Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Susturun şu motorlarınızı!!! (Bence haklı..)

Motovento
    REKLAM ALANI
    aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    o zaman bizlerde susturun şu gazetecileri yazarlarımı diyelim nasıl kendilerinin yazdığı yazılar makaleler her kafaya her kesime hitab etmiyosa kimi hoşnut kimi rahatsız oluyorsa buda böyle birşey olsa gerek hanımefendi zaten finalde toparlıyo kendileride yazarlığın adabını biliyo saygıyla karşılamak gerekir
    paylaşım için teşekkürler pakize hanım
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ss'ler tabiki çok ses çıkarıyor ama bu kendi sesi motorun nasıl engellene bilirki
    ama sokak aralarında bu motorları bağırtanlara karşıyım ama ana cadde'de ver çoşkuyu dip gazben SS sesine 106GTİ sesine bağlamanın sesine birde kapı zilinin sesine hastayım
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Oldu Pakize hanımefendi sen şimdi emrettinya herkes susturur motorlarını merak etme.

Sen kim oluyosunki nasıl bir camiaya nasıl bir yazıyla emrediyosun.

Pencereden dışarı çıktığında geçen motosiklet değilde Ferrari yada Lamborgini olsa aynı rahatsızlığı duyarmıydın acaba !!!!!!!!!!

Bence en iyisini yapıyolar yapmayada devam etsinler. Niyemi ?

Çünkü hala motosikleti trafikte araçtan saymayan, alışamamış ve FARKEDEMEYEN gelişmemiş beyinler var memleketimizde.

Bu tip trafik magandalarına kendisini farkettirmesi için abartı egzoz takıyor zaten arkadaşlarımız, bencede doğru olanı yapıyolar.

Bunların içinde benimde onaylamadım sinek vızıltısı gibi olan yada kafa şişiren seslerde mevcut tabi. Mesala scooter egzozlarını deldikdiklerinde ortaya çıkan ses felaket be bunu kimsenin onaylayacağınıda sanmıyorum motorcu camiasında bile.

İşin özü Pakize hn.yazı yazarsan nasıl bir gruba karşı yazıyosunuz bunun sonucunda kimlerle muhattap olucaksınız bilmeden kestirmeden böyle abuk subuk çocuk azarlar tarzda seviyesiz yazılar yazmamanız gerektiğini en fazla bugün yarın gelen tepkilerden anlamış olacaksınız......
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı reus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mahalle arasında haklı ama trafikte farkedilmek adına, sürücü açısından çok çok iyi olabiliyor. Keşke bir düğmeyle basitçe sesi açılıp kapanabilseydi, herkes mutlu olabilirdi
    Bunu zaten bir dügme ile yapabiliyorsun KORNA yı kullan... Trafikde kendini göstermek icin tak söyle etkili bi kona, bastın mı yer yerinden oynasın...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman bizlerde susturun şu gazetecileri yazarlarımı diyelim nasıl kendilerinin yazdığı yazılar makaleler her kafaya her kesime hitab etmiyosa kimi hoşnut kimi rahatsız oluyorsa buda böyle birşey olsa gerek hanımefendi zaten finalde toparlıyo kendileride yazarlığın adabını biliyo saygıyla karşılamak gerekir
    paylaşım için teşekkürler pakize hanım
    Benim ustam işini bilir helal olsun abime döktürdün yine,

Öle plazalardan yazmakla olmuyor Pakize hanım, çıkın halkın arasına katılın beyaz türk seni

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı muratoygur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ustam işini bilir helal olsun abime döktürdün yine,

Öle plazalardan yazmakla olmuyor Pakize hanım, çıkın halkın arasına katılın beyaz türk seni
    işini bildihi için büğün işi erken bitti zaten
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işini bildihi için büğün işi erken bitti zaten
    Yokk bence yenge çağırmışştır. Neye kızdı acepp

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Bence pakize hanım birçok insanın derdine tercüman olmuş.

1. Egzos gürültüsü artsın diye çıkarıp kenara attığınız orijinal susturucu+katalizatöre motorunuzu alırken ne kadar para ödüyor olduğunuzu bilseniz, motorda en çok koruduğunuz parça olurdu.

2. Euro3/Euro4 standardlarını tutturmak için özel teknolojilerle donanmış bu parçayı asetilen kaynağıyla kesip atmakla çevreye zaten fazlasıyla zararlı bir makinayı daha zehirli hale getiriyorsunuz.

3. Uyduruk borulara dünya kadar para sayıp hem kendi kesenize hem de ülke servetine ihanet ediyorsunuz.

4. Çıkan gürültüyle evinde uyuyan, konuşan, hüznünü veya mutluluğunu yaşayan insanları rahatsız ediyor veya yolun kenarındakileri korkutuyorsunuz.

5 Yine çıkan gürültüyle kulaklarınızı duyarsızlaştırıyorsunuz.

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde araçlar için belirlenmiş maksimum desibel sınırıları Türkiye'de de bir an önce uygulanmaya başlamalı...
    Üç boyoz bir kola

Ne zaman ki tüm medya, sadece kaza olunca motor ile ilgili haber yapmayı bırakırsa, motosikleti adam gibi tanıtan yazılar yazarsa, sadece olumsuz yanlarını yazmazlarsa, motosiklet kullanıcılarını da bilgilendiren onları eğiten yazılar yazarsa, trafikte diğer araçların şah, motorların piyon olmadığı fikrini yayarlarsa o motor sesi susar Pakize Hanım kendiliğinden.

Hadi buyurun susturun, ipucunu da verdik. Sadece biraz düşünüp, klavyeyi tuşlamak kaldı size. Gerçi yazacak birşey bulamayıp, kendilerini rahatsız eden motorları konu etmiş birisi için zor olsa gerek bunlar. Kolay gelsin.

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    Gündemde kalacak ya,ne yazması lazım neye çamur atması lazım araştırmadan sırf kendi sütunu dolsun diye lak lak yapmış,bende açtım egzostu başka türlü araçlarla yayalarla başa çıkamıyorum,çok rahatsız oluyorsa şarap mantarı var ondan taksın kulaklarına

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    satiyorum abi ben motoru,
    budur yaani..
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bence yazarın bahsettiği ses, 600 RR yada R6-R1 gibi motorların seslerinden bahsetmiyor bence. Benide rahatsız eden 125-150 cc' lik scooterların egsozlarına takılan soba boruları ile çıkan sesten bahsediyor gibi geldi bana. Çünki durup dururken SS motor sahibi hiç bir aklı başında adam kimse bana baksın diye sokak arasında yada cam altında bağırtmaz motorunu. Ama o su taşımak için kullanılan, lahmacun taşınan bazı mototrlar varki onların çıkardıkları sese ben bir motor tutkunu olarak katalanamıyorum ayrıca utanıyorum. Çünkü onlarla aynı kefeye konuyorum. Motorunun hacmi belli gücü belli ayrıca çok çirkin çıkıyor onlardan bu motor sesi daha neden uğraşıyorlarsa.?
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    ben sesden hiç rahatsız olmuyom zaten 100 km/h dan sonra duymuyom bile, duyan düşünsün
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    bmw f650gs
    ya köşesinin yazarı sen ne sesler duymuşsundur... bumu rahatsız etti anlamadım... güm güm güm... kendisi 4+4 lük insanya susturucakmışız... motorrrr bu susmazzzz... milletin azı torba değilki bükesin derler... buda egzos kardeşim, motor bu bağıracak... bükülmezki sussun...kusura bakma arkadaşım ama bu yazıya bu topike ne gerek var...
    İki şeyin değirini elden gitmeden takdir etmek zordur; sağlık ve gençlik.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    benim cbr ın sesi çıkmıo.kornada bozulmuş.adam bi türlü yol vermiyodu.çünkü farketmio.sellektör falan hak getire.ama diğer motorumda egzos var farkdiliyorumtrafikte bizleri farkettirmenin en etkili yollarından egzos.böyle düzene böyle apachilik napalım
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Ya sacma sapan egzosları çin malı scooterlara takıyolarya çileden çıkıyorum gerçekten.Bizim burdada var 2-3 tane böle motosikletten.Ggecenın bi yarısı iğrenç ötesi bir sesle uyanıyorum(tabı motosikleti kullanan elemanlar sesin gayet guzel cıktıgını düşünüyorlar tabiki).Bi gün bi kıstırsam bırını dısardayken jandarma sokmuyosa ben sokucem egzosu kavga gurultu.Ben rahatsız oluyorum hasta ve yaslı ınsanlar,bebekler var bunları dusunmuyorlar.İşkence gibi bir ses herkesi uyandırıyor gece vakti.Bence Pakize hanım bu veya buna benzer bır kombınasyon yaşadı.Abartı bir durum olmadıkca sıralı 4 sılındırlı bır motorun sesı cok fazla rahatsız edıcı olmaz.kasıtlı olarak aragaz falan verme durumu olmazsa.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeri geldikçe hep yazdım .. en iyi eksoz motorun üstünde alırken takılı olandır..oda zati minumum sesle çalışır ..

Biz millet o0larak severiz şahin arabanın eksozundan susturucuyu söker ferrari sesi almaya çalışırız.. ama hiç bir ferrariden o ses çıkmaz

150 cc choperimizin eksozunu makkapla kevgir ederizki 5000 cc bosss hoss sesi alalım .. iyide kardeşim o güç olmadıktan sonra ses olsa ne olacak .. buna motomastürbasyon diyelim ..

trafikte farkedilme kamuflajı altında aslında bir çeşit intikam alma bu ses mastürbasyonu..

farın yeter oysa algılanmaya .. arabasına 5000wat müzik seti takmış adamın eksoz sesi ile dikkatini çekmen mümkünmü..

aç farını gerektiğinde çal kornanı yeteri kadar dikkat çekersin .. ama amaç o değilki amaç saygı sınırlarını zorlamak . ne kadar ekstrem biri olduğunu göstermek .. ama yolu bu değil ..

aslında bulacan çıkma bi f-16 eksozu takacan ses nemiş görsün millet ... bide neonları dayadınmı alta üste ..yanar döner ohhh deymeyin keyfime ... Tüm kızlar bakar hasta olurlar ... ama işin kötüsü erkeklerde hasta oluyo bu sese sonra trafikte bize saygı yok .. senin kime saygın varki mastürbatör kardeş saygı bekliyosun ...

yazan hatunu sevmem ama yazdığı her satırda haklıdır ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muratoygur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz abartmışş bence, yazacak konu bulamamış buna takmış, gidip trafikte çektiğimiz eziyetleri, olmadık zamanda yapılan akaryakıt zamalarını, yada yolsuzlukları yazsın, Sahipsiz olan bizlere saldırmak,atıp tutmak yazarlıksa, bende yazarım Alide yazar Velide yazar Gönülde...
    Şımarık medya goy goycusu seni
    kesinlikle

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    utandım
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Motorda(motoruna göre) ve arabada(arabasına göre) egzoz sesi olayına hasta biriyimdir. Ama bu başkasının kafasının içine etmeyi (afedersiniz) gerektirmez.

Scooterların egzozunun açılması,delinmesi,düz boru takılması olayına deli oluyorum!

Öyle bir ciyaklıyorki melet insanın kafasını kemiriyor. Hele bazı gerizekalılar gece yarıları inletiyor motoru.

Bir SS'i alt devirlerde kullanırsanız öyle rahatsız eden bir sesi çıkmaz. Kullanan motorunu kontrol edebilir. (performans amaçlı bir egzozu dahi olsa)

Ama scootera adam takıyor düz boruyu. Kalkışta zaten zor kalkan aletin tüm feryadı motorundan çıkıyor!

Bizim burada bir depo var. Saati hiç şaşmaz,ya gece 00.30 gibi ya da 1.00 gibi gelir elemanın biri. Motoru yeni aldığında sesi çok çıkmıyordu. Galiba egzozunu açtırmış. Öyle gıcık bir ses çıkıyorki inip motorunu parçalayasınız gelir.

Ben gece garaja girerken belli bir yerde motoru durdurup elimle itmede hassas olmaya devam etmeliyim.

Bir forumda performans egzoz tabir edilen egzoza " nasıl susturucu(silencer) taktırabiliriz?" gibisinden bir konu açmıştım.

Arkadaşlar da "ses istemiyorsan niye farklı egzoz alıyorsun o zaman demişlerdi."

Ben egzoz sesini gündüz seviyorum ama gece,sabah erken başkasının ahını almamak,hakkına girmemek lazım.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)