Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cruiser konusunda hellp meee..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    oyurdusev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Cruiser motor almak istiyorum bir süredir araştırıyorum ama kafam çok karıştı. forumların bir çoğunu okudum farklı fikirler var niyetim Kawasaki EN500 almak ama harcayabileceğim para 5.5 ile 7 arası yani incelediğimde 2000 model altı oluyor piyasada sıfır çin malı motorlar var junlin kanuni ve regal, regal konusunda iyi şeyler duydum sizlerinde fikrini almak isterim arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

sollama beni sollamam seni

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mastergenie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kawasaki EN500'ü 2006'da getirmeyeceklermiş, yani 0km alma bence.
    7 civarı 5-6 yıllık Virago 535 yada '98 DragStar alabilirsin mesela. İkinci el olarak Suzuki'lere bak birde.

Forum'da bir araştırma yaparsan bahsettiğin diğer motosikletler hakkında detaylı bilgi bulacaksın.
    Jinlun'cular memnun görünüyor Forum'dan gördüğüm kadarıyla. İlgili forum'u okursan çok detaylı bilgi vermişler. http://www.motosiklet.net/modules.ph...ewtopic&t=2679
    Kanuni için pek iyi yorumlar duymadım bugüne kadar, Tiger Seyhan'dan biraz daha kaliteli galiba.
    Regal güzel görünüşlü, ama servis ve parça problemi olup olmadığını araştırmak lazım. Forum'da detaylı birkaç topic vardı sanırım.

Alıntı mastergenie adlı üyeden alıntı
    Kawasaki EN500'ü 2006'da getirmeyeceklermiş, yani 0km alma bence.
    7 civarı 5-6 yıllık Virago 535 yada '98 DragStar alabilirsin mesela. İkinci el olarak Suzuki'lere bak birde.

Forum'da bir araştırma yaparsan bahsettiğin diğer motosikletler hakkında detaylı bilgi bulacaksın.
    Jinlun'cular memnun görünüyor Forum'dan gördüğüm kadarıyla. İlgili forum'u okursan çok detaylı bilgi vermişler. http://www.motosiklet.net/modules.ph...ewtopic&t=2679
    Kanuni için pek iyi yorumlar duymadım bugüne kadar, Tiger Seyhan'dan biraz daha kaliteli galiba.
    Regal güzel görünüşlü, ama servis ve parça problemi olup olmadığını araştırmak lazım. Forum'da detaylı birkaç topic vardı sanırım.

teşekkür mastergenie ben sayfaları birazdaha inceleyim ama okudukça kafam daha çok karışıyor sanırım bu iş düşündüğüm kadar kolay olmayacak.

Birde tavsiye:
    Sonunda Jinlun falan almaya karar verirsen 0 alma, bir sürü ikinci el var piyasada şu anda. Satarken fazla kaybetmessin. (Nasıl olsa satıp daha büyük bir şey almak istersin bir süre sonra)

Sgt_Phoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 124 yamaha yedi bizi 125lik diye =)
    oyurdusev bence regal al yani benim yok ama bi çok yerde okuduğum şeyler çok pozitif şuana kadar ufak problemler harcinde hiç bişi duymadım hem sarıkayalar fabrika yapıolar bu sattıkları motorlar için yani ilerde parça derdinde olmaz gibi gelio bana işalla yakında bende regal alıcam keşke şuan elimde olsaydıda sana gerekli bilgileri verebilseydim ama zaten bu konuyla alakalı bi konu var

Birde tavsiye:
    Sonunda Jinlun falan almaya karar verirsen 0 alma, bir sürü ikinci el var piyasada şu anda. Satarken fazla kaybetmessin. (Nasıl olsa satıp daha büyük bir şey almak istersin bir süre sonra)
    Mastergenie jinlun piyasada epey çok farkındayım ama sanırım alıp satmayı sevmediğim için biraz daha uzun süre kullanabileceğim bir motor yani en500 de karar kılacam gibi bakalım 1 ay daha vakit tanıdım kendime...

Alıntı Sgt_Phoenix adlı üyeden alıntı
    oyurdusev bence regal al yani benim yok ama bi çok yerde okuduğum şeyler çok pozitif şuana kadar ufak problemler harcinde hiç bişi duymadım hem sarıkayalar fabrika yapıolar bu sattıkları motorlar için yani ilerde parça derdinde olmaz gibi gelio bana işalla yakında bende regal alıcam keşke şuan elimde olsaydıda sana gerekli bilgileri verebilseydim ama zaten bu konuyla alakalı bi konu var
    Sgt_Phoenix regal ile ilgili forum u okudum çok etkilendim ama benim tek tedirginliğim bu motor bana 1 sene sonra yetmemeye başlarsa alıp satmak zor oluyor yoksa ödeme şartlarıda çok uygun hemde sıfır olması büyük avantaj teşekürler..

Selam arkadaşım benden de nacizane bir davsiye. Bende motora Virago 535 ile başladım şuanda Kawasaki VN800 kulanıyorum. Yani sadece 15gün 535 kullandım şimdi de 800'lük motor. Tüm yeni başlayan arkadaşlarım 250'lik tercih ederken ben tercihi biraz farklı yaptım. Şuanda kullandığım motor 250kg civarında ama nerdeyse ayaklarımı bırakınca kendi kendine duracak. O kadar dengeli bir motor. Virajlara kendisi girip kendisi çıkıyo. Tek kelimeyle muhteşem.

Neyse lafı fazla uzatmayayım. Arkaaşımın yeni aldığı Jinlun'un 150'lik bir motoruyla bir tur attm. İşciliği olsun motor performansı olsun bana çok zayıf geldi. Tabi bunun fiyatla alakalı olduğu malum. Ama eğer imkanların müsade ediyosa performanslı bir makina EN500,rahat ve keyifli Virago 535 öneririm. Her iki japon motoruda kalitesi ve kullanımı açısından çok memnun edecektir. Motor durumu ve majör bir sorunu yoksa 5-6 yaşında bir motor bile alabilirsin. Ben 98 model 38.000km'de bir motor aldım ama biliyorum ki en az 100.000km'ye kadar motor tık demiycek.

Senin için en hayırlısı olur umarım. Ama virago ve en500'den birini düşün derim.
    Kawasaki VN 800 Classic - Dağda,taşta,çamurda,yolda.. \\

Alıntı crossfire adlı üyeden alıntı
    Selam arkadaşım benden de nacizane bir davsiye. Bende motora Virago 535 ile başladım şuanda Kawasaki VN800 kulanıyorum. Yani sadece 15gün 535 kullandım şimdi de 800'lük motor. Tüm yeni başlayan arkadaşlarım 250'lik tercih ederken ben tercihi biraz farklı yaptım. Şuanda kullandığım motor 250kg civarında ama nerdeyse ayaklarımı bırakınca kendi kendine duracak. O kadar dengeli bir motor. Virajlara kendisi girip kendisi çıkıyo. Tek kelimeyle muhteşem.

Neyse lafı fazla uzatmayayım. Arkaaşımın yeni aldığı Jinlun'un 150'lik bir motoruyla bir tur attm. İşciliği olsun motor performansı olsun bana çok zayıf geldi. Tabi bunun fiyatla alakalı olduğu malum. Ama eğer imkanların müsade ediyosa performanslı bir makina EN500,rahat ve keyifli Virago 535 öneririm. Her iki japon motoruda kalitesi ve kullanımı açısından çok memnun edecektir. Motor durumu ve majör bir sorunu yoksa 5-6 yaşında bir motor bile alabilirsin. Ben 98 model 38.000km'de bir motor aldım ama biliyorum ki en az 100.000km'ye kadar motor tık demiycek.

Senin için en hayırlısı olur umarım. Ama virago ve en500'den birini düşün derim.
    crossfire verdiğin bilgier için çok saol bende aynı fikirdeyim uzun süreli motor sürüş deneyimim olmadığı için herkez 250 cc ile başlamamı öneriyor ama ben seninde söylediğin gibi 500 cc den aşağı bir motorla başlamak istemiyorum sorun hız değil motoru daha uzun süre kullanabilmek tabi maddi açıdanda kendimi biraz zorlayacam çünkü piyasadaki çin malı motorlar ciddi kredilendirme koşulları ile cazip geliyor ama ikinci el bir en500 veya virago almaya kalksam iş sorlaşıyor. şartları zorlayacam... teşekkürler..

Alıntı oyurdusev adlı üyeden alıntı
    Mastergenie jinlun piyasada epey çok farkındayım ama sanırım alıp satmayı sevmediğim için biraz daha uzun süre kullanabileceğim bir motor yani en500 de karar kılacam gibi bakalım 1 ay daha vakit tanıdım kendime...
    Güzel karar. Ama bak crossifre 15 günde 535'i değiştirmiş

Alıntı oyurdusev adlı üyeden alıntı
    Güzel karar. Ama bak crossifre 15 günde 535'i değiştirmiş
    mastergenie doğru söylüyorsun fakat hem maddi açıdan hemde başlangıç için üzerine çıkmakta tedirginliğim var şansımı çok zorlamak istemiyorum. Gerçekten oldukça zor bir kararmış

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    kawasaki en500 türünün en iyi cihazı bence. gerek görüntü olarak gerek güç olarak.
    efsane o efsane. moturumu seviyoruuuummmm.

Alıntı trenox adlı üyeden alıntı
    kawasaki en500 türünün en iyi cihazı bence. gerek görüntü olarak gerek güç olarak.
    efsane o efsane. moturumu seviyoruuuummmm.
    Arkadaşlar başka bir forumda inceledim cruiser motorların ağırlığıyla ilgili bu konuda ben EN500 de ne kadar sorun yaşayabilirim fikirlerinizi yazarsanız sevinirim. kısa bir süre 125 honda kullandım tecrübem az..
    teşekkürler.

suspectbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VS 1400 GLP custom
    bende kullandım en 500 ama benden önceki adam racing lerle bursada en 500 kapıştıran ve drag yapan biri imiş ama motor tertemizdi aldık uzun bisüre kullandık en sonunda da sattık ama performansı süper rahat seri ve dengeli bi motor ama şu var adamlar süreklşi caddelerde geçen ben olduğumu sanıp yanımdan tam gaz geçiyolardı hep :D

bence KAWASAKİ EN 500 öncelikli olma şartı ile
    sonra virago 535
    _______BURSA MOTO KLUB KAPTANI_______
    motorun mu var bas marşa asla durma

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu nası??? Hyosung gv250 g.kore malı

Motosikleti
    vespa px200
    selam dostum bende kesinlikle vulcan en500 almanı tavsiye ederim sana.cpk saglam ve rahat kullanıslı bi makine.buarada en500ler 2006 da turkiyeye gelmiyecek artık çünkü üretimi duruyor.kawasaki en 500 ün biraz daha yenilenmiş modeli olan vulcan500 adındaki ürününü 2006da çıkarıyor.sana tavsiyem para olayını biraz kasıp 0 bir vulcan500 almandır.güzel sürüşler şimdiden

Alıntı lockman adlı üyeden alıntı
    selam dostum bende kesinlikle vulcan en500 almanı tavsiye ederim sana.cpk saglam ve rahat kullanıslı bi makine.buarada en500ler 2006 da turkiyeye gelmiyecek artık çünkü üretimi duruyor.kawasaki en 500 ün biraz daha yenilenmiş modeli olan vulcan500 adındaki ürününü 2006da çıkarıyor.sana tavsiyem para olayını biraz kasıp 0 bir vulcan500 almandır.güzel sürüşler şimdiden
    lockman sözlerin beni oldukça rahatlattı işin açıkçası sanırım bende kararımı verdim kesinlikle en 500 ama sıfırı için biraz şartları zorlamam gerekir. sıfır veya değil ben en 500 ü alacam. beni bu konuda korkutup vazgeçirmeye çalışan o kadar çok kişi varki anlatamam ama içgüdülerim kesinlikle almam gerekitiğini söylüyor.
    iyi sürüşler...

Alıntı yavuzk2004 adlı üyeden alıntı

bu nası??? Hyosung gv250 g.kore malı
    benim tarzım daha farklı ama kötü değil bence hoş bir motor ben taktım en 500 e yavuzk2004 boşver...

suspectbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VS 1400 GLP custom
    EN 500 ün tadını Hyosung gv250 vermez boşa çene yorma olur bu sohbetin adı
    _______BURSA MOTO KLUB KAPTANI_______
    motorun mu var bas marşa asla durma

ozturkgungor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanunı tigrina
    oyurdusev
    merhaba bende chopper almak ıstıyorum ama benım daha çok zamanım var umarım hayal ettiğini alırsın.
    aldıktan sonra bana bilgi verırmısın kaça aldıgı falan

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler