Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Sabrımı zorluyorlar!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    salihim arkadaşının yanında tabi elin kolun bağlanmışş...ben böyle durumlarda yanımda mutlaka (köprü geçişleri için)hazır olan siyah poşetimi plakama takarımm...ve ilgili öküzün dikiz aynasına (plastik) kısmına vurup kaçarım..(hareket halinde)...ve onunla birdaha karşılaşma ihtimalininin permütasyon hesabını yapıp trafikte o bölgede strese girersinnn...acaba bu o mu diye...ben yapmıştımm...dolmabahçede...biraz çocukça olacak ama küfredip tüydüğümde olmuşturr...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    mete_han, abi hani boyacı çocuklar olur ya, küfretti diye eşek sudan gelinceye kadar döversin veled kaçarken yine küfreder o misal seninkide ahahahaha ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200 / Gilera Nexus 500ie
    özellikle taksi ve hatlı minibüsler yan dikiz aynalarını aksesuar niyetine kullandıkları için çok dikkatli olmak gerekiyor, çünkü arabanın altına girmekle kalmayıp bir de şoför odaları bir olup, odunla dövmedikleri kalıyor...

Crato hocam bunu çok doğru yazmışsın.
    Arkadaşlar malesef kralı gelse minibüsçü veya taksiciyi adam edemez.(genelleme değil tabiki, taksici vs akrabaları olan yanlış anlamasın, sözümüz canavar modellerine yönelik). Onlara veya araçlarına zarar vermek başka bi motorcu arkadaşın hayatıyla oynamak olur şüphesiz!!!

Ben bırakın taksi veya minibüsün sağından geçmeyi, normal araçların bile sağından çok ama çok nadir geçerim. 10 aydır motor kullanıyorum, allaha şükür bu türden bir olayla karşılaşmadım. Bence de denenmişi denemeye gerek yok, sağdan geçmemeyi tercih edelim derim.

Hayatımız ve motorumuz herşeyden değerli İnat hiçbir b.ku çözmüyorrrrr

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    dejavuVXR, bundan 4 sene önce ehliyet alamk için gittiğim kursa bir polis arkadaş gelmiş ve minibüs ve taksicilerin kafa yapısı ile ilgili bir benzetme yapmıştı aynen yansıtıyorum. (genelleme yapmadan tabii ki )

"Minibüs ve taksicilerin kafa yapısı aynı bir mermere benzer, nasıl bir mermer su almaz işte onların kafada aynı şekilde bilgi almıyor" epey bir gülmüştüm ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    sevgili dejavu sen tabiri caizse ..DEMİR BÜKEY...formatındasın vallaa...tebrik ederim...bilinçli sürücüsün...

metalcim komik ama gerçek...ağır olmayan yıpratıcı akılda kalıcı...psikolojik açıdan etkili hakaretler varrr...mesela bir keresinde bir şoföre ...kuş kadar beynin yok... dedim aklı gittiii..dumur oldu heriff....ana avrat küfre gerek yok...müsaade varsa I'm going to home...bayyyy
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    seLam dostlar.Sevgili dostum salih herşeyden once motorun hayırlı olsun...
    Seni çok iyi anlıyorum ama ne yazık ki yapılacak bir şey yok.Kültür seviyesi senden daha aşşagıda olan birisi ile bence hiç muattap olma,sen kendini onun seviyene çekmiş olursun.Yapılacak en dogru şey takip mesafesini iyi ayarlayıp gitmek.O adamlara da bşe diemiyorum20 milyon kazanacam die sabahtan akşama kadar direksiyon sallıyolar her birinin kaç derdi var allah bilir.Tabi böyle olması senin canını hiçe sayabilir anlamınada gelmiyor.Sakın biber gazı,buz kıracagı gbi şeyleri düşünme unutmaki sen Robocop degilsin Ayrıca ehliyetim yok die yazmışsın biran once ehliyet al.Yapacagın en ufak kaza vb. bişeyde suçlu sen olursun....
    Biraz daha sagduyu,biraz daha sabır....

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    kardes cok geçmiş olsun. o an için kavga etmek belki sana en dogrusu geliyo ama biliyosun ki bu adamlar it surusu gibi. bi anda sen neler oldugunu anlamadan 4 - 5 kişi oluyolar ve ellerine ne gecerse saldırıyorlar. sen adamın malına zarar werirsen bu sefer daha da sinirlenir allah korusun uzerine filan sürer düşürmeye çalısır. daha kotusu hem sana hem arkandakine zarar werir. iyisimi hiç dalaşmadan lafını et sonra bas git. bu adamlar insanlıktan anlasa haywan gibi hareket etmezdi zaten
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200 / Gilera Nexus 500ie
    Ya mete_han, valla benim kafa motordayken daha iyi çalışıyor galiba tam giricem bi aralıktan, bi kere daha düşünüyorum, ulan diyorum şimdi şurdan birisi çıkabilir, herif pet şişe atıcam diyip bi anda sağa kırabilir, ya da kaldırımdaki hatuna düt düt yapıcaktır falan...olmiycak şey değil. hiç kaldırımla arasına girme, sağından basıcağına solundan bas. Aynen bunu yapıyorum, aynaları da çok sık kullanıyorum. Kazasız belasız gidiyorum (bir kazam var onu da binaaaaleyhh anlatırım )

Demir Bükey formatında gitmek yoldayken çok bayık gelebiliyo ama sonuçta motoruna, arkandaki sevgiline, ya da kendine bişey olmadan gdiyorun. Bence bunları düşünmek daha önemli. Kabul edelimki türkiye yollarında gidiyoruz, etrafımız sarılmış durumdaaaaaa................... )

scuba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    v strom 650
    hocam geçmiş olsun doğrusunu yapmışsın

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    mete_han, Senin Innova'nın rengi ne? Eğer siyahsa söyle de senin güzergahta ben pek dolaşmıyayım. Öyle ya, "geçen gün küfredip dikiz aynama niye vurdun" diye dayak yemek istemem.

Motosikleti
    mz fun301
    salihgureli, Kardeş geçmiş olsun
    merak etmeyın arkadaslar.Bence bu kadar karamsarda olmayın zamanla hersey duzelir. Bu arada sanki bızlerde etrafımızdakılere cokmu dikkat ediyoruz?Hıc mi hatalı hareketler yapmıyoruz?
    HİZMET İÇİN VARIZ
    [email]yuksel_1974@hotmail.com[/email]

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Eğitim Şart

Motosikleti
    mondial mzt 250
    Motosikletcinin aslında sadece turkiyede değil birçok ülkede trafikte zor durumda olduğunu gerek forum gerekse yerinde gördüm. Bir sebeple amerikaya gitmiştim. Bizi gezdiren turk taksi şöförü özellikle derimontlu ve bazı marka motorsikletli olan sürücüleri bırakın taciz etmek onun gittiği güzergaha bile gitmediğini farkettik. Bende motosiklet kullanıcısı olduğum için ister istemez dikkatimi çekti ve sorduğumda bunlarla dalaşmaya gelmez yanınızdan geçerken buji filan atarlarmış. Kavga desen zaten kasksız döğüşmez onlar gibi laflar etti. Demek istediğim Amerika gibi bir ülkede dahi yasalar yeterli olmuyor ve insanlar kendi yasalarını uyguluyorlar. Sonuç toplumsal kaos. Vurmak kırmak bunlar çözüm olacağını sanmıyorum ama aynı hatayı zaman zaman kendimizde yapıyoruz. Bence herşeyin başı sağlık derler ya trafiğin ve toplumsal yaşamanın başı da eğitim. Eğitim zafiyeti olan bir toplumda yaşadığımızı unutmadan trafikte azami tedbir ve dikkati göstermek sürüş güvenliğimizi bir namze artıracağını inanıyorum.

Motosikleti
    Alıntı muvattali adlı üyeden alıntı
    mete_han, Senin Innova'nın rengi ne? Eğer siyahsa söyle de senin güzergahta ben pek dolaşmıyayım. Öyle ya, "geçen gün küfredip dikiz aynama niye vurdun" diye dayak yemek istemem.
    dostum benimki maviii.....
    muvattali dostum kalp kalbe karşı derler...11.09.2005 cumartesi saat 17.00 itibariyle etiler akmerkezin garajında park eden siyah innova yoksa seninmi...far titremesin diye lastik sıkıştırılmış...aynı sorun bendede var tabiki...

................
    Ankaralı komutanım merhaba... yazını okudum...bazen eğitim herşeyi çözmüyor...eğitim seviyesi ne olursa olsun psikolojik nedenler veya günlük stres diyorumm...trafiğe çıktığımızda hepimiz karar verme mekanizmamızı negatif olarak kullanmayı tercih ediyoruzz...trafikte yanlış mantığımız şu..."HEP BEN HAKLIYIM...YOL BENİM"...bu zihniyetden kurtulabilirsek problemleri çözebiliriz...

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Yok mete_han, benimki değildir. Far titreme sorunu da yaşamıyorum henüz. Benim motorun sorunu ilk çalıştırma sırasındaki zorlukla ilgili. Jikle/marş butonu ile başlayıp marş pedalı ile devam ediyorum çalıştırmaya. Bu konuda önerin var mı?

Bu arada salihgureli kardeşimiz ortamdan bir hayli uzaklaşmış görünüyor. :

denbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650C
    Ceplerinizde ratiye taşımayı ve bunu arabanın altına atmayı denediniz mi?Bu daha çok taksler(şahinler için geçerli çünkü lastikler tubeless değil)Ben bir kaç defa yaptım aynadan seyri çok hoş oluyor.Doğru mu yaptığım?Değil ama çok sinirlenirsem yapıyorum.

Motosikleti
    Tiger 250
    Arkadaşalar tüm sayfaları okudum özellikle güzel bir cevap var mı diye? Ancak biri dışında açıkçası iyi bir cevap bulamadım. Onu da bira değiştirerek aktarmak istiyorum.(Şahsen 2 kere yaptım ve işe yaradığını gördüm.)

"Hemen kenara çekip 154'ü arayın, eğer cevap alamazsanız 155'i arayarak trafiği tehlikeye düşürecek şekilde araç kullanan kişinin plakası, araç modeli, rengi v.b. bildirin. Ayrıca aracın hangi yolda ve nereye doğru gittiğini söyleyin. Ehliyetiniz varsa(kesinlikle olmalı bence) kendi plakanızıda vererek ciddiyetinizi gösterin."

Eğer aracı çevirdiklerini görürseniz (Ben 2 kere E5 te yaptım ve bizzat çevrilip ceza yazılırken seyrettim.) karşılarına geçerek bu anın tadını çıkarın

Diğer yöntemler bizim de onların seviyesine inmemiz demek olacağı ve tüm motorculara karşı düşmalık yaratacağı için bence pek hoş değil.

tobacco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    arkadaşlar selam; 1-2 saat önce feci bi kaza atlattım o.ç........ bir taksici yüzünden... bağdat cad. gidiyorum yanımda da bir taksi var (1 metre kadar sağımda) 50 km civarı hızla ilerlerken... kafamı mı sağa çevirdim taksiciyle göz göze geldik ve anlamadığım bir şekilde yüzüme baka baka üzerime kırdı... bende taksiye yapışmamak için sol tarafa aynayada bakamadan kırdım... (bu olay bi saniyeden daha kısa sürdü) arkadan gelen bi mersedes allahtan çok hızlı gitmiyormuş aldı beni sağ tambonla lastik arasına bende dayandım birlikte sürtüne sürtüne 10-15 metre belki daha çok gittik ve durduk (arkadan gelen arkadaş kıvılcımların çıktığını söylüyor)... herhangi bi sakatlık çıkmadı allahtan düşme falan sadece ufak tefen çizik var motorda (nasıl olduysa iyi kurtarmışım)... şerefsiz taksici (ağzıma gelenleri burada yazamıyorum siz anladınız) arkasına bile bakmadan gazladı gitti... o anki panikten plakasınıda alamadım... yakalasam zaten allah ne verediyse girecem kafasını koparacaktım o.ç........ (kusura bakmayın feci sinirliyim)

daha kütüsü olabilir kaçmak için biraz fazla sola kırdığımda mersedes hızlı gelse arabanın altında kalabilir... sola kaçmasam taksiye çarpıp düşebilir arkadan gelen arabaların altında kalabilirdim... allah korudu walla...

maxi scooter kullanıcısıyım...scooter olmasa ayağım arabanın tekerine de girebilirdi.. ayakkabım ve pantalonun paçası simsiyah olmuş, tekere sürttü herhalde... ayakların içerde olmasının faydası varmış..

diyeceğim bu taksici ve dolmuşcu tayfasının topunun köküne kibrit çakmak lazım.. hepsi psikopat... bi organizasyonla tavır almak tepki koymak lazım... ne bileyim çıkıp yolları kapatalım veya daha demokratik bi tepki warsa onu yapalım illa birinimi ölmesi lazım...

toplanıp 150-200 motor bişeyler yapalım...

siz siz olun taksicilere fazla yaklaşmayın onlar size yaklaşsada....

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    arkadaşlar yalnız bizler değil araba sürücüleride taksi, dolmuş ve otobüslerden şikayetçi, bence bi şekilde toplanıp önce kınama eylemi gibi birşeyle medyanın gündemine sokup sonrada resmi bir şikayette bulunulursa çoğu yaptıklarının yanlış olduğunu ve olası bi kazada hedef halinde olacaklarını anlayıp düzelirler inşallah...

Motosikleti
    jinlun
    geçmiş olsun.ankarada olsan bu olaylarla hergün karşılaşabilirsin.adamlar gıcık kapıyorlar motorsiklete.adamlar motora dokunma yarışı yapıyorlar sanki.artık
    alıştım heralde kayıtsız kalıyorum.hangi biriyle ugraşacanki...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler