Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Mobilet iyi midir!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Citroen Zx 1.8 16 V
    Geçen motorsikletimi bakıma getirdiğimde usta yanındaki sohbet ettiği adama iki de bir MOBİLLET İYİDİR diyip diyip duruyordu. Sizce de gerçekten MOBİLLET iyimidir. Sizce Commuterlere göre şehir içi kullanıma daha mı uygundur?
    ::tartis:: Motor yorulmaz !!!! Sadece üstündeki insanlar yorulur ::tartis::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    iyidir. .

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben mobillet kullanacağıma aynı paraya bir çin li tercih ederdimmotor a bakar isen hiç bir sorun çıkarmaz

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    hayır kesinlikle berbattır çok yakar ısınır ne çabuk yıpranır bu kadar basit o motorsikletleri senelerce fahiş fiyattan millete satan kazıkçıları her aklıma geldiğinde anarım çinmalı cup tarzı motorlar gelmeden evvel sene 2004 2005 lerde 1400 ytl gibi adice bir fiyata satmaya çalışıyorlardı işte uyerli malı motorsiklet sanayisi denen kazıkçıların marifetidir bu senelerce aynı modeli uretip baştakilerin koydugu vergilerden guç alıp bedavaya para kazanmak daha fazla yazmak istemiyorum asabım bozuluyor çünkü
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır kesinlikle berbattır çok yakar ısınır ne çabuk yıpranır bu kadar basit o motorsikletleri senelerce fahiş fiyattan millete satan kazıkçıları her aklıma geldiğinde anarım çinmalı cup tarzı motorlar gelmeden evvel sene 2004 2005 lerde 1400 ytl gibi adice bir fiyata satmaya çalışıyorlardı işte uyerli malı motorsiklet sanayisi denen kazıkçıların marifetidir bu senelerce aynı modeli uretip baştakilerin koydugu vergilerden guç alıp bedavaya para kazanmak daha fazla yazmak istemiyorum asabım bozuluyor çünkü

+10..
    Şimdi 500-600 YTL'yi bastırsan gayet temiz ikinci el bi Çin işi cup motorlardan alma imkanı var.
    Mobilet gibi sadece düzde gitmez üstelik..Mobiletlerdeki gibi pedal basıp iflahını sökmeden yokuşta çıkar,bayır da..Ya kırar ya çıkar en azından..Sesi de mobilet kadar kafa ağrıtmaz..Daha da bir çok artısı sayılabilir mobilete göre..

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Diğer geniş alternatifli motosikletler varken mobilet düşünmeyin bence,İkinci el temiz bilinen marka motosikletlerden almak çok daha mantıklı....85 yılından 2001 yılına kadar 2 mobilet eskittim..O zamanlar piyasaya yeni giren honda kinetik vardı,kaliteli marka olarak.......Mobilet düşünmeyin biraz daha ekleyin iyi bir şey alın...

mobylet iyidir bende 96 model vardı halan daha duruyor sadece bi kaza yaptım sonra yine pressde falan dogruldum ama mobyletin sıfırını alma.şehir içi güzel motor dur

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    bence gereksiz bi alet...
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    bizim tanıdıklarda süper51 var hala taş gibi biniyorlar 17 senelik motorlar hatta sahibi benım motor 5 tane çin malı eskitir bile dedi
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    vitesli bir çinli hayali kuran birisi olmama rağmen koyu bir mobiletçiyim
    mobilet iyidir bence.fazla bakım istemez , dilinden anladın mı uzun yol da yapar.ama kişinin beklentilerine göre iyi ve kötü kavramı değişir.

bana göre +ları:
    1)ben cefakarlığını seviyorum mesela.no olursa olsun bir şekilde çalıştırabiliyorsun.3 ay üst conta patlak gezdim bana mısın demedi.

2)ayrıca bisikletten uyarlama parçalarla yola devam edebiliyorsun.

3)kolay sökülüp takılabildiği için uğraşmak zevkli.mesela benim 3 tane egzozum vardı 1 sene önce değiştirip değiştirip geziyordum.:D

4)eğer çocukluk döneminde mobilet modaysa ve sen alamadıysan içindeki ukde ortadan kalkıyor.her aragazı verişinde bmxine bindiğin ve mobiletlere bakakaldığın yıllara dönüyorsun.

5)eve çıkarabilme balkona koyabilme gibi kolaylıkları var.araba ile gidilen bir yerde motor lazım olursa lastikler ve gidon sökülerek arabanın bagajına sığabilir aynı bisiklet gibi.

6)2 zamanlı çok tatlı bir egzoz kokusu var.

7)çok ucuz.motor alma hayallerini bir sene daha ertelemeye gerek yok.

tabi bir de -leri var
    1)yoğun şehiriçi trafiğinde 2 kişi sorun olabiliyor.geç toparlıyor.
    2)sürekli düşük hızda rüzgar almadan arabaların aralarından geçerek gidince ısınabiliyor.
    3)benzin alırken benzine yağ karıştırmak bazen insanı sıkabiliyor.
    4) motordan anlayan anlamayan herkes motorun hakkında olumsuz yorum yapıyor.
    5)istanbul gibi herşeyin olduğu ama mobiletin olmadığı bir yerde yaşıyorsan bir yere parkettiğinde sanki oyuncakmış gibi millet inceliyor sağını solunu kurcalıyor.scooter veya commuter olsa çekinirler sanki bunu kızılay dağıtmış.

6)buna artı mı desem eksi mi karıştırdım ama mobi çok fena hastalık yapıyor.evinin garajında 4 tane mobilet olan insanlar biliyorum.

sonuç olarak mobilet iyi ama hiçbirşey zaman ve teknolojiye dayanamıyor.cub veya commuter türü motorlar bu fiyatlara hele bir de yedek parçası da ucuzsa çok daha iyi alternatifler. yine de fiyatları düşse, belirli bir hacmin altına ehliyet sorulmasa hala yaşayacak motorlar.burda birçok arkadaşın düşündüğü gibi asla iyrenç işe yaramaz tiksinç motorlar olmadılar.
    belo arkadaşa katılıyorum bazı konularda. bu motorları çok pahalı satıyorlar.
    aslında kendi kuyularını kazıyorlar.üretiçilere bu konuda çok tepkiliyim.0 km parça parça satın alınarak en güzel molet konyada 600 700 ytlye toplanıyor. ama fabrikasında 1300ytl.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mobilet iyidende ötedir.. büyük tekerlekleri sayesinde dengelidir. 2 zamanlıdır tamiri kolaydır. köyde bile yedek parçası vardır.. türkiyede mobilet tamir etmeyen usta yoktur.. Hemen hemen her eski motorcunun bir zamanlar mobilet mazisi olmuştur.

Tabiki performansı ne kaa köfte o kaaa ekmek kıvamındadır..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mobilet iyidende ötedir.. büyük tekerlekleri sayesinde dengelidir. 2 zamanlıdır tamiri kolaydır. köyde bile yedek parçası vardır.. türkiyede mobilet tamir etmeyen usta yoktur.. Hemen hemen her eski motorcunun bir zamanlar mobilet mazisi olmuştur.

abi heryerde parçası var bir istanbulda yok ufacık birşey için sirkeciye gidiyorum.

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi heryerde parçası var bir istanbulda yok ufacık birşey için sirkeciye gidiyorum.

mobiletle yapılan uzun yol gezilerinden birkaç örnek maksat konu zenginleşsin.

http://mopedtrip.com/howididit/howididit03.html

http://www.zozi.net/forum/viewtopic.php?f=7&t=1650

sumensko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobilet 80cc arora ks 200-8
    mobilet tin ustüne motoryoktur hetürlü zorla gelir yoda kayışmı koptu çıkar çoraplarını bala birbirine yoluna devam et
    özgür adam:

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı sumensko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mobilet tin ustüne motoryoktur hetürlü zorla gelir yoda kayışmı koptu çıkar çoraplarını bala birbirine yoluna devam et
    oldu olacak buji bozulduğunda da çakmak çak

mobietlerimiz iyidir.zaten mobilet başka bir tutkudur. çin mallarını alıp servislerde gün geçirmektense yerli mallarını tercih ederim. çin malları cazip gibi gelsede kısa zamanda dökülüyor. şöyle çevrenize bakın hangileri tamirden çıkmıyor.mobietlerin eskisi onlara taş çıkartır.biraz dilinden anla yeter.

Motosikleti
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oldu olacak buji bozulduğunda da çakmak çak
    bak onu deneme fısatım olmadı olurmu dersin
    özgür adam:

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı sumensko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak onu deneme fısatım olmadı olurmu dersin
    olur niye olmasın ama manyetolu olmalı taşlı olursa avans tutmuyor

Motosikleti
    avansı ayarlarsın nasıl olsa yanında çektirme tornavida vardır herzaman olur mobiletçi adamım demi
    özgür adam:

tarık54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çakma harley
    ılk deneyımım
    :146::MOTORUMU İSTEMEBENDEN BUZGİBİ SOĞURUM SENDENpala::

kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    Al Bi Mobilet Otur Tamir Et
    [url] www.myspace.com/kayku34 [url]
    [url] www.herkesdinlesin.com/kayku34 [url]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)