Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

arkadaşlar yurtdışından ikinci el motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    selam arkadaşlar yurt dışından ikinci el motor alıp buraya getirmek istiyorum.acaba prosedür nedir bilgisi ve yaşadıgı tecrübesi olan arkadaşlarımdan tavsiye bekliyorum.avusturyada akrabalarım geldi.orada ikinci eller buraya göre daha ucuzmuş.2006 honda 600rr 3000 euro gibi almışlar ama buraya nasıl getirilir onlarında bilgisi yok
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    edirne kapı kuleye git en sağlamı gümrükçüye sor iki saatini alır.Çok ciddiiyim bu konuda hem bizde bilgi sahibi oluruz

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Bu konular hakkında açılan sen de 5 ben deyim 10. topic. Arkadaşım normal şartlar altında gümrük ve diger vergilerini ödemeden tr'ye getiremiyorsun ama yok bir yolunu bulsan bile 6 ayda bir o aldıgın ülkeye giriş çıkmak yapmak zorundasın( ben araştırdıgım zaman 6 aydı şimdi degişmiş olabilir)

Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edirne kapı kuleye git en sağlamı gümrükçüye sor iki saatini alır.Çok ciddiiyim bu konuda hem bizde bilgi sahibi oluruz
    +1. Hergün birşeyler degişiyor belki bu konudada reformlar olmuş olabilir. Yani umarım olmuştur.( Çıkmadık candan ümit kesilmez)

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence hiç uğraşma vergiler falan derken buradaki fiyatını buluyor.
    Buralardan araştır arıza yaparsa parçayı yabancı ülkelerden getirirsin
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    astarı yüzünü geçer hiç bulaşma.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    valla bilmiyorum da nakliyesi sanırım 2000-2500 doları rahatlıkla bulur
    (benzer ebatlardaki ürün nakliyesini düşünürsek)

artı gümrük işlemlerini, bunların masraflarını, kaybedeceğin vakti, harcayacağın emeği, gerekirse bir kaç memura destek çıkma ihtimalin bulunduğunu da düşünürsek..

en doğrusu gümrük memuru ile konuşman.. hatta senden ce belgesi bile isteyebilirler

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    2.el motor kendi adına getiremessin.

O kadar kolay olsa Türkiye'de herkes senin yaptığını yapardı.

Bilmek istediğin ne varsa ÖM at cevaplayayım.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

abi benim bildigim kadarıyla vergıde alıolar bayagı

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    ben kıbrısta askerlik yaparken bitane diz üstü dvd player alcaktım 180 ytl'ydi sony'ydi hakikiydi. adam kaça-kuçak sokmuş satıyordu. neyse aldım eskişehire getircem. bavuularımı hazırlıyorum artık dönüşüme 3-5 gün kalmıştı dedim bi çarşıya gidimm şunu soriyim dedim. aynı mal eskişehir'de 296 ytl'miş. aha dedim yırttık nerdeyse yarıya alcaz. sona hava alanına gittim böle böle dijital mal'ım var çıkışta sorun olurmu diyr ? hesapladı işte euro üzerinden. dediki 100 euro üzerindeki her maldan % bilmem kaç çıkış vergisi alınır. saçmalığa bak .ıkış vergisi toplayınca eskişehir'deki fiyatına yaklaştı. hal öle olunca player'i geri götürdüm parayı da asper kader tamamını olmasa da geri aldım 20ytl eksik olarak. adam da haklı kutu açıldı mal 2.ele düştü dedi eksik vermişti paramı.

demek istediğimi anlamışsındır umarı . zaten Türkiyemiz'deki fahiş motosiklet fiyatları da bu nedenle. gene bu da tabiki de uluslar arası BM gibi konseylerle belirleniyor. şansın bol olsun inşallah alırsın

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulundugunuz Baskonsoloslgun Maliye Ve Gümrük Ataseligine müracaat ediyorsúnuz ve orada aracinizla ilgili kagitlar dolduruyorsunuz. Orada size gümrükte ne kadar ödeme yapilacaigi hususunda bilgiler veriliyor.
    tabi bu ödeme motorun sıfır fiyatına denk gelebilir

ve şu topiğide inceleyebilirsin ELINT arkadaşımız zamanında açmış..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-getirmek.html
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Tam olarak ben de bilmiyorum, ama 6 ay olayi eskiden vardi, hala var galiba.

Yabanci ruhsatli bir araci Turkiye'de 6 aydan fazla kullanamiyorsun. Bu 6 ayda bir cikis yapip ulkeye donmek de degil diye biliyorum. Yani Edirne'ye git, karsi tarafa gec, geri gel olarak yapamiyorsun. Arac 12 ay icinde sadece 6 ay Turkiyede kalabilir. En azindan ben boyle biliyorum.

Vergi konusunda ise, benim bildigim kadariyla Turkiye'ye bir mal getirdigin zaman Turkiye'de KDV ve OTVsini vermek zorunda kaliyorsun. Bu da motosiklet icin fatura uzerinden %50 gibi bir ucret olur. %18KDV + %33OTV gibi birsey. Sonra bunun ruhsat parasi, pul parasi, vs derken belki de motora verdigin para kadar Turkiye'de vergi verirsin.

Turkiye'de hemen hemen her ilde gumruk olmasi lazim, yerel gumruge bir sor bence. Yerel firmalar yurt disindan mal getirir ya, o yuzden kucuk illerde de gumruk ofisleri olmasi lazim. Internet'te bakanliklarin sitelerinde de bilgi vardir.

Avrupa'da ikinci el arabalar cok ucuz, ama motosikletler Turkiye'den cok da ucuz degil bence. Yani %50 vergi vermek zorunda kalirsan Turkiye'den satin al, daha uygun olur gibime geliyor.

Motosikleti
    GT 250RR
    elınt kusurabakma valla arattım ama bulamadım yadaben fark edemedim onun için açtım konuyu.anladıgım kadarıyla bu iş yaş.fiyatları duyunca heveslenmiştim biran.nette dolaşırken ingilteredeki sitelere baktım burada 20.000 tl gibi fyatları olan ss ler 5500-6000 euro gibi fiyatları var tabii ingilizce yi tarzandan ögrendigimiz için vergisi şuyu buyu içindemi anlayamadım.bu fahiş fiyat farkı sadece vergilerdenmi kaynaklanıyor.yav bukadar vergi ödüyorsak dünyanın en zengin devleti bizimki olmalı degilmi?oysa devlet bütçesinin benimkinden bir farkı yok.motoru alırken vergi ,yakıt alırken vergi ,otoyola çıktın para, köprüden geçtin para ,kasko para ,sigorta para,servisi para,muayenesi para bu nasıl bi dünya yav kardeşim sonrada bana niye çinçon motora biniyorsun diyorlar.evde dolar bassak yetişmez vallasadece motor sevdası yüzünden italyaya iltica etsem bana kızarmısınız?
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    roadstar 250 (cok guzel ya)
    Alıntı ByPaTr10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi benim bildigim kadarıyla vergıde alıolar bayagı
    ya bak ben seni uzun zamandır takip ediyorum arkadasım gizli bir hayranınım

ne kadar da insanın varlıgını, yasamın amacını sorgulamaya iten yorumların var
    [COLOR="Red"][B]
    Önce Topraktım Simdi Agaç OLdum.
    Derya DenizLer Gibi DaLgaLandım Simdi DuruLdum.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    aRora aR150t Yamaha yßr-125
    3 ay içerisinde üzerine almalısın benim bildiğim başka bir sorun yok.
    [B][I][COLOR="DarkRed"]aRamızdaki Tek Fark Şanzuman!. Sen: 6 viteS, 5 iLeri, 1 Geri.
    ßen iSe: 5 Vites,5 iLeri.[/COLOR][/I][/B] [COLOR="Black"][B]Saadettin KartoğuLLarı Sado.. O Rh (-)[/B][/COLOR]

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Yukarıda yazdım ama bilen bilmeyen yorum yapmış.

GETİREMESSİN
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elınt kusurabakma valla arattım ama bulamadım yadaben fark edemedim onun için açtım konuyu.anladıgım kadarıyla bu iş yaş.fiyatları duyunca heveslenmiştim biran.nette dolaşırken ingilteredeki sitelere baktım burada 20.000 tl gibi fyatları olan ss ler 5500-6000 euro gibi fiyatları var tabii ingilizce yi tarzandan ögrendigimiz için vergisi şuyu buyu içindemi anlayamadım.bu fahiş fiyat farkı sadece vergilerdenmi kaynaklanıyor.yav bukadar vergi ödüyorsak dünyanın en zengin devleti bizimki olmalı degilmi?oysa devlet bütçesinin benimkinden bir farkı yok.motoru alırken vergi ,yakıt alırken vergi ,otoyola çıktın para, köprüden geçtin para ,kasko para ,sigorta para,servisi para,muayenesi para bu nasıl bi dünya yav kardeşim sonrada bana niye çinçon motora biniyorsun diyorlar.evde dolar bassak yetişmez vallasadece motor sevdası yüzünden italyaya iltica etsem bana kızarmısınız?
    Ingilteredeki motosiklet fiyatlari Turkiyedekinden abarti ucuz degil. Belki %20 kadar daha ucuz olur.

Bu arada kasko vergi olmuyor, kasko senin ozel bir sigorta ile yapmis oldugun anlasma oluyor, ve bu motorun kaskosu ingilterede Turkiye'dekinin 2-3 kati olur. Motosikletlilerin kaza yapma ihtimali araba'dan 14 kat daha yuksek oldugu icin Ingiltere'de coluk cocuga motosiklet kaskosu vermiyorlar zaten. 21 yasindan once de 33beygir limiti var. Bazi ulkelerde de 33beygirden fazla kullanmak icin 2 sene ehliyetin olmasi gerekiyor, vs. O yuzden tam 33 beygir limitinde 400cc scooterlar var.

Yeri degil ama, sana vergilerin neden bu kadar yuksek oldugunu anlatayim. Soyle insanlarin normal vergi verdigi ulkelere bakildiginda hukumetlerin topladigi vergilerin %50ye yakini dogrudan gelirden alinan vergiler oluyor. Yani senin maasindan verecegin %20-30 gibi olan gelir vergisi. Turkiye'de hepimiz vatansever ama ayni zamanda da hirsiz oldugumuz icin bu vergiyi kimse vermiyor, ve hukumetin topladigi verginin sadece %10u gelir vergisine denk geliyor. Geri kalan %90 da KDV, OTV, pul vergisi, vs, vs, vs, gibi dolayli vergiler oluyor. Yani anlayacagin bizim hukumet tamamen bu kesintilerle ayakta durabiliyor. Bizden OTV almasalar, yarin hukumet iflas eder.

Halkimiz vatansever oldugu kadar namuslu olsa ve vergi kacirmasa, OTV yukumuz bu kadar olmazdi.

Saygilar

SSTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok masraflı ve zahmetli bir iş.Ancak Türkiye de olmayan ve bu zahmetlere değecek özel bir motosiklet için yapılabilir.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

GETİREMESSİN

Engnginn az ve uz özetlemiş.

Kısa bir öykü (gerçekten yaşandı)
    Bir aile dostum aldığı yanlış tio kurbanı, almanya dan sıfır km de bir Audi A3 aldı ve Türkiye'ye getirdi.
    Gümrüğe müracaat ettiğinde ise şaytan çarpmışa döndü nedenmi? yaklaşık 25000 € olan Audi A3 için 18000 € civarında vergi matrahı çıktı geçmiş gün
    6 ay dolmadan A3 Almaya ya geri döndü ve 3500€ zararla satıldı.
    Evet yurtdışından illaki araç getirteceğim diyenler iyi düşünsün ve araştırsın.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engnginn az ve uz özetlemiş.

Kısa bir öykü (gerçekten yaşandı)
    Bir aile dostum aldığı yanlış tio kurbanı, almanya dan sıfır km de bir Audi A3 aldı ve Türkiye'ye getirdi.
    Gümrüğe müracaat ettiğinde ise şaytan çarpmışa döndü nedenmi? yaklaşık 25000 € olan Audi A3 için 18000 € civarında vergi matrahı çıktı geçmiş gün
    6 ay dolmadan A3 Almaya ya geri döndü ve 3500€ zararla satıldı.
    Evet yurtdışından illaki araç getirteceğim diyenler iyi düşünsün ve araştırsın.
    Gecen gun bir arabanin fiyatina bakiyordum. Sitede fabrika cikisi 10 bin euro idi, anahtar teslimi ise 16.500 euro. Yani toplamda %65'e yakin vergi. 23 bin euro uzerinden %65 hesaplarsak, 15 bin civari eder. Gumrugun istedigi 18 bin vergi de o civarlarda iste.

Bir de motor hacmi 2000cc'den sonra bir vergi basamagi daha cikiliyor. O yuzden luks arabalari unutun...

Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

GETİREMESSİN
    tamam tamam kızma engin bizimki birkaç gün süren bir hayalden ibaretti zatenbende bir fazer istiyorum hayranım ben o motora (absli olmasada olur)

Alıntı amorphis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bak ben seni uzun zamandır takip ediyorum arkadasım gizli bir hayranınım

ne kadar da insanın varlıgını, yasamın amacını sorgulamaya iten yorumların var
    ne yapalım bizde böyle avutuyoruz kendimizi işte.hayallerimizi sizlerle paylaşmak olumlu yada olumsuz yorumlar veya tavsiyeler almak için. devlet babamız bunada bir vergi koyarsa hiç şaşmam artık.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)