Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Artistlik icin kaski caddede koluna takanlardanmisiniz ? o zaman bakin !

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Şimdi sen de haklısın pınar.... Ama senin face book örneğin gibi kaç örnek verebiliriz?... Ama ben sana face book nüfusu kadar verebilirim.....

Evet maalesef ama durum bu.... Türkiyede motorcu olmak kadar zor ve masraflı bir hobi varmı merak ediyorum.....

Kayakçı olmak bile daha ucuz..... Eskiden uludağa kayak yapmaya gidiyoruz dendiğinde HÖNNNK der kalırdık.... O zamanlar ne masraflı spordu be ....

Şu anda benim giydiğim pantolonum kayakçı pantolonu.... Malum ankarada düşmelerden korunmaktan çok soğuktan korunmak ön planda...5-yada 6 sene önce IGUANA nın kayakçı pantolonunu almıştım...180 milyondu o zamanlar.... Ytl falan yoktu....

Şu anda aynı pantolon 60 ytl.....
    Böyle devam ederse rusyaya göç edip kar motorsikleti alıcam....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi sen de haklısın pınar.... Ama senin face book örneğin gibi kaç örnek verebiliriz?... Ama ben sana face book nüfusu kadar verebilirim.....

Evet maalesef ama durum bu.... Türkiyede motorcu olmak kadar zor ve masraflı bir hobi varmı merak ediyorum.....

Kayakçı olmak bile daha ucuz..... Eskiden uludağa kayak yapmaya gidiyoruz dendiğinde HÖNNNK der kalırdık.... O zamanlar ne masraflı spordu be ....

Şu anda benim giydiğim pantolonum kayakçı pantolonu.... Malum ankarada düşmelerden korunmaktan çok soğuktan korunmak ön planda...5-yada 6 sene önce IGUANA nın kayakçı pantolonunu almıştım...180 milyondu o zamanlar.... Ytl falan yoktu....

Şu anda aynı pantolon 60 ytl.....
    Evet örnekler az.. Çünkü bu bilinci insanlara empoze edemiyoruz.. Etmek için fazla bi çaba da yok zaten.. Bence safebet tarzı kaskların yurda hiç sokulmaması gerek ama yurtta ticaret ve dolayısıyla para derdinde...

Evet pahalı bi hobi.. Ama canını hiçe sayacak kadarda ucuz olmamalı kanımca..

Saygılar..

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kask konusunu defalarca yazdık.
    Bir kez daha yazmak gerekti.
    Bunun nedeni marka kaskların kafayı koruyacağı gibi yanlış bir kanıya sahip olmanız.

Kaskın kafanızı koruması için bazı özelliklere sahip olması gerekir.
    Bu özelliklerden ilki, kaza sırasında kafanızda duran bir kask olmasıdır.
    Eğer kaza geçirdiğinizde kask kafanızdan fırlayıp gitmişse, hangi marka ve kalitede olursa olsun, hiç bir koruyucu özelliği işe yaramaz.

Bu özellikte kask nasıl olur?
    Kaza sırasında kafanızda kalan kask, öncelikle kafa yapınıza uygun seçilmiş olmalıdır. Dünyanın en kaliteli ve sağlam (aynı zamanda pahalı) kaskını alsanız bile kafa yapınıza uygun değilse, sizi korumaz.
    Diyelim ki kafa yapınıza uygun ve sağlam bir kask buldunuz.
    Bu da kaskın kaza anında kafanızda kalması için yeterli değildir.
    Kilit sisteminin de iyi olması gerekmektedir.
    Bunu garanti etmek istiyorsanız, mutlaka "D" tipi kilide sahip bir kask alın.
    Bu kilit asla açılmaz.(yüzde yüz demiyorum ama henüz aksi kanıtlanmadı)

Tam kapalı kaskların koruma yönünden en iyi kasklar olduğu kanıtlanmıştır.
    Fakat motosikleti şehir içinde kullanan, ya da sakin karakterli motosikletlere sahip olanların, bu tip bir kask almaları kasktan nefret etmelerine sebep olabilir. (Özellikle sık sık indi-bindi yapanlar.)
    Çenesi açılan ya da yarım kask tabir edilen kask tipleri de bana göre uygun kask tipleridir.
    Tam kapalı kasklar kadar olmasa da iş görürler.

Günümüz de üretilen kaskların, hemen hemen hepsi aynı malzemeden yapılıyorlar. (Pazarda satılan karpuz kabuklarını kastetmiyorum)
    Yani kalite açısından aralarında bir fark yok.
    Aralarındaki fark, sağladıkları konfor ile ölçülüyor.
    Havalandırmalar, temizlik kolaylığı, vizör, ses ve rüzgar iletimi,kullanılan iç malzemenin kalitesi ve benzeri özellikler kaskları birbirinden ayırıyor.

Tüm bu nedenlerden dolayı, sakın ama sakın,
    "ben şu markayı kullanıyorum, süper, sen de al"
    muhabbetlerine kapılıp kask almayın.

Daha öncede yazdığım gibi, kafanızda kalacak bir kask seçmeye dikkat edin.
    Kask seçiminin nasıl yapılması gerektiğine dair bir makale forumumuzda var.
    Ararsanız bulursunuz.

Tabii seçtiğiniz kaskın değerinin, kafanızın değerini belirleyeceğini de unutmayın.

Kask korumasına hiç ihtiyaç duymayacağınız bir ömür geçirmenizi dilerim...

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask konusunu defalarca yazdık.
    Bir kez daha yazmak gerekti.
    Bunun nedeni marka kaskların kafayı koruyacağı gibi yanlış bir kanıya sahip olmanız.

Kaskın kafanızı koruması için bazı özelliklere sahip olması gerekir.
    Bu özelliklerden ilki, kaza sırasında kafanızda duran bir kask olmasıdır.
    Eğer kaza geçirdiğinizde kask kafanızdan fırlayıp gitmişse, hangi marka ve kalitede olursa olsun, hiç bir koruyucu özelliği işe yaramaz.

Bu özellikte kask nasıl olur?
    Kaza sırasında kafanızda kalan kask, öncelikle kafa yapınıza uygun seçilmiş olmalıdır. Dünyanın en kaliteli ve sağlam (aynı zamanda pahalı) kaskını alsanız bile kafa yapınıza uygun değilse, sizi korumaz.
    Diyelim ki kafa yapınıza uygun ve sağlam bir kask buldunuz.
    Bu da kaskın kaza anında kafanızda kalması için yeterli değildir.
    Kilit sisteminin de iyi olması gerekmektedir.
    Bunu garanti etmek istiyorsanız, mutlaka "D" tipi kilide sahip bir kask alın.
    Bu kilit asla açılmaz.(yüzde yüz demiyorum ama henüz aksi kanıtlanmadı)

Tam kapalı kaskların koruma yönünden en iyi kasklar olduğu kanıtlanmıştır.
    Fakat motosikleti şehir içinde kullanan, ya da sakin karakterli motosikletlere sahip olanların, bu tip bir kask almaları kasktan nefret etmelerine sebep olabilir. (Özellikle sık sık indi-bindi yapanlar.)
    Çenesi açılan ya da yarım kask tabir edilen kask tipleri de bana göre uygun kask tipleridir.
    Tam kapalı kasklar kadar olmasa da iş görürler.

Günümüz de üretilen kaskların, hemen hemen hepsi aynı malzemeden yapılıyorlar. (Pazarda satılan karpuz kabuklarını kastetmiyorum)
    Yani kalite açısından aralarında bir fark yok.
    Aralarındaki fark, sağladıkları konfor ile ölçülüyor.
    Havalandırmalar, temizlik kolaylığı, vizör, ses ve rüzgar iletimi,kullanılan iç malzemenin kalitesi ve benzeri özellikler kaskları birbirinden ayırıyor.

Tüm bu nedenlerden dolayı, sakın ama sakın,
    "ben şu markayı kullanıyorum, süper, sen de al"
    muhabbetlerine kapılıp kask almayın.

Kask seçiminin nasıl yapılması gerektiğine dair bir makale forumumuzda var.
    Ararsanız bulursunuz.

Tabii seçtiğiniz kaskın değerinin, kafanızın değerini belirleyeceğini de unutmayın.

Kask korumasına hiç ihtiyaç duymayacağınız bir ömür geçirmenizi dilerim...
    İyide söylediğin özellikler kalite kasklarda var zaten sadece

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask konusunda şunu belirteyim, Türkiye'de herhangi bir kural olmasa bile Avrupa'nın tümü ve Amerika'da belli standartlar vardır.
    Avrupa ECE 22.05 Amerika ise DOT standartını şart koşar.

Avrupa'da ECE 22.05 onayı olmayan kasklar gümrükten geçemezken,Amerika'da ise polis memuru sizi çevirdiğinde ona 'DOT' simgesini göstermezseniz cezamı keser motorumu bağlar bilmiyorum ama kısaca yassak...

ECE 22.05 standartının G darbe ölçüm testinde limit 300G'dir. Eğer bu ölçüden daha fazla ise kaska ECE22,05 onayı verilmez ve o kask Avrupa'da satılamaz...
    Fakat Türkiye'de hiç bir standart şart değildir.Karpuz kabuğunu kask niyetine takmak bile serbesttir...

Ayrıca darbe testlerinde ortaya çıkan en şaşırtıcı sonuç ise 790€ olan bir kask,90€ olan bir kasktan çok daha dayanıksız çıkabiliyor.Dolayısıyla fiyatla kıyaslamak hiç doğru değil. İsteyen olursa testi buraya eklerim.Gerçi Almanca ama Almanca bilmeye pek gerek yok.

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask konusunda şunu belirteyim, Türkiye'de herhangi bir kural olmasa bile Avrupa'nın tümü ve Amerika'da belli standartlar vardır.
    Avrupa ECE 22.05 Amerika ise DOT standartını şart koşar.

Avrupa'da ECE 22.05 onayı olmayan kasklar gümrükten geçemezken,Amerika'da ise polis memuru sizi çevirdiğinde ona 'DOT' simgesini göstermezseniz cezamı keser motorumu bağlar bilmiyorum ama kısaca yassak...

ECE 22.05 standartının G darbe ölçüm testinde limit 300G'dir. Eğer bu ölçüden daha fazla ise kaska ECE22,05 onayı verilmez ve o kask Avrupa'da satılamaz...
    Fakat Türkiye'de hiç bir standart şart değildir.Karpuz kabuğunu kask niyetine takmak bile serbesttir...

Ayrıca darbe testlerinde ortaya çıkan en şaşırtıcı sonuç ise 790€ olan bir kask,90€ olan bir kasktan çok daha dayanıksız çıkabiliyor.Dolayısıyla fiyatla kıyaslamak hiç doğru değil. İsteyen olursa testi buraya eklerim.Gerçi Almanca ama Almanca bilmeye pek gerek yok.
    Hıhh bak sende tam benim dediğim sistemi yazmışsın ellerine sağlık Ben düşündüm ama benden önce Avrupa düşünmüş

Tüm pahalı kasklar iyi olacak diye bi kaide tabiiki yok ama suomy iyi garanti ediyorum

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Daha önce ayrıntılı bir şekilde verildiği için ben buraya yazmaya gerek görmedim.
    Ryang saolsun yazmış.
    Eğer söz konusu makaleyi arayıp bulursanız, standartların, ülke ülke tanımlanmasına dair bir link de verilmişti.
    Bu standartlara sahip olmayan bir kaskı zaten karpuz kabuğu diye nitelendirmiştim.

Eğer kasktan bahsediyorsak, ve kafamı korur mu? korumaz mı? sorusuna cevap arıyorsak,zaten ilk bakacağımız şey kaskın içerisinde bulunan onay belgesini gösteren etiket olmalıdır.
    Bu etiket yoksa zaten o kask alınmamalıdır.
    Bunun dışında onaylanmış kasklar, kafanızı neredeyse pahalı kasklar kadar korur.
    Bu konuda hiç bir kardeşim, benim kaskım marka değil diye aşağılık duygusuna kapılıp, kask takmamazlık etmesin.
    Eğer paranız varsa, daha konforlu, daha pratik, kasklar takmanızı öneririm.
    Örneğin içindeki malzeme sökülemeyen kasklar belli bir süre sonra, terinizi emecek ve pis bir koku yaymaya başlayacaktır.
    Dolayısıyla temizlemesi de bir hayli problem yaratır.
    Aynı şekilde, vizör de kolay değiştirilebilen bir vizör olmalı ve bağlantı noktaları deforme olmaya elverişli olmamalı.

Tabii paranız varsa bir Schubert alıp tüm dertlerinizden kurtulabilirsiniz.

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    yaw sakat kaldıgınızıda bi tarafa bırakın lan bidaha motor süremeyecegini düşün bee ne kadar acıı motorcuya böyle anlatacaksınki anlasın

Motosikleti
    as t1
    bu fotoları gördükten sonra kısa mesafalerde bile kask takmaya başladım
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

chopper-delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti
    hep diyorum ve tekrar diyorum iki tip motorcu var kaza yapmış motorcu ve yapacak motorcu eğer ikincisi iseniz hasarınızı en aza indirgemek için kask takın kendiniz için değilse bile sevdikleriniz için

Motosikleti
    çelik cm150 cc scooter
    ben kasksız bir kazaya şahit oldum iki ay önce. tam önümde oldu. adam servis arabasıyla çarpıştı. allahtan ölmemiş sonradan haberini aldık ama kafatası çatlamış sol yanak kulak kafa derisi ve saçları dahil gitmişti orda kendim gördüm. artı dizkapağı da parçalanmış.

buradan şu sonucu çıkartıyorum ki kafa tası vücuttaki birçok hatta hemen hemen tüm kemiklarden daha sağlam. kask takarken korumalı mont ve pantolon da giymemiz şart. ve her defasında.

artı alınan malzemenin de kaliteli olması şart . eşantiyon bir kask vermişlerdi bana elimden düşürdüm kabak gibi ikiye ayrıldı. dedim ben bunla kaza yapsam kafamda heralde içinde ikiye ayrılacaktı

her motor almaya karar verdiğimde böyle resim gösteriyosunuz
    alamıyorum sonra gidip parayı yiyorum biriktirene kadar göbeğim çatlıyor.

geçen sefer de ikiye bölünmüş adam resmi yollamışlardı.
    iki yıldır alamadım gitti motoru

By_DosT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mekan belli olmaz ama genelde istanbul içi...
    Motosikleti
    Motürü Sattım. Şimdilik Ticari TAXİ
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın en iyisi suomy arkadaşlar.. Herkese tavsiye ederim.. Hızlı yada sert hiç bir çarpmayı hissetmiyorum hattaa başımı yastığa koyar gibi oluyo çok hoş
    Buğu yapmıyo rüzgar almıyo boyuna zararı olmuyo... Canını seven suomy alsın derim...
    dikkat et yolda uyuma sakın
    RUHUN BEDENİNDE, LASTİĞİNDE JANTININ ÜZERİNDE KALSIN......

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Bir adam nato kafa nato mermer ise ona ne bu resimle ne de başka bi şekilde laf anlatamazsın.Bu bir kültür olayıdır ve zengine fakir e bakmaz
    Born To Be wild,Live to Ride...

Motosikleti
    Arkadaşlar 1 Metre Ve 100 Km Olması önemli Değil Kask Senin Canını Korur Ve Ayrıca Kask Takmadan Motora Binene Ben Motorcu Demeeeeeeeeemmmmmmmmmmmm Ben Değil Aslında Hiç Kimse Dememeli.. Kask Takmamak Artislik Değil Cahilliktir.....

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rusyaya ithalat fazlalarini almiyolar janim
    Evet örnekler az.. Çünkü bu bilinci insanlara empoze edemiyoruz.. Etmek için fazla bi çaba da yok zaten.. Bence safebet tarzı kaskların yurda hiç sokulmaması gerek ama yurtta ticaret ve dolayısıyla para derdinde...

Saygılar..
    Avrupa ile kiyaslanmasi yanlis,Avrupadaki insanlar hakkettikleri parayi aliyolar ve ona gore daha kalite kullanabiliyolar.Simdi Turkiyemizde boyle bir sinirlamanin konuldugunu farzedelim Pinarr,cin mali motora zoru zoruna 2 milyar denklestirmis bir vatandasimizin motorun yari parasina yakin parayi kaska verebilecegini sanmiyorum.iste bu yuzden hic olmamasindan iyidir deyip en azindan adi veya dayaniksiz bile olsa cin mali kask taksinlar.en azindan kaza aninda alcagi hasari azaltir,ayni zamanda halkimizin kask'a alismasini saglar.cunku daha 13-14 yasinda iken yaptigin her yolculukta kaskimi takardim ve yol uzerindeki yerlesim yerlerinden gecince herkes bana uzayliymisim gibi bakardi,cunku o zamanlarda kask takmak enteresan gozukuyodu halkimiza.simdi takmaya baslayanlarin cogalmasiyla sanirim bu dusunce kaybolur
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna katiliyorum,isterse F1 kaski olsun,kafadan ciktiktan sonra nedeyim oyle kaski
    Alıntı euphrates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her motor almaya karar verdiğimde böyle resim gösteriyosunuz
    alamıyorum sonra gidip parayı yiyorum biriktirene kadar göbeğim çatlıyor.

geçen sefer de ikiye bölünmüş adam resmi yollamışlardı.
    iki yıldır alamadım gitti motoru
    usta,kazalar sadece motosiklete ozgu birsey degildir,ayrica uyurken bile %100 guvende degilsin,bunu da hatirlatayim
    sen onlemini alcaksin,kullanman gereken sekilde kullancaksin,gerisi kadere kalmis
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bide jaddede bazı tipler var,kaskı çıkarmasa cidden daha karizma durcaklar ama niyeyse suratlarını gösterme meraklısılar..

Adamın cilt yağlı,saç sağlı,sakallar yağlı,surat yanık bide dişler sarı,hala kaskını kolunda gezdiriyor.Ulan aptal,o kask seni o pis suratından kurtarmaya da yarar aynı zamanda,ne diye karizmanı bozmaya uraşıyosunki

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide jaddede bazı tipler var,kaskı çıkarmasa cidden daha karizma durcaklar ama niyeyse suratlarını gösterme meraklısılar..

Adamın cilt yağlı,saç sağlı,sakallar yağlı,surat yanık bide dişler sarı,hala kaskını kolunda gezdiriyor.Ulan aptal,o kask seni o pis suratından kurtarmaya da yarar aynı zamanda,ne diye karizmanı bozmaya uraşıyosunki
    enteresan bir bakis acisi
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti

Saygılar..
    bu fikrine bende katılıyorum.. 20 ytl veya 60 ytl kaskla ne kadar korunabilirsinki ama işte insan hayatı üzerinden para kazanmak için piyasada sürüsüne bereket safahmeti masabeti maxsi'si v.s... bi sürü çeşit ucuz kask demeyelimde şapka desek oda değik orjin şapkalar bile 50 ytl den başlıyo nerdeyse ama 30 ytl kask adı altında satıyolar ayıp be kardeşim valla ayıp....aslında alanlarda kafa yokki korusun kafasını...madem ucuz bi zevk yapıcan git balık tutmayı hobi edin kendine... çok kızdım çoookkkkk

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı By_DosT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fikrine bende katılıyorum.. 20 ytl veya 60 ytl kaskla ne kadar korunabilirsinki ama işte insan hayatı üzerinden para kazanmak için piyasada sürüsüne bereket safahmeti masabeti maxsi'si v.s... bi sürü çeşit ucuz kask demeyelimde şapka desek oda değik orjin şapkalar bile 50 ytl den başlıyo nerdeyse ama 30 ytl kask adı altında satıyolar ayıp be kardeşim valla ayıp....aslında alanlarda kafa yokki korusun kafasını...madem ucuz bi zevk yapıcan git balık tutmayı hobi edin kendine... çok kızdım çoookkkkk
    yukarda verdigim cevabi tekrarliyorum

Avrupa ile kiyaslanmasi yanlis,Avrupadaki insanlar hakkettikleri parayi aliyolar ve ona gore daha kalite kullanabiliyolar.Simdi Turkiyemizde boyle bir sinirlamanin konuldugunu farzedelim Pinarr,cin mali motora zoru zoruna 2 milyar denklestirmis bir vatandasimizin motorun yari parasina yakin parayi kaska verebilecegini sanmiyorum.iste bu yuzden hic olmamasindan iyidir deyip en azindan adi veya dayaniksiz bile olsa cin mali kask taksinlar.en azindan kaza aninda alcagi hasari azaltir,ayni zamanda halkimizin kask'a alismasini saglar.cunku daha 13-14 yasinda iken yaptigin her yolculukta kaskimi takardim ve yol uzerindeki yerlesim yerlerinden gecince herkes bana uzayliymisim gibi bakardi,cunku o zamanlarda kask takmak enteresan gozukuyodu halkimiza.simdi takmaya baslayanlarin cogalmasiyla sanirim bu dusunce kaybolur

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)