sadece ilk arkadaşımıza bir konuda muhalif olurken dediğim aynen şuydu.... inancın ispatı olmaz kardeş.kime neyi ispatlamak zorundasın ki.hem motosiklet kullanıcıları farklı dinlerden veya herhangi bir dine mensup olmayanlardanda oluşabilir.dolayısıyla bunu bir motosikletciler müslamandır işte geldiler namaz kılıyorlar gibisinden şova dönüştürmekte yanlıştır.elbette senin amacın bu değil.
    saygılar
    .
    burada anlatılmak istenen biz motosiklet kullanıcıların iyi veya kötü insanlar olduğumuzu cuma veya bayram namazına giderek gösteremeyeceğimiz gerçeği..eğer sırf bu yüzden yolda bir araba sürücüsü 'işte ben bunları gördüm ,bunlar namazada geliyordu dur şunu sıkıştırmayayım' diye bir düşünceye gireceksa yazıklar olsun.topiği açan arkadaşın elbette farklı bir düşüncesi yoktu ki bu yazdıklarından da gayet iyi anlaşılıyor.ancak çok iyi niyetle ortaya atılan bazı düşüncelerin tarih sahnesinde çok korkunç sonuçlarıda olduğunu hepimiz biliyoruz..yakın tarihimizi etüt edenler bilirler, isteyenlerde araştırabilir.elbette toplu bayram namazına gitmek bir itilaf yaratmaz ancak hadi motosiklet kıyafetlerimizi giyeli kaskımızı takalım bayram namazına gidelim böylece bizimde müslüman olduğumuz anlaşılsın ve bizede saygı gösterilsin mantığını kusura bakmayın ancak ahal yanlış buluyorum.bu yüzden benim düşüncelerime veyahut başkalarının düşüncelerine karşı çıkarken sağ duyuya davet ediyorum.amaç burada birbirimizi kırmak değil.hepimiz internetin arkasına geçip bu siteye girdiğimizde bir polemik yaratalım ortalığı karıştıralım amacıyla girmiyoruz.öyleyse düşünceler ne kadar farklı olursa olsun saygı çerçevesinde olsun lütfen.ben düşüncelerimi söyleyeceğim sen söyleyeceksin ki ki dünyaca kabul edilen gerçek düşüncelerin çarpışmasından doğan ışığın gerçeğidir.bu arada güzel Türkçemizde her ataözünün zıttınıda bulmak mümkündür ima da bulunmak gerekirse sevgili cerrahi kardeş yanlış anlama ama .örneğin armut dibine düşer derken aynı zamanda bunun zıttını söylemek istediğimiz zamanda mum dibini aydınlatmaz da diyebiliriz.burada ne olur atasözleriyle birbirimize sakın cevap vermeyelim
    herkese saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu neden bu kadar tartışma konusu oldu bilmiyorum, insanlar her konu hakkında bir şekilde muhalefet olmak istiyorlar. Sadece bayram namazına gidelim dedim. Gelmek isteyen geliyorum, istemeyen gelmiyorum yazacak hatta yazmaya da gerek yok sadece bir tık o kadar...! Bu saatten sonra artık hala yorum yapılırsa iyi niyetimi kaybetip bilerek ve ard niyetle yazıldığını düşüneceğim bazı yazıların. Burada alınan arkadaşlar günde beş vakit ezan okunuyor onlara da muhalefet ediyormusunuz? Biz inanmak zorunda değiliz yada Müslüman değiliz neden bunu dinlemek zorundamıyız diye.?
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Ettiklerinden emin olabilirsin

sevgili sadık.konuyu başka yerlere çekerek burada farklı bir polemik yaratmaya çalışma .sen deseydinki baştan , arkadaşlar bayram namazına gidelim beraber ve şu camide kılalım namazımızı , bu kadar düşüncenin kelimelere dökülmesine gerek kalmayacaktı .yazına bakacak olursan bayram namazına gidelim demeden önce niçin bayram namazına gitmeliyizi farklı bir şekilde açıklama getirmissin.sorunun kaynağıda buydu.bilmem efendim insanlar bizi serseri sanıyor ,bizi tanımıyorlar falanda filanda.bunun yanlışlığını iki defa ayrıntılı açıkladım ama yeterli gelmedi.şimdi çıkıpta alınanlar diyerek beni veya başkasını hedef gösterme.bu şekilde din adı altında oynanan oyunlar (beş vakit okunan ezanada muhalif oluyormusunuz gibi cümlelerle başlayan ve sonu gelmeyen)çok tehlikeli sonuçlar vermiştir hep.isteyen istediği yerde kılar namazını bu ülkede ve isteyende kimseye hesap vermeden yaşamaya çalışır.tabi ancak çalışır.herneyse artık fazla bulandırmadan herkesin şeker bayramı kutlu olsun ve herzaman olduğu gibi dileğim dostluk kazansın olsun.son cümlelerde bu olsun artık.

Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Alıntı yollardogam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili sadık.konuyu başka yerlere çekerek burada farklı bir polemik yaratmaya çalışma .sen deseydinki baştan , arkadaşlar bayram namazına gidelim beraber ve şu camide kılalım namazımızı , bu kadar düşüncenin kelimelere dökülmesine gerek kalmayacaktı .yazına bakacak olursan bayram namazına gidelim demeden önce niçin bayram namazına gitmeliyizi farklı bir şekilde açıklama getirmissin.sorunun kaynağıda buydu.bilmem efendim insanlar bizi serseri sanıyor ,bizi tanımıyorlar falanda filanda.bunun yanlışlığını iki defa ayrıntılı açıkladım ama yeterli gelmedi.şimdi çıkıpta alınanlar diyerek beni veya başkasını hedef gösterme.bu şekilde din adı altında oynanan oyunlar (beş vakit okunan ezanada muhalif oluyormusunuz gibi cümlelerle başlayan ve sonu gelmeyen)çok tehlikeli sonuçlar vermiştir hep.isteyen istediği yerde kılar namazını bu ülkede ve isteyende kimseye hesap vermeden yaşamaya çalışır.tabi ancak çalışır.herneyse artık fazla bulandırmadan herkesin şeker bayramı kutlu olsun ve herzaman olduğu gibi dileğim dostluk kazansın olsun.son cümlelerde bu olsun artık.
    Konuyu bulandıran ilk msjı yazan kişinin " herneyse artık fazla bulandırmadan " demesi biraz ilginç geldi

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu neden bu kadar tartışma konusu oldu bilmiyorum, insanlar her konu hakkında bir şekilde muhalefet olmak istiyorlar. Sadece bayram namazına gidelim dedim. Gelmek isteyen geliyorum, istemeyen gelmiyorum yazacak hatta yazmaya da gerek yok sadece bir tık o kadar...! Bu saatten sonra artık hala yorum yapılırsa iyi niyetimi kaybetip bilerek ve ard niyetle yazıldığını düşüneceğim bazı yazıların. Burada alınan arkadaşlar günde beş vakit ezan okunuyor onlara da muhalefet ediyormusunuz? Biz inanmak zorunda değiliz yada Müslüman değiliz neden bunu dinlemek zorundamıyız diye.?
    hacı beraber gidelim anadolu yakasindayim... eger buralardaysan bi yerde buluşup gaz açariz...dj_-_sedat@hotmail.com
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Fazer 600 + Cygnus 125
    Evet Motorcuların diger insanların gözünde bozuk olan imajını düzeltmek için motorsikletlerle toplu gitmek uygundur diye düşünüyorum.Konuyu açtın organizasyonu yap iki üç motorda gelse olur iki motor benden garanti fazlasıda olabilir.Saygılar

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BaD BoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu bulandıran ilk msjı yazan kişinin " herneyse artık fazla bulandırmadan " demesi biraz ilginç geldi
    Aslında yazdığının üzerine bişey söylenmez ama suya taşı atanla bu su niye bulandı diyen adam aynı Neyse bizim yanımızda herkese yer var olmak istemeyen gelmesin.

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı beraber gidelim anadolu yakasindayim... eger buralardaysan bi yerde buluşup gaz açariz...dj_-_sedat@hotmail.com
    Ben avrupa yakasında oturuyorum ama köprü çıkışından sonraki ortak bir noktada buluşabiliriz, ama gaz açmak konusuna gelince şimdilik kullandığım motor o kadar iddialı değil umarım seneye FAZER ile açarız gazı

Alıntı mustafatech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Motorcuların diger insanların gözünde bozuk olan imajını düzeltmek için motorsikletlerle toplu gitmek uygundur diye düşünüyorum.Konuyu açtın organizasyonu yap iki üç motorda gelse olur iki motor benden garanti fazlasıda olabilir.Saygılar
    Daha önce yazmıştım bir kaç gün kalana kadar açık kalacak topik daha sonra organizayon hakkında bilgi vereceğim. Bu arada iki kişi bile olsak ben gideceğim yanımda gelmek isteyenlerle gitmek daha fazla keyif verecektir tabiki.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler