Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: hangi klasik?

Katılımcı sayısı
290. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • bmw

125 43.10%
  • bsu

8 2.76%
  • harley

120 41.38%
  • hercules

4 1.38%
  • diğer

33 11.38%
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

klasik motor tutkunları!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Ne varsa eskide var yaaa... Motosiklet ruhu bunlarda abi kim ne derse desin.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fuut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R50

arkadaşlar benim motorunda sergileneceği doğru adres burası heralde
    1955 model

*****************UYARIDIR..!!********************* ****
    Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    SAYFA DÜZENİNİ ETKİLEDİĞİ İÇİN RESİM/RESİMLER YENİDEN DÜZENLENMİŞTİR
    foruma BÜYÜK boyutta resim göndermeyiniz ..!!
    lütfen resminizin boyutunu küçülterek gönderme yapınız.!!
    *********************I*********************

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mercuryhepat,
    valla çocukluk yıllarımda bu tip sepetli motorlardan ne çok vardı ama yok artık oysa ne kadar kullanışlı bir alet ne kadar estetik
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mercuryhepat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mecbuen-kafesci-73 merso ile...
    sevgili arkadashlarım/ abilerim, ne yalan söyliym ilginin bu kadar olucagını ve muhabbetin alakasız boyutlar kazanmadan bu kadar ilerleyebilecegini tahmin etmiyordum..hepinize teshekkür ederim..

Fuut dan nihayet "makina"sının fotosu geldi..bu en guzel haberlerden biri bu canavar hakkında aklımda kalan bi iki bilgiyi aktarıym önce...
    1948 de savah sonrası ilk modelini Cenevre Fuarı'nda tanıtan Bayerische Motoroken Werke (nam-ı deger adıyla BMW) 1955e kadar(ve gunumuze) sivil ve binek modellere agırlık vermish ve bu modeller üzerinde azimle chalısharak yeni ve cesaret isteyen teknolojiler kullanmaya bashlamısh.taktir edersiniz ki savahs sonrası bir Almanya dan ve ekonomisi zayıf bir halktan bahsediyoruz. velhasılı (uzattıkcha uzatasım geliyo ) 1955 yılına gelindiginde, o gune kadar hıch görülmemish ve "yeni icat" olan süspansiyon sistemi ile "şasiye baglı oynar arka maşa"yı kullanmıshlar..bıdı bıdı bıdı.. bu boyle uzaaar gider..

gelelim BBRR abime... sayın abim.. o mükemmel pusetli "aygır" lardan günümüzde de kullanılmakta..memleketimizde yok maalesef ama bakınız teknoloji ve "eski toprak mantıgı" birleshtiginde neler chıkıyo ortaya..shahsen sevdigim bi makina ve puset yanyana...!!!!!!!

ne diyo(sun)uz bay(ım)lar???
    I\\´m / I can !!

suspectbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VS 1400 GLP custom
    mercuryhepat
    bmv nin hemen hemen aynısı bursada var
    _______BURSA MOTO KLUB KAPTANI_______
    motorun mu var bas marşa asla durma

Motosikleti
    Hangi BMW? R60 mı??
    Varsa satılık mı? satılıksa kaç ytl?? durumu ne vb.. vb..
    I\\´m / I can !!

sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

DKW(MZ)SB500

BMW r12

BMW

BMW r12

BMW r12

BMW r11

BMW r11

BMW r12

BMW r12

BMW r12

BMW r12

BMW r12

BMW r75

DKW(MZ) nz350

DKW(MZ)sb500

DKW(MZ)nz350

DKW(MZ)

MZ es300

MZ es175

MZ

DKW(MZ) nz500

Motosikleti
    fotolar için teşekkürler sinan
    bazıları askerlik hatırası gibi olsada motorların neye benzediklerini zihnimizdeki şablonlara uydurarak tamamladık..
    ama ne yalan söylim, son 2 fotodaki makina aralarında en güzeli..
    makinanın özelliklerini ve yashını, varsa yaptıgın "restorasyonlar"ı merak ediyorum.. sevgiler..
    I\\´m / I can !!

Guclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ortaköy Efsane Motor'da bakımlı 35 model bir Harley var , bir gün yolunuz düşerse göz atın derim .
    Caffe La Notte / Suadiye Çınarlı Sokak

sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosikletim 1964 model 41 yaşında ilk el bir makine babam almış zamanında ve ilerde çocuklar kullanır deyip bir fiil 15 sene garajda yattı sonra ben ehliyetimi alıp çıkardık garajdan ama her yeri gres yağlıydı yağlarını temizlemem bir günümü almıştı sonra karbüratörünü tamizleyip birde yeni buji takmıştık ve bir defa marşa basmamızla çalışmıştı sanki 15 sene yatan motosiklet o değildi restorasyon olarak pek bişey yaptığım söylenemez orjinal sinyal lambaları pek kullanışlı değildi gidonun her iki ucunda takılıydı onları söküp yeni tip olanlardan taktım ama herhangi bir yerini bozmadan yaptım istediğim zaman orjinal haline çevrilebilir yani boyası orjinal hiç boyatmadık garjdan çıkarttıktan üç sene sonra felan piston ve segmanlarını birde krank keçelerini değiştirdim sonra birde yeni regülatör(konjektör) almıştım almanyadan gelmişti yanlış hatırlamıyorsam 1999 da yirmi milyon gibi bir para ödemiştim .süspansiyonu çok güzeldir arkada olduğu gibi öndede çift amortisör ve salıncaklı sistem yapmışlar frenleri ve dengeside fazlasıyla tatmin edici düzeyde diyebilirim onunla çok uzun yaola gittim ve şeytan kulağına kurşun hiç yolda bırakmadı memnunum yani başka bir motosiklet alsamda satmayı düşünmüyorum onun yeri ayrı başka bir motosikletin aynı sevki vereceğini sanmıyorum saygılar..

Motosikleti
    klasik motorcular arasında tanıdıgım en şanslı adamsın valla ne diyim sinancım. benim peder araba meraklısıymış zamanında.akıl edip kenara bi motor koymamış saolsun!! ya degerini bil makinanın yada bana sat
    I\\´m / I can !!

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Biz Dün Makine (Hasan) arkadaşımla Türkiyenin en iyi Klasik tamircisi Enver ustanın tamirhanesine gittik.Öyle resimler gösterdilerdi resmen hurda denilecek motorları birer sanat eserine çevirmiş.Adanaya gelen klasik tutkunları mutlaka görmeli bence...

Motosikleti
    BMW olacak inş.
    1958 model BMW R60 'ımız var ve 1972 den beri babam kullanıyor. üzerinde hala fabrika çıkışı olan bazı orjinal parçaları mevcut ve bugune kadar hic yolda bırakmadı. hala aktif olarak çalışmakta, inanılmaz bir motor. BMW inanın çok farklı bir makina. japonların daha cok yol alması lazım.
    GSR 600

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    1958 model BMW R60 'ımız var ve 1972 den beri babam kullanıyor. üzerinde hala fabrika çıkışı olan bazı orjinal parçaları mevcut ve bugune kadar hic yolda bırakmadı. hala aktif olarak çalışmakta, inanılmaz bir motor. BMW inanın çok farklı bir makina. japonların daha cok yol alması lazım.
    hocam sen bunu mercuryhepat a sat derim ben

Motosikleti
    yaaau ne adamsın hacı mert.... adam 72den beri bizde diyo,satarmı ki bence satmasın-bana bile- he noolur; olur da denkgelirsek kullanma şerefine erişmeme yardım eder.bende zevkten kulakmemesi kıvamına ulaşırım.

ayrıca olurda adana daki ustaya yolum düşerse iyi-kötü 2 çift lafım olacak O'na....
    I\\´m / I can !!

Motosikleti
    mercuryhepat, Hocam söyle ben ne söyleyeceğinide tahmin ediyorum. Görüşmek üzere.

Motosikleti
    BMW R50
    Adana'daki Enver usta babamın yakın arkadaşıdır

Motosikleti
    Makine.. sen bi tahmin yap bakalım

Fuut.. o zaman bi sorsana enver usta ya.. elinde ugraşılmaya hazır..dokunulmamış, hatta ve hatta yürümese de olur, 55yada 55 üstü makina varmıymış..?
    I\\´m / I can !!

Motosikleti
    mercuryhepat, var abi 3 depo dolusu motor var. Önceden çoğu motor tamirhanede dururdu rahat çalışmak için onlarıda depoya koymuşlar. Bu arada Enver usta hurda motor satmaz. Yapar satar.

Motosikleti
    BMW R50
    Enver usta motorların orjinal parçalarını toplayarak modifiye ediyor. ama sizlerinde bildiği gibi bazı parçaları sağlam bulmak mümkün değil. Mercuryhepat soracağım. Ve benim makine için birşey demedin

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler