Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Türkiyede Başlangıç motor açığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Nihayet Fuar'da YAF r125 i gördük beğendik. Ee bi tane almadan olmaz artık ;)
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

YAF r125 mı one marka bılmedıgım ıcın sorry..

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Dostum bugunde sen beni sürekli düzeltiyorsun yazılarımı mı takip ediyorsun nedir ?

YAMAHA YZF R125 olarak düzeltelim birde foto ekleyelim.

yok estafurullahda bu motoru bılıorum cbr dan daha kalıplı vıdeolarını ızlemıstım sesı ybr nın sesıne cok benzıodu vıdeoda ama cok hos goruntusu var en azından cbr dan daha guzel

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Evet dostum haklısın. Fuar'da canlı canlı görünce ilk bakışta r6 tan ayırt etmek zor geldi. Şu fotoğraftaki rengide siyahtan daha çok yakışmış. Bence bu sene yollarda bolca bu motoru göreceğiz.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    [QUOTE=mybeat;898903]Arkadaşlar Selam

Honda 250cc lik bi Racer'i Tr ye getirecek biraz 600rr ye benzetecek max 9bin de fiyat çekecek işte olay bitmiştir tüm motosikletleri siler..

9bin ytl mi? şimdi bunu görünce farkediyorum ki ya yamaha çalışanısın. ya cidden sanal bir kişiliksin. yada ayda 4-5 bin kazanıyorsun. ki bi motosiklete, o da sadece bir 125 lik güçsüz bi motosiklete, sadece fiyakalı diye 2 aylık maaşını verebilesin..

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    [QUOTE=asfalt meleği;1004445]
    Alıntı mybeat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selam

Honda 250cc lik bi Racer'i Tr ye getirecek biraz 600rr ye benzetecek max 9bin de fiyat çekecek işte olay bitmiştir tüm motosikletleri siler..

9bin ytl mi? şimdi bunu görünce farkediyorum ki ya yamaha çalışanısın. ya cidden sanal bir kişiliksin. yada ayda 4-5 bin kazanıyorsun. ki bi motosiklete, o da sadece bir 125 lik güçsüz bi motosiklete, sadece fiyakalı diye 2 aylık maaşını verebilesin..
    Eğer Honda 250cc lik motosikletini TR ye getirirse ve yamaha r125 'in fiyatından satarsa elbette işin rengi değişir.
    Yamaha çalışanı değilim sadece yamaha'ya gönül vermiş bi motosikletçi tutkunuyum. Kendim honda kullanıyorum.

2 aylık maaşımla r125'i alabilse idim hiç beklemezdim alırdım.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    [QUOTE=mybeat;898903]Arkadaşlar Selam
    Motosikletin hayatım olduğunu anladığımda hemen vitesli motosiklet kullanmam gerektiğini düşündüm ancak malasef tam anlamıyla racer tiği başlangıç motosikleti Tr'de neredeyse yok hepsinin de büyük eksikleri var.

Çok ve bilinenleri yazmışsın fakat ne istediğine dair bir fikir yok
    bence, bütçen ne almana müsait ise onu tercihet!
    Motosiklet sihirli bir tutkudur,bu çok, bu az yakar dersen olmaz.yürümez çünkü zevk almaktan ziyade,acaba nekadar yaktı ya da yakacak dersin!
    umarım sana uyan motosikleti bulursun

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    valla özer arkadaşım bi atasözü vardır. demirden korkan trene binmez derler..
    motosikleti alıp kullanan kişinin benzin parasını gözünün göreceğini sanmıyorum. yani çok anormal bir şekilde yakıtta müsriflik olmadığı müddetçe öyle olmalı.. bu keyif..
    işin kötü yanı ülkemiz şartlarında çok pahalı ve tehlikeli bir keyif.. trafik kazasında en baştaki ülkelerden biriyken; böyle ağır vergiler altında ezilirken de bir müddet sonra keyiflikten de çıkıyor orta sınıf halk için..
    ne kadar garip.. ne kadar üzücü..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    ben CBR125 veya CBF125 almayı düşünüyorum... o da olmadı YBR125 veya innova istiyorum. bence bu motosikletler giriş için yeterli. ama neden daha fazlası olmasın ki? mesela YBR125 daha sportif hale getirilebilir. ya da CBR125 in şasisi genişletilebilri. CBF ise özelliklerine göre biraz tuzlu... ama CBR125 arka lastiğini kalınlaştırınca güzel görünüyor... benden söylemesi

Kimse kusura bakmasın ama ben bu ülkede yaşıyorsam "bu ne kadar yakar" derim, demek zorundayım! Dünyada o para babası amerikalılar bile bugün 250cc'lik cruiserlara 10'larca yıl biniyorlar. Paraları olmadığı için değil! Gerek duymadıkları ve tasarruflu olduğu için. Çok kült bir örnek ama bugün dünyanın en büyük otomobil üreticisi TOYOTA'nın CEO'su Tokyo'da 60 metrekarelik bir evde yaşıyor ve Corollaya biniyor. Bu adamın parasımı yok? Yada otomobil onun için bir zevk değil mi?..

Tutku ve müsriflik kavramlarını ayırmalıyız. Benim motorum 100km'de 10 litre yakıyorsa 2 değil, 3 kere düşünürüm..

Evet, 6 ve belkide çok ekstrem şartlarda 7 litre kabul edilebilir ama bundan ötesi müsrifliktir. Aynı zevki inanın bana tasarruflu olan makinedende alabilirsiniz. Önemli olan mantıklı ve NE OLDUĞUNU BiLEN tüketiciler olmak.
    Ne yazıkki ülkemizde bu pek yok.

---

Ek olarak; konu 1 küsür yıllık. Ama söylemeden edemeyeceğim. R6'a ömür boyu binmek biraz zordur. Hem fiziki olarak belli yaştan sonra ss tarzı kasar; hemde yüksek devirli motorların motor ömrü kısadır. 60.000'lerde falan sorun çıkarmaya başlayabilir..
    Ne kadar [B]basit[/B]; o kadar [B]iyi[/B]... ::139::

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler