Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motor sevdanız nasıl başladı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Benim motor sevdam bundan 36 sene önce 14 yaşında iken mobilete binmekle başladı. Mobilet kesmedi O zaman Jawa ve CZ motorlar vardı onları kiralayarak gezmeye başladık... Daha sonra 16 Yaşında O zaman ankara da ki gençlik parkında bulunan lunaparkta motosiklet üstüvanesinde akrobat olarak çalışmaya başladım... O üstüvanede yer çekimine meydan okuyarak gözü kapalı Tek teker motosiklet kullanabilen bendim sadece...Yaşım küçük olduğu için kaçak çalışıyordum... 17 Yaşında bölge kros şampiyonu oldum. Yaşım tutmadığı için iptal edildi şampiyonluğum...Daha sonra Tekrar şampiyon oldum...Bu sefer iptal edemediler... O zamandan beri motora binerim... Yaş geldi 50'ye halen Motosiklet üstündeyim... İnanın motosiklet selesine oturmaktan, gidon tutmaktan ellerim ve oturma yerlerim nasır bağladı artık... Yaşadığım sürece de bineceğim motosiklete... 1972- 1976 dönemlerindeki Ankarada görev yapmış Trafikçi abiler beni iyi tanırlar az kovalamaca oynamadık Ankara sokaklarında )) Nedense bi türlü ısınamadım arabaya... Ankara kışında bile binmeyi başardım motosiklete... Valla ister manyak desinler, isterlerse deli desinler büyük bir zevk benim için... Aileme kabul ettirmem pek kolay olmadı ama ettirdim azmin elinden ne kurtulur dimi? )) Şu ana kadar da ufak tefek dışında ciddi kazam olmadı...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    asya 19 a vardi:(
    bende 3 sene önce marmaristen bi arkadaşımın motorunun arkasına binerek

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ben ilk olarak 1998 senesinde Marmariste tatildeyken bir scooter kiralamıştım (Sanırım Honda Kinetic'ti) ve tam bir gün boyunca sadece 3-4 saat uykuyla kullanmıştım motoru. Daha sonra hiç motora binmedim ve hep tehlikeli olduğundan uzak durmaya çalıştım. Hatta geçen sene ablam bi scooter alayım işe gidip gelirim h.sonları beraber kullanırız dediğinde kesinlikle karşı çıkmıştım. Sonra bir gün sanırım bu sene mayıs yada hazirandı, iş yerimde internette gezinirken bir resim gördüm. Arkadaşın biri sahibinden.com'a bir ilan vermiş ve motorun üzerinde çekildiği bir resmini koymuş. Motoru Suzuki GN125'ti sanırım. Ama arkadaşın motor üzerindeyken yüzündeki mutluluk içime işledi adeta. Bende binmeliyim dedim içimden ve şimdi 5 günlük taze bir motor tutkunuyum
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    honda shadow
    çocukken harley davidson and malboro man i izledikten sonra aklımın bir köşesine yerleşmişti

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Almanyada 12-13 yaşlarındayken kücük dayımın suzuki gsx600r buyuk dayımın Yamaha virago su vardı.

O zamanlar pek ilgilenmıordum ne olduysa 1 sene önce oldu dayımlar geldi aklıma falan fistan motosiklet tutkum başladı tesaduf bu siteyi buldum iyiki bulmuşum.

Şimdi de ehlyet sınavımı verdim bu ay sonuna dogru ehliyetmn elme gecmesnı beklıorum.

[B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    benim babam bir motorcuydu bmv bir motoru vardı.çocuklar nasıl pamuk pirenses ve yedi cücüler maslallarıyla büyür bende harley davidson hikayeleriyle büyüdüm(hikayeden kasıt anlatım)ama beni motora kesinlikle bindirmezdisonradan anladım benim kendi cesaretimle binmemi istiyormuş bende bindim o bişe sölemeden sonraları devamlı böyle gezerdik denize olsun hafatsonu gezisi olsun ozamanlar yaş 8/9...il tekbaşıma 13 bilemedin 14 yaşımda motoru iki teker kendi başıma sürdüm müthiş bir duygu haladaha motora bindiğimde kontağı cevirip ateşeleme ardından motorun homurtusu beni bir saniselik oa na götürüyo müthiş bir duygu...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    bi ramzeyin arkasında başladı benimki
    nazlana nazlana binmiştim 2-3 gün sonra bütün vücudumu kapladı virüs
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    Bi arkadaşım 600f aldı başlangıç motoru olarak.Bana da sen alamazsın olum dedi.O da yetti.Önce araştırdım ve bir CıBıR aldım.Sonra CıBıR'ı sattım.Ve CaBbaR aldım.İyi ki de sen alamassın olum demiş.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    16 yaşıma kadar, bisiklete binen 4-5 yaşındaki veletlere "mucize olum bu!" edasıyla kıskanarak baktım
    sonra bir gece vakti, devamlı bisikletiyle takılan elemanın bisikletini istedim.
    bıraktım bomboş caddeden aşağı... tatlı bir rampa...
    neden binmedim ben buna daha önce?
    kardeşimle para biriktirip hemen bisiklet aldık. hem de 18 vites en yeni model. tek kolumu kaşırken düştüm. sinek kondu omzuma düştüm. arkama baktım, düştüm. yuh dedim... hatta bir keresinde öyle düştüm güzelim bisiklet utandı benim yanımda durmaktan, pantolonun düğmesi koptu, teker patladı, kollar kan içinde... karizma desen o dönem bilinmiyordu pek
    neyse tam bir ay sonra sabahın altısında çantamı alıp evden kaçtım 50 km yol, süper bir şeydi. bir gün bu yolun hikayesini yazacağım. kitabımın en başına koyacağım. toprak yollar az asfaltlı yollar falan...
    (izin vermediler de )
    dönüş trenle oldu mecburen. dedem, döverim yoksa, dedi. (nur içinde yatsın)
    sonra tam otuz yaşıma kadar bisiklete bindim. ne hırs yapmışım yav.
    işte sonra peugeot, ramzey derken ybr ile devam. aslında motor almayacaktım daha akşam eve gelince bacaklarımın yorulduğunu hissetmeye başladım. hala da büyülü bir alettir benim gözümde kendisi. oğlanın bisikletini alıp gezdiğim olur. motor da alışkanlık yaptı derken baktım yan komşuya giderken elim motor anahtarına gidiyor. tamam olum oldum ben dedim

tunca_G - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 2003 TWİSTER dı bir zamanlar
    ben ilk olarak kendime işten eve gideyim diye bi mobilet alayım dedim patronumda yardımcı olacaktı yaş o zamanlar 15-16 para yok motorlar çok para atabi bi hayal olarak geldi geçti

Aradan 5 sene sonra kadar büroda bizim eleman aklıma tekrara motoru yerleştirdi beraber motorları felan inceliyorduk galerileri geziyorduk ama tabi yine hayalden ileri gidemiyordu çünkü alacak güç yoktu ve nihayetinde motora binmek nasip oldu, oldu ama arkadaşın arkasında artçı olarak o rüzgarı bi hissettim bi daha dedim dönüş yok bu iş olacak
    2 yıllık piyasa ve motor araştırmalarım sonucunda bir motor sahibi ve sevdalısı oldum şimdi evliyim eşimide bi motor sevdalısı yaptım

Motosikleti
    FARKETMİYOR
    birgün motosikletin üstüne bir oturdum bida inmedim

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Beşiktaşta sahilde arkadaşımı beklerken birden arkamda park eder vaziyette durduğunu farkettiğim GOLDWING'i uzun uzun inceleme forsatı bulup hayran kaldığımda...

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaten küçükken her geçen yarış motoruna bakıp "off kawasaki ye bak" derdim içimden ordan bi bağım var motorlarla ama en etkili rolü kuzenim oynadı ondan bana bulaştı motor aşkı bilirsiniz belki-------->"scarface5"
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    ben aslında araba hastasıydım. ama race motorlarda ilgimi çekiyodu fakat öyle abartılı bişey değil. (aslında bisiklettede profesyonel derece iyiyim onunda faydası oldu) sonrasında bir gün arkadaşın scoother ine artçı olarak bindim, süper bi duyguydu, sanki insan rüzgarla dans edercesine özgür ve rahattı, ilk motor sevdam öyle başladı...
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    evimde pencere tipi klima vardı kulanmıyordum kuzenimin evi de hayli sıcaktı klima alacak parası yoktu birgün tesadüf muhabeti açıldı bende var dedim kulanmıyorum dedim kaça verecen dedi bende sana beleş dedim araba bulduk attık eve götürdük monte ettik çalıştırıp karşısında çay yudumladım bahçede motoru gördüm bu kimin dedim benim dedi bide peugot motoru vardı bu kimin dedim oda benim dedi yuh dedim müslümanda iki motor fazla dedim oda büyük olanı markası coba 175 cc lik bana verdi ne kadar verecem dedim agaya beleş dedi tam 7 sene bindim chopper aldım sonra onuda asker arkadaşıma hediye ettim.Şimdi ise hem suzukim hemde jinlunum var mutlu mesut yaşıyoruz

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evimde pencere tipi klima vardı kulanmıyordum kuzenimin evi de hayli sıcaktı klima alacak parası yoktu birgün tesadüf muhabeti açıldı bende var dedim kulanmıyorum dedim kaça verecen dedi bende sana beleş dedim araba bulduk attık eve götürdük monte ettik çalıştırıp karşısında çay yudumladım bahçede motoru gördüm bu kimin dedim benim dedi bide peugot motoru vardı bu kimin dedim oda benim dedi yuh dedim müslümanda iki motor fazla dedim oda büyük olanı markası coba 175 cc lik bana verdi ne kadar verecem dedim agaya beleş dedi tam 7 sene bindim chopper aldım sonra onuda asker arkadaşıma hediye ettim.Şimdi ise hem suzukim hemde jinlunum var mutlu mesut yaşıyoruz
    1 klimaya 1 motor. İyi alışveriş
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Motosikleti
    mondial 250 mct
    çok uzun zaman önceydii artık bisikletten sıkıldığım dönemler yaş 10 falan abimin kırmız peugeot 103 mot.alınmıştı. alınalı daha üç gündüü ve onu kaçırdırrdık komşunun kızıyla ve ilk kaçırış ilk kayışş olduu bikaç yer çizdirdik oje sağolsun hallettikk...büyük korkuyduu benim içinn ama ondan sonrada üzerinden inmedimmm hiçç........ ilk korkuuu en büyük aşkımı verdiiii........

15 günlüğüne arabamı babama vermiştim.Arabasız kalmak çok koydu.3. gün bir çin malı makina aldım.O gün bugündür 10 derece sıcaklığı gördüm mü arabaya binmiyorum.Motor 5 kere değişti tabi,yıllar içinde büyüttük.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    çocukluğuma inmek lazımolay ormanda geçio
    Orgazma Dudak Büktürür

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    benim motor sevdam da çocuk yıllarımdan kalma. Yazın kavurucu sıcaklarında çıktığımız uzun bisiklet yolculuklarında pedala asılmaktan tükenmiş halde kendi kendime hep 'bisikleti seviyorum ahh bi de motorlu olsa' derdim
    o anlarda tekere sıkıştırılan bir pet şişenin verdiği hırıltı sesi ile motosiklet arzumuzu bastırırdık...

.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler