Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    valla kafanın büyüklüğüne bağlı...ölçüleri arkadaşlar vermiş..
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Slymn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan==>CBF 250==>CBF500
    Ben sitedeki yorumları okumuştum beden olmamış diye değiştirmişler bir arkadaşın...Büyük ihtimal sanada yardımcı olurlar

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    valla millet ne kafa var

bana xl oluyor

ama değiştirmeden önce küçük geldiğine emin ol bence. şöyle sağa sola öne arkaya iyice bi oynat ne kadar hareket ediyo bak. biraz sıkması normal olabilir sonraadn biraz rahatlayadabilir. engüzeli lazer satan bi yere gidip denemek ama heralde.

feyizoğlu değiştirmesine değiştirir muhtemelen ama hadi m büyük geldi ben tekrar s yi alıyım desen on kere kargo parası ödeme boşuna
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş karamsar konuşmayayım ama hijyenik ürün olduğu için değiştirmeyebilirler
    Değiştiriyorlar. O konuda sorun yok

Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanal gençlik işte Gidip mağazadan seçip kafana takıp alsana kardeşim Hem zevkli de oluyor
    En yakın motosiklet mağazası 170-180 km yoksa kendi kendime sorun yaratacak halim yokya

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir mezura yardımı ile kafanın en geniş çevresini ölç.
    58-59-60 cm. ise Large beden,
    56-57-58 ise Medium,
    54-55-56 ise de Small kask bedenindir.
    Zaten öyle yaptım.Hiç bir alakası olmuyor

Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kafanın büyüklüğüne bağlı...ölçüleri arkadaşlar vermiş..
    Ne kadar yardımcı oldun anlatamam

Alıntı xxxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla millet ne kafa var

bana xl oluyor

ama değiştirmeden önce küçük geldiğine emin ol bence. şöyle sağa sola öne arkaya iyice bi oynat ne kadar hareket ediyo bak. biraz sıkması normal olabilir sonraadn biraz rahatlayadabilir. engüzeli lazer satan bi yere gidip denemek ama heralde.

feyizoğlu değiştirmesine değiştirir muhtemelen ama hadi m büyük geldi ben tekrar s yi alıyım desen on kere kargo parası ödeme boşuna
    Beni en iyi anlayan sen oldun.Firma değiştiriyor bu konuda bir sorun yok.Önemli olanda M bedenin sonradan tekrar sorun çıkarmaması.Neyse sanırım M benden olur.S biraz sıkıyor,M de tam olacaktır.Zaten bol olmasıda hiç uygun olmaz.Lazer satan bir yerde dene demişsin, buralarda satan olsa zaten direk elden alırdım Yinede teşekkür ederim...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    arkadaşım kaskın ile ilgili sorun yaşaman ve yorumlar biraz canını sıkmış anlaşılan
    ama ben ilk kaskımı alırken de ikinci kaskımı alırken de aynı önerileri duydum.
    eğer S beden çok sıkmıyorsa yani rahatsızlık derecesinde sıkmıyorsa sorun yok.
    kaskın çene kısmını tutup hafifçe sallayarak bunu test edebilirsin. yanak kısımlarında boşluk olmasın.
    başın sabit dururken kask oynamasın. önemli olan bu. dediğim gibi eğer çok sıkmıyorsa problem yok.
    M beden de bol gelmesin sonra. Ama gerçekten rahatsız olduysan değiştir.
    çünkü sürüş halindeyken iki de bir sıkan kaskı düzeltmeye çalışman da uygun olmaz.

tecrübelerim sayesinde öğrenebildiklerimle sana yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

değiştirmek istersen de firmanın gerekli ilgiyi göstereceğini umuyorum iyi sürüşler.

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Naçisana benim de bi fikrim olacak topike.. Arkadaşım çok sıkmıyorsa yani rahatsızlık verecek kadar da değil tabi.. az idare et o zamanla süngürler yüzünün çeklini alıyo eziliyo yani.. Kaskı ilk aldığın gün kafana taktığın zaman ile 1 ay sonra kafana taktığın zaman mutlaka bi fark olur yani..

Eee bide başka bi çözüö önereyim sana : Çok saçın varsa traş ol Bak o zaman kaskın fazla sıkmadığını göreceksin..
    Şükrü Abiden kolay çözümler
    Saygılar-Sevgiler-Zonguldak-Ereğli'den
    Not : Topikler de konu dışı sorular sormayın sakın çok gızıyolarrr :
    Anlayanaa sivrisineek saz . anlamayana davul , zurna ,ney , darbuka , borazan ,saksafon , fülüt AZZ

Motosikleti
    Alıntı siyahlimuzin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım kaskın ile ilgili sorun yaşaman ve yorumlar biraz canını sıkmış anlaşılan
    ama ben ilk kaskımı alırken de ikinci kaskımı alırken de aynı önerileri duydum.
    eğer S beden çok sıkmıyorsa yani rahatsızlık derecesinde sıkmıyorsa sorun yok.
    kaskın çene kısmını tutup hafifçe sallayarak bunu test edebilirsin. yanak kısımlarında boşluk olmasın.
    başın sabit dururken kask oynamasın. önemli olan bu. dediğim gibi eğer çok sıkmıyorsa problem yok.
    M beden de bol gelmesin sonra. Ama gerçekten rahatsız olduysan değiştir.
    çünkü sürüş halindeyken iki de bir sıkan kaskı düzeltmeye çalışman da uygun olmaz.

tecrübelerim sayesinde öğrenebildiklerimle sana yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

değiştirmek istersen de firmanın gerekli ilgiyi göstereceğini umuyorum iyi sürüşler.
    İlgine çok teşekkür ederim Emin olmak için bir kaç kez denedim.Kafamdayken sıkmasından ziyade,çıkartırken dahi zorluk yaşadım.Sanıyorum bir beden büyüğü daha iyi olacak.Benim asıl canımı sıkan araya hafta sonu girmesi ve kargoların paketi almaması.Firmayı aradım otobüsle göndermeyi rica ettim, kabul etmediler.Pazartesi gönderirim, çarşamba yada perşembe yeni kaskım, sanırım elimde olur.Ne yapalım sağlık olsun...

Alıntı MavimantalitE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naçisana benim de bi fikrim olacak topike.. Arkadaşım çok sıkmıyorsa yani rahatsızlık verecek kadar da değil tabi.. az idare et o zamanla süngürler yüzünün çeklini alıyo eziliyo yani.. Kaskı ilk aldığın gün kafana taktığın zaman ile 1 ay sonra kafana taktığın zaman mutlaka bi fark olur yani..

Eee bide başka bi çözüö önereyim sana : Çok saçın varsa traş ol Bak o zaman kaskın fazla sıkmadığını göreceksin..
    Şükrü Abiden kolay çözümler
    Saygılar-Sevgiler-Zonguldak-Ereğli'den
    Not : Topikler de konu dışı sorular sormayın sakın çok gızıyolarrr :
    Anlayanaa sivrisineek saz . anlamayana davul , zurna ,ney , darbuka , borazan ,saksafon , fülüt AZZ
    İlgine teşekkür ederim.

Aynı konuyu firma yetkilileriylede görüştük (sünlerlerin alışması v.s.).Yinede güvenemiyorum, ileride genişleme yapmazsa daha kötü olur.Senin dediğin gibi saç konusunu bende düşündüm. Şuan saçlarım kısa ileride uzarsa bu kasak hiç olmaz kafama En iyisi en kısa zamanda değiştirmek
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    kaskın bol olması sıkı olmasından daha çok sıkıntı yaratıyor,flip up kaskta çene açıkken biraz süratlenince kask yukarı doğru kayıyor.ilk aldığım kask şakaklarıma o kadar baskı yapıyorduki çenem ağrıyordu bir kaç ay sonra normale döndü.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    kaskın bol olması sıkı olmasından daha çok sıkıntı yaratıyor,
    Bu konuda çok haklısın.Bu kadar sıkı kask almamın nedenide bu oldu.Ama beden ölçülerini düşündüğüm zaman bu kadar çok sıkcağını düşünmemiştim.

ilk aldığım kask şakaklarıma o kadar baskı yapıyorduki çenem ağrıyordu bir kaç ay sonra normale döndü.

Bunu bana firma sahibide söyledi.1-2 ay sonra esneme yapar dedi.Kararsız kaldım Şimdi nasıl memnunmusun.Yoksa bendemi öyle yapsam

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Arkadaşlar sağolsunlar baya yardımcı olmuşlar.Kask alırken internetten spariş verecek bile olsan en iyisi mağazaya gidip önce bedenini bulmak, sonra spariş vermek olacaktır.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sağolsunlar baya yardımcı olmuşlar.Kask alırken internetten spariş verecek bile olsan en iyisi mağazaya gidip önce bedenini bulmak, sonra spariş vermek olacaktır.
    Yanlış anlama kızdığımdan söylemiyorum ama deneyebileceğim bir mağaza olsa, zaten denedikten sonra kaskıda alırdım.Benim sorunum yakında bir motosiklet mağazası olmaması.Bunu kimse anlamıyor.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Kafa ölçünü alıp ısmarladıysan Tam olmalıdır aslında. Şöyle bir yorum getirebilirim, çok bol kasklardan kullandıysan ilk başta sıkı gibi gelebilir. Ben ilk taktığımda bu ne yaa cendere gibi demiştim. Kafanı iyice kavraması gerekiyormuş, alıştım sonra. Hatta aynı marka-model ama bir beden küçük olan hanımın kaskını takmışım bir ara farkında olmadan, hiç anormallik hissetmeden 20 km sürmüştüm
    Poturdak

Motosikleti
    Bendemi öyle yapsam acaba Şöyle anlatayım; kafama geçirirken biraz zorladı.Havanında sıcak olmasından sanırım birazda sıkıntı yaptı.Kafamı sağa sola v.s. oynatarak sıkılık derecesini denedim.Çıkarırkende biraz zorladı.Takılıyken biraz yanaklarıma baskı yapıyor.İleride kesin esneme yapar ama ne kadara yapar, o beni biraz düşündürüyor...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendemi öyle yapsam acaba Şöyle anlatayım; kafama geçirirken biraz zorladı.Havanında sıcak olmsından sanırım birazda sıkıntı yaptı.Kafamını sağa sola v.s. oynatarak sıkılık derecesini denedim.Çıkarırkende biraz zorladı.Takılıyken biraz yanaklarıma baskı yapıyor.İleride kesin esneme yapar ama ne kadara yapar, o beni biraz düşündürüyor...
    şimdi sana kullan 2 ay da normale döner diyecem bu seferde değiştirme şansın kalmayacak.şuan ki haliyle kullanabilirim diyorsan birzaman sonra tam kıvamına gelecek
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Ben ilk taktığımda yanaklarımın üst kısımlarına baskı yapmıştı, o kadar ki yanak kaslarıma kramp girdi, gülümsemede zorlandım resmen Hani ani bir spor yüklemesi yaparsın da kaslarında Et Kesiği dedikleri bir ağrı olurya, yanaklarım öyle olduydu Çabuk esniyor açılıyor. İlk takarken 2 numara küçük ayakkabı giyer gibiydim, şimdi tam oturuyor, yaklaşık 10 günde tamam Bilmiyorum buradan ne kadar yardımcı olabilirim ama...
    Poturdak

Motosikleti
    şimdi sana kullan 2 ay da normale döner diyecem bu seferde değiştirme şansın kalmayacak.şuan ki haliyle kullanabilirim diyorsan birzaman sonra tam kıvamına gelecek
    Dediğin gibi tam kıvamına gelecekse, ileride de değiştirmeme gerek kalmaz.Aslında sıkı olması en iyisi.Kaza anında, kafasından kaskı fırlayarak ölenlerin sayısı belli değil.Benim kafama takılan, belli bir zaman sonra sıkılığı azalmazsa, uzun yolculuklarda baş ağrısı yapması.

Ben ilk taktığımda yanaklarımın üst kısımlarına baskı yapmıştı, o kadar ki yanak kaslarıma kramp girdi, gülümsemede zorlandım resmen Hani ani bir spor yüklemesi yaparsın da kaslarında Et Kesiği dedikleri bir ağrı olurya, yanaklarım öyle olduydu Çabuk esniyor açılıyor. İlk takarken 2 numara küçük ayakkabı giyer gibiydim, şimdi tam oturuyor, yaklaşık 10 günde tamam Bilmiyorum buradan ne kadar yardımcı olabilirim ama...
    Sağol. Emin ol yardımcı oldun.Ben mezura ile ölçtüğümde 55-56 felan gelmişti başımın ölçüsü.Buna göre S benden sorun yaşatmamalıydı.Demekki şimdi kullanırsam 1 ay sonra tam suratıma göre olacaktır

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Bence kaskını değiştirme o kadar sıkmanın olması gerekir zaten...

Kask ile yolculuk yaparken sıkıntın var mı onu söyle; bu havalarda L bedeni bile taksan sıkılırsın...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Motosikleti
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kaskını değiştirme o kadar sıkmanın olması gerekir zaten...

Kask ile yolculuk yaparken sıkıntın var mı onu söyle; bu havalarda L bedeni bile taksan sıkılırsın...
    Haklısın.Hava biraz daha serinlesin, birde motosikletimle deneyeceğim kaskımı

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Tühh ya Özer yetişemidim kaskı almışsın neyse hayırlı olsun.
    Şöle başlıyayım aynı sorun bizdede olmuştu
    M beden zor geçiyordu kafamdan L yi giydik bu sefer oda biraz büyük geldi.Maalesef kaskların orta bedenlerin olmaması kötü.
    Neyse Muzaffer abininki gibi bi durumdu bizimkiside.
    Kaskı alalı 2 ay olmuş artık sıkmıyor diyebilirim ama ilk zamanlarda bayaa bi farkediyodu neyse sen yinede deneme şansın varsa git bi derim

Motosikleti
    Pierzig kardeş haklı, ara beden müşkül bir durum.
    Kafa ölçün eşiminki ile aynı, o da S giyiyor. Bence sana zamanla olacak. Bu arada ilk kaskın ne idi, ya da bundan önceki, onu da söylersen tam emin olacağım yorumlarımda.
    Poturdak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler