Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kanuni Rokkom Var (Çin 150 cc) Tek Teker yapılır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Ps 150i 09'
    Kanuni Rokkom Var tek teker yapılabilir mi? Motor gücü yeter sanırım ama çinli scooterlarda hiç ön kaldıranı görmedin?
    Sizce ön kalkar mı?

Bir kaç taktik verir misiniz? tek teker için
    [B]Honda Ps 150i 09':queen:[/B]
    [I][B]Satılık Yamaha Ybr 08' 3600kmde siyah:salut:[/B][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    dik yokuşda kaldırabilirsin yada arkaya birini al en uca oturtturgaza yüklen kendini hafif den arkaya ver 2 3 metre gidersin

Motosikleti
    salcano 125 mt
    arkadaşım yapma ben scooterimde yaptım fazla kalkmıyor belkide ben beceremedim ama sonrasında kayıştan ses geliyor ani kalkışlarda cayırtı kopuyor kayışa zarar verirsin olaki illa yapaçam dersen kayışdan ses geldiğinde yağla ama bu çözüm değil gene ses geleçekltir ben pişman oldum bence yapma

yapmak istiyorsan motorun gidebildiğin kadar gerisine git son gaz ver freni bırakırken ağırlığını iyice arkaya ver panik yapma düşmezsin eğer o pozisyonda elini gazda sabitlersen ne mutlu gidersin... ama arkada taş gibi otur kımıldama ayaklarını sarkıtma artçının koyduğu ayaklıklarda olsun

abine gerek var ya şimdi buna yani ne güzel senin bi motorun var sakin sakin kullan sonra olan hem sana hem motora olacak yine en çok üzülen sen olacaksın
    yine de keyfin bilir benim bi bilgim yok eğer bi rokkom olsa düşünmezdim
    ne zaman bi R6 olursa o zaman yapmak isterim ama kesinlikle trafiğe kapalı bi alanda olurdu tercihim.Eğer denersen sen de çyle bi mekan bul

Kazasız belasız sürüşler dilerim
    :bestmt:

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    motorun bütün kavrama aksamına zarar verirsin.. başına olmadık masraflar açabilir.. daha kötüsü tehlikeli iş ne gerek var...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Honda Ps 150i 09'
    kayıştan ses zaten geliyorda fazla umursamadım zaten tüm scooterlarda oluyor sanırım bu sorun ama yinede bir bakıtmak lazım ;) motoruma gözüm gibi bakıyorum .
    Hem zaten ön falan kaldırmam sadece sordum arkadaşlar seninki kalkmaz falan diyorlardı da

Bu arada kayıştan gelen ses nasıl onarılır?
    [B]Honda Ps 150i 09':queen:[/B]
    [I][B]Satılık Yamaha Ybr 08' 3600kmde siyah:salut:[/B][/I]

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı kemal17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayıştan ses zaten geliyorda fazla umursamadım zaten tüm scooterlarda oluyor sanırım bu sorun ama yinede bir bakıtmak lazım ;) motoruma gözüm gibi bakıyorum .
    Hem zaten ön falan kaldırmam sadece sordum arkadaşlar seninki kalkmaz falan diyorlardı da

kayıştan ses geliyorsa kapağı açtırıp baktırman lazım... yıpranmış olabilir. bunu sen çıkartamassın.. çünkü varyatör somunlarını sökmek için hava tabancalı lokma lazım.. eğerki kayışı değiştirmek gerekirse.. ses geliyorsa büyük ihtimal sorun vardır.. normalde gelmemesi lazım benim kayıştan hiç gelmedi ses.. zamanı gelince değiştir... iyisini taktır...(bando marka)
    KIRMIZI BOĞA..

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Yapılmaz mı hiç!!
    Senin de sordugun soruya bak..
    Bırak tek tekeri, yarım teker bile yaparsın..
    Ama ne gerek var ki?
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Yapmasını bilen yapabilir. Bana sorarsan her motorun önü kalkar.. Kimi zor kimi kolay.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    salcano 125 mt
    Alıntı kemal17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Evet genelinde oluyor nedenide daha rodajdayken hız yapılması artçı taşıma özellikler artçı varken birden kalkışlarda kayış esneme yapar yada motoru ısıtmadan aniden gaza basıp gitmeler sonucu kayış zarar göruyor ben sorunumu şu fıs fıs yağlardan alıp koruma kapağını söküp yağlamakla düzelltim sayılır usta sesin sorun yaratmayacağını ama ilerde daha çok gelmeye başlarsa değiştireceğini söyledi malasef takılan kayışlarda dandik kalite birşey alınırsa sorun olmaz diye düşünüyorum

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı LABO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu fıs fıs yağlardan alıp koruma kapağını söküp yağlamakla düzelltim sayılır
    şu fıs fıs yağ nasıl oluyor pek bilgim yok ama kayışa yağ sürülürmü yahu... bence o kayış başınıza iş açar değişmesi lazım... sonra bir gün zırt diye yolda bırakıverir... düzgün kayış istiyorsanız markası bando.. kayışı taktırırken mutlaka motorun yanında olun... bazı adi herifler kaliteli diye üç kuruşluk kayış takıyor bi sürü para alıyor. kayışın üzerinde mutlaka yazar bando diye.. benden öneri...
    KIRMIZI BOĞA..

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    kayış vik vik leme yapıosa öle sprey falan hikaye
    he kayışım yeni diosan debriyaj tasına ve kavrama taasında bakılmalı
    kayış olarakta abal ın dediği gibi bando markadan şaşmayın
    GKN MOTORS

Motosikleti
    salcano 125 mt
    Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu fıs fıs yağ nasıl oluyor pek bilgim yok ama kayışa yağ sürülürmü yahu... bence o kayış başınıza iş açar değişmesi lazım... sonra bir gün zırt diye yolda bırakıverir... düzgün kayış istiyorsanız markası bando.. kayışı taktırırken mutlaka motorun yanında olun... bazı adi herifler kaliteli diye üç kuruşluk kayış takıyor bi sürü para alıyor. kayışın üzerinde mutlaka yazar bando diye.. benden öneri...

o kayışların fiyatı ne kadar bir bilgi verirmisin

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı LABO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kayışların fiyatı ne kadar bir bilgi verirmisin
    net bi fiyat bilmiyorum ama dandik olandan ya 10 ya 15 lira fazla idi ben taktırırken.. şimdi bi bilgim yok fiyat hakkında..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    salcano 125 mt
    Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    net bi fiyat bilmiyorum ama dandik olandan ya 10 ya 15 lira fazla idi ben taktırırken.. şimdi bi bilgim yok fiyat hakkında..

ses azaldı ama devam ederse değiştirim artık

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paşam benim bildiğim de; kayış sıyırma sesi (vik vik gibi) çıkarıyorsa bunun sebebleri 1) Makinanın yıkadıktan sonra ıslanmasından dolayı gelebilir..2) Ömrünü tamamlamıştır..3)Esneme payı genişlemiştir ki bu 2 numaralıyla bağlantılıdır..4) Volantlarda çizilme veya aşınma vardır..
    Çözüm ise ıslanma ile oluyosa kurumasını beklemeli ve pudra kullanmalı..Diğerleri ile olan sorunlarda da hemen değiştirilmeli...Kayışın düşmanı ısı ve su...

çavuşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benm de cin scooterım var fakat 6-7 aydır yapıorum ilk baslarda yaprken korkuodum acıkcası ama artk cok rahat motor tam debriyaj kavrarken gazı kokune kadar verip motoru da kendine cekrsen /fakat tehlikeli olduu kesin..

kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    motoru ayağına al arka teker boşken bas gaza ayağından indir :D burda bi abi öle yapıyodu şaka he deneme sakın çok salakca ayaktan inice bi fırlıyo :D bi defa düştü :D
    [url] www.myspace.com/kayku34 [url]
    [url] www.herkesdinlesin.com/kayku34 [url]

mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    Bugüne kadar canlı canlı görmemiştim scooterla ön kaldıran fakat bugün gördüm.Mondial 150 hs ile çocuk önünü bir kaldırdı bayada gitti.Ama ben önermiyorum bu motorlar için uygun bir hareket değil

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    ya bisiklet bile tek teker yapıyo motor çok ağır olmadıkça tek teker rahat yaparsın ama çinli motor olduğu için yere insen bile tek tekerin kaklabilir
    facebook.com/kaskafa

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler