Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Kazası-Polis araba kullanmayı bilmez mi??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Basımdan gecen bir kazayı sizenle paylasmak istedim. Salı gün dersaneden dönüyordum benim ev ankara/altındag da. Eve dogru ilerliyordum. Bi yoldan karsıya gecerken bi polis arabasına rastladım(trafik polisi degil)(Bize ne rastladıysan die bilirsiniz bu rastlama benim icin önemli kazanın cıkma nedeni). Neyse Yanıdan dogru ilerliyordum böle 200-300 m. ilerledik ama sonra polis arabası(hyundai accent) yana dogru dönmek istedi 300 m. beni fark etmemis nasıl sa. Yana döndü polise cok yakındım kurtaramadım (kutarma cabası sn. altında bi sürede) yandan carptı nasıl olduunu anlayamadım bile film sahnesi gibiydi sadece carptıgı andan bi resim hatırlıyorum neyse motosiklet bi yana ben bi yana yuvarlandım. (öle biraz komik gibi anlatıyorum ama kötü carptı.) üstümde sadece t-shirt vardı kask faln yoktu Ama allah mı korudu diyim artık noolduysa sadece kolumla ayagımda biraz sıyrık var.Motosikletde(151rs) cimenli bi yere düstü onun icin ondada bisey yok yanı biraz cizildi. Allaha sükür ufak tefek sıyrıklarla kazayı atlattım.
    Asıl buraya yazma nedenim ve beni sinirlendiren sey polisin tepkisi.... Polise kazadan sonra napıyon sen beni nasıl görmeyip dönersin deidiimde aldımm yanıt gercekten bi polise yakısan bi cevaptı: Kaza iste görsem carparmıydım... Ondan sonra karsımdaki poliste olsa küfür bastım birazda kazanın sokuyla. Cevremdekiler yatıstırdı beni. trafik geldi kaza yaptıım polisin tanııdıydı sanırım. Bana ''sende ve motorunda bi sey yok sikayetci olursan trafik.. vb. masraflı olur ve polis olduundan bi sey cıkmaz dedi bende lanet olsun dedim Hemde babamda kazayı ogranirse motosiklete bindirmez dedim. Kaza olmamıs gibi yaptık ama simdiki aklım olsa sikayetci olurdum.

Beni elestirenlere soruyorum coklu seritte gidiyorsunuz yanınızdaki araba(polis olup olmaması onemli deil) -sizi görmeyip- dönüp küt diye size carpıyor -hic abartısız- sizde yeri öpüyorsunuz, yaralandınız ve de tek sucunuz motosikletle yoldan siz ne yapardınız??
    :cat: Kendi Kader Taininde Her İnsan Bir Kumarbaz :cat:
    :bounce: [COLOR="Red"]DRFİRARİ:[/COLOR][COLOR="DarkGreen"]SINAVA KALEMSİZ GİREN COCUK[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    anlattığın gibi olduysa iyi sıyırtmışın. geçmiş olsun. polis bizim polisimiz, hepsi aynı kefeye koyulmaz tabi.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlattığın gibi olduysa iyi sıyırtmışın. geçmiş olsun. polis bizim polisimiz, hepsi aynı kefeye koyulmaz tabi.
    Sıyırtacak bisey yok boynuna atlamadııma dua etsin.... Olmadık yerde carpıpta özür deilenmez mi yaw burda ben yaralanmısım kaza yapınca kaza bu olur denir mi sizce İnsan bi özür diler yani; dikkatsizdim, kafam daınıktı, sabahtan aksama kadar manyaklarla ugrasıyorum dalmısım, desin bari küfür gibi kaza bu denir mi
    :bounce: [COLOR="Red"]DRFİRARİ:[/COLOR][COLOR="DarkGreen"]SINAVA KALEMSİZ GİREN COCUK[/COLOR]

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    çok geçmiş olsun, eğer gerçekten kötü niyetli bi polis olsaydı seni zor durumda bırakabilirdi. polis art niyetli değil ama hatalı tabiki

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    aslında adam kötü bişey dememiş görsem çarparmıydım demiş bence bunda kötü niyet yok gibi
    benim kazalar daha komik oluyo taksiye çarpıyorum taksici dayı çıkıyo sonra camları kapatıp koltuk altına saklanmaya çalışıyo ( bide ben boksör

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Senin ehliyetin var mı peki?
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ehliyetin var mı peki?
    Var tabi...Olmasa polise yalvarırdım affet die. 1000 ytl cezayı var.

Ankara polisi iyiymiş istanbulda olsa kafaya jop yerdin küfür ettiğinde.
    [B]Today is a good day To Die...[/B]

Motosikleti
    yamaha dragstar 650 cc
    Alıntı 2Day2Die adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bence küfre bile gerek yok direk jopu yerdi sen beni görmüyonmu diye
    MURAT KARDEŞLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ....

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Alıntı 2Day2Die adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis arabası(resmi bir arac olduundan) olduundan basına is acardı cevrede de okadar kisi vardı bi dokunsa mahkeme yolu görünürdü ona. Aslında ii olurdu tazminat davasından parayı alır bi suzuki marauder800 alırdım... Saka tabi

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polis herzaman duyarlı ve saygılıdır. fakat bizim meslek biraz sitresli küfre gerek yok bu konu hakarete girerve sana dava açar hiç bir polis kendine küfrettirmez sallama bence
    103 hp

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    Tişört ile kasksız bir şekilde motosiklete binmenin cezasını ucuz bir bedelle ödemişsin, polise laf atacağına otur da şükret

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polis herzaman duyarlı ve saygılıdır. fakat bizim meslek biraz sitresli küfre gerek yok bu konu hakarete girerve sana dava açar hiç bir polis kendine küfrettirmez
    Valla benim durumu görmeden bisey deme bence ilginiz icin tesekkür ederim Allaha sükür ucuz atlattık allah tekrarını göstermez ins.

Luckdove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR250
    Gecmis olsun. Tarif ettigine gore yaklasik 200-300 mt yan yana gitmissin arabayla. Trafikte mumkun oldugu kadar yan seritte seyreden aracla ayni pozisyonda kalma. Ya biraz ilerisinde ya da gerisinde takip et. Cunku boyle bir durumda araclarin kor noktasinda kalma ihtimali yukseliyor. Yani kendi aynasinda seni goremiyorsa, yan seridi kontrol etmeden serit degistirebilir. Ozellikle motosikletler kucuk oldugu icin gorulmeme riski daha cok
    Because you are mine. I walk the line..

rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DrFirari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    : Kaza iste görsem carparmıydım:silent
    poliste haklı kardesım bılse yaparmı bayıldım bu söze
    gecmiş olsun
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

EA-Bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR-1000
    ben bu iki arkadaşı kınıyorum. bu polislerin yaptığı suçu desteklemek ve suçun geniş kitlelere yayılmasını sağlamaktır.

polis herzaman duyarlı ve saygılıdır. fakat bizim meslek biraz sitresli küfre gerek yok bu konu hakarete girerve sana dava açar hiç bir polis kendine küfrettirmez sallama bence
    dostum polisler hiçbirzaman saygılı ve duyarlı deildir. kendi kıçından başka bişeyi düşünmez. ben polis amirine küfrettim yumruk attım. mahkemelik oldum. sonuç: polis tahrik edici ve bazı bikaç suçtan dolayı maaş tan kesinti cezası aldı. ve bizim çevremizdeki bazı polisler benim şikayetimin neticesinde adam oldu. ister kabul et ister etme

Alıntı Bin9yüz85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tişört ile kasksız bir şekilde motosiklete binmenin cezasını ucuz bir bedelle ödemişsin, polise laf atacağına otur da şükret
    dostum bu arkadaş istediği kıyafetle motora biner ister kask takar ister takmaz. bu kazada suçlu olduğunu göstermez. kask takmamasının cezası kaza yapmak deil. 50-60 ytl civarı bir miktar. polisin kendini sokakların kralı zannetmesi yüzünden ne hallere düşmüş sende gidip polisin kıçını savunuyorsun. polis kadı gibi kasılarak gezmese etrafına dikkat etse; görmeden çarptım diyecek bir durum oluşmazdı zaten. arkadaşımıza destek olalım. polise yalakalık yapmak adına haklının hakkını yemiyelim.

ensen sağlamsa zengin isen, yada çok sağlam bi avukatın varsa hiçbi polis sana kanunsuz davranış kötü muamele edemez, biz türk vatandaşlarının verdiği bu üniformayı lekeleyemez.

Motosikleti
    -
    hiç bir polis kendine küfrettirmez sallama bence
    Eminmisin???

bir polis ben sucluda olsam benle dalga gecicek hee???

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Dedem yaya geçidinde karşıdan karşıya geçerken katil bir iett otobüsü çarpmıştı 5 sene evvel ve dedem öldü,tahmin edin kim hatalı çıktı rahmetli dedem birde utanmadan eve ceza gönderdi iett.Mahkemede de adama 2000ytl para cezası verdiler sadece ona bile itiraz etti.Yani kamu malı ve kamu görevlileri bizlere hizmet için bazen bizlerden birilerine zarar verir bu kanunen böyle...Ne güzel değil mi?Sen şükret sana bir şey olmadı olsaydıda hiçbirşey yapamazdın.
    Tamam duyarlı polisler var ama duyarsızlarıda var...Ne yani polis diye bir geçmişolsun diyemez mi?Zor bir meslek kesinlikle ben yapamazdım zaten o kadar az maaşa bu kadar canlarını ortaya koymaları bu işin maddi değil gönül işi olduğunu anlatıyor ancak karşıda ki vatandaşa bir özür,geçmiş olsun demek kimseyi yerin dibine sokmaz.Ama yinede dikkat ettiğim kadarıyla genç polisler daha duyarlı (30 yaş altı olanlar.) her mesleğin maalesef yaşlıları biraz kaprisli vs... oluyor.
    Ancak kasksız olman çok kötü ve ayıp.Neyse geçmiş olsun.

EA-Bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR-1000
    ben cafe, bilardo, internetcafe işletmeciliği yaptım. polislerin 100 lercesini tanırım. maaaşı az geliyorsa polislik yapmasın. genç polisler eskiler gibi deil hepsi ünv. mezunu adamlar. bunlar eski sistemi düzeltir dedik. bi baktık eksi polisler yenileri bozdu. yani türkiyede herşey eski tas eski hamam misali gidiyor. insanda allah korkusu olursa adalette kusur etmez ama ne yazıkki çoğu kimse bencil önce kendini düşünüyor. bizim verdiğimiz yetkiyi kendisi için kullanıyor. bide polislerin hepsi arkadaşları sıçluda olsa kolluyor. suçunu örtbas ediyor. sivil biri ufak bi suç işlese tepesine biniyor. böle adamları görevden atarsak suçlar daha çok azalır kanaatindeyim.

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çayımı demlemişim ve keyifle yudumluyorum..

Dipnot: Konuyla alakası olmayan bir mesaj olarak görünürse kimseye ucu dokunmayacaktır..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler