Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"Mondial 100 KM" uzun yol motoru mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar tam karar veremiyorum acaba mondial 100 km ile uzun yollara çıkılabilirmi... Çıkılırsa motorda nasıl bir sorun çıkabilir.. Yeniyim kusura bakmayın..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Mondial 100 KM uzun yol motoru değil.. Bildiğin şehir içi kullanım amaçlı bi scooter.. Ama tabi "uzun yol" sözü göreceli olabilir.. Senin için "uzun yol" sözünün ne anlama geldiği ve bilmek istediğinin ne olduğu önemli..

Genel manada Mondial 100 KM uzun yol için pek uygun bi motor tercihi olmayacaktır.. Hem yorucu olur hemde çok zaman alır uzun yola bu motorla çıkmak.. Amaç uzun yol için motor almaksa Enduro ve Touring motor türlerine bakmanda fayda var..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Motosikleti
    Mobilet 52cc
    kardeş oncelikle hoşgeldin mondial 100km ile uzun yola cıkılabilir motor 4 zamanlı uzun yolda 2 zamanlıya göre daha az yakıcak ve dahada ekonomiktir daha az ısınır daha az şişer uzun yol yapabilirsin diyorum moped kasalara fazla güvenmem en iyisi enduro supersporttur.saygılar
    [COLOR="Pink"]63AH057[/COLOR] [COLOR="Magenta"]Modifiye [/COLOR][COLOR="Plum"]Bizim [/COLOR][COLOR="Red"]İşimiz[/COLOR]

ilginize teşekkür ederim arkadaşlar...

Sato8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    çıkarsan çıkılır neden çıkılmasın. ben 100 kh ile 250 km yol gittim tabi motordan inemedim düştüm heryerim tutuldu.
    müşteri - Bir sinek ilacı alabilir miyim?
    satıcı - Sineğinizin nesi var acaba?

ryan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Sato8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkarsan çıkılır neden çıkılmasın. ben 100 kh ile 250 km yol gittim tabi motordan inemedim düştüm heryerim tutuldu.
    guzel yorum ende de var 100 kh daha uzun yol yapmak nası olmadı ama sonucunu benım ıcın ozetlemıssın saol

syfodias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim de ilk motorum deer 152'ydi.Mersinden Ankara'ya gidip gelmiştim.Oturuş pozisyonu nedeniyle haşatım çıkmıştı.Scooterları uzun yol için pek tavsiye etmem.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Adı üstünde 100 km .... 100 km ye kadar gidebilirsin...Fazlası garanti dışı.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    Alıntı ryan82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    guzel yorum ende de var 100 kh daha uzun yol yapmak nası olmadı ama sonucunu benım ıcın ozetlemıssın saol
    ee napalım atımız yok binelim var bi eşek ona biniyoz. at alcak durumum varda peder bey sadece atla olmaz dio arkasında talikası da olsun gel bi araba alalım dio.

denizzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zongsheng 125
    Alıntı Tencere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial 100 KM uzun yol motoru değil.. Bildiğin şehir içi kullanım amaçlı bi scooter.. Ama tabi "uzun yol" sözü göreceli olabilir.. Senin için "uzun yol" sözünün ne anlama geldiği ve bilmek istediğinin ne olduğu önemli..

Genel manada Mondial 100 KM uzun yol için pek uygun bi motor tercihi olmayacaktır.. Hem yorucu olur hemde çok zaman alır uzun yola bu motorla çıkmak.. Amaç uzun yol için motor almaksa Enduro ve Touring motor türlerine bakmanda fayda var..

arkadaşım yukarıda scooter demişsin 100 kh SCOOTER değil CUP dır.

100 kh la uzun yol yapabilirsin ama her 50km de durup 10dak. mola vermen gerekir. hem motor hacmi bakımandan küçük hemde otomatik şanzıman olduğu için mola vermeden de gidebilirsin fakat motor için sağlıklı olacağını düşünmüyorum 100KH modeli var onuda bi araştır derim o en azından vitesli
    veya bir touring bak

saygılar...

ryan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Sato8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee napalım atımız yok binelim var bi eşek ona biniyoz. at alcak durumum varda peder bey sadece atla olmaz dio arkasında talikası da olsun gel bi araba alalım dio.
    :D oda bı yaklasım bızımkıler bununla kandırdı benı sımdılık cok uzun yol olmasada yakın mesafe gayet tatmınkar bununla elımızde olsa bınmezmıyız daha buyugune ;)

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adı üstünde 100 km .... 100 km ye kadar gidebilirsin...Fazlası garanti dışı.....
    amanın böyle olursa ayvayı yedi çocuk
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    Alıntı ryan82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D oda bı yaklasım bızımkıler bununla kandırdı benı sımdılık cok uzun yol olmasada yakın mesafe gayet tatmınkar bununla elımızde olsa bınmezmıyız daha buyugune ;)
    ben aldım, sattım bile suzukiyi sileyim artık benim deil ellerin oldu. seni ben ellerin olasın diyemi sevdim

Motosikleti
    RAMZEY WOLF var ama İNŞ. 125 KT yada 100'lük birşe
    bu 100 lüklerin 2ci elleri Nekadar oluyo yardımcı olurmusunuz

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amanın böyle olursa ayvayı yedi çocuk
    UStamn bu 100LÜklerin 2ci ellerinin fiyatları ne kadar

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    eger motor kaktırmayuı sevıyosan neden olmasın cıkabılırsın...
    MT ANTALYA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)