Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bu motor buradan nasıl çıkar? (çıkamaz)

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Motorumu evin garajındaki çardağın yanına koyuyorum. Garibimin kimseye zararı falan yok. Zaten garaj çıkışında çalıştırıyorum motoru.

Garajın içine koymuyorum ki araba park edenlerin yerini doldurmayayım.Zaten 1 araba park ederek park hakkımızı kullanıyoruz.

Ama bir komşumuz var ki kendisi biraz cins. Laftan,sözden anlamıyor.

Şöyle ki;

Bu adam garaj yaz zamanı bomboş olmasına rağmen benim motorun çıkacağı yere çekiyor arabasını. O kısma sabah güneş düşmüyor diye çekiyormuş diye duydum. Ama sabah gözlemledim ki güneş saat 11'e kadar bile o kısmın yanına düşmüyor. Düşündüm; bu adam gıcıklığına koyuyor arabasını buraya.

Öyle de bir çekiyor ki arabayı,ne arabanın önünden ne de yanından geçebiliyor motor! La havle vele guvvete! Çoğu zaman bu şekilde çekiyor.

Çabuk sinirlenen bir yapım var lakin insanların yüzüne hemen tepki vermem. (kavga zemini oluşmaması adına)

Evvela dolaylı yoldan bu işi çözmenin yoluna bakayım dedim tatsızlık olmaması adına. Lakin "sende buraya çekme motoru" tarzından bir cevap gelirse benim şartel atar muhtemelen!

Bina görevlisi amcaya rica etmesini söyledim. Kendisi 2-3 defa söylemiş.

Vatadaşta buraya gölge olduğu için çektiğini söylemiş. Eyvallah ama arabayı hem telden yana hemde köşeden yana çekince mi güneşten kaçıyorsun. (Laf aramızda arabasının boyasına gölgenin falan yarayacağı yok. Boyası tamamen solmuş 90 küsür model bir Doğan)

Uyarıya rağmen vatandaş bir ara arabasını çekmedi ama huylu huyundan vazgeçer mi?

Geçen sene annem benden habersiz adama bir iki laf etmiş. "Bizim oğlan motoru çıkartmakta zorlanıyor. Arabayı zz öteye çeksen" gibisinden.

Ben daha yeni öğreniyorum bu olayı.

"O da buraya çekmesin" demiş!

Velhasılkelam ;

Bu sabah derse yetişmek için garajdan çıkarken gene bu manzara ile karşılaştım :

Tabi çıkaramadım motoru. Scooterda da çok az benzin vardı. Yolda kalabilirim diye ona yönelmemiştim ama mecbur kalacaktım bu gidişle.

Motoru arabanın önünden geçireyim dedim. Arka ayaklıkları kapatmama rağmen sığmadı.

Arabanın yanından geçireyim dedim ama bu sefer oraya da sığmadı.

Sığmaması bir yana motoru çıkaramadım. Sabah sabah milleti uyandırmayayım diyerekten motoru çalıştırmayıyım dedim ama baktım olacağı yok motoru çalıştırdım. İşin garip yanı lastiğin yanağı tam kaldırım taşı kenarına geldiği için motor çalışır vaziyettede çıkamadı. (ettiğim küfürler cabası!)

Elimle iterek park ettiğim yere çıkarttım ama belimi ağrıttım biraz.

Ve motoru çıkarırken -gıcık kaptığım bu herifin arabasını çizmeyim dememe rağmen- egzoz tüpü arabanın kapısına şöyle yumuşakça! ve derince çizikler attı.

Eden bulur düsturunu bildiğim için katiyetle bilerek zarar vermem ama bana başka çare bırakmadı!

"Komşu komşunun külüne muhtaçtır."
    " Ev alma komşu al." demiş atalarımız.

Bir binada 28 aileden 1-2'si böyle çıkabiliyor işte.

İş inada binerse insanoğlunun aklına gelmeyen hinlikler yoktur ama bize yakışmaz.

Ha birde;

"İte bulaşmaktansa çalıyı dolaşmak iyidir" demiş atalar.

Bilmem anlatabildim mi?
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Motosikleti genelde,trafikte ve park yerlerinde araç yerine saymıyorlar!!!
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

cancancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    bizim sitedede boyle bi iki kıl vardı 2 kişinin arabasını anahtarla çizdim şimdi kimse koymuyor
    Life's Too Short , To Ride With Ugly Women

Motosikleti
    CBR 125R
    abi ben döverim. sabırlı adammışsın..
    [B][COLOR="Red"]C[/COLOR][/B]ourageous [COLOR="red"][B]B[/B][/COLOR]eautiful [COLOR="red"][B]R[/B][/COLOR]acer...... [B][I]HoNDa RuLeZZzzz[/I][/B]... :cat:

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    O bölüme sen kendi arabanı koyamaz mısın;??
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Heralde adamda 2008 bmw ya da mercedes var ki güneşten koruyor dicektim ki kuş serisiymiş.Adam cahil dostum ne desen de anlamayacak.Arabayı çizmekle iyi etmişsin.Eğerki bir şey derse bir de güzel sopa çek tam olsun düşüncesize

Motosikleti
    ER-6N (Turuncu)
    arabamı çizmişsin derse sende çekme oraya dersin. Böylece haklı bir kavga zemini hazırlanmış olur. Ve haklı olmanın verdii güçle azını burnunu kırarsın Fuzuli yere oksijen tüketen arkadaşları şehirden uzaklaştırıp adalarda rehabilitasyon alanlarına almak lazım.

cancancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    kardeş motoruna hasta oldum bu arada rengi çok hosuma gitti varsa bi iki resim koysana
    Life's Too Short , To Ride With Ugly Women

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ayrıcana bu saatten sonra güneşten zarar görecek bir tarafı kalmamış arabasının
    Bu arada dikkat et de senin motora birşey yapmasın şerefsiz...

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Yukarıda Cancancan'ın söylediği gibi bunlar insanca konuşmaktan ziyade ekşından hoşlanırlar. Senin yapacağın iki lastiğine çakınla küçük bir cerrahi girişim yapmak. Sonra da inkaaaar... Sonuna kadar... Tek çözümün gibi görünüyor...
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bölüme sen kendi arabanı koyamaz mısın;??
    Aslında o bölüme kimse arabasını koymuyor çatıdaki kuşlar pisliyor diye.

O nedenle bizde koymuyoruz aracımızı oraya (fotoda gözüken siyah araç)

cancancan, arkadaş boşver yahu motoru (bildiğin GT250R)

Adam evli barklı birisi arkadaşlar. (genç birisi olsa daha iyi diyalog kurulur belki)
    Ki bizim binada hır güre asla yer yoktur.
    Bunun mantıki şekilde hallolmasında fayda var lakin bu işte böyle yürümez.

Değerli asm, hayatımızın belirli dönemlerinde böyleleri ile uğraşmak zorunda kalmamız, bizim değerli zaman ve enerjimizi boşa harcatıyor. Ben böyle durumlarda Ziya Paşa'nın tavsiyesini her zaman tercih ederim. "Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir." demiştir değerli büyüğümüz. Benim bu sözden anladığım şudur. Yapılan haksız veya hatalı işlere kayıtsız kalma, usulünce mücadeleye devam et. Ancak öyle ol ki haklı iken haksız duruma düşme. Sevgi ile kal.

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Dostum sen iyi niyetli olarak kaldırıma pak ediyosun ama niye? Madem laftan anlamıyor adamın arabasını parkettiği kaldırımın kenarına park et sen de?? Motorun tepesine çıkacak hali yok heralde.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    sen motoru zor zar sığınaktan çıkar elin kötü şahini yolu kapasın olcak işmi (doğru demi? senin hyo'muydu 4 basamaktan çıkartan ? )

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Bari bi kaç cm daha öteye parkeder misin diye sorsan adama ? Hani motorun gecebilecegi kadar da bi pay bırakır artık onu da yapacak kadar anlayışı yoksa kolay gelsin diyorum sana ..

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı Azimli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli asm, hayatımızın belirli dönemlerinde böyleleri ile uğraşmak zorunda kalmamız, bizim değerli zaman ve enerjimizi boşa harcatıyor. Ben böyle durumlarda Ziya Paşa'nın tavsiyesini her zaman tercih ederim. "Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir." demiştir değerli büyüğümüz. Benim bu sözden anladığım şudur. Yapılan haksız veya hatalı işlere kayıtsız kalma, usulünce mücadeleye devam et. Ancak öyle ol ki haklı iken haksız duruma düşme. Sevgi ile kal.
    M. Akif'in dediği gibi :

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir, belki, fakat çekmeye gelmez boyunum.

Bir noktadan sonra ister istemez bazı şeyler devreye giriyor.
    Ziya Paşa da ne güzel demiş hakkaten.

atlantic

Şu an parkettiğim yerin kimseye zararı yok. Aşağıya parketsem hırsızlık açısından sıkıntı olur diye düşünüyorum bir yandan.

digi boy

Evet hocam benim motordu depodan çıkardığım (ona bile kıl oluyor bazısı ya ne diyeceksin işte!)

PIERzig
    Dostum bir insana 1-2 kelam etmek yeter bence öküz gibi olmadığı sürece afedersin. (söylendi evvela bu mesele 1-2 defa)

tolgada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    shadow 750 - Vfr 800
    buna benzer bir dertten bende muzdariptim üstelik 1 değil iki hıyar vardı bizim otoparkta 1 sene sabır edip bin türlü ricada bulunduktan sonra sıktım hıyarın boğazını bitanesi arabayı sattı diğeri sokağa parkediyor tavsiye ederim

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    Motorunu adamın arabasını park ettiği yere koy.Zaten gölge de oluyomuş.O sana sorarsa motorunu neden buraya koyuyosun diye, dersin ki ;Bi öküz var insan dilinden anlamayan.Onun yüzünden buraya koyuyorum artık beni daha iyi anlasın diye.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    abicim birde scooterın var anladığım kadarı ile, sende o apartmanda oturuyosun neden kaldırıma bırakıyosun, belliki bi gıcıklık var, koy park yerine sende vergi veriyosun oda sende aidat veriyosun oda
    o ne kadar hak ediyosa o park yerini sende ediyosun kaldıki bide sen kimseye zararım dokunmasın diye oraya park ediyosun, ama demekki iyi niyetten anlamıyolar, koy scooterunu ve de motorunu o park yerine bence
    kolay gelsin kavga hiç birşeyin çözümü değildir

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Bugün Türkiye'de hukukun kalmadığı gündür. Kavgayla çözüm tek yol...
    Üç boyoz bir kola

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler