Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

2007'nin en iyi 50 motoru (Motorrad dergisi)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Caponord'da da var bu sistem

la endurodan anlamıyon bi de konuşup rezil olma en azından

Şahsi fikrim, salak bir sıralama olmuş Neyi neye göre kıyaslamışlar acaba? Sürat mi, beygir mi, tork mu, görünüş mü, fren kalitesi mi, konfor mu... Çok para veren 1. olmuş bence

Pro'cum, sıralamayı yapan Avrupa'nın en çok okunan motor dergilerinden biri. Bu testleri yaparken bir ürünü (bu lastik, kask, zincir yağı, buji filan olabilir) sayfalarca inceliyorlar, ıncık cıncık herşeyine bakıyorlar, resmen obsesif bir incelikle ele alıyorlar. Derginin sayfa sayısı genellikle 180-200... Yani burada anlatamayacağım uzunlukta kriterler ve puanlamalar var.. Mesela en iyi SS lastikleri testinde değerlendirmeleri 4 ay sürmüş, başladıkları K6 GSXR1000'ler eskiyince K7'ler ile devam etmişler. Rüşvet konusu orada çok ciddiye alınır, bunu biliyorum...

O yüzden yabana atma derim.
    Üç boyoz bir kola

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    "En iyi SS lastikleri" diye bir kriter olabilir. Uzun uzun incelenir, süper bunu desteklerim.

Ancak hiçbir kategori ayırımı yapmadan bütün motorları bir kazana atıp da aralarından şu iyidir bu iyidir demeleri çok saçma. Yapsalardı 600cc SS testi, 1000 cc enduro testi vs. alkışlasaydım.

Bütün motorları bir araya koyup da "şu iyidir" demek hiçbir akla mantığa uymuyor. Hepsini bir araya koyup "en iyi fren bunda", "en çok bu satmış" vs. gibi şeyler deseler yine anlayacağım. "2007 yılının en iyi motosikleti" lafı çok iddalı.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ... az daha bir cevap daha yazıyordum. Bu sadece bir motor dergisinin bir sayfası. Benim fikirlerim değil. Bence de BMW 5 para etmez bi motor...

Oh be rahatladım...
    Üç boyoz bir kola

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...-exorcist.html

zafercim mesaj sayısı yada eski üyelik bilgi tecrübe ve kişiliği ortaya koymaz, semih te uzun süredir birlikte olduğumuz bi kardeşimiz, nick ini değiştirdi sadece
    bilgin olsun die yazdım, konuya fazla girmeden..

gkn haklısın fakat şimdi sözkonusu arkadaş benim için - okumadan yorum yapmayı seven bi arkadaş daha- demiş
    bende buna istinaden cevap yazdım yani ben okumayı daha fazla severim zaten mesaj sayıma bakarsan pek fazla yorum yapmadığım anlaşılıyor gibisinden yoksa eski üyeler yenilerinden daha bilgili filan demedim (askeriye mi burası kıdem filan olsun )
    yani hakkımda yanlış bi yorum yapmış bende haklı olarak yanlışını dile getirdim

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... az daha bir cevap daha yazıyordum. Bu sadece bir motor dergisinin bir sayfası. Benim fikirlerim değil. Bence de BMW 5 para etmez bi motor...

Oh be rahatladım...
    Yok ben BMW için demiyorum, Aprilia birinci gelse yine aynısını diyecektim. Kategori olmadan "en iyi" demek hatalı diyorum sadece.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Alıntı zafer80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gkn haklısın fakat şimdi sözkonusu arkadaş benim için - okumadan yorum yapmayı seven bi arkadaş daha- demiş
    bende buna istinaden cevap yazdım yani ben okumayı daha fazla severim zaten mesaj sayıma bakarsan pek fazla yorum yapmadığım anlaşılıyor gibisinden yoksa eski üyeler yenilerinden daha bilgili filan demedim (askeriye mi burası kıdem filan olsun )
    yani hakkımda yanlış bi yorum yapmış bende haklı olarak yanlışını dile getirdim
    madem yannış patavatsızlık yaptığımdan dolayı özür dilemekteyim

son zmanlarda çok özür diliyorum demkki çok hata yapıyorum huleyn

exorcist

evet forumu okkumayı sevmeyen sadece yazmayı seven bi arkadaş daha

bu yorumu benim yazımın altına iliştirmişsin

ilk olarak benim üye olduğum tarihe ve mesaj sayıma bak ,sonra kendi üye oluş tarihin ve mesaj sayına , sanırım benim verilerim gerekli -gereksiz her konuda yorum yapan birinin verilerine pekde uymuyor ayrıca yazdığım yazıda 1000rr la ilgili bi yorum yapan arkadaşa da cevap verdim eğer konuyu ve konuyla ilgili yorumları okumasaydım o arkadaşının yorumunuda okumamış olurdum ,şimdi kimin doğru düzgün okumadan yorum yaptığını bi kez daha düşünelim...!!

şimdi senin yazdıklarının bi kısmını ele alalım
    bu listenin yapılış amacı en güçlü makina en performanslı makina seçimi değil..

bütün marka ve modellere bakabileceğiniz en geniş açıdan bakmış...

motorunun teknolojisinden tutun konforuna şeklinden tutun boyutuna. ağırlık merkezine.. fabrikasyon özelliklerine... vs vs

ok bu konuda haklı olabilirsin benimde dediğim hondanın orta sınıf (SS) segmentde ürettiği bi motor 50 motor içinde 3. olmuş ki bu senın yukarıda yazmış olduğun ''motorunun teknolojisinden tutun konforuna şeklinden tutun boyutuna. ağırlık merkezine.. fabrikasyon özelliklerine... vs vs '' ine rağmen 3. sıraya oturmuş aynı zamanda kendi kategorisindekilerin listedeki sıralamalarına bakıldığında aralarındaki farkda bariz. işte buyüzden orta segment ss tercih eden biri olarak yukarıdaki yorumu yazdım...
    şimdi sana tavsiyem bi dahaki sefere bi başkasını hedef alan yorumlar yaparkenn biraz daha araştırmacı olman ve yorumlarını afaki şekilde yapmaman...
    yazının bu kısmını gözümden kaçırmışım şu afaki yorum kısmını umarım üyeler hakkında yapma diyosundur.. o konuda haklısın bişey diyemem ama dergideki listeden aradaki motorları silip sadece japon ssleri ele aldığımızda.... yanlız orta segmentle neyi kastedmek istediğini pek anlamadım... eğer düşük standrt diyosanki sadece cc si düşük bu motorların onu devirle telafi ediyorlar.. amacın ne nedemek istiyon derlirtcenmi beni aha liste aşağda..

1. gsxr 1000 suzuki
    2. r1 yamaha
    3. 600rr honda
    4. 1000rr honda
    5. gsxr600 suzuki
    6. zx6r kawasaki
    7. r6 yamaha
    8. zx10r kawasaki

liste bu hale geliyo...

bunada bi itirazın varmı...

yani birilerine laf tıkamak için birilerine sataşmak için.. oturup hayvanat gibi o kadar yazı yazmadım hep aynı gereksiz tepkiyi veren vermek üzere olan ve listeyi okuduktan sonra verecek olan arkadaşlar için bi açıklama yapmaya çalıştım... ya anlatamadım yada anlamadınız.. yada en kötüsü anlamamkta ısrar ediyosunuz...

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ben BMW için demiyorum, Aprilia birinci gelse yine aynısını diyecektim. Kategori olmadan "en iyi" demek hatalı diyorum sadece.
    huleyn pro sen kesin aristotelesin soyundan geliyon oda herşeyi sınıflandırma ihtiyacı hissetmiş.. böylece daha iyi sonuca varıcağını düşünmüş nitekimde doğru düşünmüş ama her zaman sınıflandırma yapıncada bi takım karışıklıklar çıkmış dünyada demekki neymiş arada bi tok karna genelleme yapmak iyi gelirmiş

Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim suzi listede var mı yaa ben listeyi göremiyorumda
    Bu arada ilk kez semihin yazdıklarına hak verdim forum hayatım boyunca
    senin makine 2004 de üretimi durduydu galiba herhalde sanırım

vay bea başımıza daş yağacak

hangi konuda ?

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pro'cum, sıralamayı yapan Avrupa'nın en çok okunan motor dergilerinden biri. Bu testleri yaparken bir ürünü (bu lastik, kask, zincir yağı, buji filan olabilir) sayfalarca inceliyorlar, ıncık cıncık herşeyine bakıyorlar, resmen obsesif bir incelikle ele alıyorlar. Derginin sayfa sayısı genellikle 180-200... Yani burada anlatamayacağım uzunlukta kriterler ve puanlamalar var.. Mesela en iyi SS lastikleri testinde değerlendirmeleri 4 ay sürmüş, başladıkları K6 GSXR1000'ler eskiyince K7'ler ile devam etmişler. Rüşvet konusu orada çok ciddiye alınır, bunu biliyorum...

O yüzden yabana atma derim.
    seni seviyorum abi biliyosun dimi

Konuyu Toplam 5 üye okuyor. (3 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)
    exorcist, 41calamity41, zafer80

mesajı 18:20 de yazmışım saat 18.59 :D yav zafer baba bak sayımdan yarım saattir yaz diye bekliyorum send eyarım sattir okuyonmu yazıyonmu nabıyon yazda gidiim çıkıcam
    god is busy ! can i help you!

Motosikleti
    kanuni racer 200 HEMDE ACİL SATILIK
    selam arkadaşlar ya bu makinalar felaket bişey hepinize kazasız belasız sürüşler
    imza mimza yok bundan sonra parmak basıcam:cat::cat::cat:

blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    bu ayki 2teker dergisinde de ülkemizde 2007 yılı 250cc ve üstü en çok satan 50 motosiklet yayınlanmış hyosung gt250r birinci 346 adetle.....
    İMZA:BİR DOST

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı exorcist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin makine 2004 de üretimi durduydu galiba herhalde sanırım

vay bea başımıza daş yağacak

hangi konuda ?
    Hee ben onu unutmuşum..
    Bu arada o zaman ben son model motor almışım.. Hemde cidden son model, en son model
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hee ben onu unutmuşum..
    Bu arada o zaman ben son model motor almışım.. Hemde cidden son model, en son model
    bişiy diycem diyemiyom özgür gonuşamıyom olüm senle en iysimi daha fasla saçmalamadan susuiyim

yazının bu kısmını gözümden kaçırmışım şu afaki yorum kısmını umarım üyeler hakkında yapma diyosundur.. o konuda haklısın bişey diyemem ama dergideki listeden aradaki motorları silip sadece japon ssleri ele aldığımızda.... yanlız orta segmentle neyi kastedmek istediğini pek anlamadım... eğer düşük standrt diyosanki sadece cc si düşük bu motorların onu devirle telafi ediyorlar.. amacın ne nedemek istiyon derlirtcenmi beni aha liste aşağda..

1. gsxr 1000 suzuki
    2. r1 yamaha
    3. 600rr honda
    4. 1000rr honda
    5. gsxr600 suzuki
    6. zx6r kawasaki
    7. r6 yamaha
    8. zx10r kawasaki

liste bu hale geliyo...

yani birilerine laf tıkamak için birilerine sataşmak için.. oturup hayvanat gibi o kadar yazı yazmadım hep aynı gereksiz tepkiyi veren vermek üzere olan ve listeyi okuduktan sonra verecek olan arkadaşlar için bi açıklama yapmaya çalıştım... ya anlatamadım yada anlamadınız.. yada en kötüsü anlamamkta ısrar ediyosunuz...

tane tane 10 yaşındaki birine anlatır gibi anlatıyorum , umarım bu sefer anlarsın ....
    benim bişeye zaten itirazım yok kendi yaptığın ss listesine baksana sen ,600rr 3. sırada ve zx10r da daha aşşağılarda demekki 600rr çoğu binliklerden (,---bu senin dergiyi ele alarak sağlamasını yaptığın salt ss sıralamasında da böyle ve derginin yaptığı genel klasmanda da böyle--- ),çeşitli yönlerden daha avantajlı bu derginin ortaya koyduğu sonuç peki ben bu duruma aykırı bişeymi söyledim!! hayır...peki sen derginin ortaya koyduğu sonuç için farklı bişeymi söyledin hayır ...demekki ikimizde derginin sonuçlarına muhalefet değiliz .... umarım anlatabilmişimdir))

bak arkadaşım bi kez daha anlatayım

ben senin yukarıda uzun uzun açıklama yaptığın yazına muhalefet olmadım sen hala kalkmış ya anlamadınız yada anlamamakda ısrar ediyosunuz, diyosun benimle ilgili tamamen yanlış bi yorum yapmışsın bende yanlışı dile getiriyorum yoksa senin dergiyle ilgili değerlendirmelerine bişey söylediğim yok herkezin görüşü kendine ve tekrar söylüyorum yazılarına muhalefet olmadım bu mesajdan 2 önceki mesajıma bakarsan oradada belirttim ....
    afaki kısmını ise hakkımda okumadan yazan bi arkadaş daha dediğin için söyledim yani bu yorumu neye dayanarak yaptın ? hiçbirşeye laf olsun diye söyledin diye afaki dedim ...(sen laf olsun diye söylemedim diyebilirsin ama bana göre laf olsun diye söylenmiş kelamlarla aynı değerde )

orta segment ise motor hacmi için sen aradaki farkı falanla filanla kapatıyorlar demişsin haklı da olabilirsin ancak fakat benim dediğim
    600 cc bi makine 1000 ve + cc motorlara göre şehir içinde daha kullanışlı yoğun trafikde dur-kalk-larda , düşük hızlarda abilerine göre daha zaptedilebilir ,düşük devirlerde daha az şişer yakıt olarak daha ekonomik vs vs ve işte araştırma yapan uzmanlar sıralama yaparken bunlarıda gözönünde bulundurmuşlardır 1098 daha alt sıralarda , 600rr dan daha yavaş olduğu için mi yada daha ufak,daha ucuz, tabiki değil
    şu mesaj sayısını diline dolamışşın orda söylediğim senin benden daha az yada çok yazmış olman ve buna göre senin yada benim daha bilgili ,tecrübeli olmamız değil ele alınası gereken şey yapılan yorumların sayısına göre,tarihide ele alarak sağlama yapıp yazmayı kimin daha çok sevip sevmediği....kapiş.? şayet istersen bu mesaj konusunuda yukarıda yaptığım şekilde ,örneklere bölerek, moleküllerinin parçalamaya çalışarak bi kez daha anlatabilirim .... öfff... çok uzadı ama kimseyle durduk ve gereksiz yere zıtlaşmayı sevmiyorum ve mümkün olduğunca kaçınmaya çalışıyorum seninle bi problemim yok sen anlatımlarında daha agresif,marjinal,yada daha aykırı olabilirsin yada başka bi şekilde de olabilir benim bunlara ve dolayısıyla senin kişiliğine herangi bi şekilde laf söylediğim de yok herkezin tabiatı farklıdır tartışma da buna denir aksi olursa zaten tartışma değil ,zıtlaşma dalaşma ve duruma göre daha ilerisi olur.....

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MONDİ NİYE YOKzuhahahaha

paylaşım için sağol bir gün bende JAPONA binecem
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

1. gsxr 1000 suzuki
    2. r1 yamaha
    3. 600rr honda
    4. 1000rr honda
    5. gsxr600 suzuki
    6. zx6r kawasaki
    7. r6 yamaha
    8. zx10r kawasaki

liste bu hale geliyo...

tane tane 10 yaşındaki birine anlatır gibi anlatıyorum , umarım bu sefer anlarsın ....
    benim bişeye zaten itirazım yok kendi yaptığın ss listesine baksana sen ,600rr 3. sırada ve zx10r da daha aşşağılarda demekki 600rr çoğu binliklerden (,---bu senin dergiyi ele alarak sağlamasını yaptığın salt ss sıralamasında da böyle ve derginin yaptığı genel klasmanda da böyle--- ),çeşitli yönlerden daha avantajlı bu derginin ortaya koyduğu sonuç peki ben bu duruma aykırı bişeymi söyledim!! hayır...peki sen derginin ortaya koyduğu sonuç için farklı bişeymi söyledin hayır ...demekki ikimizde derginin sonuçlarına muhalefet değiliz .... umarım anlatabilmişimdir))

bak arkadaşım bi kez daha anlatayım

ben senin yukarıda uzun uzun açıklama yaptığın yazına muhalefet olmadım sen hala kalkmış ya anlamadınız yada anlamamakda ısrar ediyosunuz, diyosun benimle ilgili tamamen yanlış bi yorum yapmışsın bende yanlışı dile getiriyorum yoksa senin dergiyle ilgili değerlendirmelerine bişey söylediğim yok herkezin görüşü kendine ve tekrar söylüyorum yazılarına muhalefet olmadım bu mesajdan 2 önceki mesajıma bakarsan oradada belirttim ....
    afaki kısmını ise hakkımda okumadan yazan bi arkadaş daha dediğin için söyledim yani bu yorumu neye dayanarak yaptın ? hiçbirşeye laf olsun diye söyledin diye afaki dedim ...(sen laf olsun diye söylemedim diyebilirsin ama bana göre laf olsun diye söylenmiş kelamlarla aynı değerde )

orta segment ise motor hacmi için sen aradaki farkı falanla filanla kapatıyorlar demişsin haklı da olabilirsin ancak fakat benim dediğim
    600 cc bi makine 1000 ve + cc motorlara göre şehir içinde daha kullanışlı yoğun trafikde dur-kalk-larda , düşük hızlarda abilerine göre daha zaptedilebilir ,düşük devirlerde daha az şişer yakıt olarak daha ekonomik vs vs ve işte araştırma yapan uzmanlar sıralama yaparken bunlarıda gözönünde bulundurmuşlardır 1098 daha alt sıralarda , 600rr dan daha yavaş olduğu için mi yada daha ufak,daha ucuz, tabiki değil
    şu mesaj sayısını diline dolamışşın orda söylediğim senin benden daha az yada çok yazmış olman ve buna göre senin yada benim daha bilgili ,tecrübeli olmamız değil ele alınası gereken şey yapılan yorumların sayısına göre,tarihide ele alarak sağlama yapıp yazmayı kimin daha çok sevip sevmediği....kapiş.? şayet istersen bu mesaj konusunuda yukarıda yaptığım şekilde ,örneklere bölerek, moleküllerinin parçalamaya çalışarak bi kez daha anlatabilirim .... öfff... çok uzadı ama kimseyle durduk ve gereksiz yere zıtlaşmayı sevmiyorum ve mümkün olduğunca kaçınmaya çalışıyorum seninle bi problemim yok sen anlatımlarında daha agresif,marjinal,yada daha aykırı olabilirsin yada başka bi şekilde de olabilir benim bunlara ve dolayısıyla senin kişiliğine herangi bi şekilde laf söylediğim de yok herkezin tabiatı farklıdır tartışma da buna denir aksi olursa zaten tartışma değil ,zıtlaşma dalaşma ve duruma göre daha ilerisi olur.....
    iyide moruk ben mesaj sayısı ile ilgili tek kelime etmemişin sen kafanda kuruyosun oynuyosun ne ayaksın yok öyle bişi

herkezin tabiatı farklıdır tartışma da buna denir aksi olursa zaten tartışma değil ,zıtlaşma dalaşma ve duruma göre daha ilerisi olur
    tebrik ve teşekkür ediyorum uzatmıyorum

ama çeksem daha ucu gelicek
    kırdıysam üzdüysem hakkı hukukunu helal et

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    semih olüm imzan durumu anlatmış zaten
    GKN MOTORS

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    semih olüm imzan durumu anlatmış zaten
    insanlar anlasınlar hor görmesinler beni diye şeettiydim onu ama hiiiç nerde heygidi hey hop hop

mesajı 18:20 de yazmışım saat 18.59 :D yav zafer baba bak sayımdan yarım saattir yaz diye bekliyorum send eyarım sattir okuyonmu yazıyonmu nabıyon yazda gidiim çıkıcam

yukarıda sayımdan yazmışsın ne dedğin açıkca anlaşılmıyor ve
    yazıldığı gibi okunduğunda öyle bi anlam çıkıyor benim paranoya veya kuruntu yaptığım yok ama say....ımdan aradaki boşluğa g harfi giriyorsa ona söyleyeceğim bişey yok yada en kötü ihtimalle yanlış anlaşılma olmuştur ..dahası kızdığım üzüldüğüm filan da yok böyle ufak tefek pürüzler olur, olacaktır. amacım böyle prüzler nasıl olur olmamalı diye veryansın etmek değil!!! sadece bunları karşılıklı iyi niyet dahilinde düzeltmek ... the end ... bunu kendi söyleyeceklerimin sonu olduğu için yazdım ama eğer devam etmek istediğin bişey varsa to be continued ))

yukarıda sayımdan yazmışsın ne dedğin açıkca anlaşılmıyor ve
    yazıldığı gibi okunduğunda öyle bi anlam çıkıyor benim paranoya veya kuruntu yaptığım yok ama say....ımdan aradaki boşluğa g harfi giriyorsa ona söyleyeceğim bişey yok yada en kötü ihtimalle yanlış anlaşılma olmuştur ..dahası kızdığım üzüldüğüm filan da yok böyle ufak tefek pürüzler olur, olacaktır. amacım böyle prüzler nasıl olur olmamalı diye veryansın etmek değil!!! sadece bunları karşılıklı iyi niyet dahilinde düzeltmek ... the end ... bunu kendi söyleyeceklerimin sonu olduğu için yazdım ama eğer devam etmek istediğin bişey varsa to be continued ))
    "g" ...................................

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler