Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ne Yapacağımı şaşırdım, Akıl Verin Bana

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar, bundan 10 sene önce babamın bi jawa 350 si vardı o günden beri bi motor sevdası, neyse ekonomik özgürlüğü kazandık, evlilik filan derken, ulaşım problemi yaşamaya başladım. Çok ta zengin biri olmadığım için otomobilin çok masraflı olacağını düşünüyorum, şimdilik sadece eşim ve ben bize motorsiklet yeter diye düşünüyorum, zaten eskiden beri içimde kalan motor sevgisi, tamam bi motor almanın zamanı geldi dedirtti.

Ancak, arkadaş jawa artık 350 serisini üretmiyor, 650 si çok para, başka markalara bakıyorum, o çin malı, bu kore malı, şu motorda böyle sorun oluyo, bu motorun böyle sıkıntısı var. Valla kafam döndü.

Neyse sözün kısası arkadaşlar sizlerden tavsiye istiyorum, olabildiği kadar beni az uğraştıracak, arızasıyla, parça aramakla çok uğraştırmayacak, çünkü teknik bilgim yok. Fiyatı, yakıtı, masrafı uygun olacak, çünki çok param yok. Bu şartlara bire bir uygun olmasını tabi ki beklemiyorum ama bu konularda en azından beni en az üzecek motor ne tavsiye edersiniz.

Not : Fazla küçük bir motor düşünmüyorum, en az 200 - 250 lik olmalı, bide Coopher modellere bakıyorum ama yinede tecrübelerinize göre hangi marka, hangi model tavsiye edersiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Agility
    2. el bir kymco venox düşünebilirsiniz..
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda Cbf 150 bakabilirsiniz

Yamaha Ybr 125 bakabilirsiniz

Ybr yi öneririm çünki hem yedek parça çok ucuz .. Yamaha kalitesi .. Ucuzluk

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstediğin tipteki motor anlattığın özelliklere göre bide keeway süperlight 150' bak derim.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    günlük yapcan yol ne kadardır az 40-50 km kadarsa ybr 125 yeterli olabilir yakıtıda azdır buyuk bişey istersen ybr 250 de olabilir

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    bütcen nedir?nekadar açılabilirisin?
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Honda CBF150 '09
    eğer az masraf istiyosan ben sana honda cbf150 al derim yakıt cimrisi. ahh ahh 2 motor aldım honda sonradan çıkardı bunu yoksa şimdi 2 tane cbf150 vardı dükkanda

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    bende CBF 150 al derım..yada bıraz daha ucuzuna bakarsan ybr 125..2. el al temız motorlar bulunuyo.fıyatta ybr ama yakıt ve rahatlık yonunden cbf derım..

mondial 250 nasıl hocam, kullananız varmı? ben ankarada yaşıyorum, parça, yakıt, arıza filan sıkıntı yapıyormu hocam? kağıt üzerinde motor güzele benziyor ama, acaba kullanımı nasıl?

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Chopper tarzı istiyorsan 7-8 bin ytl varsa gv 250 öneririm. Hyosung marka. Forumda pek çok kişi kullanıyor ve kısmetse bende kullanacağım. Hem rahat edersin.

Mondial alma bence. Lanet edersin aldın güne

Hyosung GV 250 7.750,00 YTL

Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Cbf 150 bakabilirsiniz

Yamaha Ybr 125 bakabilirsiniz

Ybr yi öneririm çünki hem yedek parça çok ucuz .. Yamaha kalitesi .. Ucuzluk
    benimde konuyun gördüğümde hemen aklıma cbf150 geldi ybr 125 ye göre daha seri ve cbfnin de yedek parçası ucuz bencede almalı bir cbf başı ağrımadan 10 sene binmeli.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı dragstar. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütcen nedir?nekadar açılabilirisin?
    Arkadaşın sorusunu tekrarlıyorum ona göre mötür önerebiliriz

aslında şu an bütcem 3.500 - 4.000 ytl civarında. sabredebilirsem altı ay sonra 7.000 -8.000 olabilir. Ama işte gelecek para kesin değil bide insan sabırsızlanıyor. Bir an önce olsun istiyor. Neyse bakalım, şöyle bakınca ya 125 veya 150 lik motorla başlayacağız yada gözümüzü kapatıp çin malı filan bişeyler alacaz. offff offff şöyle bi 7.000 - 8.000 ytl miz olsaydı.

keeway diye bir marka var, motorun tipi çok güzel, kullanan varmı? tavsiye edermisiniz?

Motosikleti
    YBR 125
    Ben de YBR 125 almaniz taraftariyim.
    Yakitta oldukca ekonomik oldugunu dusunuyorum.

Ben yeni aldim, henuz rodaj doneminde olmasina ragmen bir depo yakit ile en az 400 km yol yapiyor.

Ayrica ariza sorununun da minimum yasandigi ufak hacimli motosikletlerden biri oldugunu biliyorum.
    ::ressam::

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok paran olmadığını söylüyorsun ve servisten çıkmayacağın modellere bakıyorsun.İlk verdiğin para haricinda 1000km'de bir yağ değiştirmen gereken motorlara zaten sonradan pahalıya almadığın motor fiyatını geçecek(tecrübeyle sabittir.)Artçılı binip bide yakıt tasarrufu bekliyorsan CBF150 ve YBR125 sana uygundur.Ama 250'likte olsun diyosan 2.el CBX veya CBF'lerde senin işini gayet iyi görecektir.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

chopper düsünüyorsan regal raptora bak derim çoğu chopperlerden farkı su soğutmalı olması bende bi regal raptor alcam arastırıyorum bende
    Azraille yarıs bakalım kim daha hızlı (deneyin muhtesem birsey oluyo)

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    bence 3.250,00 250MCT al derim

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaşın biri gv250 önermiş, bende o motoru kullanıyorum resmen canavar, hem 250 lik hem de çok güçlü, geçen artçıyla ışıkta bekliyoruz yeşil yandı bende çoşmuşum gazı abarttım, chopper motor ön kaldırdı şok oldum, artçıyla rahat 130-140 yapıyor yakıtı da iyi
    keeway de sanırım harley onaylı bir markaymış, yani duyduğuma göre öyle genelde sorunsuz ve güzel makine olduğu söyleniyor
    choopper dersen bunları öneririm yoksa cbf 150 al bak keyfine, "honda hayat onda"
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)