Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Torbacı,serseri,katil,HIRSIZ motorcu dostlarım....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Başlığı görünce eminim çoğunuz kızdınız fakat şu an en fazla kızması gereken benim arkadaşlar. öğleden sonra arkadaşlarla kahveye gittik bi okey döndük ve bi abimizi eve bırakmak için yola çıktım. Abimiz ankara ayvalıdaki bim e gidelimde bişeyler alıyım dedi iyi dedim neyse yanaştık bu içeri gitti bekliyorum bende. Kaskı çıkardım yarım maskem duruyor soğuk nedeniyle neyse bir doğan yanaştı yanında bi bayan. herif geldi direk sen kimsin? maskeyi çıkardım ben benimde sen kimsin dedim? burdamı oturuyon dedi tabi sinirle sanane gardaşım dedim. o ara bizim abi geldi noldu falan dediki ARABADAN ÇANTA ÇALINDI KİM ÇALDI? La havle vela kuvveti dedim gardaşım ben ne biliyim kim çaldıysa bura ayvalı adam şentepeden gelir esertepeden gelir etlikten telir yenidoğandan gelir gelir allah gelir ben ne biliyim çalanı? yok çalındıda bilmemnede ara lan polisi dedim benim çaldığımı ispat edemezsen a....b..... diye tabi sövdüm... buda yumuşadı ya kusura bakmayında sinirim bozukta bilmemnede.... O ara kjaskı elime aldım suratının orta yerine çakacaktım abimiz girdi araya bide yanında bayan var diye tabi fazla üstüne gitmedim. Tamam hadi benim tipim kayıkta arkadaş 1 ay önce yenidoğana gittim ordada iki tane liseli gelip abi ot varmı dedi.. ............. abi paramız var nolur ver deyince sinirlendim ikişer tane oturttum kaçtılar.... eee şimdi ne oldum? orada torbacı burada hırsız... tabi buda yetmedi. yine etlikte daha önceden rampadan inerken ana caddeden önüme ara sokaktan fırlayan birisinin üstüne yürümüştüm daha doğrusu o benim üstüme yürüynce ilkolarak kaskı kafasına fırlatmıştım basıp kaçmıştı bide orada millet konuşuyodu motorcu demi nerde pislik var bunlarda demezlermi? tabi ankaradaki bomba yüklü motosiklet imajınıda saymadım daha. gelde dellenme....

Şimdi bunları geçtim... Motorcu türkiyede ne? motorlu bir taşıt kullanan sürücü mü-ki devletin evrak verdiği ehliyet verdiği bir taşıttan bahsediyoruz yoksa hırsız hapcı torbacı terörist it çakal mı? Malesef halk nezlinde ikinci saydığımızız.... yaramaz adamız.... Peki neden? kolay çalındığı ve trafikte beklemediği için bu aletlerle kapkaç yapanlar yüzünden.... Sıkıştırıldığından sürekli küçük görüldüğünden kavga edenler yüzünden(ki bu maddeye sonuna kadar destek veririm)..... daha ne biliyim say say bitmez......

ve şunu anladım;

TÜRKİYEDE MOTORCU OLACAKSAN SUÇ ÖRGÜTÜ KURACAKSIN ARKADAŞ 10 MOTORDAN AŞŞAĞI GEZMEYECEKSİN SATIRI SALLAMAYI EKSİK ETMEYECEKSİN....... AMA BUDA ÇÖZÜM DEĞİL........

Çünki bu seferde denecekki "İYİCE AZITTILAR" peki arkadaşlar bu kör cahil halkımızın motorlara olan bu düşüncesini nasıl değiştiricez? Okumak cahilliği alır eşşeklik baki kalır sözünden yola çıkarak diyorumki biz motorcular olarak ne yaparsak yapalım adımız çıkmış değiştiremeyiz. iki tekerin üstüne çıkanlar hariç derdimizi anlatamayız..... ne yaparsak yapalım böyle gelmiş böyle gider.....

Anlamsız bir konu oldu ama kusura bakmayın arkadaşlar....... En azından bir kişi dahi bilinçlense kar kardır diyorum sadece..... böylesine insan görünümlü yaratıklarda olsa karşımızdakier benim gibi yapmayın... tatlı dille yanaşıpta motorcu imajını belki o şahıs içinde olsa değiştirmeyi çok isterdim ama yapım sinirli üstelik bu suçlamaya karşı..... Yine beceremedim ve bir motorcu olarak sizlerinde adını bir kez daha kötüye çıkardım......
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Söylenecek bir şey yok, kendin son paragrafta kendine cevap vermişsin zaten.

Motosikleti
    sym mio
    İnsandan insana değişir görme açısı..
    Malesef yedisinde neyse yetmişinde de o'dur...
    Denilecek bir şey yok bilinçlendirme adına ne yapmak gerekir belki bunu düşünmek gerekir..
    Ama insanlara motorcuyu anlatmak çok zor... Her motorcu da ne yazıkki aynı tarzda değil ,kim ne belli değil...
    O yüzden imajımızı bozmamak için en başta kendimi<zden sorumlu olmamız gerek.
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

yazdıgınız metni dikkatlice okudum.Yorumuma geçmeden once bende içimi sıkan bazı konulardan bahsetmek istiyorum..
    Kendi arkadaş cevremde 2 3 ü geçmeyen sayıda motor tutkunu arkadaşlarım var .Dolaşırken yolda hareket halinde ya da duran bir motorcu gordugumde gereken bir saygınlıkla gider konusurum . Uzatmdan konuma geleyim.yanımda olan arkadaşlarım bir motorcu gordugunde saçma sapan şeyler soyleyerek beni deli etmeye başarıyorlar ama tın benm için onların dedikleri.daha neyin ne oldugnu bilmeyenlerin yorumu umrumda degil.bizler içimizdeki o digerlerinden farklı öz hissimiz zevkimiz var salla derim içimden .ama elbette kısa bir zman içinde gerekn cevapları tek tek vericem onlara
    üzülmedim degil bu olaya ama ben yinede yineliyorum bi şekilde bu cevre halk ogrenicek neyin ne oldugunu.Umarım bir daha boyle saçma ama gercek konularla ugraşmassınız.

Motosikleti
    Alıntı tugcetugce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsandan insana değişir görme açısı..
    Malesef yedisinde neyse yetmişinde de o'dur...
    Denilecek bir şey yok bilinçlendirme adına ne yapmak gerekir belki bunu düşünmek gerekir..
    Ama insanlara motorcuyu anlatmak çok zor... Her motorcu da ne yazıkki aynı tarzda değil ,kim ne belli değil...
    O yüzden imajımızı bozmamak için en başta kendimi<zden sorumlu olmamız gerek.
    işte sorunda orda ya.... ama bazen kendimizede hakim olamıyoruz. buyur burdan yak işte indik yaratığın seviyesine ne yapıyım şimdi? yine tüm motorcular kötü tanındı.... vurana değil vurulana bak derler ya aslında motorcular için çoğunlukta doğru bu..
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Kardeşim geçmiş olsun. Motoru hırsızlığa,uğursuzluğa kullanan adamlar yüzünden insan bazen tedirgin olmuyor değil.

Bazen kenara yanaşıp cep telefonumu kontrol edeyim diyorum. İnan, bayanlar "acaba hırsız mı" diye düşünürler diye endişe ediyorum.

Yüzünde maske(veya yüzümüzde maske) olduğu için karşı tarafın şüphelenmesi biraz normal.

Maskeyi takan her halta kalkışıyor. Biz soğuktan korunmak için takıyoruz ama bunu ilk bakışta anlamayabilir bazıları.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    amma ballıymışsınya.maşallah
    tüm belalarda seni bulmuş.pesss vallahi
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    Alıntı nedenama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdıgınız metni dikkatlice okudum.Yorumuma geçmeden once bende içimi sıkan bazı konulardan bahsetmek istiyorum..
    Kendi arkadaş cevremde 2 3 ü geçmeyen sayıda motor tutkunu arkadaşlarım var .Dolaşırken yolda hareket halinde ya da duran bir motorcu gordugumde gereken bir saygınlıkla gider konusurum . Uzatmdan konuma geleyim.yanımda olan arkadaşlarım bir motorcu gordugunde saçma sapan şeyler soyleyerek beni deli etmeye başarıyorlar ama tın benm için onların dedikleri.daha neyin ne oldugnu bilmeyenlerin yorumu umrumda degil.bizler içimizdeki o digerlerinden farklı öz hissimiz zevkimiz var salla derim içimden .ama elbette kısa bir zman içinde gerekn cevapları tek tek vericem onlara
    üzülmedim degil bu olaya ama ben yinede yineliyorum bi şekilde bu cevre halk ogrenicek neyin ne oldugunu.Umarım bir daha boyle saçma ama gercek konularla ugraşmassınız.
    hocam inşallah... salak saçma bir şey ama nerelere geliyor.... belki yanında bayan olmasaydı ve benim yanımda o abimiz olmasaydı o sinirle kaskı vurup öldürecektim ne uğruna? salak saçma bişey uğruna.... yazık günah değilmi?

Motosikleti
    Yamaha YZF R125 & Honda Activa
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylenecek bir şey yok, kendin son paragrafta kendine cevap vermişsin zaten.

Ben pek sevmedim açıkcası bu başlığı
    :bounce:[B]тєк вαѕıηαℓıgıη уσℓ¢υѕυ тєк σℓυя...[/B]:bounce:

Motosikleti
    asm

hocam sağolun yaa... yanlız dikkat ediyosanız örneğin bi kapkaç olayında yolda yürüyen kadının çantası çaındı derken bi motorla çalınırsa motorlu soyguncu çanta çaldı oluyor. basınında etkisi var... tamam her iyinin içinde kötü her kötünün içinde iyi olur ama ben inanıyorumki motorcuların iyi sayısı fazla fakat örnek gösterilen hep kötüler. bi motor alırken bile kimin ailesi motor özgürlük rüzgarı hissetmek diye düşünüyoki? herkesin aklına aman düşersin aman ölürsün vs... geliyor sırf bunda bile kaybediyoruz...

ERYİLMAZ

kendimede kızıyorum bazen. napıyım çinçindede arkadaşım var yenidoğandada etliktede balgattada da bilkenttede mecbur gidiyorum e başıma gelenlerde bunlar....

Alıntı just_hmz_26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben pek sevmedim açıkcası bu başlığı
    ben de çok sevdim sanılmasın..bende motorcuyum dikkkat edersen.. ama gerçek bu.. nerde motorcu var görüş bunlar...amaç başlık değil düşüncelerin değiştirilmesi ....

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Geçmiş olsun dostum, boşuna canını sıkma sen ne yaparsan yap halkın içinde öküz bol olduğundan sorunlarımızın bitmesi pek mümkün görünmüyor, bence en etkili çözümü sen de söylemişsin zaten;
    ..TÜRKİYEDE MOTORCU OLACAKSAN SUÇ ÖRGÜTÜ KURACAKSIN ARKADAŞ 10 MOTORDAN AŞŞAĞI GEZMEYECEKSİN..
    Geçenlerde de bir başka arkadaş hemen hemen aynı konulardan yakınıyordu ve galiba serseri olmak gerek diyordu, şahsen ben gerektiğinde en serseri tavrımı takınıp öyle davranıyorum karşımdaki öküzlere ve bugüne kadar işe yaramadığı hiç olmadı, özellikle Ankara için şiddetle tavsiye ederim..
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    insan nasıl bakarsa öyle görürmüş kardeş sıkma canını
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Geçmiş olsun gardaşım. Bence yazdıkların gayet normal ve gerçek olan olaylardır. Baştan kirlenmiş motosikletli imajı....
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

talihsizlik vallaa...cocukların ot istemesi biraz komik olmuş salam caksadın veletlere....
    Baharın, denizin, toprağın kokusu içime dolsun
    Yanımda bana sıkı sıkıya sarılan ve bana güvenen biri olsun.***
    Her daim aracım motorsiklet olsun..!.!. (AMİİİİN)

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    köpekbalıklarını da filmlerde insan yer diye gösterdiler şimdi maketini gören kaçıyo
    aynen böyle birşey
    facebook.com/kaskafa

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hocam boşuna sinirleniyorsun.
    Bence ilk paragrafta yazdığın şeyleri bir daha oku.
    İnsanlarla iletişimini bahsettiğin şekilde kuruyorsan sende de biraz problem var gibi geldi bana.
    Kişisel olarak yaşadığımız problemleri, tüm motosiklet camiasıyla bağdaştırmak yarardan çok zarar verir.

Bunlar her motosiklet kullanıcısının başına gelen şeyler değil.
    Genele hitap eden konular daha faydalı olur diye düşünüyorum.

Genele hitap eden konuyu nasıl anlarız?
    Siz bir olayı anlatırsınız.
    Açtığınız topiğe yazan üyelerin çoğu benim de başıma geldi şeklinde yorum yaparlar.
    İşte bu konu tartışılacak bir konudur.
    Ama bu topiğe girip,
    beni de hırsız zannettiler,
    beni kaçakçı sandılar,
    beni kapkaççı zannedip içeri attılar şeklinde yorum yapacak kaç kişi çıkar?
    bilemiyorum.

Motosikleti
    JAKOBEN

tabi ankarada dahada ayrı bir durum söz konusu. ben ankara trafiğine arabaylada çıksam sorun var otobüslede.... ankara karma bir şehir. kültür düzeyi yüksek olupta öküz olanıda var okuma yazma bilmeden dört dörtlük insan olanıda var fakat geneli malum.... dar gelirli kesimlerin oturduğu semtlere gittikçe durum dahada vahimleşiyor.....

efendy_iso

valla baba benmi belayı çekyorum yoksa bi terslikmi var anlamadım. motora çıktım çıkalı şükür daha güzel bi yanını göremedim inan.... nereye elimi atsam durum aynı... millet motorcu dedimi 500 metre uzaklaş diyo nedense..

THE_LANCET

ne kadar temizleyebilirsek artık.... hoş bende de bu sinir olduktan sonra bende camianın adını kötüye çıkarıyorum ama....

volkan tantürk

valla dayı anlamadımki..... bendede her tür tip varda hiç o taraflarla bezim yok.. tipe bakan beni at hırsızı sanıyo. estetik yaptıracam anasını satıyım şaka bi yana orada motorcu bi torbacımı ne varmış bilmem... ama inan çocuklara üzüldüm.. aslında tutupta polise vericektimde kaçtılar...

ShowDown

yakında millet çocuklarına oyuncak motosiklette almaz bu gidişle...

patriote

hocam bendede hata var ama napıyım böyle yetişmişim. sanayi ortamında büyüyen adam bu kadar olur. bide gelipte gözünü dikip sen kimsin deyince nevrim döndü inan... bide hırsız diyince gebertecektim. ha insan gibi gelse kardeş burada bizim çantamız çalındı bilgin varmı dese insan gibi laf demem ama çakallık ta yaparsa dayanamıyorum napıyım... ha belki kulağınıza gelmiyor ama genel motorcu profili bu nerde pislik orda motorcu aamcım bunları yazmaktı...

Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam boşuna sinirleniyorsun.
    Bence ilk paragrafta yazdığın şeyleri bir daha oku.
    İnsanlarla iletişimini bahsettiğin şekilde kuruyorsan sende de biraz problem var gibi geldi bana.
    Kişisel olarak yaşadığımız problemleri, tüm motosiklet camiasıyla bağdaştırmak yarardan çok zarar verir.

Bunlar her motosiklet kullanıcısının başına gelen şeyler değil.
    Genele hitap eden konular daha faydalı olur diye düşünüyorum.

Genele hitap eden konuyu nasıl anlarız?
    Siz bir olayı anlatırsınız.
    Açtığınız topiğe yazan üyelerin çoğu benim de başıma geldi şeklinde yorum yaparlar.
    İşte bu konu tartışılacak bir konudur.
    Ama bu topiğe girip,
    beni de hırsız zannettiler,
    beni kaçakçı sandılar,
    beni kapkaççı zannedip içeri attılar şeklinde yorum yapacak kaç kişi çıkar?
    bilemiyorum.
    analitik düşüncenin hastasıyım

Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

patriote

hocam bendede hata var ama napıyım böyle yetişmişim. sanayi ortamında büyüyen adam bu kadar olur. bide gelipte gözünü dikip sen kimsin deyince nevrim döndü inan... bide hırsız diyince gebertecektim. ha insan gibi gelse kardeş burada bizim çantamız çalındı bilgin varmı dese insan gibi laf demem ama çakallık ta yaparsa dayanamıyorum napıyım... ha belki kulağınıza gelmiyor ama genel motorcu profili bu nerde pislik orda motorcu aamcım bunları yazmaktı...
    ya kusura bakma da pek ağır yazmışsın
    bi kaç kelimeyi değiştirsen ilk mesajındaki.
    sitede 15-16 yaşında arkadaşlar var.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

patriote

Bak kardeşim.
    Kendini çok güzel yetiştirmişsin.
    Eksik yanlarını,
    sanayide büyüyen adam ancak bu kadar olur deyip de kapatmaya çalışma.
    O eksik yanları bal gibi de kapatacağını biliyorsun.
    Ben senin buraya yazım tarzından meseleleri analiz edebilme yeteneğinden, istersen çok daha farklı olabileceğini biliyorum.
    Belki sen bilmiyordun.
    Şimdi öğrendin.
    Ekmek yediğin platformu da bu kadar aşağı görme.
    Ne cevherler vardır orada.
    Bak sen varsın mesela.
    Benim gözümde hiç de serseri, torbacı, terbiyesiz değilsin.
    Buraya bilgi aramaya gelen herkes, diğerlerinden bir adım öndedir.
    Ben tamirci esnafını aşağılayıp, sonra da yok mu bildiğiniz usta nidalarıyla ustaların önünde elpençe divan duran sözüm ona snop ne terbiyesizler gördüm.

Beyinsiz, okumamış,cahil diye aşağıladığın adam, senin kronik sorunları olan motosikletini beş dakkada saat gibi yapıveriyor.
    Sen o kadar zekiydin de neden bulamadın sorunu? diye sorası geliyor insanın.
    (Sana söylemiyorum ha. Artık yaptığım her genellemeye açıklama yazmak zorunda kalıyorum.Kusura bakma. Yoksa çok gereksiz tartışmalar çıkıyor)

Yaptığın yanlışı biliyorsun.
    Bu suçunu daha da arttırıyor.
    Bilmesen cahil deyip geçeceğim.
    Ama bildiğine göre istersen yapabilecek kapasiten de var demektir.
    Haksızmıyım?

Maalesef ülkemizin genel durumu da bu.
    Yani sana kızarak yazmadım bu satırları.
    Havasından mıdır?
    Suyundan mıdır?
    bilmem. Kanımızda var biraz asilik ve kabakuvvet.
    Dünya öğrenmiş bunu.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Herkes içini döküp rahatladığına göre başlık kilitlenmiştir.

Daha keyifli başlıklarda görüşmek üzere
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)