Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kafam çok ama çok karışık fikirlerinize ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugurcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 '99
    Alıntı kawancha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama scooter işte
    dayım yazın mondial'in o klasik görünümlü 125ZN model scooterıyla ıslak bahçe hortumunun üzerinden geçerken düştü. adam gayet normal bi şekilde hortumun üzerinden geçip yoluna devam edicekti gayet de doğru bi açıyla geldi üstüne ama, bam! ön dişleri kırdı
    ben de kullanıyorum o motoru ama ufak tekerlek her motordan daha tehlikeli geliyo gözüme. scooter herhalde son tercihim bi silverwing, goldwing alamadıkça

hoşbulduk ugurcuk
    kesin kararımı vermeden msjlarımla başını çok ağrıtabilirim şimdiden peşin peşin diyorum. bunları söylediğin iyi oldu bi de merak ettiğim vibrasyon problemi yaşanıyor mu? sürüşü rahat mı?

ben 190 cm boyunda olmama rağmen ok rahat bir sürüşü var vibrasyon km ilerledikçe neredeyse 0 gibi bişey oluyor.benim motor 8600km de çok az bi vibrasyon var. bi abimde 17000km lik RR var onda motorun çalıştıgını anlayamıyorsun bile. ne kadar ve ne zaman istersen soru sorabilirsin elimden geldiğince yardımcı olurum. RR almaya karar verirsende o konuda da yardımcı olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görünüş neden senin için bu kadar önemli anlayamadım. Bir başlangıç motorunda düşünülmesi gereken çok daha önemli kriterler varken...
    alacağınız bir motor da olsa şapka da olsa herkes öncelikle güzel görüneni tercih eder ki taşıt alırken bu daha da önem kazanır bence. görünüşüne hiç önem vermem diyene de inanmam.
    ben uyduruk bi motor olsun iyi gözüksün demiyorum ki, görünüm ve sağlamlık diyorum öncelikle ve gayet de normal bir istek bu. gözüme hitap etmeyen birşeyi kullanırken nasıl zevk alabilirim eğer motosiklet bir zevk işiyse?

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı tugcetugce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 500 düşünürsen tavsiye ederim özellikle görünüş için, aslında görünüşe 600 rr derim ama ikiside pahalı bu 13000ytl ama ikinci el bakabilirsin
    Max güç (ps @ dev/dak) 57.00 / 9500 ps @ dev/dak

Max tork (Nm @ dev/dak) 45.00 / 8000 ps @ dev/dak
    Yakit sistemi Karburatör
    Ilk Çalıştırma Elektrik Marş
    Vites kutusu 6 Vites
    ŞASE
    Ön Süspansiyon 41mm´lik kartuş tipi teleskobik çatal, 120mm esneme aralıklı
    Arka süspansiyon 7 konumlu ön yükleme ayarlı monoshock amortisör, 125mm esneme aralıklı
    Ön fren
    Çift piston kaliperli 296x6mm´lik hidrolik disk, c
    Arka fren
    Tek piston kaliperli 240 x 5mm´lik hidrolik disk,
    Ön lastik
    120 / 70 17M/C (58W)
    Arka lastik 160 / 60 17M/C (69W)
    Boyutlar
    Ağırlık 183 kg
    Uzunluk-Genişlik-Yükseklik 2170 X 765 X 1110
    Sele Yüksekliği 770
    Minimum Yerden Yükseklik 140
    Yakıt Kapasitesi 19 (3,5lt yedek dahil)

cbf 250 dersen de budur... 6.150 ye fiyat var sana da uyar gibi...
    cbf 500 demişsin ama bu fotodaki cbf600

... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Motosikleti
    2006 fazer a
    ikinci elde uygun fiyatlı gt250 ler de var.gtr a göre kullanımı daha rahat ve masrafsızdır.

Alıntı ugurcuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 190 cm boyunda olmama rağmen ok rahat bir sürüşü var vibrasyon km ilerledikçe neredeyse 0 gibi bişey oluyor.benim motor 8600km de çok az bi vibrasyon var. bi abimde 17000km lik RR var onda motorun çalıştıgını anlayamıyorsun bile. ne kadar ve ne zaman istersen soru sorabilirsin elimden geldiğince yardımcı olurum. RR almaya karar verirsende o konuda da yardımcı olurum.
    tamam şimdiden çok teşekkür ederim alakan ve anlayışın için. Regal'e karar verirsem mutlaka bir daha danışıcam.

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı kawancha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alacağınız bir motor da olsa şapka da olsa herkes öncelikle güzel görüneni tercih eder ki taşıt alırken bu daha da önem kazanır bence. görünüşüne hiç önem vermem diyene de inanmam.
    ben uyduruk bi motor olsun iyi gözüksün demiyorum ki, görünüm ve sağlamlık diyorum öncelikle ve gayet de normal bir istek bu. gözüme hitap etmeyen birşeyi kullanırken nasıl zevk alabilirim eğer motosiklet bir zevk işiyse?
    Kardeşim iyi hoş diyorsun ama bence online motosiklet bilgileri içeren sitelere, forumumuza iyice bir göz at. Nasıl bir motorla başlanması gerekli konusunda çok iyi tartışmalar yapıldı yıllardır, kesinlikle faydalanacaksın. Hatta Her kitapçıda satılan Reşat Derya Akbaş (DonaldDuck) abimizin kitabının ilk 3 sayfasını bir oku. Bunların hepsinde görünüşten önce daha önemli bazı kriterlerden bahsedilir. Onu hatırlatmak istedim yalnızca.
    Üç boyoz bir kola

Alıntı orcunmavis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci elde uygun fiyatlı gt250 ler de var.gtr a göre kullanımı daha rahat ve masrafsızdır.
    o da olabilir ama o kadar sade naked lar hoşuma gitmiyor işte anlatmak istediğim bu. CBF600F Hornet görünümünde 250lik yapsalar ya da Ducati Monster gibi gözüken düşük hacimli bişey hiç kafamı yormuycam ama mevcut naked 250likler ilgimi çekmiyor.
    çok teşekkür ederim ilginden ötürü.

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim iyi hoş diyorsun ama bence online motosiklet bilgileri içeren sitelere, forumumuza iyice bir göz at. Nasıl bir motorla başlanması gerekli konusunda çok iyi tartışmalar yapıldı yıllardır, kesinlikle faydalanacaksın. Hatta Her kitapçıda satılan Reşat Derya Akbaş (DonaldDuck) abimizin kitabının ilk 3 sayfasını bir oku. Bunların hepsinde görünüşten önce daha önemli bazı kriterlerden bahsedilir. Onu hatırlatmak istedim yalnızca.
    yeni başlayan motorcularla ilgili bi kitap varsa alıp zevkle okurum. isim verirsen, ideefixeden hemen sipariş edeyim.

Rigel buldum sanırım:
    http://www.ideefixe.com/Kitap/tanim....1QD6WB70Z64FDB

Motosikleti
    rmz 200 gy
    dostum çinlilere bukadar guvensızlık neden anlayamadım adamlar ucuz motor yapıyor benımkı de çinli nerelere gıttım anlatsam ınanaman bır tek duz kavaga çıkmadım o yaşına ragmen taş gibi ama ugur derin dondurucu ya bişi diyemem anladın sen onu
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !! ::tutkuy::

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Cbf 150 düşünmezmisin?Eğer genelde şehiriçi kullanıcam ve yakıtı olsun parça fiyatları olsun uygun birşey arıyorsan cbf 150 öneririm.

Aynı kararsızlığı bende yaşamışdım2.el bir hysong mu 2.el bir CBR 125 mi yada sıfır bir CBF 150 mi Cbf 150 aldım motordan memnunum. MAx sürati çok problem değilse ki bizim motorlar 110-115km/s max yapıyor. Görünüşünü beyenirsen cbf 150 uygun tercih gibi duruyor.ama paran varsa ve biraz daha performans istersen hysongdan şaşma. 250ccc den aşşağı alma.Çünkü belli bir süre sonra motorun performası az geliyor.(bunu derlerdide inanmazdım ) Çin işine hiç girme.Markadan şaşma.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150 düşünmezmisin?Eğer genelde şehiriçi kullanıcam ve yakıtı olsun parça fiyatları olsun uygun birşey arıyorsan cbf 150 öneririm.
    Aynı kararsızlığı bende yaşamışdım2.el bir hysong mu 2.el bir CBR 125 mi yada sıfır bir CBF 150 mi Cbf 150 aldım motordan memnunum. MAx sürati çok problem değilse ki bizim motorlar 110-115km/s max yapıyor. Görünüşünü beyenirsen cbf 150 uygun tercih gibi duruyor.ama paran varsa ve biraz daha performans istersen hysongdan şaşma. 250ccc den aşşağı alma.Çünkü belli bir süre sonra motorun performası az geliyor.(bunu derlerdide inanmazdım ) Çin işine hiç girme.Markadan şaşma.
    CBR veya CBF düşünmüyorum, hoşuma gitmiyor. beni anladığına inanıyorum erdo teşekkür ederim. işin sonunda gözümü karartıp neye karar vericem çok merak ediyorum.

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250ccc den aşşağı alma.Çünkü belli bir süre sonra motorun performası az geliyor.(bunu derlerdide inanmazdım ) Çin işine hiç girme.Markadan şaşma.
    Aynen derlerdi de inanmazdım 125 lik, 100km/h çıkıyo daha ne isterim diyodum.Şimdi ıslık çala çala gidiyorum yol bi türlü bitmiyoAma motordan memnunum verdiğim paranın da hakkını veriyo.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle ilk aldığın motorla kalmıycaksın.O sebeple ikinci elde değeri en az düşen,ilk alımda maliyeti az olan(muhtemelen ikinci el),servis ve yedek parçada sorun çıkarmayan ve nispeten estetik kaygılarınıda karşılayan bir model bulmalısın.Buraya yazıyorum,yazın ortasında daha büyük motora geçmek için ilan vereceksin.Benim tavsiyem direk cbf250(kurye işi olmayan).Optimum güç-kontrol oranıyla,ilk motor için gayet mantıklı.YBR250'de isteklerini gayet iyi karşılar ama biraz daha pahalı gibi.GT250 Comet'ide tavsiye ederim ama bu ara ditribütör tartışmaları sebebiyle tereddütlerim var.Ama alınabilecek makinalardan biridir.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    dostum öncelikle bende aynı kuşkular içerisindeyim belirtmek isterim...

ben sana 5000 ytl civarında 2veya3 seçenek sunayım çünkü bnde kararsızlık içindeyim hyosung almak istiyorum yakışıklı tok bi durusu var ama yarın öbürgün global yada stkanuni nin ne olacagı belirsiz oyuzden bu gt250r bu problem ve ksuku ile bana şimdilik uzak geliyor..bide şöle bi kuşku var kafamda acaba bu motru satmak için almıyoruz ama olaki kapımıza bi şans geldi daha iyi bi motor fırsatı bunu almak için satmak istedigimizde zarar edebiliriz diye düşünüyorum..

bnde bu fiyat seviyesindeki baska motorlarada bakıyorum oda artık 1.secenegim olan kawasaki er-5 bu makina hem güç hem yakıt hemde hafif agresif görünümüyle hosuma gidiyo tabi bide buna muadil suzuki gs-500 hemen onu takip ediyor ve bu markadaki motorlarla hyosung markası arasındaki yapacagımız fiyat kaybının daha düşük olacagına inanıyorum...

ama eger dersenki yok baba yakışıklı olandan zarar etmeyiz halkımız çinlileri satın almış bunu mu almıcak ona dicek lafım yok bu millet dometes ın üstüne 2 kurdele koy fiyatını 2 katı yap alır cunku görselliğe cok önem veriyolar magazalarda satış danışmanlığı yaptıgım için müşterilerin nasıl ve neye karar vereceklerini iyi bildigime inanıyorum

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    ogrencisin ve motosiklet almak icin dersleri aksatip calisiyosun...

1) naked bike ya da super moto ya bak...
    Allah gostermesin vitesli motosiklette pek tecrubeli degilsin, olur da dussen, grenaj parasini, sagini solunu yaptirmak icin bi ton daha calisirsin...

2) naked bike´`ta duz oturur ve iyi gorus acisi saglarsin...

3) super moto da oyle, hem asfaltta ozellikle sehir icinde, hem de dag dere tepede ozgurce dolasirsin...

4) boyun 1,75 in uzerindeydi sanirim, supermoto hem gorus acisi hem kullanimi hem de hakimiyet saglaman acisindanda uygun... diger motosikletlere gore hafif ve ceviktir... grenajlari ve diger parcalari bahsettigin motosikletlere gore daha ucuzdur... grenaj cizildi yamuldu kotu gorunuyodu, camurluydu derdin de olmaz...

birde kullanma teknikleriyle ilgili dersler aldiginda cok daha keyif alirsin... ben cin mali skyteam st 200 kullandim, verdigim parayi da fazlasiyla keyif karsiligi geri aldim, simdi suzuki gs 500 kullaniyorum ama super motonun keyfini bunda bulamadim...

iyi dusun, para senin paran... ama okulu asip calisiyosun o yuzden 10 kere daha fazla dusun...
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

Alıntı gokhan150zat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum öncelikle bende aynı kuşkular içerisindeyim belirtmek isterim...

ben sana 5000 ytl civarında 2veya3 seçenek sunayım çünkü bnde kararsızlık içindeyim hyosung almak istiyorum yakışıklı tok bi durusu var ama yarın öbürgün global yada stkanuni nin ne olacagı belirsiz oyuzden bu gt250r bu problem ve ksuku ile bana şimdilik uzak geliyor..bide şöle bi kuşku var kafamda acaba bu motru satmak için almıyoruz ama olaki kapımıza bi şans geldi daha iyi bi motor fırsatı bunu almak için satmak istedigimizde zarar edebiliriz diye düşünüyorum..

bnde bu fiyat seviyesindeki baska motorlarada bakıyorum oda artık 1.secenegim olan kawasaki er-5 bu makina hem güç hem yakıt hemde hafif agresif görünümüyle hosuma gidiyo tabi bide buna muadil suzuki gs-500 hemen onu takip ediyor ve bu markadaki motorlarla hyosung markası arasındaki yapacagımız fiyat kaybının daha düşük olacagına inanıyorum...

ama eger dersenki yok baba yakışıklı olandan zarar etmeyiz halkımız çinlileri satın almış bunu mu almıcak ona dicek lafım yok bu millet dometes ın üstüne 2 kurdele koy fiyatını 2 katı yap alır cunku görselliğe cok önem veriyolar magazalarda satış danışmanlığı yaptıgım için müşterilerin nasıl ve neye karar vereceklerini iyi bildigime inanıyorum
    250cc'nin üzerinde bir motorla başlamaya pek gözüm yemiyor. Suzuki RS500ü de Kawasaki ER5i de düşünmüyorum o yüzden. Bi ara baktım, cidden uygun fiyatlı ikinci elleri düşüyor ama bana bi numara fazla geliyo şu an için, bi kenara koyuyorum. Fakat farklı bir fikirle şu topici zenginleştirdiğin için çok teşekkür ederim.

Alıntı uglychild adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ogrencisin ve motosiklet almak icin dersleri aksatip calisiyosun...

1) naked bike ya da super moto ya bak...
    Allah gostermesin vitesli motosiklette pek tecrubeli degilsin, olur da dussen, grenaj parasini, sagini solunu yaptirmak icin bi ton daha calisirsin...

2) naked bike´`ta duz oturur ve iyi gorus acisi saglarsin...

3) super moto da oyle, hem asfaltta ozellikle sehir icinde, hem de dag dere tepede ozgurce dolasirsin...

4) boyun 1,75 in uzerindeydi sanirim, supermoto hem gorus acisi hem kullanimi hem de hakimiyet saglaman acisindanda uygun... diger motosikletlere gore hafif ve ceviktir... grenajlari ve diger parcalari bahsettigin motosikletlere gore daha ucuzdur... grenaj cizildi yamuldu kotu gorunuyodu, camurluydu derdin de olmaz...

birde kullanma teknikleriyle ilgili dersler aldiginda cok daha keyif alirsin... ben cin mali skyteam st 200 kullandim, verdigim parayi da fazlasiyla keyif karsiligi geri aldim, simdi suzuki gs 500 kullaniyorum ama super motonun keyfini bunda bulamadim...

iyi dusun, para senin paran... ama okulu asip calisiyosun o yuzden 10 kere daha fazla dusun...

zaten artık hyosungdan vaz geçiyorum gibi
    düşündüm ettm, sonuçta bu benim ilk motorum olucak. bir hyosung parasına iki tane regal raptor gayet rahat alınabiliyor şimdiden bu kadar abartmanın ne gereği var dedim kendime. anlıycağnız ay sonunda ya bi regal raptor ya da içime sinerse 125lik derbi senda alabilirim. supermoto'yu öneren çok kişi var. hafif, çevik, sürüşü rahat olduğu için. trafik çok mu sıkıştı bas kaldırımdan yürü diyolar, tam şehir içi motoru. derbi senda'da fiyatına göre çok şık bir cross bence. supermoto ya da chopper herhalde şu an öyle düşünüyorum. bu kadar hırs yapıp tüm paramı motora yatıracağıma daha mütevazi bir motora sahip olup yanında bir çok ihtiyacımı da karşılayabilirim. hem supermoto eğer enduro kullanıcı olacaksam da çok iyi başlangıç olur..
    tavsiyelerin ve fikirlerin için çok teşekkür ederim

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    cbr 125 derim başka bişi demem fiyatı tipi motor gücü bakımından en iyisi bu tipi kötü dersen o kadar paraya baskada alıncak race motor yoq . kanuni racer 200 ede bakabılırsın.
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle ilk aldığın motorla kalmıycaksın.O sebeple ikinci elde değeri en az düşen,ilk alımda maliyeti az olan(muhtemelen ikinci el),servis ve yedek parçada sorun çıkarmayan ve nispeten estetik kaygılarınıda karşılayan bir model bulmalısın.Buraya yazıyorum,yazın ortasında daha büyük motora geçmek için ilan vereceksin.Benim tavsiyem KANUNİ 200 RACER al bir tane ALLAHIMA BİNLERCE ŞÜKÜRLER OLSUN hiçbir şikayetim yok bende biniyorum. görünüş desen var hız desen yeter 145 gördüm fiyat uygun daha ne isteyeceksin.sen genede iyi düşün

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle ilk aldığın motorla kalmıycaksın.O sebeple ikinci elde değeri en az düşen,ilk alımda maliyeti az olan(muhtemelen ikinci el),servis ve yedek parçada sorun çıkarmayan ve nispeten estetik kaygılarınıda karşılayan bir model bulmalısın.Buraya yazıyorum,yazın ortasında daha büyük motora geçmek için ilan vereceksin.Benim tavsiyem KANUNİ 200 RACER al bir tane ALLAHIMA BİNLERCE ŞÜKÜRLER OLSUN hiçbir şikayetim yok bende biniyorum. görünüş desen var hız desen yeter 145 gördüm fiyat uygun daha ne isteyeceksin.sen genede iyi düşün
    Agzından bal damliy...
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler