Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 Zat'ı baştan yarattık :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Merhaba arkadaşlar. Çok uygun bir fiyata aldığımız 2005 model Mondial 150 Zat'ı komple sökerek sıfırından daha temiz bir hale getirmeye çalıştık. Motorumuz 13.000 km. de ve ilk halindeki fotoğraflara baktığınızda neredeyse hurdaya ayrılacak durumda olduğunu görebilirsiniz. Fotoların kalitesi için kusurumuza bakmayın, telefonla çekildi mecburen. Buyrun ilk halinden kareler;

Ancak ilk aldığımız halinden malesef sadece 4 kare var şimdilik. Akşama yandan çekilmiş birkaç foto daha eklicem. Bulunduğum pc de yok çünkü...

Daha sonra motor tamamen söküldü ve iskeleti kaldı ortada.

Daha sonra karbüratör söküldü. Asıl işi yapan arkadaşım Cemil de ilk fotoda. Cemil'in işi normalde bilgisayar donanımı, ama en iyi ustadan daha iyi ustadır. Kendine hobi edindi bu işi ve severek yapıyor. Sağolsun benim motosikletimin bakımlarını da onunla beraber yapıyoruz. Servislere ihtiyacım olmuyor o açıdan, allah mecbur bırakmasın... Neyse, buyrun karbüratör sökülüyor;

Karbüratör temizlendi. Sıra geldi tahrik burçlarına;

Tahrik burçları değiştirildi, varyatör kapağı değiştirildi ve tabiki kayışta değiştirildi. Güzelce temizlendikten sonra kapatıldı.

Daha sonra alttaki fotoda göründen yuvarlak burçlar değişti. Bir tanesi kopukmuş, motoru çıkartmışken ikisini de değiştirelim dedi Cemil usta.

Sonra motorun içini açmış ama niye bilmiyorum. O sıra ben kendi motorumla ilgileniyodum.

Şimdi de grenajların boyanmasında sıra. Bütün çatlak patlak ne varsa hepsi özenle yapıldı ve boyahaneye girdi. Boyandıktan sonraki halleri;

Bu arada motorun diğer aksamları da sıfırlandı. Bujisi, benzin hortumu, arka fren ve gaz teli, fren balataları vs... Far ampülleri normalde traktör ampülü biliyorsunuz, her ikisi de H4 olarak değiştirildi. Ferrari korna takılacaktı, takıldı mı bilmiyorum. Şu sıralar toplanıyor ve bitmek üzere sanırım. Bir iki eksik parçası var, mesela ön konsoldaki torpido kapağı yok, düşürmüşler. Ufak tefek eksikleri dışında bu akşam tamamlanacak gibi. Ben de gidip son halinin fotoğraflarını çekicem akşam. Yeni fotoları sizlerle paylaşırım tekrar. İlk halinin yandan görünüşünü de eklicem. Güvenipte bi yere gidilebilecek bir ZAT ımız oldu bu sayede. Her türlü eksiğini tamamladık, daha doğrusu sponsorumuz Necmi usta destek verdi, Cemil usta tamamladı. Elimize sağlık.

Kazasız sürüşler hepinize...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    " AK "
    ee son hali nerde ??? henüz montajda mı
    ::offtp::___________[B] " POSETCHI "[/B]__________::offtp::

[B]Her Türlü Baskılı Poşet Yapılır...Fabrika Olunca... :P[/B]

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı 34_AK_027 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee son hali nerde ??? henüz montajda mı
    Daha bitmedi. Akşama kadar biter ufak tefek eksikleri dışında. Akşam eklicem inşallah.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla harika.. 34 ak 027 yazılarını okumadan tabı motor nerde demıs... tabı sen en sonda belırtmıssın daha moıntajda oldugunu..

elıne saglık resımler için, merak edıyorum bitmiş halini.. güle güle binersin.. bide uygun fiyata geldı dedın? kaça aldın? ve yaptıgın mastaf nedir?
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla harika.. 34 ak 027 yazılarını okumadan tabı motor nerde demıs... tabı sen en sonda belırtmıssın daha moıntajda oldugunu..

elıne saglık resımler için, merak edıyorum bitmiş halini.. güle güle binersin.. bide uygun fiyata geldı dedın? kaça aldın? ve yaptıgın mastaf nedir?
    Sağolasın. 900 liraya aldık motoru. Oto servis atölyemiz var. Boyahanesi de var ve kaporta tamiri de yapılıyor. Boyaya herhangi bir masraf edilmedi yer kendimizin olduğu için. Sadece motorun değişen parçalarına para harcadık. Bujisiydi, tahrik burçlarıydı, kayışıydı vs... Zaten çok ucuz olduğu için pek problem yaratmıyor. Zannedersem 60-70 liralık bir masraf yapıldı şu ana kadar. Tüm vidaların yenileri alındı. Eski vidalar rezaletti çünkü. Ben de merakla bekliyorum. Akşam olsa da gitsem görsem son halini.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    hevesinizi kırmak istemem ama o motoru değiştirmediğiniz sürece zat adına bişey yapımış sayılmazsınız en az 250ccc su soğutmalı bi motor monte edilmesi lazım tıpkı orjinali olan italjet deki gibi yineden eliniza sağlık emeğiniz boşa çıkmasın
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hevesinizi kırmak istemem ama o motoru değiştirmediğiniz sürece zat adına bişey yapımış sayılmazsınız en az 250ccc su soğutmalı bi motor monte edilmesi lazım tıpkı orjinali olan italjet deki gibi yineden eliniza sağlık emeğiniz boşa çıkmasın
    Yok hevesimiz kırılmaz merak etme arkadaşım. Bizi şehir içinde idare etsin, ara sıra ufak gezintilere çıkarsın yeter. Bakımlı olduktan sonra ve motorunu da çok fazla üzmedikten sonra herhangi bir problem çıkaracağını sanmıyorum bize. Motorunu değiştirmeye kalksak masrafımız çok artar. Değmez zat için. Amaç en az masrafla sorunsuz zatı yaratmak.

Motosikleti
    мση∂ιαℓ 151яѕ
    güzel bi çalışma olmuş gibi son halinin fotolarını bekliyoruz.
    (bu arada başlığa yarattık yazmışın yaratmak Allah'a mahsustur orda farklı bi terim kullansan daha iyi olurdu)
    [B][COLOR="Red"]GAZLA UÇABİLİRSİN AMA FRENLE KONAMAZSIN[/COLOR][/B]::144::

Motosikleti
    " AK "
    eee motor nerde şimdi... ehuehueehueheuhueeue
    ::offtp::___________[B] " POSETCHI "[/B]__________::offtp::

[B]Her Türlü Baskılı Poşet Yapılır...Fabrika Olunca... :P[/B]

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Tebrikler olcay fotoları bekliyoruz.

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı 34_AK_027 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee motor nerde şimdi... ehuehueehueheuhueeue
    Bikaç saat sonra burada olcak.

Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler olcay fotoları bekliyoruz.
    Sağol abi. Eklerim muhakkak, teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Yaw motor nerde çıkmaya utanıyormu yoksa kerata

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    El emeği göz nuru, ins yaptığınıza değcek bisey çıkar ortaya nexus ile yanyana bi resim isterim

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı SAKİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw motor nerde çıkmaya utanıyormu yoksa kerata
    Montajdaaa Akşama bitecek. Eklicem son halini, ben de merak ediyorum ama göremedim henüz.

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    El emeği göz nuru, ins yaptığınıza değcek bisey çıkar ortaya nexus ile yanyana bi resim isterim
    Sağolasın Çekerim nexusla yan yana, kardeş kardeş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    kardiş motorun hayırlı olsun ALLAH kazasız belasız binmek nasip etsin..

hazır sökmüşken şasisinde bi sorun varmı bi baksaydınız ve jantlarıda aynı renge boyatsaydın güzel olurdu..

zat'ı muhterem şimdiden gözüme güzel gözüktü bizim çin motorlarınında bu yönü çok güzel az masrafla motor yeni baştan restore ediliyo parça parasıda fazla tutmuyo..

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sizin yer nerede? talep doğrultusunda her halde aynı işlemleri bizim içinde yaparsınız...........maliyeti bize ne olur? ne olur-ne olmaz;bilelimde....ellerinize sağlık.... allah kazadan-beladan korusun...

alperiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn, cbr 600f
    son halini merak ettim walla.. umarm en kısa zamanda biter..

Apprentice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben böyle çalışmayı seviyorum işte. Öyle cantlara sprey boya sıktımla gelmeyin bunlarla gelin.

Diskavıri Çenıl'da "Wreck Rescue" diye bir program var aynısı işte...

Ayakta alkışlıyorum.
    "kick start my heart"

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    vallaha helal olsun elınıze sağlık son fotoları beklıorum...

Motosikleti
    ah agility ah....
    çok güzel bi çalışma olmuş elinize sağlık.
    ilk halinin fotoları 18/03 te çekilmiş (öle yazıo fotoda) tam olarak kaç günde bu yeni haline getirdiniz?18inden bu güne kadar parmakla saydık mı 7 gün yapıyor
    yedek parçaları yetkili servisten mi temin ettiniz?
    elinize sağlık tekrar....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)