Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

3500ytl lik motor,1500ytl ye satılıyorsa,sizce bundaki bit yeniği nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    merhaba

normalde 3500-4000ytl ye satılan bir motoru 1500ytl ye satan birini buldum,henüz adamla görüşmedim fakat 2000km de adam motorun faturasının hala durduğunu söylüyor,sizce bu işte bir bit yeniği varmıdır,varsa neler olabilir?Bu adamla konuşurken nelere dikkat etmeliyim,ne sormalıyım acilen yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    adamın aciliyeti olabilir paraya... bunlara kelepir diyoruz kısaca... =)) ama tabi bişey olabilir motorun ruhsatında bişey wardır... yada ruhsatı yoktur plaka yoktur...yada büyük kazalıdır toplamıştır...

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Temkinli ve supheli yaklasmanda fayda var. Motorun şasi no'sunu iste trafikten plakasını vs iyice arastir..

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    bnce sen hiçbişey sorma motora bak bin, hosuna giderse tamam şimdide servise gidelim oda bi baksın fazla bi masrafı cıkmazsa al, ama unutma her ikinci elin ufak tefek muhakkak masrafı olur, motor aksamında sorun yok derse servis-tamirci affetme )) ben öyle yaptım

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    peki yarın adamla konuşmayı düşünüyorum,öğrenmem gereken kilit bilgiler nedir?

bir de ilandaki resimlerde motorda plaka görünmüyordu,motor 2000km de ve eleman faturasının hala durduğunu yazmış.Benim bildiğim trafikten ruhsat alırken fatura trafikte kalıyor,sizce de bu durumda bir terslik yok mu??

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    motor ne marka
    Yarını düşünmeden, özgürlüğe yelken açmışcasına..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    belki adam paraya sıkışmıştır motorun taksidinin bir kısmını yatırmıştır geri kalanını alıcıya ödetmek niyetindedir..

yada ALLAH korusun ölümlü bi trafik kazasına karışmıştır..

belki alt motoru ölmüştür..

her türlü ihtimale açık olman lazım..

içine sinmiyosa hiç bulaşma..

Motosikleti
    fatura trafikte mi kalıyor ??? neyse bilader adam zorla satacak deilya bakarsın motora begenirsen dedigim gibi servis falan sonra emniyetin sitesinden plakasını girerek bakabiliosun bişeyi var mı die faturadaki ruhsat ve şaşi numarasını motorun üzerindekilere kontrol ettik mi tamam işte, inşalah işin rast gider

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Biraz işin içinde bir bit yeniği var gibi piyasası 3.500ytl olan motoru niye 1.500ytl ye versin ki.Kesin bir bityeniği var yada adam çok enayi olmalı.2.el motor satanlar bile daha fazla vericeğini sanıyorum 2000kmdeki motora.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    öncelikle yorumlar için teşekkürler
    çok umutlu değilim fakat,yine de insan heyecanlanıyor,ya bir sorun yoksa da hemen alsam,aylardır beklediğim fırsatı yakalayıp,sonunda bir motor sahibi olsam diye. Umarım bir sorun çıkmaz ve ben de beklediğim gibi bir motor sahibi olurum.Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim

heredot1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns200
    valla hocam bi araştır iyice benim motorun 0 ıda aşağı yukarı o fiyatlarda galeriye sordum 2000ytl den aşağı veren olmadı benim motor 8000kmde
    maşrabamız küçükse deryayı suçlamaya hakkımız yoktur

Diyarbakırlıyım ama şimdi İzmirde okuyorum
    Motosikleti
    TVS Apache
    motorun markası ne ilan nerde bize göster bi inceleyelim
    her tür ihtimal var
    sen bilgilendirmezsen zor olur sonuca ulaşmka
    [B]O[/B]LMAZSA [B]O[/B]LMAZIN [B]O[/B]LMASIN:wiinkk:

Motosikleti
    he ya sen sunun markasını falan bi yazsana ya, korkma senden önce gidip kapmayız motoru ))

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Toplum olarak ne hallere geldik değilmi....herşeyin altında bir bit yeniği olup olmadığını araştırıyoruz.

Forumda biraz araştırırsan, ikinci el alırken nelere dikkat edilmeli.şeklinde konu başlığıda var.

Yanına öncelikle bir bileni al öyle git motosikleti görmeye,plakası varsa operatörün önemli değil 1550 ye.... sorgu 34........45 gibi plakayı yaz ve gönder hemen sana kısa mesaj ile çalıntı olup olmadığını bildirecekler...süper bir şey bence

Motor sase nolarını karşılaştır ruhsatta ve motor ve sase no ları üzerinde silinti, kazıntı vs vs kontrol edin.bilene ettirin

Satıcı zaten neden bu rakama düştüğünü size anlatacaktır veya siz sorarsınız.İkna olursunuz veya olmazsınız.

Gider bir yetkili servise gösterir,servisten expertiz raporu istersiniz.

plakası ile vergi,trafik vs vs borcu varmı diye sorgulayın

plakası ve ruhsatı çıkmamış ise,motosikletin faturasının kesildiği bayi ile görüşüp konu hakkında bilgi edinin,borç vs vs bir şeyi varmı diye

satıcı bunlardan birini bile açıklamakta zorluk çekiyor ve kem küm ediyorsa,arkanıza bakmadan oradan uzaklaşın derim...

Motosikletin bukadar ucuz olması,onun veya satıcısının kötü veya problemli olacağı anlamına gelmez,dünyanın binbir türlü hali var.Satıcısı başka bir fırsat yakalamıştır,onu kaçırmamak için su anki motosikletinden vaz geçmek zorunda olabilir.Bundan başka makul sebepler olabileceği gibi,art niyetli biride olabilir,iyi analiz edilmeli ve karar verilmelidir

kısacası noterde devir ve satış işleri bitmeden para teslim edilmemelidir
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    öncelikle marka-model saklama gibi bir ihtiyacım yok,sadece önemli olmadığını düşündüğüm için söyleme gereği duymuyorum.

Bugün satıcıyla konuştum,motoru haciz yolu ile edinmişler,önceki sahibi de ötv yi yatırmamış ve bu nedenle motorun plakası yok,yalnızca fatura varmış ve bana fatura sahibinden vekaletname alıp,ötv yi yatırmam halinde motoru alabileceğimi söyledi.Kendisi ötv nin yaklaşık 1.5 milyar tutacağını söyledi,sizce toplam harcamalar ne kadar tutar?(2006 nın 12.ayı çıkışlıymış,şu an sıfır,anahtar teslim fiyatı 6.900ytl)

Forumdan Uzaklaştırıldı Sertouch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun scooter
    git yenisini al hiç uğraşma başın ağrır temiz temiz al

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    1,5 motora ödeyeceksin, 1,5 da ÖTV ödeyeceksin.. Sonra bir de sahibinden vekaletname alınacakmış falan filan da.. Sonra satış masrafları, motorlu taşıt vergileri, trafik masrafları... Yahu bırak Allah aşkına, git borcu harcı olmayan, derdi tasası bulunmayan diğer ikinci ellere bak, derim ben!

Amaaa.. kırsal bir köyde yaşıyorsan, trafik polisleri ile muhatap olmadan kullanırım, trafiğe de kaydettirmem, vergilerini de ödemem, alır motoru kaybolurum, beni asla bulamazlar, sahibi ne halt yerse yesin artık bana ne ya.. falan diyorsan, bak o zaman olur! Bulmuşun kelepir motoru; kap ve kaybol...
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    arkadaşlar,o gelir bu gelir zarar edersin yerine,bilen arkadaşların kesin bilgilerle daha net rakamlar söylemesi çok daha makbule geçer.Satıcı toplam masrafın 1.5 civarında olacağını söyledi ama,tabii onun sözüne güvenip yola çıkmamak gerek,bu nedenle sizden daha net bilgiler rica ediyorum.

Motosikleti
    Honda Activa 08 / Mondial 100 kh 06
    bende 1 ay önce bu motoru almadan. 1500 ytl ye 7000 km de honda activa bulmuştum ama korktum almadım. canavar gibide duruyodun. hatta ruhsatını bile adam elime verdi al incele diye

ozamn daha da çok korktum

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) Başkanı Ferruh Tanay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yüzde 8 olan ÖTV'nin geçen yılın nisan ayında motor hacmi 250cc ve altındaki araçlar için yüzde 22'ye, 250cc üzerindeki araçlar için de yüzde 37'ye çıkarıldığını anımsattı.
    Amme Alacaklarının Tecilinde Uygulanan Faizi Oranı Değişikliği: Yıllık % 36

yukarıdakiler vergi portalından alıntıdır
    2 yıllık faiz vereceksin,plaka için en az 130 ytl verceksin,devir için 250-260 ytl vereceksin alacağın makine japonsa belki değer eğer çin se git sıfır al kafan ağrımasın dostum sonuçta toplam yine 3500 ytl vermiş olacaksın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)