Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Bayram Namazına Kimler Geliyor?

Katılımcı sayısı
24. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Ben Geliyorum

9 37.50%
  • Ben gelmiyorum (gelemiyorum)

12 50.00%
  • Henüz Belli Değil

3 12.50%
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Eyüp yada Sultan Ahmed Camiinde Bayram Namazı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    insanları anlamak çok ilginç gerçekten. Adam son derece iyi niyetli bi başlık açmış ve bayram namazını beraber kılalım bu vesile ile tanışmış da olurz diyor. Belki kelime seçimi yanlış olmuş olabilir ancak ben arkadaşımızın iyi niyetine inanıyorum. İnanmayan veya bu dine mensup olmayan olabilir. Kimsenin bişey dediği yok, saygı duyarız. müslüman olmayan okusun geçsin. bu ne hırs böyle yükleniyorsunuz adama...Kimsenin kimseyi namaza götürmeye zorladığı yok. Bi hristiyan arkadaşımız çıkıp 'hadi bu pazar st.antuan'a gidelim günah çıkaralım dese bu tepkileri alacağını hiç zannetmiyorum. Türkiye hassas bi dönemden geçiyor din kavramı bazı çevreler yüzünden yobazlıkla özdeşleşmiş durumda ama öküz altında buzağ aramaya gerçekten gerek yok. son derece iyi niyetle söylenmiş sözler bunlar...ben geliyorum... tercihim eyüp sultan camii'nden yanadır...saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında alıntı yaparak bir kaç cevap yazmak gereği hissediyodum ama baktımkıi söylediklerimi (yazdıklarımı) anlayacabilecek zekaya sahip olanlar var. Anlayamayanlar da varsın anlamasınlar. Sadece hep birlikte bir adetimizi yerine getirelim dedim, sanki bazı arkadaşlara küfür etmişim gibi cevaplar geldi. Şunu söylemek istiyorum, eğer herhangi bir şhow yada dini kullanmak gibi bir niyetrim olsaydı Cumaya gidelim yada Teravi Namazına gidelim derdim. Ama ben her ne kadar farz olsa bile eskiden beri gelen bir adet gibi görünen bayram namazına gidelim dedim. Kim inanır kim inanmaz, bu umrumda bile değil. Ayrıca burada ki herkesin İslam dinine mensup olduğunu varsayarak yazmadım ki...! İnanmayabilirsin, Müslüman olmayabilirsin, bizimle yanyana olduğun sürece ben rahatsız olmam. Ama sen bu durumdan rahatsız oluyorsan yanyana olmayıveririz. Ayrıca ben kimseye ...ok atmadım lütfen daha dikkatli cümleler kullanın. (Okyar, mesajlarını ilk okuduğumda biraz gerildim doğrusu ama sonra okuduğumda aslında gerilecek değil gülüp geilecek mesajlar olduğunu gördüm. Çünkü bazı insanlar doğuştan muhalefettir, hiç bir şeyi beğenmezler, hiç bir şeyi sevmezler, doğru olduğunu bilseler bile sırf muhalefet ve dikkat çekmek için karşı dururlar. Acil şifalar diliyorum sana) Umarım bu dünyaya daha ılımlı bakmayı öğrenirsin, çünkü bu hayat senin baktığın pencereden çekilmez...!

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    Yaw adam sadece bayram namazına gidelim demiş nasıl bi düşünceniz var sizin ..İsteyen gider istemeyen gitmez bu kadar basit...Kimsenin kimseye laf attığı yok veya bi çalışması yok...Neden kötü düşünüyonuzki?

Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanları anlamak çok ilginç gerçekten. Adam son derece iyi niyetli bi başlık açmış ve bayram namazını beraber kılalım bu vesile ile tanışmış da olurz diyor. Belki kelime seçimi yanlış olmuş olabilir ancak ben arkadaşımızın iyi niyetine inanıyorum. İnanmayan veya bu dine mensup olmayan olabilir. Kimsenin bişey dediği yok, saygı duyarız. müslüman olmayan okusun geçsin. bu ne hırs böyle yükleniyorsunuz adama...Kimsenin kimseyi namaza götürmeye zorladığı yok. Bi hristiyan arkadaşımız çıkıp 'hadi bu pazar st.antuan'a gidelim günah çıkaralım dese bu tepkileri alacağını hiç zannetmiyorum. Türkiye hassas bi dönemden geçiyor din kavramı bazı çevreler yüzünden yobazlıkla özdeşleşmiş durumda ama öküz altında buzağ aramaya gerçekten gerek yok. son derece iyi niyetle söylenmiş sözler bunlar...ben geliyorum... tercihim eyüp sultan camii'nden yanadır...saygılar...
    son 1-2 gün kala nerede nasıl buluşur kaçta gideriz diye notlarımı yazacağım. Gerekirse özelden mesaj atabilirsiniz.

Alıntı Italian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw adam sadece bayram namazına gidelim demiş nasıl bi düşünceniz var sizin ..İsteyen gider istemeyen gitmez bu kadar basit...Kimsenin kimseye laf attığı yok veya bi çalışması yok...Neden kötü düşünüyonuzki?
    Beni anlayan insanların olduğunu görmek güzel.

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    simdi ben yazsam ortalık karısacak en iyisi susayım.
    en iyisini yapmıssın ustadım Allah kabul etsin sen bakma herkese...
    bir ata sözu var ya neyse
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster

vallahi dün arkadaşla konuşurken burda sen aklıma geldin özelden mesaj atim dedim ama sonradan ortalık karışır diye çağırmadım

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    tamam sadık
    senden haber beklicem

merak ettim şimdi bu atasözünü

Bak şimdi bende merak ettim bu atasözünü aslında bir kaç örnek gelmiyor değil aklıma ama (bir tanesinin içinde yürümek kelimesi geçiyor )

Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Sadece ve sadece yuh demek istiyorum. Üstüne alınmak isteyen buyursun..

Ama yok yok dayanamıcam söylicem bi kaç şey. Ya bi topic en fazla bu kadar amacından saptırılabilir. Bir insan en fazla bu kadar yanlışi anlaşılabilir. İnsanlar en fazla bu kadar art niyetli bu kadar saygısız olabilir. Ya adam sanki cihad çağrısı yaptı, sanki herkes müslüman olsun dedi, sanki inancı olmayanlar ölsün gebersin dedi.

Bu arkadaşlar ne yediklerini ve içtiklerini çok merak ediyorum ya da hangi iklimin havasını soluyorlar. Ona göre biz uzak duralım bunlardan.

Ki bi arkadaşın dediğide çok doğru hristiyan bir arkadaş çıkıp da ayine çağırsaydı, en kötü yorum; yok ben gelmek istemiyorum olurdu. Ama iş islamiyete gelince herkesin beyninde şimşekler çakıyor. Aaa ne bayramı ne namazı yobaz bunlar herkesi kendilerine benzetmeye çalışıyolar vs vs saçma sapan düşüncelere dalıyorlar.

Bi arkadaş da bu konularda dini kullanmayın demiş ya ona çok güldüm. Kullanmaktan kastın nedir? Eğer bu kullanmaksa Cumhuriyet Bayramında kortejlere katılmak da ölmüş bir insanı kullanmak ve onun sırtından kendini göstermek değilmidir? Saçma geldi dimi? Evet bence de çok saçma. Ama bu namaz olayında söylediğiniz de saçma.

Niye her dinle alakalı konuyu bu hale sokuyorlar çok merak ediyorum. Arkadaş hadi müslüman olalım diye bi başlık açmadı, bu güzel olayı hep birlikte yaşayalım diye bir başlık açtı. Gelmek isteyen gelir. Gelmek istemeyende gelmez. Bu kadar basit..

Hepinize kazasız belasız sürüşler inş. bu topiği açtığına pişman etmezsiniz bu arkadaşımızı..

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Alıntı BaD BoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bi arkadaş da bu konularda dini kullanmayın demiş ya ona çok güldüm. Kullanmaktan kastın nedir? Eğer bu kullanmaksa Cumhuriyet Bayramında kortejlere katılmak da ölmüş bir insanı kullanmak ve onun sırtından kendini göstermek değilmidir? Saçma geldi dimi? Evet bence de çok saçma. Ama bu namaz olayında söylediğiniz de saçma.
    ölmüş insan dediğin MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, di mi ?
    onu kullananlarda kortejlere katılıp Türkiye Cumhuriyeti bayrağını sallayan vatanseverler, di mi?

başka sorum yok;

"KEŞKE İNGİLİZ SÖMÜRGESİ OLSAYDIK" demişti bir arkadaş bende keşke diyorum bazen içimden keşke..................

Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Alıntı muhozo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ölmüş insan dediğin MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, di mi ?
    onu kullananlarda kortejlere katılıp Türkiye Cumhuriyeti bayrağını sallayan vatanseverler, di mi?

başka sorum yok;

"KEŞKE İNGİLİZ SÖMÜRGESİ OLSAYDIK" demişti bir arkadaş bende keşke diyorum bazen içimden keşke..................
    Sen benim yazdıklarımı okuduğuna yada anladığına eminmisin?

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    konunun uzamasını kesinlikle istemiyorum çünkü bazı konularda iki paralel çizgi gibi sonsuza dek kesişemeyiz. Ancak cevabım kısaca şöyle;

kafa yoracak kadar karmaşık bir şey yazmadığın için, ben sadece senin yazdığından alıntı yapıp içinde öznesi eksik olanları soru cümlesi haline getirdim. okadar

müslümanlığı tüm şartları ile yerine getirmek ve bunu paylaşmak ne kadar doğal ise tam tersi de o kadar doğal olmalı. Ancak Mustafa Kemal i dinin alternatifi gibi gösterme hatasına lütfen düşmeyelim.

herkese hayırlı ramazanlar.

Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R

Burda söylemek istediğim şeyi ya çok yanlış anladın ya da art niyetlisin bilemiyorum ama orda sadece bi örnek verdim. Ben ne Atatürk'ü kötüleyen bişey yazdım ne de kortejlere katılmanın saçma sapan bişey olduğunu. Bu dediğim gibi sadece bir örnek vermekti. Burda toplu olarak ağaç dikmeye gitmeyi de örnek verebilirdim. Ya da toplu olarak bir huzur evine ziyarete gitmeyi de örnek verebilirdim. O anda o aklıma geldi onu yazdım. Asla Mustafa Kemal'i dinin bir alternatifi olarak göstermek değildi amacım. İnan bana en az senin kadar sever ve sayarım M.Kemal'i.

Umarım anlatabilmişimdir derdimi.

Artık konumuza dönebiliriz

Motosikleti
    cIbıRcık repsol :)
    ehliyetm olsa kesin gelrdim insallah bir baska bayramdada böle bi sey düsünülr katılmayı cok isterim

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    bayramda istanbul da olursam bende katılmak isterim

Sadece ve sadece yuh demek istiyorum. Üstüne alınmak isteyen buyursun..

Ama yok yok dayanamıcam söylicem bi kaç şey. Ya bi topic en fazla bu kadar amacından saptırılabilir. Bir insan en fazla bu kadar yanlışi anlaşılabilir. İnsanlar en fazla bu kadar art niyetli bu kadar saygısız olabilir. Ya adam sanki cihad çağrısı yaptı, sanki herkes müslüman olsun dedi, sanki inancı olmayanlar ölsün gebersin dedi.

Bu arkadaşlar ne yediklerini ve içtiklerini çok merak ediyorum ya da hangi iklimin havasını soluyorlar. Ona göre biz uzak duralım bunlardan.

Ki bi arkadaşın dediğide çok doğru hristiyan bir arkadaş çıkıp da ayine çağırsaydı, en kötü yorum; yok ben gelmek istemiyorum olurdu. Ama iş islamiyete gelince herkesin beyninde şimşekler çakıyor. Aaa ne bayramı ne namazı yobaz bunlar herkesi kendilerine benzetmeye çalışıyolar vs vs saçma sapan düşüncelere dalıyorlar.

Niye her dinle alakalı konuyu bu hale sokuyorlar çok merak ediyorum. Arkadaş hadi müslüman olalım diye bi başlık açmadı, bu güzel olayı hep birlikte yaşayalım diye bir başlık açtı. Gelmek isteyen gelir. Gelmek istemeyende gelmez. Bu kadar basit..

Hepinize kazasız belasız sürüşler inş. bu topiği açtığına pişman etmezsiniz bu arkadaşımızı..

Alıntı muhozo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konunun uzamasını kesinlikle istemiyorum çünkü bazı konularda iki paralel çizgi gibi sonsuza dek kesişemeyiz. Ancak cevabım kısaca şöyle;

kafa yoracak kadar karmaşık bir şey yazmadığın için, ben sadece senin yazdığından alıntı yapıp içinde öznesi eksik olanları soru cümlesi haline getirdim. okadar

müslümanlığı tüm şartları ile yerine getirmek ve bunu paylaşmak ne kadar doğal ise tam tersi de o kadar doğal olmalı. Ancak Mustafa Kemal i dinin alternatifi gibi gösterme hatasına lütfen düşmeyelim.

herkese hayırlı ramazanlar.
    Yanlış anlaşılmışsınız birbirinize ama sonunda birbirinizi anlamış olmanıza güzel. Herkese Hayırlı Ramazanlar

Alıntı merichhh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetm olsa kesin gelrdim insallah bir baska bayramdada böle bi sey düsünülr katılmayı cok isterim
    Bir dahaki sefere cepten mesaj atıcam buradan yazınca ortalık karışıyor

Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayramda istanbul da olursam bende katılmak isterim
    Aramızda görmeyi isteriz...

Konuyu açan arkadaşımız çok güzel düşünmüş aramızda ermenilerde yahudi arkadaşlarımızda var onlara da saygımız sonsuz severiz birbirimizi ama lütfen bu konuyu sapırmayalım bende motorumla geleceğim inşallah güngören tarafından gidecek arkadaş varmı beraber giderdik eyüp sultana bana pm ile ulaşırsa sevinirim.

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Anlaşıldı, herkes bayram namazını kendi mahallesinin camiinde kılacak sanırım

Bayramınız şimdiden kutlu olsun arkadaşlar...

Hiç olmadı, namazdan sonra öpüşür barışırsınız...

Sadık1453;

Keşke "Bayram gelmeden okuduğunu anlayabilme kurslarına gidelim hep beraber" diye bir başlık açsaydın önce...

Millet oruçlu kafayla şeker tansiyon düşük dolaşıyor, sonra da her topicte bir gerilim yaşanıyor
    ...Sergerdan...

Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Alıntı gittardando adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sadık1453;

Keşke "Bayram gelmeden okuduğunu anlayabilme kurslarına gidelim hep beraber" diye bir başlık açsaydın önce...

Millet oruçlu kafayla şeker tansiyon düşük dolaşıyor, sonra da her topicte bir gerilim yaşanıyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler