Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosikletlere Dikkat Çekmek Amaçlı Türkiye Turu Sponsor Arayışı...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PeuGeoT 1o3 ..
    sponsor bulmak kolay değil Allah yardımcısı olsun..!
    [COLOR="DarkOrchid"]by_chirkeff[/COLOR]
    ......OkeytO ThaNkS.......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    F650 GS - 2000
    Sponsorlar , reklam yapıp para kazanmayı amaçlarlar , halkın ilgisini çekecek yada halkın takdirini kazanacak bir aktiviteye yada kişiye sponsor olurlar...

Senin arkadaşın motosikletle Türkiye turu atacak. E zaten bunu yapan bir sürü insan var. Kendisi de dediğin gibi tecrübeli bir motosikletçiyse , bunu zaten biliyodur. Hatta Türkiye sınırlarını aşıp , birkaç ülke gezip gelenler de var , 3 kıta geçenler de var. Bu kişiler halkın ilgisini çekmiyor , yazılı ve görsel basının ilgisini çekmiyor , senin arkadaşın nasıl halkın , medyanın ilgisini çekecek de motosikletliler adına "biz de varız" diyecek ? Bize anlatmak zorunda olmayabilir ama bunu sponsorluk teklif edeceği kişi yada kuruluşlara bir şekilde açıklaması gerekecek. Ama tabi önce buradakileri ikna etmeye çalışarak , sonraki ikna turlarına hazırlık yapmak isterse , dinlemek isterim.

Bu yazdıklarım benim ilk aklıma gelenler. Ama umarım kendisi düşünüp taşınmıştır, insanların ve sponsorların ilgisini çekecek güzel bir fikri vardır, inşallah amacına ulaşır.

Motosikleti
    GT650R
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili luxor bu gibi bir tur kişisel amaçlıdır. yani arkadaşının amacı gezmek bunada destek arıyor . hemen hemen her motorcunun yapmak istediği bir şey bu .. Sponsorlar nerede ise imkansızı denyecek kişi olursa arkasına geçer.

Ümmet perkitan gibi 125 cc çin scooteri ile 8 türkiye turu atarsan ancak o zaman dikkat çekersin .. bizim buradan g. Koreye gitme niyetimiz vardı 400 cc aletlerle ona sponsor bulamadık yaklaşık 25000 km yoldan bahsediyorum .. bu yol onun yanında şehir içi gezisi kalır ..

İşallah sponsor bulunur ama ben hiç umutlu değilim .. 250 cc bir motorla yapılacak toplamı taş çatlasa 4000 km olacak bu yol da imkansız veya çok zor birşey yok. ha bu arkadaş bu yolu yürüyerek gidecekse ki ona bile sponsor çıkarmı bilmiyorum ama bu gezi işi zor derim ..
    Mesajları sonuna kadar okudum, benim yazacaklarıma yakın olarak BBRR arkadaş ilk olarak fikrin olumsuz yönünden yaklaşarak doğruları yazmış ancak dikkat ettim, BBRR nin mesajına kadar her kes oo çok iyi fikir inşallah sponsor bulur, aa harika umarım iyi olur gibi mesajlar yazmışlar, acaba bu arkadaşlar yazdıkları bu mesajlara ne kadar inanıyorlar, bence hiç de parlak bir fikir değil, birisinin öyle keyfi kendi çizdiği bir harita üzerinde dilediğince gezmesi ve fotoğraf çekmesi için sponsor olmaz, eğer öyle bir sponsor olsa zaten o şekilde gezecek yüzlerce insan var.
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

Motosikleti
    R6
    Kim istemez ki sponsor bulsun, ülkesini gezsin, gezisini paylaşsın. Bende çok isterdim...

Aaaah ah. Çok zor çok.

Ama bulur umarım.
    [COLOR="Blue"][B]"Ey yaşam, senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir."

Lucius Annaeus Seneca [/B][/COLOR]

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimdeki metalik gri Honda CBF 250
    sanki bu makinayi sahibinden.comda gördüm gibime geldi ama kariştirdim galiba sahibinden kolik oldum
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Kymco Agility
    bu ülkede sponsor istiyorsan ya bir işi çok iyi yapacaksın, yada bilirilerinin yiğeni - kuzeni olacaksın!..

Kenan bile sponsor bulamıyordu. Ama ne zamanki Supersport şampiyonu oldu, şimdi millet peşinden koşuyor!
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Luxor;
    Sadece bu sene içinde benim birebir tanıştığım 6 kişi aynı amaçla Türkiye turu yaptı.
    Bunlardan 2 tanesi avrupadan yola çıktı.
    Sadece bir tanesine dergide yazması için yayınevi tarafından destek bulunabildi.
    O da öyle adam gibi bir destek değil.
    Örneğin benzin parası işin içinde yoktu.
    Tespit ettiğimiz noktalarda gönüllü olan arkadaşlar karşılayarak benzinini koydular.
    Bazıları karnını da doyurdu.
    Yani günümüzde bırak Türkiye turunu Dünya turu bile ilgi çeken bir mevzu değil.
    Binlerce insanın yaptığı bir uğraş olmuş durumda.
    Türkiye'yi defalarca turlamış, en az 10 farklı rota çıkaracak kapasitede arkadaşlarım var.
    Bunların bir kaç tanesi medyatik kişiler.
    Onların yaptığı turlar bile ilgi çekmiyor.
    Arkadaşının yapacağı işin sağlam firmalarca ilgi çekmesi imkansız bir şey.
    Açıkçası işin ticari kazanç yönüne bakacak olursak ben bile sponsor olmam.
    Yani ben bir motosikletçiyim.
    Anla artık.

İlgi çekebilmek için neler yapılabilir?
    diye de kafamı yordum ama maalesef aklıma bir şey gelmedi.
    Çıplak turlasa diyeceğim.
    Yapıldı.
    Zaten yanlış.
    Biz milleti daha fazla giydirmeye çalışırken birinin çırılçıplak motosiklete binmesi çok enteresan bir çelişki.
    Tek teker gezse diye aklıma geldi.
    O da artık ilgi çekmiyor.
    Yani kısacası bana göre sonuç alınacak bir konu değil.

Bir başka soru da şu...
    Motosikletle Türkiye'yi dolaşarak, motosikletlere dikkat çekmeyi nasıl başaracak?
    Yani ne yapmayı düşünüyor?
    Geçtiği şehirlerin büyük bir kısmının, onun oradan geçtiğinden bile haberi olmayacak.
    Şehrin ilgisini üstüne çekmeyi nasıl başaracak?
    İlgiyi çekebilecekse bile nasıl bir mesaj verecek?
    Daha sormaya kalksam bitmez sabaha kadar!!!!

Yani arkadaşın iyi niyetli bir şeyler yapmaya çalışıyor ama!!!
    Ama işte....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Salcano Chopper SM-250
    motosikletlere dikkat çekme olayı kesinlikle kalabalık bi grupla yapılandır. yoksa ferdi yapılan bi turu kesinlikle kimse görmeyecek bilmeyecektir.
    (dikkat çekmek için imkanı ve fırsatı olan 5 bin motosiklet rekoruna katılsın.)

Arkadaşlar Herkese Merhaba

Luxorun bahsettiği kişi benim.Adım İbrahim
    38 yaşındayım.İstanbulda yaşamakta olup 5 yaşında bir kız babasıyım.

Bir fikrim vardı,bunu luxorla konuştum.
    Niyetim kimseyi dolandırmak-aldatmak veya cebinden parasını almak değil.

20 seneden fazla motor kullanmaktayım.belkide ikimilyon km ye yakın yol yapmışımdır.hayatımın 7 seneside kuryelikle geçti.

Bir çok arkadaşımı ise kendi ellerimle mezara indirdim.Bu çok acıdır.
    Sarpın vefatı olsun,veya sofuoğlunun vefatı birde eşimle beraber giderken
    arkadan bana çarpan araba ile bir ses duyurma isteği bende her geçen daha da alevlendi.

Her geçen gün basında ve sitelerde duyulan ölüm haberleri bir çığ gibi büyüyordu.Ama sadece sitelerde kalyordu,veya anaların yüreğinde.

9 haziran tarihi ile işten ayrılmam.Bu planımı uygulamam için zamanıdır dedim.
    Ama bir sorun vardı.Bunu nasıl duyuracaktım.Amacım medyatik olmak da değil
    Benim tek istediğim bir motorcunun,bu dava için 37 belkide 40 il geziceği idi.
    Böyle konularda bilgim olmadığı için,ne kadar doğru yapıyorum veya yanlış yapıyorum adı alltında sizlere danışmaktı.

Amacım tatil yapmak değildi.
    Hakkaride-Vanda-Ağrıda Havaların bu en sıcak dönemindene kadar zevkli olurki
    varın bunu bir de siz tahmin edin.(Birde oralarda terör kol gezerken)

Yanıma birini almıyorum.Çünkü o zaman eğlenceli olurdu bence. Ama kendi doğrularımla (eleştiriye açığım) tek olursam maksatına ulaşır diye düşündüm.

Biliyorum bir çok kişiler buna benzer türkiye gezileri yaptı.Ama ailesi ile yada arkadaşlarıyla,veya bir noktadan bir noktaya ulaşmak adı altında.

Ben tatil için bunu düşünmedim.Niyetim tatil olsa eşim-annem ve çocuğumu şu an yazlığa gönderiyorum.Giderim bende onlarla beraber rahat-rahat kalırım.

Aylık geliri 1000-1500 lira civarında para kazanan biriyim.Bu yüzdende kendi çabalarımla sadece belli bazı noktalara kadar giderim.

Örnek vermek gerekirse Bodruma kadar giderim.Ama güneydoğu olmassa-olmaz diye düşündüm.

Birde motorumu satılığa çıkardım.İşte o zaman kimseden maddi bir beklentim omuyacaktı.

Motorumu satar isem bir adet cbf150 alıp,onunla bunu yapmayı düşünüyordum.

Ama asıl sorunum,maddiyat değildi.Bir şekilde İnşallah bu sorunu çözücem,
    asıl sizlerden istediğim.Sesimizi nasıl duyuracağımız idi.

Sizin veya diğer sitelerin bunu bilmeside bir işe yaramıyor.
    İllerin bunu bilmesi gerekiyordu.bunu nasıl organize edebiliriz.
    Bu bende olabilirim,başka biride yeter ki O kişinin maksadını ve amacını
    dile getirmek.

Şunuda biliyorum...İnsanlarımız duyarsız....Bir olay medyada olduğu sürece duyarlı..Ama 1 günde olsa,insanlar bunu 1 gün bile öğrenmiş olsa buda faydalıdır bence.

Adıda üzerinde bir düşünce belkide bana göre bir hayal.
    Ama yinede hayallerimin peşinden gidiyorum.

Belki bunu ben başaramam.Belki içinizden biri başarabilir.
    Benim için cbr600 nasıl bir hayal ise , içinizden bazıları için
    bakkaldan gazoz almak gibidir.

Yazıcak çok şey var.Ama ilk aklıma gelenler bunlar idi.
    Herkesin ilgisine,alakasına ve içten yorumlarına çok teşşekür ederim.
    Sitenizde böyle bir hayalimle sizleri meşkul ettiysemde hepinizden de
    çok özür diler ve affınıza sığınırım....

Saygıyla Kalın....
    İbrahim Şimşek

Motosikleti
    Salcano Chopper SM-250
    amaç ses getirecek bi tur yapmaksa. bence gazetelrle görüşülmeli. küçük bi karede haber yapsalar. bu bile yeterli olur sanırım.

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    hepiniz biliyorsunuz sayısı önemli değil,defalarca turladım 3 motorumla türkiyeyi tabelasında resim çakilmediğim il kalmadı,yapmak istediklerimi yapamadım sadece yolumun üstündeki yerleri resimledim aslında neler vardı kafamada ama ekonomik sorun dikildi karşıma.haa motorla geziye doydum tabiki 2,5 yılda 160000 km yaptım çoğu kimse yapmamıştır sanırım ülkemizde,çok telefon sattım çok beled başklarını rahatsız ettim benzin istasyonların da günlerce yattım defalarca sadece ekmek zeytinle geçiştirdim öğünlerimi üşüdüm uykusuz kaldım yani anlıyacağınız anlatamadığım çok çile çektim,nerden geliyo bu değirmenin suyu diyenler oldu banada birisi sponsor olsun ben dünyayı gezerim diyenler oldu,insanlara eğlenceli ve kolay geliyordu buna rağmen bile çok aradığım halde bisponsor bulamadım.şikayetçimiyim tabiki değilim hedefim motorla gezmekti doydum amacıma ulaştım.inşallah bu kardeşimiz hedefine ulaşır ve aradığı sponsoru bulur
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    evet ilk önce reklamını yapmalısın ibrahim abi. viravira'nın da dediği gibi bir gazetede ya da internet sitesinde ilanın olursa katılım artacaktır

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ilk önce reklamını yapmalısın ibrahim abi. viravira'nın da dediği gibi bir gazetede ya da internet sitesinde ilanın olursa katılım artacaktır
    Katılımın artacağını hiç sanmıyorum. BBR (Barış) arkadaşımın da dediği gibi Hele hele Çok sevdiğim Ümmet Perkitan arkadaşımın 125 cc lik bir çin malı motorla Çektiği çileyi Bu sponsor arayan arkadaşım bir dinlese (Ümmet'in ağzından ) zaten kendisi vazgeçecektir. Ticari amaçlı olmazsa bu ülkede sponzor olmaz bulunamaz , Bir motosiklet firmasına bile gitsen, bana ne ya motorcular adını duyurakmış benim cebime girecek paraya bakarım der. Motorunun bakımını bile üstlenmez. Tesadüfen benim kapımın önünden geçsen kapı önündeki motoru görüp kapımı çalsan ancak sana bir yemek veririm başka bişey yapamam. o yüzden kendi imkanın varsa devam et derim, yoksa gidebildiğin kadar git sonra dönersin.

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Ne oldu arkadaş vazmı geçti?
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Marlboro Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne oldu arkadaş vazmı geçti?
    son duyduğumda ekmek almaya göndermiş evdeki sponsor

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili ibrahim hemen hemen aynı yaştayız işin garibi aynı yaşta kız evladımız olması bir garip yanıda hemen hemen aynı motor tecrübesine sahibiz. yani ortak yönümüz çok.

Elbette kimseyi dolandırmak gibi bir amacın yok zaten bunu ima eden dahi yok ..

Biz 4 arkadaş Türkiyeden başlayan ve g. kore gidiş ve dönüş planladık . ortalama güde 300- 400 km yol yaparak gidilecekti bu yol .. plan şuydu 2 mekanik olmak üzere toplam 4 sürücü. lastik, zincir gibi yolda yıpranması olası bazı parçalar yedeğe alınacak yolda 2000 km arayla thy nin seferli uçuşu olan merkezler belirlenecek gerekirse bu merkezlerde yedek parça ikmali yapılacak ..

Ulusal bir tv kanalı projeyi beğendi ama dedi amaç lazım ..Amacı kolay bulduk zira g .korede bir şehitliğimiz vardı. her ilden gelecek toprak (ortalama 20 cc kaplarda) alınacak böylece yurt dışı konsolosluklarımızdanda yardım alınarak .(yardımdan kastım gümrük geçişlerinde sorun çıkarsa ve konsolosluk bahçesinde dahi olsa güvenli konaklama gibi ) bu toprak şehitliğimize kadar karadan gidecekti.

Ulusal tv kanalı fikri çok tuttu yanımıza bir kamera ve birde reji den oluşan 2 kişilik bir ekip ve bir araç vermeyi tahahüt etti. araç olması yaımıza daha çok parça alabilmemizi sağlayacaktı. yola çıkılmadan önce ekip çıkış için belirlenecek ilde kampa girecek ve 1 hafta boyunca günde 400 km civarı yol yaparak bir nevi yola fiziken hazırlanacaktı. Ulusal bir tv işin içine girince hali ile geçilen ülkelerde o ülkeye ait önemli yerlerde görüntüler alınacak ve sponsor kanal bu görüntülerin yayın hakkına sahip olacaktı.

yiyeceğin bir kısmı bu ulusal kanalın ayarladığı sponsor tarafından karşılanacak ( konserve , makarna, bisküvi gibi yükte hafif ama sağlıklı yiyecekler) böylece muhtemel yöresel hastalıklardan ve sağlık sorunlarından mümkün olduğunca uzak kalınacak efor yola sarfedilecekti..

sponsorların isteği doğrultusunda hazırlanması düşünüldüğünden kesin rota sona bırakılsada 3 aşağı 5 yukarı belli idi.

bu çok profösyonel bir tur ..yolda karşılaşılacak riskler minumum düzeye daha yola çıkmadan indirgenmiş. ama yol işte nerde ne olacağı belli olmaz.

Ulusal bir kanalın ya çocuklar bu proje tutar dediği proje bile yılan hikayesi oldu gitti.. yalan oldu yani.. bigün bu yolu tek başma yapacam .. tüm sponsorların canı cehenneme ..ya işte bole
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

EA-Bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR-1000
    dostum zaman çok uzun. kim 2 ay zamanını ayırabilirki.çoğunluk işgüç sahibi insanlar. bide gezi listesinde boluyu göremedim üzüldüm :(

edirneden hakkariye türk bayrağı ile gidersen belki bulursun ben her sene kredi çekip çıkıyorum en iyi sponsor kendine sponsorluktur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Sponsor olsun dünyayı gezerim ölmek kalmak önemli değil varsa sponsor pamuk eller cebe bende bekliyorum İnşallah aradığınızı bulursunuz ama zor bence.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili ibrahim hemen hemen aynı yaştayız işin garibi aynı yaşta kız evladımız olması bir garip yanıda hemen hemen aynı motor tecrübesine sahibiz. yani ortak yönümüz çok.

Elbette kimseyi dolandırmak gibi bir amacın yok zaten bunu ima eden dahi yok ..

Biz 4 arkadaş Türkiyeden başlayan ve g. kore gidiş ve dönüş planladık . ortalama güde 300- 400 km yol yaparak gidilecekti bu yol .. plan şuydu 2 mekanik olmak üzere toplam 4 sürücü. lastik, zincir gibi yolda yıpranması olası bazı parçalar yedeğe alınacak yolda 2000 km arayla thy nin seferli uçuşu olan merkezler belirlenecek gerekirse bu merkezlerde yedek parça ikmali yapılacak ..

Ulusal bir tv kanalı projeyi beğendi ama dedi amaç lazım ..Amacı kolay bulduk zira g .korede bir şehitliğimiz vardı. her ilden gelecek toprak (ortalama 20 cc kaplarda) alınacak böylece yurt dışı konsolosluklarımızdanda yardım alınarak .(yardımdan kastım gümrük geçişlerinde sorun çıkarsa ve konsolosluk bahçesinde dahi olsa güvenli konaklama gibi ) bu toprak şehitliğimize kadar karadan gidecekti.

Ulusal tv kanalı fikri çok tuttu yanımıza bir kamera ve birde reji den oluşan 2 kişilik bir ekip ve bir araç vermeyi tahahüt etti. araç olması yaımıza daha çok parça alabilmemizi sağlayacaktı. yola çıkılmadan önce ekip çıkış için belirlenecek ilde kampa girecek ve 1 hafta boyunca günde 400 km civarı yol yaparak bir nevi yola fiziken hazırlanacaktı. Ulusal bir tv işin içine girince hali ile geçilen ülkelerde o ülkeye ait önemli yerlerde görüntüler alınacak ve sponsor kanal bu görüntülerin yayın hakkına sahip olacaktı.

yiyeceğin bir kısmı bu ulusal kanalın ayarladığı sponsor tarafından karşılanacak ( konserve , makarna, bisküvi gibi yükte hafif ama sağlıklı yiyecekler) böylece muhtemel yöresel hastalıklardan ve sağlık sorunlarından mümkün olduğunca uzak kalınacak efor yola sarfedilecekti..

sponsorların isteği doğrultusunda hazırlanması düşünüldüğünden kesin rota sona bırakılsada 3 aşağı 5 yukarı belli idi.

bu çok profösyonel bir tur ..yolda karşılaşılacak riskler minumum düzeye daha yola çıkmadan indirgenmiş. ama yol işte nerde ne olacağı belli olmaz.

Ulusal bir kanalın ya çocuklar bu proje tutar dediği proje bile yılan hikayesi oldu gitti.. yalan oldu yani.. bigün bu yolu tek başma yapacam .. tüm sponsorların canı cehenneme ..ya işte bole
    Ah be Barış..... Nur içinde uyu... :(
    sevmiştim ben seni, koca yürekli adam...
    bu berat kandilinde Allah tüm günahlarımızı bağışlasın...
    Allah'a emanetsin...
    Levent bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler