Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Ben Inanmadim.ya Sizler..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bi kerede beni dinleyip resimdeki nesnelere baksanıza
    aaaaaa kafayı sıyırcam yaaa 7 oldu söylüyorum sadece benmi görüyorum o salak saçma metalleriiiiii
    o hızda resim çekilecek ve motorla objektif arasında metal olacak resmin solunda boru olacak......

allah aşkına bi dikkat edin gözünüzü seveyim ya....
    Bu boru bi sana gözüküyo heralde.

Sevme gözümüzü, acır gözümüz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı gundi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ancak gülerim abi kafayımı sıyırdınız o motor 334 yapacak bide o fotografta yol çizgisi olcak varmı öle bi makina hemen alalım en iyi makinanın çekecegi fotograf saniyede 35 karedir ki düşük kalitede bunu çeker saatee 334 km yaparken 334/60/60=92 metre yani saniyede 92 metre gidiyor bo motosiklet o makina 36 kare ile anca babayı yakalar kısacası fake bu ama 33,4 km isi orası ayrı herşey net çıkar
    Mantık hatası yapıyor olabilirm. Sonuçta Pro. fotoğrafçı değilim ama mantığımı kullanabiliyorum. Sence aşağıdaki görüntüler saniyede sadece 35 poz çekebilen bir makina ile mi çekilmiş ve bu kadar net. Ki bu fotoğraftaki merminin hızıyla o motorun hızı arasında bence çooook fark var;

1

2. Merminin namludan çıkş anı:

3. İkinci pozdaki aynı merminin bir sonraki karadeki yakalanmış "net" fotoğrafı:

Şimdi 2. ve 3. pozlardaki aynı merminin yer değiştirme süresi 100salise/35poz=2.85 salise ise (ki bence o süre çok daha düşük) sen haklısın bundan hızlı makina yok... Fakat bence bu sürede yakalama yapan kameralar bile yol çizgilerini net gösterebilir. Çünkü mermi bütün fotoğraflarda gayet net...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bi kerede beni dinleyip resimdeki nesnelere baksanıza
    aaaaaa kafayı sıyırcam yaaa 7 oldu söylüyorum sadece benmi görüyorum o salak saçma metalleriiiiii
    o hızda resim çekilecek ve motorla objektif arasında metal olacak resmin solunda boru olacak......

allah aşkına bi dikkat edin gözünüzü seveyim ya....
    kısım bi tek sana görünüo
    iice yaşlandın sen, öle burrular demirler falan..
    sen gözümüzü falan sevme, git kendi gözüne baktır
    GKN MOTORS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün burda yarın şurda ertesi gün kimbilir nerde
    Motosikleti
    33 ACJ 92 ve 33 R 2170
    şu muzun halini görünce bir an kendimi kötü hissettimanlayan anladı

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Beyin fırtınasına bak be hey maaşşallah...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    maaşallah demek lazım.. ne gideeey beee
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Arkadaşım o kadar yüksek suratte yol ve etrafındaki nesneler bu kadar net gözükürmü sizce,mantıklı cevaplar bekliyorum..?

Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantık hatası yapıyor olabilirm. Sonuçta Pro. fotoğrafçı değilim ama mantığımı kullanabiliyorum. Sence aşağıdaki görüntüler saniyede sadece 35 poz çekebilen bir makina ile mi çekilmiş ve bu kadar net. Ki bu fotoğraftaki merminin hızıyla o motorun hızı arasında bence çooook fark var;

Şimdi 2. ve 3. pozlardaki aynı merminin yer değiştirme süresi 100salise/35poz=2.85 salise ise (ki bence o süre çok daha düşük) sen haklısın bundan hızlı makina yok... Fakat bence bu sürede yakalama yapan kameralar bile yol çizgilerini net gösterebilir. Çünkü mermi bütün fotoğraflarda gayet net...
    Sevgili arkadaşım dikkat edersen bu çekimler arkada siyah fon ve sabir bir kamera ile yapılıyor.Bu tarz işlerde kullanılan yüksek teknoloji ürünü kameralar var yok demiyorum fakat sen 300 ü geçmiş bir motosiklette rüzgarın direncine karşı kamerayı nasıl sabit tutacaksın ? Adama sabitlesen bile rüzgarın direncinden kolayı objektiften yukarı kaldırır kamerayı.Anliyacagınız o kadar yüksek bir suratte bu kadar net bir fotograf çekmek şu an için imkansız...
    Born To Be wild,Live to Ride...

Motosikleti
    as t1
    janti Sevgili arkadaşım dikkat edersen bu çekimler arkada siyah fon ve sabir bir kamera ile yapılıyor.Bu tarz işlerde kullanılan yüksek teknoloji ürünü kameralar var yok demiyorum fakat sen 300 ü geçmiş bir motosiklette rüzgarın direncine karşı kamerayı nasıl sabit tutacaksın ? Adama sabitlesen bile rüzgarın direncinden kolayı objektiften yukarı kaldırır kamerayı.Anliyacagınız o kadar yüksek bir suratte bu kadar net bir fotograf çekmek şu an için imkansız...[/QUOTE]

rüzgarı arkasına almıştır abi
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Alıntı JaNTi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım o kadar yüksek suratte yol ve etrafındaki nesneler bu kadar net gözükürmü sizce,mantıklı cevaplar bekliyorum..?

Sevgili arkadaşım dikkat edersen bu çekimler arkada siyah fon ve sabir bir kamera ile yapılıyor.Bu tarz işlerde kullanılan yüksek teknoloji ürünü kameralar var yok demiyorum fakat sen 300 ü geçmiş bir motosiklette rüzgarın direncine karşı kamerayı nasıl sabit tutacaksın ? Adama sabitlesen bile rüzgarın direncinden kolayı objektiften yukarı kaldırır kamerayı.Anliyacagınız o kadar yüksek bir suratte bu kadar net bir fotograf çekmek şu an için imkansız...
    Janti dün bunları yazarken, bir fotoğrafçı abimizi arayacaktım fakat geç olduğu için, arayamamıştım. Biraz evvel kendisi ile konuştum durumu üç aşağı beş yukarı anlattım. satbil görüntü almak mümkün mü dedim? Mümkün dedi, enstatene ayarlar falan filan kabaca birşeyşeden bahsetti. Fakat bir saat sonra tam müsait olunca hem foto'yu yollayacam hem de net yorumunu alacağım, bakalım. Ben hala olur diyorum ama yanılıyor olabilirim. Bir iki saat sonra burdan yazarım bir aksilik olmazsa. Yiğit abinin yorumunu...

ya arkadaşlar kafamızı bozmayalım buna benzer videoları web te aramak lazım . öncelikle şunu bilelim R1 e fotoğraf makinesini yerleştirmek ve yüksek hızlarda net fotolar çekmek mümkün. tabi R1in motoru dahada kuvetlendirilmiştir.
    bence ne oldu biliyormusuz motoru kullanan ağbi 334 ile değilde 234 ile gidiyor.bu dijitel göstergesinin hatası olabilir.

şöyle bitireyim yaşlı amca saatee 334 kmh la ilerliyordu önündeki virajı alamayan amca aniden ormana saptı. amcayı kurtlar yedi... THE END

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    O hızlarda yolu anca böyle çekebilirsin

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saniyenin 1/8000'inde açılıp kapanan objektifin işlemcisi iyi olan DSLR makineyle neler yapılabildiğini bi ustamızın anlatması lazım
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    foto gerçek. ensantenedir diyaframdır fokustur derken bir çok fotoğraf makinası var bu işi yapabilecek. Dijital slr denen makinalar sizin bildiğiniz o 500 - 1000 ytl'lik makinalardan çok farklıdır. ayarları iyi bien biri tarafından yapıldığında akla zarar kareler yakalarlar. kendim bizzat uzun süreler dslr makina kullandığımdan biliyorum. o süratte giderken o netlikte foto rahatça çekilebilir yani.
    R1'in dijital kadranına gelince. 334'ü gösterir. yani 1'i ve 2'yi gösterme potansiyeli olan bir gösterge bu şartlarda 3'ü de gösterir. elektronik olarak 299'a kısıtlamaya gelince. elektronik alt yapısını iyi bilirim bu konularda. adam kısıtlamak gereği duysaydı 255'e kısıtlardı. çünkü 255'den sonrasına ihtiyacı varsa, zaten kullanacağı sistem 65.000'e kadar onun yolunu açar. ve 300'den sonrasını gösterme diye gereksiz birşey yazacaklarını sanmıyorum kontrol çipine... mantıksız da olur. adam görebilecekken süratini neden engellesinler.

fotoğraftaki soldaki gövde grenajın rüzgar siperliğini tutan kısmı olsa gerek. sağdaki mekanik parça da hidrolik deposu. aşağıdaki borular da burun grenajını ve göstergeleri taşıyan şasi destekleri.

yol çizgileri net, çevre net, titreşim ve fluluk yok. bir çok dijital slr makina için kolay bi fotoğraf.

kanaatim tamamen gerçek. 334'e çıkma cesareti olan adam mantıken viraja varmadan önce gerekli yavaşlamayı yapabilecek kabasitededir de diye düşündüm nedense. bir de, insanlar genelde bilmedikleri yolda bu kadar yüksek süratlere çıkmazlar. sonuçta virajın diğer tarafının nasıl olduğunu bildiğini düşünüyorum
    yani hızını 330'dan 150 civarına da indirse yolun gidişi itibari ile virajın geniş bir çember olduğu ve 150 gibi bir sürat için zor olmadığını düşünebiliriz. ki karşı şeritteki virajın ağzındaki aracın küçüklüğünü ve perspektif derinliğini düşünürsek 334'den sıfıra inmek için yapacağı kontrollü frenleme viraja vardığında durmasına da yeter eminim.

eğlencelidir eminim. tek bir deklanşöre bu kadar insanı avutmak yok gerçek.. yok gerçek diil. fotoşop o fotoşop....

sonuç kanaatim tamamen gerçek

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Saol yaa nihayet biri bana cevap verdi. Doğru yada deil umrumda deil artık cevap almanın huzuru içindeyim ben

Motosikleti
    2006 Gilera Runner 200 VRX - Siyah
    bana pek gercek gibi gelmedi, muhtemelen photoshop, ama kucuk bir yorum:

Boyle bir hiza orta sehpa uzerinde ulasmaniz imkansiz, motorun yarattigi sarsinti ve momentten dolayi imkani yok stabil tutamazsiniz. Soyle soyliyim:

Benim gilere runner ile (21 beygir) orta sehpada biraz gaz verince aleti yerinde tutamiyorum, alet oldugu yerde gitmeye basliyor sehpanin uzerinde

Kusura bakmayın, araya maç girdiği için bahsettiğim soruyu soramadım ve fotoyu gösteremedim, fakat Yiğit abi de, (kendisi doktor fakat fotoğrafçılığa 11 yıldır ilgisi var ve emin olduğum bir bilgisi var), sessizsakin ve darkdiamond'ın dediklerini doğrular nitelikte ve benzer tekniklerden bahsederek konuştu ilk görüşmemizde. Zannedersem sessizsakin'in de fotoğrafa ilgisi var, bana da mantıklı geldi vesselam, daha evvelden de fotoğrafçılık sitelerinden baktığım bazı pozlarda bu fotoğrafın gerçekliğini doğrular nitelikte...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    O motorda o kapasite varsa o mesafede yavaşlayacak kapasite de vardır herhalde. O viraja 10m kala o göstergeyi görsem asıl o zaman oha derdim.
    May the Force be with McLaren Mercedes

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    feyk bunlar feyk .

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    foto gerçek. ensantenedir diyaframdır fokustur derken bir çok fotoğraf makinası var bu işi yapabilecek. Dijital slr denen makinalar sizin bildiğiniz o 500 - 1000 ytl'lik makinalardan çok farklıdır. ayarları iyi bien biri tarafından yapıldığında akla zarar kareler yakalarlar. kendim bizzat uzun süreler dslr makina kullandığımdan biliyorum. o süratte giderken o netlikte foto rahatça çekilebilir yani.
    R1'in dijital kadranına gelince. 334'ü gösterir. yani 1'i ve 2'yi gösterme potansiyeli olan bir gösterge bu şartlarda 3'ü de gösterir. elektronik olarak 299'a kısıtlamaya gelince. elektronik alt yapısını iyi bilirim bu konularda. adam kısıtlamak gereği duysaydı 255'e kısıtlardı. çünkü 255'den sonrasına ihtiyacı varsa, zaten kullanacağı sistem 65.000'e kadar onun yolunu açar. ve 300'den sonrasını gösterme diye gereksiz birşey yazacaklarını sanmıyorum kontrol çipine... mantıksız da olur. adam görebilecekken süratini neden engellesinler.

fotoğraftaki soldaki gövde grenajın rüzgar siperliğini tutan kısmı olsa gerek. sağdaki mekanik parça da hidrolik deposu. aşağıdaki borular da burun grenajını ve göstergeleri taşıyan şasi destekleri.

yol çizgileri net, çevre net, titreşim ve fluluk yok. bir çok dijital slr makina için kolay bi fotoğraf.

kanaatim tamamen gerçek. 334'e çıkma cesareti olan adam mantıken viraja varmadan önce gerekli yavaşlamayı yapabilecek kabasitededir de diye düşündüm nedense. bir de, insanlar genelde bilmedikleri yolda bu kadar yüksek süratlere çıkmazlar. sonuçta virajın diğer tarafının nasıl olduğunu bildiğini düşünüyorum
    yani hızını 330'dan 150 civarına da indirse yolun gidişi itibari ile virajın geniş bir çember olduğu ve 150 gibi bir sürat için zor olmadığını düşünebiliriz. ki karşı şeritteki virajın ağzındaki aracın küçüklüğünü ve perspektif derinliğini düşünürsek 334'den sıfıra inmek için yapacağı kontrollü frenleme viraja vardığında durmasına da yeter eminim.

eğlencelidir eminim. tek bir deklanşöre bu kadar insanı avutmak yok gerçek.. yok gerçek diil. fotoşop o fotoşop....

sonuç kanaatim tamamen gerçek
    sessiz sakin derinden geldiniz hocam.İfadenize sağlık
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Annaaaa Topic almış başını yürümüş yaw ben bakmayalı...
    Hele tektek bi okiim bakim..

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)