Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

koruyucu kıyafetleri alırken neden kazıklanıyoruz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Merhaba arkadaşlar;

Bir müddettir giysi ve motosiklet seçimi konusuna kafa yoruyorum. Yaşadığım aksiliklerden sonra koruma giysilerine oldukça önem vermeye başladım. Ancak bulduğum kıyafetlerin fahiş fiyatları (yada bana göre fahiş gelen fiyatları) yüzünden hep ortalama tercihlerle alışveriş yaptım.

En sonunda yurtdışı sitelerini incelemeye başladım. Ama aynı ürünlerin gerçek fiyatlarını gördükçe sinirimden çatlayasım geldi.

Örneğin ebay de 46 dolarlık bir back protector ülkemizde indirimli fiyat olarak bir firmada 50 eurodan satılıyor. daha önce Ankara da bir bayide 60 euroya almaktan son anda vazgeçmiştim.

Bir deri mont 140 usd den satılırken ülkemizde bu fiyat yaklaşık 200-300 euro oluyor. cordura bir pantolon için pazarlık yapmaya çalışıyorsunuz adam 175 eurodan aşağı inmemek için diretiyor. halbuki bu paranın daha azına iyi bir deri pantolon alınabiliyor.

Bir arm pad takımı bir sitemizde 25 euro, daha iyisi ve fazla sayıdaki ebay da (reklam yapmış olmuyorumdur umarım) 14 dolar.. bu nasıl bir ticaret mantığıdır bilmiyorum. diğer ürünü satan kar etmiyor mu? ediyor elbette..

Biz motosiklet kullanıcıları, bayiler tarafından kerizcan olarak mı görülüyoruz; yoksa ülkemizdeki ticaret mantığı mı bu, anlayamıyorum.

O kadar sinirlendim ki ya dedim oturup kendim yapacağım giysilerimi yada yurtdışından sipariş edeceğim. mantıklı olanı bundan sonraki her alışverişimi yurtdışından yapmak. Hatta daha ucuza malolması için herseferinde bikaç arkadaşım ile birlikte sipariş vermeyi bile düşünüyorum. haketmeyenlere daha fazla para kazandırmak istemiyorum. böylece düzgün ürünü düzgün fiyata alabileceğim. buradaki satıcıya iki katı para vereceğime 20 30 dolar nakliye ücreti veririm daha iyi.

Ben mi subjektif düşünüyorum ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklısın ama dışardan alınca kargo olsun, vergi olsun yine aynı fiyata gelmez mi? Bilmediğimden soruyorum.

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    Çok haklısın asfalt melegi, ama tek yanlıs baktıgın yer : bunları getiren firmalar ordaki fiyatlara mal edemiyorlar bu ürünleri... kdv+gümrük+ ıvır zıvır...

ha soyle olur, valizle getirir satarsın, o zamanda kacakcılıga girer... vergi vermessin... falan filan... ama en guzeli internet uzerinden siparis verip almak ya da oralara gidip gelen birine aldırmak...

Ama dedigin gibi ne yazık ki biz cok pahalıya alıyoruz... Avrupa da bi ürünün bi sonraki modeli cıktıgı zaman %50 civarı indirime giriyor, biz de o da yok maalesef:(

Almanya da indirimde olan bi ceket, 70 euro civarı iken aynı marka bizde 300 küsürlerde...

Biraz reklam olacak belki ama İzmir mca motors bicok ürünü cok uygun hatta avrupa fiyatlarında veriyor... göz atmanı tavsiye ederim... sitesindeki fiyatların ustune iyide pazarlık yapabiliyorsun...
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Doğrudur abi sana öyle gelmiyo gerçekten faiş fiyatlar.
    Bu yüzden hep standart seçimler yapmak zorunda kalıyoruz(orta dereceli bile değil maalesef)
    90 avroya aldıgım kaskı 60-70 avro görünce bende sinirlenmiştim senin gibii

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    pierzig benim bahsettiğim fark o kadar cüzi farklar değil ne yazık ki..

Alıntı uglychild adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısın asfalt melegi, ama tek yanlıs baktıgın yer : bunları getiren firmalar ordaki fiyatlara mal edemiyorlar bu ürünleri... kdv+gümrük+ ıvır zıvır...

ha soyle olur, valizle getirir satarsın, o zamanda kacakcılıga girer... vergi vermessin... falan filan... ama en guzeli internet uzerinden siparis verip almak ya da oralara gidip gelen birine aldırmak...

Ama dedigin gibi ne yazık ki biz cok pahalıya alıyoruz... Avrupa da bi ürünün bi sonraki modeli cıktıgı zaman %50 civarı indirime giriyor, biz de o da yok maalesef:(

Almanya da indirimde olan bi ceket, 70 euro civarı iken aynı marka bizde 300 küsürlerde...

Biraz reklam olacak belki ama İzmir mca motors bicok ürünü cok uygun hatta avrupa fiyatlarında veriyor... göz atmanı tavsiye ederim... sitesindeki fiyatların ustune iyide pazarlık yapabiliyorsun...

mca da uygun ürünler de var bana oldukça görünen ürünlerde..

ama şöyle düşünmek lazım. malın maliyeti diyelimki 30 dolar. yurtdışında satış fiyatı 46 dolar olsun. bizimkiler bunu alırken ortalama 40 dolara alırlar (toplu alışveriş). artı nakliye (adet fazla olduğunda nakliye maliyeti komikleşir, ithalat ihracat yaptığımız için biliyorum, oda bir seferde sadece 20 adet eldiven falan getirirlerse, ki ben satıcıyım diyenin 50 tane eldiven ve daha birsürü şeyi birlikte rahatlıkla getirmesi mümkündür).. %18 kdv sini ekle üzerine birim maliyet çıktı diyelim en fazla 55 dolara..

for example: ben diyorumki 46 usd, senin bahsettiğin firmada 50 euro..
    buna göre firma 55 usdye alıp, 50 euroya satmaya çalışıyor..

sen bu normaldir ticarette diyorsan bir şey diyemem. o zamanda 140 usd olan montun nasıl 300 euroya fırladığını hesaplarız birlikte..

Ama yurtdışında adam bir aylık maaşıyla iyi bir motosiklet alabiliyorken, gelir dengemizdeki bu oransızlığı düşünecek olursak, bu fiyatlar gerçekten fahiş değil mi?

Oradaki insan için 46 usd çok basit bir rakam, bizim için 50 euro ne yazıkki o kadar basit bir rakam değil.

ama gece gece canım daha da sıkıldı. demek orada ürünün yeni modeli çıkınca eskisi ucuzluyor ha? bunu hiç bilmiyordum. keşke bunu öylemeseydin canım iice sıkıldı en doğrusu o olacak herhalde.. yurtdışından almak.. haklısın. ya bir şekilde yurtdışına çıkıcaz, yada çıkanı bulacağız sipariş edeceğiz..

yada yolumuzun izmire düşmesini bekleyeceğiz

Motosikleti
    yamaha jc100
    Arkadaşlar bu konu gerçekten çok önemli %70 arkadaşımız bu fiyatlardan dolayı koruyucu kıyafet alamıyor ve hayati tehlikeler artıyor. Sitedeki arkadaşların motosikletlerini incelerseniz genelde 125-250 cc gibi pek fazla fiyatı olmayan Motosikletler var. Bununda nedeni ülkemizde fiyatlar çok yüksek diyelim bi arkadaşımız 125 lik bi makine alıcak onunda koruyucu kıyafete ihtiyacı var 1000lik makine kullanan arkadaşlarında koruyucu kıyafete ihtiyacı var. haa sonuçta tamam aynı kıyafetler değil ama fiyatlar gerçekten çok yüksek 125lik bi makine kullanan bi arkadaş kask, mont, eldiven, pantolon, ayakkabı, bellik, vs. aldığında zaten motosikleti kadar fiyat yapar bu. Bunun için arkadaşlarımız ancak kask alabiliyorlar ha para biriktireyim bi mont alayım sonra bi eldiven sonra bi dizlik alayım diyene kadar zaten kaza yaparsa adam mahfoluyor. Bu konuya gerçekten el atmak lazım ama çoook zor bu ülkenin başındakiler hırsız olduktan sonra bizim montumuzun eldivenimizin onlara göre ne önemi var ki. Adamın oğlunun 3. gemisini kullanırken kask, dizlik, mont vs. gerekmiyor...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    arkadaşım inan haklısın..

ben motosikleti nasıl olsa daha öğreneceğim diye benim için uygun fiyatlı bir şey aldım. alabildiğim ekipmanlar ise motosiklet fiyatına yaklaştı. patronum botu hediye etmeseydi tam kafa kafaya gelecekti.

ki aldıklarım ortalama ürünler ve gerçekten çok da memnun değilim.. artık kısmetse motosikleti büyütürken düşüneceğim onları da değiştirmeyi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben Türkiye'de ki fiyatları bilmiyorum.
    Fakat kaliteli bir mal alacaksan fiyatlar buraya göre de bir hayli yüksek diyebilirim.
    Tabii iyi olan bişey var ki o da yeni bir ürün çıktığında eskisini çok ucuza alabilmen.
    Bir de her yıl iki kez indirimli satışlar düzenleniyor ve o zamanlarda da çok ucuz fiyata satın alma şansın oluyor.

Örneğin benim pist eldivenlerinin etiket fiyatı 159 euroydu.
    Yaklaşık 4-5 ay gidip-gelip kendi kendime uyma oğlum şeytana diye ikna terapileri uygulayıp,içimi çekerek eldivenlere baktım.
    Yılbaşı indirimlerinde benim elime uygun olan modeli tek kalmış ve 65 euroya düşürmüşler.
    Nasıl kapıp kasaya koştuğumu ben bile hatırlamıyorum.
    Şu anda yerine göre 145- 160 euro arasında değişen bir fiyatla satılıyor.

Kullandığım tulumları 640 euroya aldım.(Tabii indirimden)
    Normal satış fiyatı 1300 euroydu.

Fakat normal satış zamanlarıyla ilgili bir karşılaştırma yapmak isterseniz ben bir kaç fiyat yazayım.

Bilindik markaların, deri ceketleri 350 - 700 euro arasında değişiyor.
    Deri olmayanların fiyatları 140 eurodan başlıyor. En fazla 250 euroya kadar çıkıyor.
    Botlar 199 eurodan başlıyor.

Almaya deyecek eldivenler, 50-60 euro fiyatlardan aşağıya yok.
    Kasklar ortalama 350-600 euro arasında.
    Tabii ucuzları da var. Ya da bu fiyata satılan kaskların bir eski modellerini 150-250 euro arasında bulmak mümkün.

Yarın bir kaç önemli randevum var.
    Fakat Perşembe ya da Cuma yeni bir iş çıkmazsa boşum.
    Merak ettiğin marka ve modeli yazarsan, fiyatlarına bir bakayım.
    Sen de daha gerçekçi bir karşılaştırma yapabilirsin o zaman.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    olur linkleri ile atarım, teşekkürler

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;

Bir müddettir giysi ve motosiklet seçimi konusuna kafa yoruyorum.
    Dostum sonuna kadar haklısın.
    Güzelim ülkemizin vazgeçilmez kurallarından biriside bu ithal ürün fiyatları. Hem sen daha ne koruyucu kıyafetine bakıyorsun anlamadımki. Zaten tam takım geziyorsun. Haa bide motor konusunda ciddimisin değiştirmeyi düşünüyormusun? Ciddiysen hemen senide scooter clup üyesi yapıverelim mi?....

Not: Bu arada senin bu saatte nette ne işin var? yarın iş yokmu?

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    sen ÖTV yi bilmiyorsun galiba.yüce devletimizin en iyi kazığı
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

jackaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    caponord etv1000-simson schwalbe-yamaha wr125r
    neden kazıklanıyoruz solıyım cunkı bır montu 100 euro daha ucuza almak canımdan kıymetlı dııl daha ucuz ve dusuk kalıte yerıne kazıklanıp kendımı korumayı tercıh ederım kısısel tercıh
    bır kursun kaleme benzer hayat tek eksıgı sılgıdır

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeyde olduğu gibi devletin yüksek vergi politikasından kaynaklanıyor tabiiki, başka ne olabilirki.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Buna Ticaret deniyor Türkiyede...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    180 euroya kadar olan ürünlerde wergi alınmıyo diye hatırlıyorum böyle bir konu açılmıştı yurt dışından kargoyla gelen ürünler için???

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Yurt dışı alışverişi ve toplu alımlar listesinin en başına beni yazabilirsin! Bu kan emicilere para kazandırmaktansa aynı ürünü bir ayda beklerim iki katı nakliyede veririm

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Herşey iyi güzelde, mesela;

Ayda 1000 parça ekipman satan avrupalı satıcı ile, ayda 100 parça satan Türk satıcıyı karşılaştırıp Türk tüccara "kan emici" etiketini yapıştırmak biraz insafsızca olur.

Olay tamamen satış rakamları ile alakalı (vergiler filan çok büyük etken değil)

Atıyorum 50 USD ye mal olan bir ürünü ayda 1000 parça satan avrupalı 60 USD ye sattığı zaman ayda 10.bin USD gelir elde eder. E bu 10 bin usd geliri Ayda 100 parça satan Türk tüccarı de elde etmek ister ki ayakta kalabilsin ve para kazansın, nasıl olacak bu elbetteki sattığı 100 parçaya bölecek bu 10 bini.

50 ye aldığı ürünü 150 ye satacak ki Avrupalı ile aynı parayı kazansın

Bunlar tamamen sallama rakamlar tabiki, ama olay tamamen satış adetleri ile alakalı.

atış adedi yükselirse pazarda olan satıcılar en çokürünü satma adına kar marjlarını düşürüp adet arttırmaya bakarlar, hatta pazarda olmayan şahıslarda pastanın büyüklüğünü görüp pazara girer.

Yavaş yavaş ülkemizdede oturuyor bu işler ama, bu günler iyi günler. 10-15 sene önce mümkünmüydü bu tür malzemeler alabilmek alt düzey gelirli kişiler için?

15 sene önce motosiklet işi kesinlikle zengin işiydi yahu
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    ebay 2.el ürün satan bir site referans aldığınız adres yanlış, ebay ın bizim gittigidiyor'dan farkı yok. Bazı ürünlerde y.dışında pahallı olabiliyor.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Alıntı redrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebay 2.el ürün satan bir site referans aldığınız adres yanlış, ebay ın bizim gittigidiyor'dan farkı yok. Bazı ürünlerde y.dışında pahallı olabiliyor.
    eBay artık Aştı kendini insanların para kazanması ebay ile oluyor artık turkıyedede gittigidoyrun hisselerıne ortak oldular yani ebayden falan aldıgınıza vergi ödememek için avrupadan alınıyorsa 100€ altında fatura yollatcaksınız ve en kucuk paketlenme yapcaklarki gumruge takılmasın.

Cok şey yaşadım 100€ olsun 100$ olsun takılan takılıo takılmayan geciyor ancak gumrukten neler neler gecvıor gorsenz sizin o kucuk ürününz takıldıgı zamanda aklınızdan neler neler gececektir.

Size Önerim Pantol,Eldiven vs. gibi kucuk paketlere sıgıdırlabılecek eşyaları almanız eger alcak olursanız(ebay olsun,Yurtdışı acıkartırma sitesi olsn vs.)

amerika içinde 100$ ı gecmeyekce ve agırlık 2 kg. max.

saygıılar
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Eyong tamam soyledikleriniz bir bakıma doğru arz talep meselesi bu ulkede motosiklet sürücüsü hergecen gun artıyor ve bu sürücüler bunların içinde bende varım fiyatların aşırı pahalı olmasından mustakil kimisi bişi almıyor yada plastik saffebet kasklar alıyor (sonra onları kınıyoruz) almıyor kimiside yurt dısısitelerine yoneliyor.bu tamamen arz talep meselesi diyosunuzki burda satıs oranları düşük fiyatları bi indir bakalım noooluyor 1000 değil 2000 lik satıs rakamı olur.hali hazırda ulkemizde motosiklet fabrikaları var.vde motosiklet kullanımı oldukca yaygın.ben burda 350 dolarlık deri montu yurtdısından bulduğum bi siteden 75 dolara aldım.ben istemezmiydim koruma giyisilerimi buradan alayım.ama fiyyatlar bu sekilde oldukca ve motosiklet aksesuarları satan işleten insanlar ukala tavırlarla kendilerini bi halt sandıkları sürece gidin 100dolara kadar yurt dısından alısveriş yapın derim.100 dolardan fazlaysa ebaydan alın karsı tarafla anlasın fatura değerini düşürsün oyle gondersin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler