Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Babanızı Nasıl Ikna Edersiniz Bakalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barrokas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en basit ve garantili yol kimseye söylemeden alıp getireceksin parasını verdim devrinide üstüme aldım diyeceksin:1-2 gün söylenirler sonra biter
    İyi yöntem değil bu sonra geri götürmeyede kalkarlar birkaç arkadaşımın başına gelmişti bu olay
    En iyisi biraz baskı yapıp sonra ikna etmek..
    İkna olmazsa istesende istemesende alıyorum motoru diyceksin sonra alıcaksın getirceksin arkadaşının motorunu baktın gördün geri götürmeye çalışmadılar kendi motorunu alacaksın
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha FZ-6n Honda VFR 800a
    Çok kütü bir durum bence sen şimdilik bu aşkı içine göm hayatını kendin yönlendirmeye başlayınca kafana göre birtane al

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baya sağlam tiyatrocu olmak lazım yani hatta gece herkes uyurken uyuyormuş numarası yapıp rüya görüyomuş gibi motosiklet sesleri falan çıkaracaksın . çok acıklı olur ya , insanın gözleri dolar
    bu fikriiii tuttummm............

bende ilk aşamada böle şeler yaşadım .babam ve annem hatta ablam sanki 3 lü ittifak olusturdular bana karşı.yaklaşık 1 yılda annemi kandırdım ablamı birazcıkta olsa yumusattım.sıra geldi babaya maddi konuda babadan yardım alarak motor işine kalkısacaksanz biraz zor gibi bu yuzden bende para biriktirmeye başladım şimdlik yolun yarısına geldim...inşallah da yolun sonuna en kısa zamanda ulasmayı planlıyorum...yani kısaca çooookkkkkk sabbbıırrrr ve özennnnn gerektiren bir yol bu arkadaşlar....herkesin sabrı bol olsun
    [COLOR="Black"][FONT="Comic Sans MS"]RİDE THE WINDS OF CHANGE[/FONT][/COLOR]

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı headquarters adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkna etmem uğraşmam alır getirir kapının önüne koyarım...
    Ama benim oğlum bunu yaparsa kafasını kırarımm..

İnsanlar ne kadar farklı
    moruk süpersin yaaa

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Buyrun size dialog o zaman yurt disindan donmusum yas 30 kendi evim var

"Baba ben motor alacam ise gidip gelmek daha kolay" (Halbuki ilk defa almiyorum ama bu ilk deklarasyonum"
    "Ne gerek var araba al"
    "Araba var ya baba ,ama zor onunla"
    "Ne alacan"
    "Kucuk bir sey kuryelerinkinden bile kucuk aslinda , bisiklet gibi"
    "Hmm peki oyle olur"

Yanima gelir ziyarete ve....

"Bumu kucuk kocaman Suzuki yaziyor boya bak"
    "O kucuk motor da vardi , ama bu kampanyadaydi walla dayanamadim aldim yol tutusu daha saglam diye"
    "Kac basiyor bu"
    "Yok bu hizli modellerinden degil araba kadar bile gitmiyor"

Baska care yok.......
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    arabayı satayım zx 6 olacak
    ben 29 haziranda 18 olcam bu senede babamla konuştum oğlum ünüversite kazan arabamı satar sana motor alırım gerekirse dedi saolsun öss bitti benim puanım iyi gelcek ve ilk olarak ehliyet ve eğitimle başladı babam tabi motorda bakıyorum gt 250 r

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birde şöyle bişe var, ne zaman babamla yanyana olsak, birlikte bişeler yapsak mutlaka motosikletle ilgili kötü bişe oluyor. mesela 2 gün önce babamla çarşıda alışveriş yaparken babamın bir arkadaşıyla karşılaştık,kolu alçıdaydı. noldu falan dedi babam. adam motordan düştüm dedi. babamda direk bana dönüp gözümün içine baktı. dün de birlike film izliyoduk. bir ara kanalı değiştirdik. bir kaza haberi denk geldi. motosikletle araba çarpışmış, motosikleti süren arkadaşımız olay yerinde hayatını kaybetmiş arabayı sürene bişe olmamış vs vs vs . gelde ikna et kolaysa
    biz senle kesin kelebek ikiziyiz aynısı aynen bana oluyo..

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Enes babanı ıkna et sana bı motor alalım MT'ce
    [B][I][U]Dünyada bir çok insan var.
    Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...[/U][/I][/B]

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    birde şöyle bişe var, ne zaman babamla yanyana olsak, birlikte bişeler yapsak mutlaka motosikletle ilgili kötü bişe oluyor. mesela 2 gün önce babamla çarşıda alışveriş yaparken babamın bir arkadaşıyla karşılaştık,kolu alçıdaydı. noldu falan dedi babam. adam motordan düştüm dedi. babamda direk bana dönüp gözümün içine baktı. dün de birlike film izliyoduk. bir ara kanalı değiştirdik. bir kaza haberi denk geldi. motosikletle araba çarpışmış, motosikleti süren arkadaşımız olay yerinde hayatını kaybetmiş arabayı sürene bişe olmamış vs vs vs . gelde ikna et kolaysa
    Aslına bakarsanız ben de motor alırkan babamı ikna ettim sayılmaz. Babam gecliginde yıllarca motor kullandı Vardiye sistemli b iişde calıştıgı için işe gitti geldi yaz kış kullandı yani. Emekli olunca motoru agabime bıraktı. Agabimde bir iki kaza dan sonra sattı. Sonra tekrar aldı. Agabim 10' yakın motor degiştirdi. Ama hiç birinde babama sormadı. Tabi babam da her defasında araba alsaydın ya diye soylendi...
    Sıra bana geldiginde ise Baba ben motor alcam dedim.. Tabi yaş 28 olmuş evlenmiş yuvamı kurmuşum.. Yinede soruyorum yani... Alma dedi. bana da araba alalım dedi. Kendisi de istiyordu araba almayı ama bir turlu icraat yoktu. Ben de bir tarafdan araba arıyordum bir tarafdan motor... Tabi her fırsatda da motorun daha iyi olacagını söyleyip duruyordum.. Yok daha az yakar Sıfır alırsın başın agrımaz, saga sola giderken kolaylık olur, trafik sorunun olmaz vs vs... Sonunda uygun bir fiyata araba pazarlıgını bitirdik. Ertesi gunu de arabanın darbeli oldugunu ögrenip vazgectik.. İki gun sonra ögleden önce ben motoru aldım. Ögleden sonra babam aradı Arabadan vazgectim bilen birisi olmassa biz araba almayız. Neresi boyalı neresi darbeli enlamayız kandırılırız dedi... Ben de --iyi zaten ben de motor aldım dedim.... Bişi demedi ama ses tonu degişti kızmışdı yani ama şimdilerde alıştı her alo demesinde basıp gidiyorum yanına... Babam Dizinden amaliyat oldugu için benim motora binemiyor ayagını kaldıramıyor ama ilk fırsatta kendine scootur almayı düşünüyor... EEEE nede olsa eksi motorcu.. Bu arada babamın ilk ve tek motoru Motori Minarelli di. 3 vitesli.. vay beee ne yazdım amaaa...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyrun size dialog o zaman yurt disindan donmusum yas 30 kendi evim var

"Bumu kucuk kocaman Suzuki yaziyor boya bak"
    "O kucuk motor da vardi , ama bu kampanyadaydi walla dayanamadim aldim yol tutusu daha saglam diye"
    "Kac basiyor bu"
    "Yok bu hizli modellerinden degil araba kadar bile gitmiyor"

Baska care yok.......
    Valla dostum ben senin yolu deneyenlerdenim.ilk on beş gün evde hiç kimse motorumu görmediği için bişi sölemedi.annem bi gördü motoru başladı olum sat bu motoru.ben her akşam senimi düşünücem.babam duydu sora büyük olduğunu.ben ne kadar daha CıBıR desemde yediremedim.Böle sürüncemede biniyom şimdilik.hatta satılık ilanı verdim dedim satmaya çalışıyorum.bi ayda böle biersem ikna olurlar herhalde.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

ddh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    kardeş hedefini yüksek tut devamlı baskı yap babana misal araba iste ilk başta bir iki defa sert çıkış sonra hedefi yavaş yavaş düşür ama istediğin motora kadar sakın düşürme çünkü alcak olursa biraz daha iyisini alırsın almazsa "ŞUNU AL BARİ" felan de o zaman olabilir sana bi taktik daha bi kask al evin içinde kaskla dolaş
    sonra alakasız şeylerden motor meselesini aç misal kola içerken konuyu ne yap getir motora bağla bunun gibi yani
    oda mı olmadı babanıtahrik et kavgaya zorla kavga başladığı an bayılma numarası yap bak o zaman işin bayağı ras gider ama bunu bence en son yap
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin Uçmayı seviyorsan düsmeyi de bileceksin Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayati seyredersin

Motosikleti
    Yamaha Cygnus [RS]
    Alıntı googleart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm millet babamı ikan edemiorum aslında alcak da milletin dolduruşuna flan gelio nasıl kandıracağımı bilmiorum yaşımı soruosanız 16 hayatımda en çok istediğim şeylerden bir tanesi bir motorsiklet sahibi olmak
    eğer babamı ikna etme konusunda bir fikir verirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim
    hah adamım snde bendensn geçen sne babamda bana almak istiodu ama dediğn gibi milletn ağzı torba değilki ..... neyse babamn sözü vardı ama birazcık gaza getirdim sözünde durmuosun felan die şıkk diye aldı baban bi söz versin gerisi kolay kafası iyiyken filan söz verdirmeye bak sn
    [B][COLOR="Red"] [ BU ALANA REKLAM ALINIR ][/COLOR][/B] ::tutkuy::

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öff ya bizimkilerde mırın kırın ediyolar naapcam bilmiyomm bi yardım edin yaaistanbuldaki tüm MTciler bizim eve gelsin bizimkileri ikna etsinler zaten bizimkiler o kadar motorcuyu bir arada görünce kesin izin verirler
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    ben hiç kasmadım
    motorun sözü bile edilmezken bi anda kapıda motorla gördüler.
    naptın ne ettin dediler. canım istedi dedim
    hiç arıza yapmadılar..

Motosikleti
    arabayı satayım zx 6 olacak
    Alıntı HeadbaNgeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hiç kasmadım
    hiç arıza yapmadılar..
    işte budur işini gücünü edindinmi alacan kimseninde sesi çıkmayacak zaten motorcu adam ne olsa biner o motora

adameus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı HeadbaNgeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hiç kasmadım
    hiç arıza yapmadılar..
    helal sana.ayni seyi bende yapcam agustosda.hic lafini bile ettigim yok motorun.alip koyacam bende

ya arkadaşlar benim annemde feci derecede bu motora karşı,öylesine muhabbet diye açardım motor konusunu şakasına falan söylerdim bende motor alcam diye çok kızardı asla olmaz seni motor üzerinde görmek istemiyorum motor alırsan hakkımı helal etmem anca ben öldüğüm zaman motor alırsın falan diyor ve bu durum açıkçası beni çok üzüyor,diyorum ona korunmasız çıkcak değilim diyorum kask takcam dizlik takcam bunlarsız ben çıkmam asla diyorum ama nafile acaip karşı çıkıyor.Bir tek annem değil ailede herkes karşı.Açıkçası ne yapcağımı bilmiyorum.
    Burdaki yorumları okuduğuma göre en güzel yol kendim almak ama tek başıma ehliyet parası ve motor parasını nasıl verebilirim doğrusu bilmiyorum daha 17 yaşımdayım

Motosikleti
    cIbıRcık repsol :)
    peki ya babanızı motordan nasıl sogutursunuz yani bıraksada birazda size kalsa gbi bi durumda :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tokat istanbul bingöl denizli mardin ordu van
    Motosikleti
    regalraptor 250e-9
    benim ailem hiç karşı çıkmadı diyebilirim.hatta annemin babası motosiklet kazasında vefat etmesine rağmen karşı çıkmadı.ama ne annem nede babam motora yaklaşmazlar.ama babam araçlar hakkında usta olduğu için (kendisi oto teknisyeni askere gidenler bilir) bana eski bi harley bul bozuk olsada farketmez ben sana o motoru istediğin gibi yapayım diyo.Allaha şükür aile yönünden çook şanslıyım

Motosikleti
    JAWA
    arkadaslar sıze test edıp onayladıgım bısey demek ıstıorum.kımınızın babası cok sınırlıdır ona karsı bı muhalefet olusturamassınız ıstedıgınız kadar yalwarın yıne hayır der yıne hayır der.
    ıste o zaman yapacagınız tek sey emın olun babanızın guvenını kazanmak eger gercekten motor surme konusunda kendınıze guvenıosanız bındırın arkanıza '''alma tamam yine alma ama bı kere bın deyın''' okadarınıda yapar heralde.gorsun surusunuzu ayar olur zmanla.
    ama bıde 2.yontem vardır bunuda uyguladım ama baya bı rısklı.babanızda annenızde sız 20 yasına gelsenızde sızı hala cocukmus gıbı goruolar.onlara en ıyı cevap hıc ummadıkları bı anda onlara gercekten buyudugunuzu gosterebılmektir (mesela bagırıp cagırıp evden cıkıp gıtmek uygundur ama uzaga gıtmeın hemen gıdın koseye oturun babanız sızı aramaya cıktıgında sızı gorsun sonra yanınıza gelecek ve sızınle hıc konusmadıgı bı sekılde cıddıyetle alttan alarak konusacak.bende bole olmustu )
    işte bole durumlarda cidden dumur olup kalıolar bızım oglan buyumus yaf dıolar kendı kendılerıne ve o saatten sonra sızın soyledıklerınızı cıddıye almaya baslıolar.ve yawas yawas kanına gırmeye baslayabılırsınız.
    benım babama 2.taktık etkı etmez dıosanız gercekten bende ole dıodum.ve kapıdan cıkarken dısarı adımını atarsan bı daha bu eve donemessın dıordu.ama yarım saat sonra kendısı cıktı aramaya.ne kadar kızsalarda onlar bızı sevıolar gercekten yaa ve uzuldugumuzu gormelerı hıc hoşlarına gıtmıor...
    benimde kanıma girdiler:)
    NİNJA tu fifti aR:queen:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)