Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Az Daha Radara Yakalanıyordum, Sanırım Ucuz Atlattım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Geçen gün Bursa dan Sakarya ya doğru gitmek için motorumla yola çıktım.Her zamanki gibi, hızımı 90a sabitleyip, etrafı seyrederek rahat rahat gidiyordum.Bursa-Gemlik arasında daha önce birkaç yerde radar koyduklarını görmüştüm, o nedenle o tuzak yerlerinden geçerken çok dikkatli oldum, neyse ki birşey yoktu.

Fakat Gemlik i geçtikten sonra Orhangazi ye gelmeden, yeni asfalt dökülmüş, uzun bir düzlük var, yol yeni,sarsıntısız ve dümdüz olunca tabii, insanın dikkati dağılıyor.Ben de 90km hızla dalmış gidiyorum. Derken sağdaki benzinlikte birşey dikkatimi çekti, bi de baktım o kocaman fiyat tabelasının arkasında bir radar pusuya yatmış, bana doğru bakıyor. Onu görür görmez frene bastım ve hızımı 70e düşürdüm, fakat kendi kendime dedim ki, ben onu gördüysem, o da beni görmüştür kesin Şimdi hayatının cezasını yiyeceksin kesin

Neyse, radarı geçtikten sonra tekrar 90a çıktım, ekip arabasına doğru ilerliyorum.Karşıda ekip arabasını gördüm, baktım 2 polis de arabada.Tabii onları görünce beni heyecan bastı, ceza yiyecek miyim, yemiyecek miyim diye.Bi yandan da düşünüyorum, acaba polisle pazarlık yapsam da, kasksız dolaşmaktan fln yazsa cezayı, ucuza kurtarsam diye.
    Ekibe doğru giderken, ben de önümdeki kamyonetin arkasına iyice yaklaştım.Gözüm ekip arabasında, polisleri izliyorum.Bir yandan da dua ediyorum,Allahım nolur içinden çıkmasınlar diye

Derken 2-3 sıra öndeki araba ekibin yanından geçer geçmez, bi polis yola fırladı.Eyvah dedim kesin bana geliyor.Öndeki araçlar geçti,memur tam önümdeki kamyonetin önünden yolun karşısına geçti.Elindeki telsizi dikkatlice dinliyodu.O an adrenalin seviyem birden fırladı.Gözüm poliste,kamyonetin dibinden ilerliyorum.Tam kendimi durdurulmak için hazırlamıştım ki,kamyonetle birlikte polisin yanından geçtim, adam beni görmedi bile.Tüm dikkatiyle ileri doğru bakıyordu.

Tabii ben hemen gazladım,bi yandan da acaba arkadan gelen birini mi durdurcak diye geçtikten sonra aynadan takip edyorum.Polis boş boş etrafına bakınıyordu 300-400m kadar aynadan takip ettim, baktım kimseyi durdurmadı,sonra da gitti ekip arabasına oturdu

Sanırım ilk radar tehlikemden, polis beni göremeden ucuz kurtulmuş oldum.Sanırım plakaya ceza vb. birşey olmaz değil mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    eds varsa eğer ceza posta kanalıyla gelebilir
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    ucuz yırtmıssın .

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eds varsa eğer ceza posta kanalıyla gelebilir
    Abi galiba şehirlerarası yollara daha koymadılar eds?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Paradoks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi galiba şehirlerarası yollara daha koymadılar eds?
    var bizzat şirket aracımızın fotosunu gördüm 200 küsür ceza ile birlikte
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    hız sınırı kaç ki? 90 hızlı mı oluyor ?
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı alper_satriani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız sınırı kaç ki? 90 hızlı mı oluyor ?
    şehirler arası motosikle hız sınırı 70km/h dır. fakat %10 cezasızlık sınırı var yani 77km/h üzerine geçtiğinde cezadasın demektir. Ama 80 le radardan ceza alanı hiç duymadım galiba 90 a kadar polis amcalar merhametli davranıyolar
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehirler arası motosikle hız sınırı 70km/h dır. fakat %10 cezasızlık sınırı var yani 77km/h üzerine geçtiğinde cezadasın demektir. Ama 80 le radardan ceza alanı hiç duymadım galiba 90 a kadar polis amcalar merhametli davranıyolar
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-anket-2.html

daha öncesinde bi konu açmıştım, orada bahsedilmişti, radara girenler var bu hızlarda

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eds varsa eğer ceza posta kanalıyla gelebilir :
    eds derken? bildiğimiz radar aracı vardı, o da arkadan resim çekmiyor diye biliyorum,önde de plaka olmadığına göre, ceza gelmez heralde değil mi??

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım dediğin yer tam bizim burası oluyor orhangazi... gemlikten buraya gelirken kesin radar oluyor.. yalova'ya giderken de... aklınızda bulunsun...
    __To Be Or NoT tO be__

JAKELOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa
    Plakadan ceza gelmesi çok düşük bir ihtimal ama bir ihtimal var tabiiii
    Tüm radar yakalamalarının foto sistemi yok, daha doğrusu henüz yaygın değil.Radara yakalanma ve ispatı eski bildiğimiz gibi değil....radar yakalanma sonucunda polis amcalarla anlaşmakda eskisi kadar kolay değil,cihaz log tutuyor ve amirleri 13 radar yakalanmış sende 5 ceza var...diyince ortalık karışıyor...

geçen sene kafam attı aldım motoru açtım gazı .. taaa antalya ya
    ısparta da 5. radarı yedim...yoldaki her polis sen böle gidersen antalyayı görmeden bırakırsın ehliyeti dedi... toplamda 2 radar affı,3 tane kaçış,4 ceza
    antalya ya vardım. biraz pahalıya mal oldu tabiki...
    istanbula döndüğümde envai çeşit radar uyarı sistemlerini araştırdım, motor uygulamaları falan filan.........hatta radar noktalarının gps yerlerini bile buldum...
    bu kadar mesaiden sonra bildiğim gibi gitmeye karar verdim. 3. radar cezasını yersemde paşa paşa gitmeye karar verdim...tecrübeyle sabittir..
    hörmetler

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    bende küçük bi araştırma yaptım bunu buldum işinize yarar umarım

ŞEHİR İÇİ ve ŞEHİR DIŞI HIZ LİMİTLERİ
    ARAÇ CİNSİ Şehir İçi Şehir Dışı Otoyol
    Otomobil 50 Km/s 90 Km/s 120 Km/s
    Otobüs 50 Km 80 Km/ 100 Km/s
    Minibüs, Kamyon 50 Km/s 80 Km/s 90 Km/s
    Arazi Taşıtı, Motosiklet 50 Km/s 70 Km/s 80 Km/s
    81VATAN__54MEKÂN

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende küçük bi araştırma yaptım bunu buldum işinize yarar umarım

ŞEHİR İÇİ ve ŞEHİR DIŞI HIZ LİMİTLERİ
    ARAÇ CİNSİ Şehir İçi Şehir Dışı Otoyol
    Otomobil 50 Km/s 90 Km/s 120 Km/s
    Otobüs 50 Km 80 Km/ 100 Km/s
    Minibüs, Kamyon 50 Km/s 80 Km/s 90 Km/s
    Arazi Taşıtı, Motosiklet 50 Km/s 70 Km/s 80 Km/s
    Kamyonların altında kalacağımızın resmidir bu. Hiç akıl mantık işi mi yani? Çok ters bi durum.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    Honda Activa
    aynen öyle.... mücadele devam ediyor.Yeni yasayada iyileştirme olacak ama geçen sene yürürlüğe girmesini ertelediler...
    aklıma gelenler saçmalıklar
    hız sınırı
    köprü ücreti
    belediyelerin tuzak sulama çalışmaları

Motosikleti
    Benelli BN251
    Köprü ücreti en fazla 1YTL olmalı ya da hiç olmamalı. Sulama çalışmalarına da anlam veremiyorum, memlekette su yok, bunlar asfaltı suluyor. Bari düzgün yerleştirseler de çimlere bi faydası olsa. Yazık vallahi...

Motosikleti
    Honda Activa
    walla sulama yapan emekçilerle konuşmaya çalıştım...adam türkçe bilmiyorki....
    abala gubala anlaşamadık...suyu yolu gösterdim imi mok yiyorsun dedim... kafama kalası yiyecektim....
    belediye tarafından pasif takip yaptım tel,e-mal,faks....... o kadar
    çok klasik olacak ama.... misal en son sulama yüzünden çağlayan tarafında kaydım....
    bölgenin bedelediye başkanının 1. derece yakını bu yüzden ağzı burnu sağılacakda yetkili el atacak. Yada önemli bi vatandaş yine bu yüzden düşecekde yetkiliyi öttürecek....
    ölme eşşeğim ölme

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Ben bu radar işine çok kafa yordum...
    En son bir çözüm buldum, tehlikeli fakat güzel bir çözüm.
    Lakin uygulayamadım, elektrikçi olmak lazım, bense makinacıyım

Çözüm şu;

Plakanın 4 köşesine birer elektrot takılarak elektrik verilecek, elektrotlar mıknatıslanacak, mıknatıslanınca üzerlerine bir sahte plaka
    Tabii mıknatıs sahte plaka levhasını tutacak.
    Radara girilince (Ki, radar arabası belli oluyor) 100 M gidildi mi düğmeye basılıp elektrik kesilecek, sahte plaka yere düşecek.
    Aracı kullanan, gerçek plakasıyla Polisin yanından geçip gidecek, poliste elinde telsiz, sahte plakalı aracın yolunu gözleyecek.

Bunun tehlikesi ne?
    Sahte plaka taşımak.

Motosikleti
    Honda Activa
    seninki fantastik olmuş ama düşen plaka yerine sürekli koydurr..
    mekanizma sahte ve gerçek bilayı 180 derece döndürse...tam senlik makinacıymışsın hemde...
    ilk siparişde benden..

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Çok uzun gezilerimde bir çok radar kontrolunun önünden 99 km/h (gerçek hızım bu, göstergeye göre 106-108 km/h) geçiyorum. Bu hızlarda motosikleti durdurmuyorlar.. Hızlı gitmenizi savunmuyorum ama göz yumdukları max hız bu herhalde...
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok uzun gezilerimde bir çok radar kontrolunun önünden 99 km/h (gerçek hızım bu, göstergeye göre 106-108 km/h) geçiyorum. Bu hızlarda motosikleti durdurmuyorlar.. Hızlı gitmenizi savunmuyorum ama göz yumdukları max hız bu herhalde...
    bu polisler benim korkulu ruyam haline geldi, ailedende baskı var 1 ceza yersen 10 gün motorun anahtarını alırım diye, motorda küçük race, 70 lede gidilmiyor hani... çozum lazım :(
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu radar işine çok kafa yordum...
    En son bir çözüm buldum, tehlikeli fakat güzel bir çözüm.
    Lakin uygulayamadım, elektrikçi olmak lazım, bense makinacıyım

Çözüm şu;

Plakanın 4 köşesine birer elektrot takılarak elektrik verilecek, elektrotlar mıknatıslanacak, mıknatıslanınca üzerlerine bir sahte plaka
    Tabii mıknatıs sahte plaka levhasını tutacak.
    Radara girilince (Ki, radar arabası belli oluyor) 100 M gidildi mi düğmeye basılıp elektrik kesilecek, sahte plaka yere düşecek.
    Aracı kullanan, gerçek plakasıyla Polisin yanından geçip gidecek, poliste elinde telsiz, sahte plakalı aracın yolunu gözleyecek.

Bunun tehlikesi ne?
    Sahte plaka taşımak.
    Olur mu öyle şey yau? Bi de sahtecilikten dolandırıcılıktan suçlanalım. Bunu tespit ederlerse suçu inan radara yakalanmaktan daha fazla olur. Hiç tavsiye etmem. Radara yakalanmayı tercih edersin sonra.

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında ben de bikaç kere radarın yanından hem de kendisine baka baka 100km/h civarı geçmiştim ve çevirmemişlerdi. Ama yine de aralarından çevirecek tipler çıkabilir tabi. Temkinli gitmek lazım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler