Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Fikri ve Ailem....

Motovento
    REKLAM ALANI

17 yaşındayım ve yaklaşık 5 aydır motor istiyorum. Aileme bu konuyu defalarca açtım ama herseferinde konuyu kapatmaya çalışıyorlar. Bir türlü kandıramadım. Fuara götürdügümde motoru çok beğendiler fakat trafikte kullandırtmam diyerek gene kesip attılar. Motor gerçekten tehlikeli bir araç bunu biliyoruz fakat araba da tehlikeli neden kimse araba alırken izin istemiyo anne babadan. İnsanların motora karşı olan önyargıları beni delirtiyor ya. Örneğin sokakta yanınzda babanız gidiyorsunuz bir araba takla atmış sürücüsü yerde kıvranıyor babamın tepkisi muhtemelen inş adama birşey olmaz filan tarzı olur fakat bir kurye motru 20 ile giderken yere düşse kalksa ve motoruna binip birşey olmadan dewam etse babamın tepki ne sakat birşey ya bu motor ammada tehlikeli şey oluyor.

Annemler aslında bir çok aileden daha iyiler bu konuda. Nufusu daha az, trafik sorunu bu kadar çok olmayan bir yerde otursak alırız diyorlar. Yazlığa motor almayıda teklife ettiler fakat 1 senede 10 gün ordayım 10 gün için para wermek istemiyorum.

Ayrıca yaşımın 17 olmasından dolayı gençlik hevesiyle hız yapcağımı düşünüyorlar oysaki son sürati 30km olan bir motor alsınlar ona bile razıyım

Bir tavsiyeniz var mı arkadaşlar annemleri kandırmanın bir yolu var mıdır??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    kardeşim aynı sorun bende de olmuştu,ilk önce ciddiye almadılar fakat her geçen gün daha farklı karşılarına çıktığımı görünce ciddiye almakla kalmadılar bir de motosiklet aldılar sana tavsiyem hiç pes etme sürekli tatlı dille ısrar et,kafalarını şişir,ağrıt,yalvar,ağla sonunda sen kazanacaksın... kolay gelsin
    2 gözüm 2 tekerim var , 4 aç gözünü 4 tekerin var !!! :bounce:

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nerede oturuyorsun?

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Sevgili kardeşim,

Önce 18 yaşına gel ve otomobil ehliyetini al. Türkiye trafiğini biraz çözüp yollarımıza alışabilmen için bence önce otomobilinle biraz gez. Anneler motosiklet fikrine sıcak bakmıyor olsalar da, güçleri yetiyorsa ve sen hakediyorsan sana bir otomobili seve seve alacaklarıdr. Ucuz yollu birşeyler bak. Trafiği çözdüğüne inandığın zaman makul ve masum bir motosikletle başlayabilirsin. Unutma motosiklet motorlu bir bisikletten çok iki tekerlekli bir otomobile benzer. Yürütebilmeyi öğrenmen yetmez, başını dertten kurtarmayı öğrenmendir asıl konu...

İyi şanslar..
    Üç boyoz bir kola

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim,

Önce 18 yaşına gel ve otomobil ehliyetini al. Türkiye trafiğini biraz çözüp yollarımıza alışabilmen için bence önce otomobilinle biraz gez. Anneler motosiklet fikrine sıcak bakmıyor olsalar da, güçleri yetiyorsa ve sen hakediyorsan sana bir otomobili seve seve alacaklarıdr. Ucuz yollu birşeyler bak. Trafiği çözdüğüne inandığın zaman makul ve masum bir motosikletle başlayabilirsin. Unutma motosiklet motorlu bir bisikletten çok iki tekerlekli bir otomobile benzer. Yürütebilmeyi öğrenmen yetmez, başını dertten kurtarmayı öğrenmendir asıl konu...

İyi şanslar..
    Ailemin durumu oldukça iyi zaten arabamda hazır. Fakat ben Motor daha çok sevdiğim için bir motosiklet istiyorum..

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    mobilet al onlan gez .

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı frant1c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ailemin durumu oldukça iyi zaten arabamda hazır. Fakat ben Motor daha çok sevdiğim için bir motosiklet istiyorum..
    Ehliyetsiz mi kullanıyorsun arabayı?
    Üç boyoz bir kola

yok araba kullanmıyorumda abimin arabası seneye bana kalıyor. Öyle anlaştık annem babamla arada 2008 model A3

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Ducatista:)

Motosikleti
    ne istersen var :P
    Alıntı frant1c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok araba kullanmıyorumda abimin arabası seneye bana kalıyor. Öyle anlaştık annem babamla arada 2008 model A3

Alıntı Starsailor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

bende senin gibiydim kardeşim ama ben o konuyu açmadan önce ehliyetimi aldım.motor paramı da kendim biriktirdim.yine de aldırtmadılar.bir gün aniden eve motorla çıkageldim ve kabul etmek zorunda kaldılar olay bu kadar basit yani.

annenlere sole rakı ıcen oluoda su ıcen olmuo mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    valla ben de cok delilik yaptım =)) motor bana yakışıyo diye smdı ben satmak ıstıyorum annem sattırmıyo =))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)